Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: gervaz »

DE assasin! proszę czytać uważnie!

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Mógłby ktoś mi podać wyjaśnione zas. specjalne abota i wheela oraz czary obu lorów (też wyjaśnione)
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
KaRcio_we
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: KaRcio_we »

Cóż bez owijania w bawełnę, chcę zaczać przygodę ze Szczurkami ;) Czy ktoś okazałby mi tyle "serca" i na PW lub GG wytłumaczył istotę klanów w Skavenach :roll: konkretnie mam kilka pytań... A cudem bybyło gdybym znalazł jakiegoś weterana, który wprowadziłby mnie w "świat" Skavenów (nie chodzi o zasady, a o samą rozgrywkę, triki, rozpy) :wink:
I bardzo bym prosił o to, żeby nie wyjeżdżać żę "zaczyna grać bo wychodza nowe... itp. " bo noszę sie z tym zamiarem od pewnego czasu, a czekałem na moment premiery żeby wiedzieć co trzeba nabć jeszcze ze starszej edycji ;D

Dzięki i pozdrawiam

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

nie ma tricków i rozp, własnie dlatego ze wychodza nowe. Mozesz sobie ja sam opracować, poprostu grajac szczurkami jak kazdy ... a istote "klanów" masz w dziale fluff w AB

nabadz napewno clanbraci/slaves, monki tez moga być uzyteczne, 6 jezzaili oraz globków z 2 elektryków bsb`ka greyseera pewnei na dzwonie a reszte czas pokaże chociaz z 6-7 censerów tez było by wskazane

Awatar użytkownika
KaRcio_we
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: KaRcio_we »

Nie będe ukrywał, że bardzo mi pomogłeś :D wszystko stało sie takie proste i jasne... :P
A tak serio to dzięki chociaż za te podstawowe wskazówki ;)

Powiedz mi jeszcze, czy przydadzą się Ratlingi?? Do wstawienia do oddziału np. Clanratów?? Czy to zbedy wydatek ;)

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

weapon teamy się przydają też trzeba zakupić

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

wepon teamy - tak - ratlingi raczej nie :wink:

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

gdyby im nie zabrali autohita to czemu nie... chociaż teraz teź nie są złe... to bardzo skaveńska maszynka do mielenia przeciwnika więc trzeba będzie brać

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

teraz:"firing is completed without a misfire, and the target is
within range, roll To Hit with all shots."
wcześniej:''(...)automaticaly hit(...)
z angielskim u mnie koślawo ale czy to nie jedno i to samo bo ja wywnioskowałem że teraz są takie jak wcześniej tyle że mają 18cali
tak wynika z pdf-a który krąży po sieci

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

no to z twoim angielskim jest naprawdę kulawo.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

teraz rollujesz na hita kiedys nie.
Obrazek

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

:cry:
ale i tak będę brał mortara zapowiada się ciekawie

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Jedyne grywalne zabawki to
-warpfire thrower (dzieki innej zasadzie template'a po prostu miażdży...)- wciąga 2 psy na 3 przykryte, straszy wielowoundowe cele, dzięki ward'owi na 4+ i heavy armour'owi jest przeżywalny

-mortar- dzięki zasadzie move and fire daje duże możliwości, ale tylko na piechotę wroga... demonom, lizakom, WE, DE, HE mało robi, jak się trafi w kawalerię to zabijesz dwóch, przy farcie 3... jakiejś rewelacji nie ma

-doom flayer- zakochałem się w tej zabawce :D Szkoda tylko, że nie widzi na 360 stopni- za koszt punktowy naprawdę się zwraca.

Mniej sensowne zabawki:
Warp- grinder- horrendlany koszt punktowy jak na możliwość wykopywania się- jednak 25 chłopa z 10 LD nagle wykopującymi się na tyłach wroga (235 pts) nie jest fajne. Niestety każdy misfire boli. Bardzo

rattling gun- najpopularniejsza zabaweczka do niszczenia, dziurawenia, zeszmacania i mielenia wroga z poprzednich szczurów odchodzi w zapomnienie. Rzuty na hit całkowicie wykluczyło go z gry ;/

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

no warpgrinder to totalna pomyłka! jeden z fajniejszych skaveńskich abi jaką jest wykopywanie została potrzez straszliwe jej podrożenie rzucona w kont imo... a gutterzy z tą maszynką to już w ogoóle porażka, fakt że grinder cos tak wypłaca jakieś ataki ale i tak to strasznie drogo!strasznie kiepsko bo wykopywanie to przecież skaveńska domena była!

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Morrok pisze:Szkoda tylko, że nie widzi na 360 stopni
Each Weapon Team is crewed by two Skaven mounted
on a single base and treated as a single model.
A wg tego co ja mam na kompie to widzi ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Elf na smoku to też jest single model, a nie widzi 360.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Młody pisze:
Morrok pisze:Szkoda tylko, że nie widzi na 360 stopni
Each Weapon Team is crewed by two Skaven mounted
on a single base and treated as a single model.
A wg tego co ja mam na kompie to widzi ;)
i tu leży pies pogrzebany.

Albo weapon teamy teraz mają 1 US, widzą na 360 stopni i dodatkowo jest -1 do hita w nich i np kowadlo nie moze ich targetowac... albo są po prostu podstawką kawaleryjską bez skirmisha

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

o tym że są skirmiszem albo nie w podręczniku wzmianki nie ma, co lepsze jest tylko napisane że są załogą dwuosobowa ale zajmują pojedynczą podstawkę nie napisane jaką konkretnie!i że traktować je należy jako single model ;) w 6ed było to lepiej wyjaśnione ;)
Oj długa będzie lista FAQ oj długa ;)

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

jesli to juz bylo to sorry... ginie oddzial monkow, ginie priest co sie dzieje z kadzidlem? samo w sobie nie jest unbreakable, nie jest warmachina, nie ma liderki, nie moze sie ruszac... ginie? jesli tak to czemu? jesli nie ginie to czemu? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

ani furmanka ani bell nie są war mashine czy chariotem jak to niektórzy wymyślają są traktowane jako mount ;) po zniszczeniu grey seera czy plague priesta i pusherów taki mount nie może się pdalej poruszać ale z pewnością nie ginie od pierwszej lepsze szarży automatycznie! posiada bowiem załogę czy to rat ogra w przypadku bella czy monków w furmance... pytanie tylko czy bell/furmanka dają unbreakable tym hipkom... ani mount ani crew nie mają wartości Ld więc imo crew też dostaje zasadę unbreakable ale nie jest to dosłownie napisane w ab jak również to że po zniszczeniu szefa i pusherswów taki mount ginie... Myślę że FAQ do skavenó będzie naprawdę grube ;)

ODPOWIEDZ