Rozpiski elfów

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: Rozpiski elfów

Post autor: Kosa »

to są wszystkie Twoje figurki?

jeśli tak, to jest to nawet ok, tylko trzeba porobić parę zmian w ekwipunku głównie.

Zacznijmy od generała, hmm skoro jest na koniku, to nie potrzebujen armour of caledor, zwykły dragon armour i tarcza już dają mu save na 2+ i od tego zacznij, a co do magicznych przedmiotów to masz wybór:

a). Helm of fortune, sword of might, i jak będa punkty gem of courage. Dzięki temu masz niezwykle przeżywalnego generała, któy coś może nawet zabić.

b). Star Lance, Enchanted shield, jak będzie bretonia to taki gość niszczy w szarży, na DE też może być ok,jak będą rydwany, bądz coldy. Zaś na skaveny kiepski ekwipunek, gdyż jest to marnowanie w zasadzie pkt. ale chyba przy tym bym pozostał.

Spearelfom daj war banner, wtedy będą mieć niezły static, ellytion im nie jest potrzrebny.
Wywal czempiona z shadow warriorów.
Podpakuj silverów, pewnie masz 8, najlepiej jakby było ich 9+ generał.

Swordmasterom skasuj sztandar i daj muzyka, a jak chcesz mieć na nich sztandar to właśnie na nich daj ellyrion banner.

p.s. nie chcesz żadnego caddego? :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

wywal z nobla AoC i daj HoF i będzie as na 1+ z przerzutem i zamień Talisman na GoC. bo ward na 6+ to iluzja. A zimna krew na liderce czasem ratuje dupsko. I wywal lance bo jak masz magiczny miecz to i tak możesz używać tylko jego.
Spearom daj war baner i daj ich 21
albo daj ich 20 bez banera i wywal SW i zamień to na bolta.
SW słabo się spłacają imo (choć pewnie to ja nie umiem na nich grać :-) )

No i przede wszystkim to ja bym zabrał ze sobą, chociaż małego maga ze scrolami bo antymagie masz słabą.

echh...kosa szybszy ....i mądrzejszy ellyrian na sm to jest to.

meeks
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: meeks »

Nie, kiedyś pisalem co mam w armii. 2 eagle clawy, 32 spearmenow, 16 archerow, sun dragona, mage'a konno i pieszo, bsb, noble'a kono, 8 sh, 5 sw, 10 x pg, sm i wl,

Co do maga. U nas w klubiku wszyscy strasznie metują się na spelle. Breta wystawia damsel, która za bardzo nie szkodzi, szczury graja na maszynach/strzelcach a seer ma tylko dispelle, a de to armia fizoli, potrzebuję dużo mięsa do walki. Ostatnio fajnie sprawdzily mi się Pg ale to była rozpiska na 800 pkt i była bardzo defensywna. A rozpiski magiczno/fizycznej nie umiem wypośrodkować, świaczą o ym tony rozpisanych armii na karktach, do których zawsze po skończeniu miałem jakieś ale.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

to spoko :)

to ja moze bym wypróbował takie coś, mniej więcej:

BSB z HoF, SoM etc. taki nobel z wersji a tylko BSB
oraz generał z wersji b ze star lancą, masz te figurki wiec super, a to mogłoby być ciekawym zestawem uderzeniowym i w oddziale tak 6-8 silverów, jednak bez sztandaru, silverzy raczej mieliby ich jakoś dostarczyć do wroga w miare bezpiecznie.

Aby znaleść pkt to wywal silverów, zmiejsz SM tak do 6-7, a spearelfów zamień na drugiego bolca, myśle, żeby się zmieściło.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

meeks
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: meeks »

Ciekawe. Dzięki za rady!. Trochę kombinowania mnie czeka, powiem jak się sprawdziło wszystko jak juz zagram. PS A chariot (bo możliwe, że niedługo go będe miał) przyda się na 1250?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

wypróbuj, ja chariotów rzadko używam, a na pewno nie lwie, chociaż mają mocny wygar i ładny model, są zbyt wrażliwe na byle jakie strzelanie... Chociaż 2x tiranoc moze dać jeszcze radę, ale ta losowość impactów i nic pozatym daje się często we znaki.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

co do chariotów, to jestem ich fanem, testowałem kombinacje, podobne do tych, co pisał kosa: 2 x tiranoc, ewentualnie 1 x lion.
wniosek po paru bitewkach jest taki, że tiranoci w takiej kombinacji są niezłe na doganianie fastów etc, jednocześnie najlepiej jak lecą obok siebie, co by więcej IH wrzucić na raz, bo inaczej w czymś większym utknął i potem może być pozamiatane.lion z kolei swoim fearem daje radę, potem nawet jak utknie, to 6 x ws5 i st5 też może przepchnąć...
Obrazek

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

meeks pisze:Co do maga. U nas w klubiku wszyscy strasznie metują się na spelle.
Mimo to może warto się na wszelki wypadek zabezpieczyć (może pojawi się ktoś kto złamie system :wink: )

P.S.
@ Kosa - gratuluję turnieju w Radomiu, niewiele brakowało a byśmy się spotkali :wink:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

meeks
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: meeks »

Hej. Ktoś może polecić mi sklep, w ktorym mogę znaleść orła do kupienia?

