Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Skaven

Moderator: Hoax

Zablokowany
Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Re: Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Post autor: Hobbit »

Trzeba będzie się nauczyć deklarować zasięgi...
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

ta...ciężka sprawa :shock:

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

na sieć P2P wyciekł plik (pdf) umożliwiający tworzenie rozpisek - zawiera koszty punktowe, charakterystyki, i koszty punktowe i zasady do przedmiotów magicznych. Niestety nie zawiera on zasad do jednostek i do armii... więc nie wystarcza do gry. No i nie zawiera rysunków/zdjęć które byłyby przydatne w konwersjach/scratch buildach...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

masz ten plik?
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

nie chce udzielac publicznej odpowiedzi na to pytanie;)

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

gervaz pisze:na sieć P2P wyciekł plik (pdf) umożliwiający tworzenie rozpisek - zawiera koszty punktowe, charakterystyki, i koszty punktowe i zasady do przedmiotów magicznych. Niestety nie zawiera on zasad do jednostek i do armii... więc nie wystarcza do gry. No i nie zawiera rysunków/zdjęć które byłyby przydatne w konwersjach/scratch buildach...
Ciekawa sprawa
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

jak nie mam maila, na ktory moglbym wyslac plik - to nei wysle, chocbym chcial

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

wczoraj to znalazlem - to tylko strony od 97 do 112 nowego armyboooka...
znaczy sie ze sa tam wartosci punktowe i magic itemy - żadnych zasad, fluffu, i sekcji modelarskiej
plik ma jakies 3.5 mega i znajdziecie na emule

nie podniecac sie za bardzo - niedlugo bedzie book to sobie kupicie, powąchacie i przeczytacie

Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Post autor: Bombaj »

Szmyt pisze: nie podniecac sie za bardzo - niedlugo bedzie book to sobie kupicie, powąchacie i przeczytacie
Żadnych niezdrowych podniet, przeczytać można w celach poglądowych i natychmiast skasować :wink:

W przedmiotach magicznych straszna lichota. Lista talizmanów po prostu porażą! Słabiutkie i wcale nie tanie. Ujawnione koszta punktowe zasmuciły mnie solidnie. Kilka perełek dla elektryków głównie - chyba będą robili teraz za żywe torpedy z rakietami i kulkami różnymi :)

Podnieca mnie, ale w najsmutniejszym sensie, że mimo posiadania jakiś 6 tysięcy pomalowanego szczurostwa, geniusz przyjaciół z GW i tak zmusi mnie do wpakowania lekką ręką licząc tysiąca zeta w ukochaną armię :shock:

Wózek dla plaguepriesta, katapulta, jeden (może dwa nawet) szczurozordy, nowe weapon-teamy, o army booku nawet nie wspomnę. A i to tylko dlatego że kółko mam jeszcze z piątej edycji i przez zupełny przypadek trzymam w kuferku jakiś 50 najtków, bo jakoś nie miałem serca ich sprzedawać. Ech... Żeby chociaż brzydkie te figurki wypuścili, to by człowiek miał serce do konwertowania, a tu patrząc na te ślicznotki tylko skurcze mnie łapią za portfel :wink:

Swoją drogą ciekawe jak chłopcy od armybuildera poradzą sobie z połówkowymi kosztami za tarcze itp.!

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

Przedmioty nie sa takie tragiczne. Mozliwość brania storm bannera bez sztandarowego to duzy plus. W polaczeniu z czarem -1 do bs i shadow magnet trinket powoduje ze nic co ma bs nie bedzie trafialalo w nasze jednostki. Blade of coruption tez wyglada ciekawie.
No i banner of horned rat wymiata.
nie jest tragicznie panowie;)

Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Post autor: Bombaj »

mallaki pisze:Mozliwość brania storm bannera bez sztandarowego to duzy plus. W polaczeniu z czarem -1 do bs i shadow magnet trinket powoduje ze nic co ma bs nie bedzie trafialalo w nasze jednostki.
Nie jednostki tylko jednostkę. Co jest zacne, nie przeczę, ale z butów nie wyrywa
mallaki pisze:Blade of coruption tez wyglada ciekawie.
A na kim? na warlordzie? Czy na assasinie? Bo raczej seerowi tego nie dasz. armie kombatowe raczej nas pojadą. Ani drzewa, ani czołgu, ani hydry czy tym bardziej smoka tym nie zdejmiesz. W armii kombinowanej, czy zwłaszcza czarująco defensywnej raczej miejsca nie będzie na takie zabawki. Nie chcę zrzędzić, przedmiot jest niezły, a raczej byłby za 20, czy 15 punktów. Tym bardziej że przy jednym niefartownym rzucie assasin sam siebie ściąga, a warlord upośledza.
mallaki pisze:No i banner of horned rat wymiata.
He he, tak, na demony, wampiry, lizaki, tombki, jest niezastąpiony. :wink: zaszkodzi może imperium, czy orkom, bo nawet krasiom nie za bardzo.


