Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Re: Pytania początkujących i niepewnych

Post autor: Żaba »

Ad 1. poganiacze mają 3 ataki (2 z profilu i AHW)
Ad 2. biegający lord ma sens z Executioniers axe (ew inna kombinacja) + obstawą magiczek z Shadowem (steed of shadow - lot na piechotnego erosa)

Ż.

P.S. jak myślisz dlaczego lord z pendantem nie jest Khainitą :?: :wink:
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2009, o 22:43 przez Żaba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Tak w AB poganiacze otrzymują dodatkowy atak czyli razem 3 i jeżeli to nie błąd to dziwnie liczyło by się zadawane ciosy bo bicz ma bonus w postaci -1AP

Co do wystawiania Mastera/Lorda to się mylisz obaj nie są wyznawcami Khaina a więc ani do WitchElves ani do Exekow ich nie przyłączysz
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

"Executioniers axe" to magiczna broń :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

liczy się normalnie - opis BS: Hand weapon. All wielder's close combat attacks are Armour Piercing.

natomiast jeśli chodzi o drugą część pytania to całkowicie się zgadzam ale to chyba nie do mnie ? :wink:

pzdr,
Ż.

P.S. oczywiście lord "biegacz" z najdroższym magic weaponem z booka DE

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Nawiązując do mojego wcześniejszego pytania o Kociołek.
Czyli jak kociołek jest Khaina to tylko Khain może przyłączyć się...

W takim przypadku możemy Assasina przyłączyć i otrzymać warda 4+ ?
Oczywiście wpierw schowany w Kusznikach przejdzie do Kociołka czy jak przechodzi musi być ujawniony ? czy wystarczy ze dopisze sobie w rozpisce ze Ass przeszedł do Kociołka w ukryciu tak aby nie było nie porozumień ?


Dziękuje i sorki za upierdliwe pytanka.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Tylko Khainici mogą dołączać do Khainickich regonów. Ass musi się ujawnić żeby (już w pełni "widzialny") wejść do kotła (może startować tylko w jednoostkach piechoty) Nie jestem do końca przekonany, iż Ass dołączywszy się do kociołka dostaje ward sejwa (w opisie stoi że ward tyczy się attendantów) - pytanie czy ass się do nich zalicza :mrgreen:

Ż.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Nom dokładnie właśnie chciałem zastosować kociołek jako takowy "bunkier" hehe z racji tego ward save 4+
Magowie i Ass właśnie nie posiadają swojego save a itemków do save nie opłaca się brać :] więc byłby to takowy schowek który chronił by te postacie przed ostrzałem lub magią przeciwnika :) do czasu aż Assasin nie chciał by zaszarżować :)

Szkoda że nie ma jakiegoś itemku za 5-10p który daje własnie przynależność :)
Bo czesto dla maga daje Lifetakera i brakuje 5p na scrolla to bym dawał owy wisorek i chował w kociołku :)


Jeszcze jedno pytanko.
Czy DE mają coś co zadaje obrażenia ale nie można ochronić się przed tym WardSave ?
Chodzi mi o jakiegoś zabójce Demonów bo szlak mnie trafia jak przed wszystkim maja save i nic mi po dopalaczach i KB :/ :

Thx
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Zabójcy Demonów nie mogą mieć żadnych runów poza nabitymi na broni, a te z natury rzeczy są wyłącznie runami stricte ofensywnymi :wink:
podejrzewam że Tobie chodzi o jakąś krasnoludzką wersję lorda-bestii na tarczy, który na śniadanie pożera Bloodthirstera - ich największym problemem są krótkie nóżki :mrgreen: postaraj się to wykorzystać 8)

pzdr,
Ż.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ochrona magiczna to ochrona magiczna, nie da się jej obniżyć lub ignorować.

Tak poza to jakaś rasa ma item co zdejmuje warda?

