STRATEGICON 14.11.2009r. Wrocław, turniej klasy Master

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Re: STRATEGICON 14.11.2009r. Wrocław, turniej klasy Master

Post autor: KrzysiekW »

Dalmar pisze:Dodałbym też choć 1-2 pkt. za posiadanie rozpiski - zdarzają się rozpiski pisane ręcznie, kórych nie można przeczytać, albo w ogóle brak rozpisek, gdzie gracz swoje straty po bitwie liczy na oko, co jest moim zdaniem nie do zaakceptowania.
U nas za brak czytelnej rozpiski jest 0 pkt z przygotowania do gry (choćbyś miał kostki, znaczniki i inne wichajstry w komplecie) i dodatkowo ujemne punkty. Kolega od oceny jest nieubłagany i egzekwuje ten zapis. :)
Hobbystykę trza egzekwować, bo potem są takie przypadki jak opisywał Watcher - przepięknie pomalowana lanca zgoniona przez kartonik z napisem "great cannon", który dziś akurat robi za hydrę... (akcja jeszcze z 6 edycji)
Inna sprawa to rozwiązania. U nas swego czasu zwracaliśmy część wejściówek osobom z pomalowanymi w 100% armiami. Ale to dobre przy średnim(40 - 50 osób) lokalu, na masterze może być problem organizacyjny.
Dalmar pisze:Co do regulaminu to bardzo fajny format i same same zasady ok więc będę na pewno.
Mnie się tylko nie podoba dopuszczenie singlowych armii na 2700 na parówce - choć może balancing patch przycina nieco dominację niektórych armii w tym formacie.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

zakladajac, ze w singlowych armiach nie mna lorda (watpie zeby tu zrobili taki blad) to te armie nie maja tak dobrze. Magie maja bardziej scieta niz normalnie (10 kostek) to jeszcze niektore sloty im scina (juz nie mowiac, ze maja dostepne 4 zamist 6 speciali) :) wiec pojedyncze armie raczej takie straszne nie sa :)

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

A np VC-ty na hordzie ghuli? :P Mając 10 PD ciężko będzie je zatrzymać, dla bardziej zróżnicownych sojuszy :P
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

Awatar użytkownika
Pawełek
Mudżahedin
Posty: 340
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Pawełek »

yo,

czy jest opcja aby wpaść nie płacąc za wejściówkę? na poprzednich wrocławskich masterach zawsze się to udawało, a jak wygląda sytuacja aktualnie?
:roll:

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Wpaść nie płacąc za wejściówkę możesz zawsze, po prostu przyoszczędź na gumkach ;-)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

hah, dobre Karlee :wink:

a Ty ruszysz dupę do Wrocka?
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawełek
Mudżahedin
Posty: 340
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Pawełek »

karlee pisze:Wpaść nie płacąc za wejściówkę możesz zawsze, po prostu przyoszczędź na gumkach ;-)
HA HA HA!
:roll:

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Why nie ma opcji stare/nowe myszolaki? :/ Przeciez bedzie juz rowno tydzien po premierze, czyli ok..

Na Slask blisko, wiec pewnie troche ludzi przyjedzie. Znajdzie sie tubylec nie stroniacy od alkoholu ktory moglby nas przekimac piatek -> sobota?

I maly apel do sedziow. Nigdy tego nie komentowalem, bo ogrowie zawsze pierdola bez sensu jak to zajebiscie beda pilnowac malowania (no offence chlopaki, szanuje was, ale na prawde tak jest). I chuj, co miesiac jest to samo. Po PGA juz cos we mnie peklo. Niech sie zacznie slownosc w tym temacie. Panowie, to sa MASTERY do chuja pana. Roznica miedzy lokalem nie powinna polegac na frekwencji, tylko wlasnie W PELNI POMALOWANYCH armiach :/ Niech sie w koncu skonczy 'nooo wieeem, ale to tylko trzy modele' i 'kumpel mial mi przywiezc cannon i nie przyjechal'. Sam kiedys zaczynalem i wierzcie albo nie - ciezko jest zebrac 250 pomalowanych myszolakow na mastera wiec rozumiem bol zlozenia fajnej rozpiski przy brakujacych modelach, ale przeciez zawsze jest jakis kolega ktory tez gra ta armia, wystarczy podjechac do niego po figurki tydzien wczesniej a nie 'mial mi przywiezc'. Wiekszosc graczy z takimi figurkami to fajne chlopaki i nigdy bym im nie powiedzial 'nie ma bata, sciagaj ten smieci ze stolu albo wolam sedziego' bo po prostu nie mam serca :-) od tego sa sedziowie zeby byc chujami przeciez ;P Na poczatku pierwszej bitwy szybki kurs miedzy stolami i krotkie bezdyskusyjne 'sciagnij ze stolu'. Byloby milo gdyby sie w koncu skonczyly podstawki z trawka robiace za lataczy, fasty bez jezdzcow i srebrna piechota.
To konstruktywna krytyka, nie chodzi mi o obrazenie graczy z takimi figurkami bo tak jak mowie - wiekszosc to fajne chlopaki ;* Ale niech ludzie zaczna sobie brac do serca zapis '100% pomalowanej armii' po prostu, bardzo prosze..