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

Obrazek

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

albo allegro, albo konwertuj.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Jeśli odpowiada Ci orzeł z Gamezon'a to na Cytadeli możesz nabyć :wink:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

No cuz to moze taraz ja przedstawie moja aktualna rospiske ze wszystkiego co mam
Kosa pisze:to są wszystkie Twoje figurki?
To mnie troche przeraza
Rospiske robilem zeby tanio wyszlo(i dla klimatu) ... tak naprawde to mozna ja smialo zaliczyc do masowki :?
(Nazwy pisze polskie i wszystkie jednostki maja pelna grupe dowodzenia bo tak zazwyczaj gramy z kumplem)
Rospiska na 2000 pk. :
Grupa Jastrzębia

Eltharion (ten slepy )

Mag lvl 2
- Annuliański krysztal
- Srebrna różdżka

Mag lvl 2 na koniu
To samo co pierwszy

16 łuczników
Lekka zbroja

15 włuczników
Sztandar magicznej ochrony albo lwi :?

17 Straży morskiej
Tarcze

11 Mistrzów Miecza
Sztandar równowagi
No i władcy ostrza chcialem jeszcze dac sztandar magicznej ochrony ale nie wiem czy tak mozna

6/8 Wojownikow cienia (to wlasnie zalezy czy moge dac ten sztandar)

8 Wysokich Hełmów
Tarcze

Balista

Gram głownie z DE i krasnoludami(to zadziej)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

na magach nie możesz mieć dwóch takich samych przedmiotów i takiej samej kombinacji . Tak samo jest ze sztandarem możesz mieć tylko jeden magiczny sztandar na odział. A czy Eltharion też ma nowe zasady HE ?
Kiedyś grałem tym bohaterem z 4 bitwy jeszcze w 6 ed . Jak chłopak doszedł do wali z SM to była miazga :twisted:
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

grubo kolega poszedl:P walek na walku i walkiem pogania, oczywiscie to z nieznajomosci zasad ale...:)
1. nie mozna powtarzac magicznych przedmiotow (wyjatek Zwoj rozproszenia, Kamien Mocy)
2. Czempioni nie moga brac magicznych sztandarow, tylko przedmioty ktore mogli by normalnie nisic.
A teraz co do rozpiski masz specialnego bohatera ktorego nie ma w nowej edycji, wiec nie ma jego zasad. nie polecem wszedzie dawacc pelnych grup dowodzenia - strata punktow, lucznicy bez pancerza sa tansi a i tak DE maja armor pearcing na wszsytkim a krasie sile 4 wiec nie rpzyda ci sie.
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

do tego champion z oddziału nie może mieć dodatkowej szmaty ... shadow warriors nie mają sztandarowego, więc siłą rzeczy nie można im dać banerka, poza tym jaki jest sens w wystawieniu 16 łuczników? ja wiem, że tylu jest w pudle, ale to całkiem pozbawione sensu....
włUcznicy, Zadko ?
hmmm :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Ej tam przesadzacie, z kumplami może być fajnie (jeśli oni też będą mieli takie przyjazne rozpiski :wink: ) , pomijając wady które zostały już wymienione to tylko 2 oddziały luków bym zrobił i wyrzucił z nich zbroje

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Co do sztandarów i magow to nie wiedzilem .. :D
Co najlepiej bedzie dac temu 2 magowi?? :?

A co do Elthariona...
1. Czemu niby nie moge go wystawic ?? :shock:
To ja bym mugł powiedziec kumplowi ze pod zadnym pozorem nie moze wystawiac MMM bo nie ma ich w AB :roll:
2. Gram na tym Eltharionie:
http://www.cytadela.pl/modules.php?name ... cle&sid=14

A co do grupy dowodzenia..
Kumpel tez musi ją wystawiac (bo tak gramy) wiec moim zzdaniem nic nie trace
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 462

Post autor: Chmuruś »

Co najlepiej bedzie dac temu 2 magowi?? :?
IMO Seerstaff + Scroll

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Możesz wystawić przecież Elthariona jest fajny , ma bznadzejne pancerzenie , nie takie aż mocny w walce , koszt ma podobny co lord z magicznymi przedmotami. Ale pewno tu bardziej chodzi o jego fajne zasady specjalne Jak dla mnie najlepszy bohater specjalny do gry w domu . Szkoda ,ze nie masz wieje SM bo to w tedy by fajnie wyglądało :d
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Zablokowany