liga - rozbudowanie lub tworzenie nowej??

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Re: liga - rozbudowanie lub tworzenie nowej??

Post autor: ScorpiusX »

tak jeszcze nawiązując do wypowiedzi poprzednika na LL
w zasadzie to ja jestem skory przystac na wiele, inaczej mowiac, decydujcie, robcie co z tym chcecie tylko spiszcie jakis regulamin, zeby nie było, ze "krzysiu" wyda 2600zł na stringi dla swojej dziewczyny bo przeciez w czyms musiala isc na turniej
tylko o to tak na prawde chodzi

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Tak też mi się wydawało :) Ale bądź spokojny, organizatorzy masterów to sprawdzeni ludzie. Gdyby tak nie było to mastera by w głosowaniu nie uzyskali.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Prawdę mówiąc jako członka społeczności wisi mi koło pyty, ile na danym turnieju/imprezie/forum zapłacił reklamodawca za baner, wywieszkę czy promocję w broszurkach i ile z tego trafiło do czyjej kieszeni. Powiem więcej, to nie mój zafajdany interes, bo nie miałem w tym żadnego udziału. I za buractwo uznałbym próbę przyssania się do kasy, w której zarobieniu nie wziąłem czynnego udziału.
Tak długo, jak nie jest to dla mnie uciążliwe (i tym samym nie wiąże się z żadnym kosztem, także psychicznym), w pełni popieram wszystkich obrotnych ludzi umiejących znaleźć środki materialne dla środowiska i działań pomagających naszemu hobby. I nie, nie chcę transparencji, bo to nie moje pieniądze i nie obchodzi mnie jak są wydawane.

Albo, stawiając się z drugiej strony, gdyby ktoś z forumowiczów zażądał ode mnie kopii faktur jakie wystawiam reklamodawcom -- a wystawiam każdemu jednemu, bo ostatnio się policja skarbowa wzięła za szarą strefę reklamową w internecie -- mógłbym co najwyżej się roześmiać i polecić takiej osobie oddalenie w rychłym tempie ;)

Gdyby to kogoś interesowało -- dopłacam do forum. I owszem, chciałbym żeby karta się wreszcie odwróciła. Dlatego podoba mi się, że jest ktoś deklarujący możliwość sensowniejszego zysku na działaniu forum bez ujmy na komforcie korzystania zeń przez każdego z nas.

Jeśli ScorpiusX może załatwić kasę dla ligi bez ponoszenia przez tę ligę ekstra kosztów, to kudosy, szacun i podziękowania dla onego, niezależnie czy do jego kieszeni wpadnie z tej okazji zero, tysiąc czy pięćdziesiąt tysięcy peelenów.

PS. Statystyki wieczorem :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

oferta ScorpiusXa jest wg. mnie wielką szansą dla ligi.
nie bądźmy jak pies ogrodnika, skoro sami nie zarabiamy na lidze to czemu nie mielibyśmy dać zarobić komuś? szczególnie, że ten ktoś wyraża chęć podzielenia się zyskami (nawet jeśli tylko małym procentem).

jako organizator małych lokali byłbym zainteresowany choćby skromnym sponsoringiem 100-200zł.
marzy mi się też strona ligi sprzężona z sedziówką czyli pobieranie danych o uczestnikach i wysyłanie wyników bezpośrednio na stronę przy pomocy jednego kliknięcia.

ustalmy formę współpracy z 'firmą' skorpiusa. zagłosujmy i dajmy mu zielone światło na jeden rok. jeśli się nie sprawdzi wtedy wrócimy do starej wersji ligi. co mamy do stracenia?

do stracenia ma tylko scorpius, bo przecież liga nie ma osobowości prawnej i nikt z nas nie może być pociągnięty do żadnej odpowiedzialności. przecież wszelkie umowy między ligą a scorpiusem będą natury dżentelmeńskiej...
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ok ja mam tylko jedno pytanie. Mowiles, ze nie moga byc dodatkowi sponsorzy zalatwiani zajmujacy sie tym samym co twoi.

Zakladajac, ze sponsorem jest jakis sklep z figsami to jak by sie to mialo do malych lokalnych turniejow organizowanych przez tychze? mialyby sie nie liczyc do ligi? czy jakos inaczej?

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

Shino pisze:Zakladajac, ze sponsorem jest jakis sklep z figsami to jak by sie to mialo do malych lokalnych turniejow organizowanych przez tychze? mialyby sie nie liczyc do ligi? czy jakos inaczej?
osobiście nie jestem za tym, aby jakikolwiek sklep z figurkami był sponsorem ligi
mam jakieś takie uprzedzenie co do takiego tematu ;]

ogólnie odnośnie lokali to nie ma żadnych restrykcji, załatwiłeś sponsora, niech będzie, kimkolwiek jest

obostrzenia tyczą się dużych turniejów, choć zapewne wszystko jest do dogadania
np. salon samochodowy ze szczecina i warszawy, oba mogą być sponsorami tego samego turnieju, choć działają w tej samej branży, jednakże zasięg ich działalności nie koliduje między sobą i nie ma przeciwskazań do sponsoringu

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

ScorpiusX pisze:...
Padła propozycja żeby Cię wpisać na chwilę na LL żeby temat obgadać na LL, bo tu nie każdy z LL zagląda - zagadaj z modami i pogadajmy.