mallaki pisze: nie jest tragicznie panowie;)
Cytując całkiem zacną piosenkę. "Ja wam mówię. Jest dobrze! Jest dobrze! Ale nie najgorzej jest...."

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

panowie z GW na pewno przemyśleli działanie przedmiotów :P
czy są dobre czy też nie wyjdzie w graniu :lol2:

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

marcinmysz pisze:panowie z GW na pewno przemyśleli działanie przedmiotów
:lol2: :lol2: :lol2: =D>

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

Mi najbardziej podobają się nowe figurki i trend wracania 'wygladem modeli' do 4-to edycyjnych ilustracji z podrecznikow. Po zapoznaniu sie z zasadami sadze, ze armia na pewno bedzie grywalna, ale raczej na poziomie WoCh niz pozostalych. Dobrze zbalansowana i tak powinny wygladac wszystkie booki. Niestety turniejowo raczej niszczyc nie bedzie.

Brakuje przede wszystkim hitting powera, ludzie beda pewnie masowo wystawiali abominacje by to nadrobic, co spowoduje, ze pozostale eRki beda raczej nie wystawiane.
Wszystko co do tej pory sialo spustoszenie zostalo pociete - ratlingi, jezzaile, elektrycy, globki i cannon.
I by dodac moje trzy grosze - tak jak napisal Chory, skasowanie skirmisha na jezzailach BARDZO je oslabia.
Cannon tez jest o wiele gorszy.

Najbardziej szkoda mi magic itemow, wiekszosc jest niegrywalna, skasowali regeneracje, warda na 4+, przerzut jednej kostki, storm daemona, oslabili bounda hitujacego oddzialy, dzwon nie daje +2 PD. A nie dali nic w zamian (no poza jednorazowym wardem z stupidity).

Dajac grey seerowi ld 7 sprawili, ze warlorda juz chyba nikt nigdy nie wystawi :P .

Z drugiej strony podoma mi sie, ze nareszcie powrocily doomwheele i vermin lord. W domowych bitwach na pewno bede to wystawial :D .
Figurka dzwonu tez jest wyczesana

No i przede wszystkim nareszcie sie cos zmienilo ! Stary kodeks mial prawie 7 lat. Jakie by w efekcie koncowym szczury nie byly, pewnie kazdy gracz skavenski jest zadowolony z powiewu swiezosci.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Z wydaniem ostatecznego wyroku poczekałbym jednak do zobaczenia księgi w całości. To, co krąży po sieci to najprawdopodobniej wersja próbna (co można poznać po błędach w opisie przedmiotu - np banner of clan supremacy). Nie wiadomo, jak konkretnie działają weapon teamy (zwłaszcza mortary), i co oznaczają pewne zasady specjalne opisane przy poszczególnych jednostkach). Nie wiadomo, co znaczy tekst, że bohaterowie mogą dobierać przedmioty magiczne ze scavenge pile (być może oznacza to możliwość podkradania sprzętu innych armii???). Nie wiadomo, co znaczy zasada verminous valour przy bohaterach...
Zobaczymy jak w praktyce sprawdza się magia...
Być może kiepskie przedmioty to sposób na zachęcenie graczy do inwestowania w regimenty?
Ogólnie to może być całkiem średnia armia ;)

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

trza być optymistą :wink:

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Ktośtam na łorsirze twierdził, ze ma buka i podobno ma być na poziomie lizardmenów albo i wyższym ;x nie ma co martwić się na zapas.

ps.: dlaczego ": x" wyglada na tym forum tak głupio? :(
Ostatnio zmieniony 18 paź 2009, o 16:25 przez kanister, łącznie zmieniany 1 raz.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

=D>

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

jeszcze 13 dni :>

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

13 dni do listopada, ale premiera jest siódmego :x
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Zablokowany