Warhammer Mini / Warmaster Maxi

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Yori
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Warhammer Mini / Warmaster Maxi

Post autor: Yori »

Ostatnio postanowiłem zająć się malowaniem figurek do Warhammera/Warmastera w dość nietypowej skali, mianowicie w 1:72. Kolejne zdjęcia oddziałów związanych z tym nietypowym projektem będę zamieszczał w tym temacie. Na razie maluję dla przyjemności, ale niewykluczone, że złożę dwie armie, aby popykać sobie w WFB lub Warmastera Fantasy w dość nietypowej skali. Zapraszam do komentarzy. Mam nadzieję, że podejdziecie do tematu z przymrużeniem oka 8). Na początek przygotowałem Bloody Sunz Boyz:

Obrazek

Awatar użytkownika
Mikizz
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Koło

Post autor: Mikizz »

Jestem pełen podziwu , że malujesz takie małe mysi-pipki z taką precyzją i dokładnością . Oby tak dalej ! Figurki i podstawki śliczne .

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

bardzo dobre malowanie i fajne podstawki, Gdy weźmie się poprawkę na skalę to jeszcze większy szacun :D
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Super pomysł, świetne wykonanie.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

snotlingi :D ?

A co do skali - czy to naprawdę jest takie małe? Czy ta zapałka to nie fotomontaż :lol2: :lol2:

Brawo =D>
Perfekcyjna robota ;)

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Jejciu na początku nie zauwarzyłem tej zapałki!! szacun
I believe in Honour.!

Yori
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Yori »

Poszedłem za ciosem, tym razem szkielety do armii Wampirów:

Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

ale wielka zapalka :)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

szkiele wypas :D Choć orkasy bardziej mi się podobają a i podstawkę mają ciekawszą 8)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Coś mi się wydaje, że ta zapałka jakaś podróba jest ;D

Szkieleciki ładne, fajny czarownik, choć podstawki do nich nie pasują.

Yori
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Yori »

Szczerze mówiąc nie miałem pomysłu na podstawkę do Undeadów. Inspiracją były po prostu old schoolowe bazy z czasów gry komputerowej Dark Omen. Zawsze lubiłem szkielety wychodzące z takiej tłustej, dorodnej gleby porośniętej soczystą zielenią. Co do zapałki - następnym razem sfotografuję z jednogroszówką, ale tym razem położę ją na podstawce :D

Yori
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Yori »

Wziąłem sobie do serca Wasze uwagi odnośnie zielonej trawki i postanowiłem "poprawić" oddział szkieletów. Wraithy też już gotowe. Mam nadzieję, że teraz jest bardziej mrocznie :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Nowe podstawki bardzo fajne :D A i Upiorki trzymają poziom =D>
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No i wypasik. Malowanie takich berbeci obłędne ;D
Podstawki teraz są bardzo klimatyczne ;)
Powiedz mi, skąd bierzesz modele?

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Skąd wziąleś taki wielki grosz? :wink:
kurcze wrighty są super

Yori
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Yori »

Jest taka firma, która dotychczas robiła świetne figurki historyczne, a teraz sobie zrobiła skok w bok w kierunku fantasy. Na razie mają kilka zestawów w ofercie. Cena zwala z nóg bo za zestaw składający się 36 laleczek zapłaciłem w klepie 25 zł :D Oto co mają w na razie ofercie:
http://www.plasticsoldierreview.com/Sho ... aspx?id=39

Cieszę się, że się Wam podobają :o

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

ten nekromanta wygląda identycznie jak z Warcrafta 3:P
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Modeli za wiele nie mają, ale może to rozkręcą ;D A powiedz mi, modele używasz do gry, czy tylko na półeczkę?

Yori
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Yori »

Sam pomysł robienia Warmastera w tej skali zrodził się zaledwie kilka dni temu. Jednak jest już pięć osób, które weszły w ten projekt - dwóch graczy Imperium, dwóch Undeadów i jeden Bretończyk.

Ilość figurek jest ograniczona, ale pełny wachlarz figurek w skali 1:72, Green Stuff, bitsy i wyobraźnia dają pełne pole manewru.

Zresztą lada moment zacznę sam coś lepić, więc uzupełnienia będą :)

Na tę chwilę projekt jest mocno fanowski. Ale od lat gram w Warmastera i wielce sobie cenię ten system.

Natomiast ostatnio źle znoszę malowanie skali 10 mm - stąd pomysł na zabawę w 1:72, czyli 20 mm.

Yori
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Yori »

Pomalowałem duchy, ale nie jestem zadowolony. Kurcze, ja po prostu nie umiem duchów malować i tyle. Może macie jakiś patent, aby było lepiej? Rzućcie proszę pomysłami [-o<

Obrazek

ODPOWIEDZ