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

W jaki sposób będą wykorzystywane dane osób uczestniczących w sponsorowanych turniejach? Jakie dane będą pobierane przy zgłoszeniu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Pisze to samo co napisałem na LL o tym pomyśle.

Po zastanowieniu muszę powiedzieć, że też jestem przeciw i to z kilku powodów.
LL potrzeba jest reforma żeby była bardziej decyzyjna tzn. żeby decyzje zapadały szybciej i sprawniej, ale LL musi pozostać non-profit i być zarządzana przez graczy dla graczy - dzięki temu mamy Ligę WFB która działa już 10 lat i myślę, że w takim kształcie będzie działać dalej. Skomercjalizowanie LL pociąga za sobą pewne ryzyka, które mogą zdecydować o końcu Ligi WFB, czego myślę że większość graczy z tego forum by nie chciała.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Dalej rzecz ciągnąc:

-nie podoba mi się to, że Scorpius ma być iwyłącznym sponsorem, że ma decydować, czy ktoś może innych sponsorów pozyskiwać,

-informacje, reklama sponosora na kazdym masterze, bo tak by chciala LL? A moze jakis master ma mocniejszych sponosorow? Z tymi reklamamai to tez przesada. jeszcze by doszlo do tego, ze turniej, ktory nie dal reklamy nie bedzie zaliczany do Ligi.

Proponuje abys zająl się sponsorowaniem grupy chętnych na to organizatorów, turnieji. Gdyby faktycznie Cię zachwalano, to dopiero wtedy można by o czymś takim dyskutować. Póki co wyleciałeś z grubej rury "to, to i to bedziecie robic, tutaj i tutaj reklama, mam (juz) 3 chętnych (nieznanych, bo nic o tym nie wiemy)". Oferta jest słabo uargumentowana.

Chociaz naglosnienie i stoisko z murzynem do wstukiwania wynikow to fajna sprawa. Mimo to na prawie kazdym masterze to i tak jest

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

no to tak może po kolei...

dopiero dzisiaj dostałem od Tomasha właściwe dane odnośnie oglądalności forum
z tymi danymi zwrócę się do właściwych osób

powtórzę po raz kolejny, bo widzę, że niektórzy wciąż nie rozumieją :)

proszę nie pisać, że nie podoba wam się, że będę sterował ligą
jest to nieprawda i już nie raz napisałem, że jestem za tym aby LL w pełni rządziła tym co się dzieje, jedyne o co proszę to o stworzenie regulaminu na co organizatorzy turniejów mogą wydawać przekazane im pieniądze...
-nie podoba mi się to, że Scorpius ma być iwyłącznym sponsorem, że ma decydować, czy ktoś może innych sponsorów pozyskiwać,
nie prawda, nie jestem sponsorem
sponsorami są:
- Ekspert Media Szczecin
- BusinessTalk Warszawa
- S3E Group Szczecin

-informacje, reklama sponosora na kazdym masterze, bo tak by chciala LL? A moze jakis master ma mocniejszych sponosorow? Z tymi reklamamai to tez przesada. jeszcze by doszlo do tego, ze turniej, ktory nie dal reklamy nie bedzie zaliczany do Ligi.
tekst z kosmosu ponownie, wspominałem, że to LL decyduje komu dać kasę a komu nie
wybacz Morrok, ale co Ty piszesz?
Skomercjalizowanie LL pociąga za sobą pewne ryzyka, które mogą zdecydować o końcu Ligi WFB
ja tu nie widzę żadnych zagrożeń, dostajecie wsparcie w zasadzie za "słowo", że Scorp się tym zajmuje, nikt od was niczego nie wymaga???
W jaki sposób będą wykorzystywane dane osób uczestniczących w sponsorowanych turniejach? Jakie dane będą pobierane przy zgłoszeniu?
nie zbieram danych teleadresowych graczy, nie jest mi to potrzebne i nie mam zamiaru tego wykorzystywać bo jest mi to niepotrzebne
każdy kto chce, może zgłosić te same dane co są obecnie w lidze tak jak to do tej pory robił na turnieju, nic się nie zmienia
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2009, o 20:44 przez ScorpiusX, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