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Ja mówię o Dark Elfach :P a nie o krasnalach :D hehe

Chodziło mi właśnie na zrobienie jakiegoś unita/hero (bitwa poniżej 2000p) który miałby jakiegoś kopa w przypadku walczenia z demonami :] bo kurcze 70% to Demony na najbliższym turnieju :/

Raz tylko grałem na demony to Balisty w miarę się spisały ale to było tylko raz :) hehe

Zwłaszcza wnerwiają mnie takie stworki co latają i walą z siłą 4 k6 hitów jedna salwa i pada cały unit :/ shit!
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Stan pisze:Ochrona magiczna to ochrona magiczna, nie da się jej obniżyć lub ignorować.

Tak poza to jakaś rasa ma item co zdejmuje warda?
Goblinki rzezają, bo maja taki item.
jeśli masz warda z itemu to są też takie przedmioty, które go wyłączają. np. właśnie demony
Obrazek

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Czy dobrze rozumiem "Otchłań cieni" z Domeny Cienia.
Nie może zostać skontrowane przez WardSave ?
czyli unit który posiada np. 6 modeli każdy z dwoma Woundsami i nie zda testu inicjatywy zostanie od razu ubity ? :)

To może być broń na demony jeżeli dobrze zrozumiałem :) hehe tylko jeszcze trzeba ten czar wylosować :( eh...
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wg mnie dobrze, jak model nie zda testu inicjatywy traci model.
Tylko ze nie dość że trzeba to kulnąć, to jeszcze trzeba farta aby przeciwnik nie rozproszył.

A właśnie, jak to jest z ,,Otchłanią cieni" jeśli chodzi o smoka?
Wystarczy ze zda jeździec, czy smok też musi?

Awatar użytkownika
Prowokator
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: ZGora

Post autor: Prowokator »

Właśnie dostałem AB :-) No i mam 2 pytanka na razie:P :
1. Na str.45 są opisane smocze płaszczyki, że dodają +2 od ostrzału i od magii. Czy to aby nie błąd tłumaczy?
2. Na 103 jest opisany Tom Furiona w taki sposób: Tom Furiona obdarza właściciela 1 dodatkowym. I koniec. Czy to też wina tłumaczy czy mojego booka? Prosiłbym bardzo o podanie mi do końca tego arkana. Pozdro
,,Everybody lies...''

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Prowokator pisze:Właśnie dostałem AB :-) No i mam 2 pytanka na razie:P :
1. Na str.45 są opisane smocze płaszczyki, że dodają +2 od ostrzału i od magii. Czy to aby nie błąd tłumaczy?
2. Na 103 jest opisany Tom Furiona w taki sposób: Tom Furiona obdarza właściciela 1 dodatkowym. I koniec. Czy to też wina tłumaczy czy mojego booka? Prosiłbym bardzo o podanie mi do końca tego arkana. Pozdro
1. To nie błąd, chodzi o pociski magiczne.
2. Zwalili to twórcy polskiej wersji podręcznika. Chodzi o 1 dodatkowy czar.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Witam

Mam pytanie dotyczące Mengeli i pewnych sytuacji.

Mam unit związany walką.

1).
np: Hydra tłucze Chaos Knight, z boku zaszarżuje Mengelami i odział przeciwnika zostanie złamany lub zniszczony czy dostane za tą sytuacje dodatkowe +100p ?

2).
np: Mengele tuczą Chaos Knight, z boku zaszarżuje na nich unit Cold One, odział Chaosu zostaje zniszczony lub złamany czy w takiej sytuacji dostaje dodatkowe +100p ?

Dziękuje
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Prowokator
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: ZGora

Post autor: Prowokator »

Dzięki Temple za odpowiedzi. A tymczasem, moja pierwsza rozpa: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=25&t=18619
,,Everybody lies...''

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Manflayerzy nie mogą gonić, za kazdym razem kiedy jednostka przeciwnika zostaje złamana a oni sa w CC to dostajesz 100 VP.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Pit of Shades (Otchłań Cieni) - jeśli mogel ma różne wartości charakterystyk testujesz na najlepszej - oblejesz to model ponosi konsekwencje, Ward save nie broni po oblanym tescie incjatywy,

natomiast w kwestii Mengili - 100 jest też po wybiciu w pień przeciwników, mengile nie robią wtedy overruna.

pzdr,
Ż.

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Zadziwiające jest tylko to ze Żabie chce się z tymi noobami użerać :D .
Obrazek

Zablokowany