-informacje, reklama sponosora na kazdym masterze, bo tak by chciala LL? A moze jakis master ma mocniejszych sponosorow?
temat ten opisałem także wcześniej, zaznaczyłem, że tyczy się to firm o zasięgu ogólnopolskim, ale na stan obecny firmy sponsorujące nie działają na rynku ogólnopolskim i temat nie jest w zasadzie na rzeczy...

wszystkie wymogi miały na celu jakieś uregulowanie pewnych spraw

jestem jak najbardziej za tym, aby to LL ustaliła zasady współpracy ze mną i mi je przedstawiła

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Co do podatku masterowego, to w poprzednim sezonie doszlismy do kompromisu, ze zbieramy go w minimalnej kwocie i przeznaczamy 'tylko' na dyplomy i statutki dla top ligi, bez nagrod rzeczowych. Chyba wszyscy sie w koncu na to zgodzili a poczatkowo byly dwa obozy o skrajnych opiniach.

Uwazam, ze nalezy sie tego trzymac a nagrody rzeczowe zostawic sponsorom. Nie mozna tego nakrecac w nieskonczonosc, w tym roku zwiekszymy o 50zl, za rok o kolejne. Dla niektorych to nie jest wydatek, by dac nawet z wlasnej kasy, jednak warto zwrocic uwage, ze sa rozne Mastery, czesc w bardzo dobrej kondycji finansowej, czesc chcaca sie przebic, nie tworzmy kolejnej bariery do robienia masterow.
Zwlaszcza, ze dodatkowe 500zl to przepraszam bardzo, ale na co starczy? Na smoka dla zwyciezcy, boxa dla drugiego miiejsca i blistera dla trzeciego? Czy to jest nagroda satysfakcjonujaca? Nie. Zatem, jezeli chcemy miec odpowiednie nagrody to tylko sponsoring (podobnie dofinansowanie reprezentacji na Euro). Podatek Masterowy tylko na to co jest niezbedne czyli statuetki + dyplomy, bo bez tego jest siara.

Tak ustalilismy w poprzednim sezonie i tego bym sie trzymal.


Aha, w przyszlym roku proponuje dorobic tez dyplomy dla najlepszych graczy dana armia (nowy ranking ligi jest do tego doskonale przystosowany) oraz dyplom dla gracza, ktory byl na najwiekszej ilosci turniejow w sezonie.
Nic nie kosztuje a bardzo fajna pamiatka/wyroznienie (kiedys takie dyplomy byly). :)
Natomiast statuetki dla najlepszych armii to imo przesada juz :P. Przynajmniej na razie.


A propozycja Scorpiusa jest IMO do rozwazenia. Wiekszosc pytan/watpliwosci w zasadzie chyba zostala rozwiazana, wiec nie widze na razie przeciwskazan tak naprawde...
Co w zasadzie Scorp chcesz w zamian :P? Bo ja to widze, ze tylko bannery dla sponsorow na kazdym masterze i na forum, a to chyba nic nie kosztuje...
Czy tez chcesz przeniesc strone ligi na swoj serwis? (to juz jest jakas ingerencja w niezaleznosc)
Za bardzo nie wiem, co ma byc w zamian za te kase (czy moglbys wypunktowac to szczegolowo jakos, bo juz nie wiem z czego sie wycofales z czego nie itd.)?

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

ScorpiusX pisze:...
ScorpiusX a może właśnie zrobić tak jak proponuje Morok - małymi korczkami zacznij współprace z jakimiś ośrodkami, a za rok jeśli będzie owocna można to rozszeżyć na cały kraj.

Chcesz zrobić rewoluje, a przecież więszkość z Nas Cie w ogóle nie zna, ja osobiście nie pamiętam Ciebie z żadnego turnieju. Znam osobiscie Twojego brata który już ładnych parę lat temu siedzi w środowsku WFB i się udziela np: sędziuje. Pamiętam jak pisał na Gildi o WFB. Proponujesz wiele zmian, a jaką środowisko Ligowe ma pewność, ża pół roku nie zmienisz zdania. Może niech się inni też wypowiedza, ale cieżko z kimś prowadzić interesy (bo do tego się to sprowadza) jak się kogoś nie kojarzy.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

To jest dobry pomysl, ale powiedzcie mi jakie sa konkretne przeciwskazania, by nie sprobowac zaczac z grubej rury?

Przeciez liga i tak bedzie szla wlasnym torem, Master bedzie Masterem jak my tego bedziemy chcieli a nie bedzie zalezec to od sponsoringu.
Jak pomysl nie wypali to trudno, nikt na tym nie straci.
Przynajmniej ja zadnych zagrozen nie widze...

Ogolnie zgadzam sie z Furionem, jak propozycja nie bedzie jednoznacznie korzystna dla ligi to nie ma co w to wchodzic, ale ja na razie widze same plusy :P

p.s. Napiszcie ktos do Szmaji by wpisal Scorpiusa bez prawa do glosowania na LL, niech tam toczy sie wlasciwa dyskusja...

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

ScorpiusX a może właśnie zrobić tak jak proponuje Morok - małymi korczkami zacznij współprace z jakimiś ośrodkami, a za rok jeśli będzie owocna można to rozszeżyć na cały kraj.
długo myślałem o tym i wymyśliłem "nową ligę"
to na nią obgadywałem kwoty i te inne pierdoły, bo założyłem, że szanowne grono może nie chcieć się zgodzić

wiec "nowa liga" była rozwiązaniem na mój pomysł ;D
miało działać dokładnie tak jak to Morok czy inni opisują, ze wsparciem na konkretne ośrodki

tylko potem sobie zapytałem sam siebie, a czemu by nie zapytać ogólnie LL co o tym myślą?? no i stąd ten temat
Czy tez chcesz przeniesc strone ligi na swoj serwis? (to juz jest jakas ingerencja w niezaleznosc)
Za bardzo nie wiem, co ma byc w zamian za te kase (czy moglbys wypunktowac to szczegolowo jakos, bo juz nie wiem z czego sie wycofales z czego nie itd.)?
no był tam pomysł przeniesienia forum, ale po rozmowach z Tomashem wcale nie jest mi to potrzebne
ja tworzę nową stronkę (wciąż...) z różnymi opcjami dla ligi
ta stronka wydaje mi się, że przyciągnie trochę graczy no i jakoś będzie się tam kręcić
chcę tam trochę udogodnień wprowadzić co do prowadzenia ligi (chodzi o system wysyłania wyników itd)

jako mój zysk w zupełności wystarcza mi zysk z mojej strony + niewielka prowizja od obecnych sponsorów i jestem happy






dzisiaj, ale w ludzkich godzinach napiszę wam jeszcze raz warunki

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

ScorpiusX pisze: sponsorami są:
- Ekspert Media Szczecin
- BusinessTalk Warszawa
- S3E Group Szczecin
Przepraszam, ze się wtrącam. Jestem użytkownikiem o krótkim stażu (co prawda na tym forum) ale trochę się znam na tych sprawach. Po pierwsze mógłbyś napisać coś więcej o firmie BusinessTalk Warszawa? Ponieważ firma jest mi kompletnie nie znana a jedyna o podobnej nazwie to szkoła języków obcych , która o sponsoringu za wiele nie wie.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

tak w gruncie rzeczy to ciezko którąkolwiek z tych firm znaleźć w googlach... ;)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

szafa@poznan pisze:tak w gruncie rzeczy to ciezko którąkolwiek z tych firm znaleźć w googlach... ;)
Googlowałem i ja. Troche info da śię wyciągnąć :) I szczerze mówiąc albo informacje podane przez Scorpiusa są niepełne, albo coś tu troszkę nie halo :roll:
Ekspert Media Szczecin. W ogóle nie istnieje. Chyba, że chodzi o sklep ze sprzętem AGD itd Media Ekspert. Ale ten z kolei nie ma oddziału w Szczecinie. =P~
http://www.mediaexpert.pl/
Business Talk Warszawa ? Pod tą nazwą w necie jest forum internetowe o interesach biznesie itd.
Najbardziej w sumie dziwi mnie S3E Group Szczecin w ogóle w necie nie istnieje. No chyba, że to literówka i chodzi o S3 Group czyli organizację zrzeszającą stowarzyszenia "non profit". W mojej opinii nie budzącą zaufania choćby z racji lakonicznej i niepełnej strony internetowej. O adresie pod, którą jest zarejestrowana nie wspomnę - Grabowiec 14
24-335 Łaziska - maleńka miejscowość w lubelskim? A firma jak podaje na stronie internetowej ma np oddziały w :
POLSKA ŚWIAT
Częstochowa Londyn - Wielka Brytania
Warszawa Haga - Holandia
Poznań Nikozja - Cypr
Kraków Wiedeń - Austria
Ostrołęka Toronto - Kanada
Lublin Nowy Jork - USA
Wrocław Lwów - Ukraina
Sosnowiec Erewań - Armenia
Jastrzębie Zdrój Clermont Ferrand - Francja
Katowice Dublin - Irlandia
http://www.s3group.org.pl/pol_index.html

Niestety w większości bez podanych kontaktów do nich :roll:
Ale jak napisałem może to literówki.

W każdym razie osobiście coś tu dla mnie nie za halo, nie sadzę aby powyższe instytucje czy co to jest wykładały taką kasę na Warhammera w Polsce.
Wszystko co napisałem IMHO oczywiście i no offence. Po prostu wynik kilkuminutowego googlowania.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2009, o 13:06 przez 4 karabiny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

po wiem więcej, nie szukałem w Google, ale w gus-ie i informacji żadnych nie ma

ODPOWIEDZ