Awatar użytkownika
DaReK_M
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Tychy

Post autor: DaReK_M »

Tak z innej beczki:
Czy w TK będzie można odznaczyć Liczkę jako Generała??

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

3 pts- Konwersje przyprawiają o zawrót głowy i stanowią ponad 90% armii
90% kosztu punktowego armi? czy ilościowo?
dla przykładu skonwertowany czołg + 10 rycerzy+2 herosów+19 piechoty to 32 modele ;) do tego nie skonwertowane 2 cannony czyli 8 modeli i nagle się okazuję, ze ktoś nie dostaje maxa za konwersje bo ma "tylko" 80% modeli skonwertowanych :)

moze to drobiazg ale kto był na łódzkim masterze 2 lata temu, ten wie o co chodzi :D

Proponowałbym tę kategorię dac bardziej ogólną niech sędzia malarski subiektywnie oceni poziom konwersji, a nie tylko ilość.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

@Cosmo- agreed, wziąłem pod uwagę, ciekawe ile osób poturla 10d6 karniaków ;)
Druga rzecz- nowych myszek nie będzie bo ludzie nie zdążą się zapoznać. Rok temu eksperymentalnie dopuściliśmy WoCH (a akurat master byl tydzien po wydaniu booka do WoCH) i w cholerę ludzi nie znało armii, a nawet organizatorzy (w tym ja, przyznaję się ;)) tak węc w celu uniknięcia dodatkowych zgrzytów wolę nie ryzykować ponownie

@Karlee- napisz do mnie na gg w sprawie noclegow w akademikach

@Robson- Sędzia jest subiektywny. Jak uzna, że armia faktycznie wykracza ponad limity w stylu właśnie ponad 90% armii skonwertowanej to dostaniesz te punkty ;) (nie mówię tu tylko o ilości, ale też o jakości, bo jak ktoś dowali mnóstwo kiepskich konwersji, to niech się nie dziwi, że nie będzie oceniony na plus)

@Pawełek- chcesz grać czy po prostu wejść na teren turnieju? Bo to różnica.

@Darek_M- a zasady pozwalają na coś takiego? Nie.

@Dalmar- dzięki za uwagę, człowiek zawsze coś zgubi po drodze- zapisek zaraz będzie dodany

@KrzysiekW- zwracać wejściówki to lekki hardcore, i tak co roku nic nie zarabiamy na turniejach, wszystko idzie na nagrody opłacenie salki i inne rzeczy ;p

@Dalmar- dzięki za uwagę, człowiek zawsze coś zgubi po drodze- zapisek zaraz będzie dodany


Zmiana w regulaminie!
doszedl zapisek, w celu podwyższenia standardu gry:

+2 punkty za posiadanie kostek, miarki, armybooka swojej armii, czytelnej rozpiski. Za brak rozpiski, albo za posiadanie nieczytelnej rozpiski, z której nic nie można odczytać d3 karniaków

Tak samo- był już wcześniej ten zapisek w regulaminie- ale wolę go podkreślić kilka razy zeby nie było niespodzianek na turnieju. Master to turniej, na ktorym obowiązują pewne standardy. Szafa w Poznaniu był miłościwy w rozdawaniu karniaków. Ja lubię losowość ;)

-Bez proxów i tylko w pełni pomalowana armia. Gracze nie przestrzegający tego zapisku na starcie kulają 10d6 karniaków
Ostatnio zmieniony 26 paź 2009, o 13:52 przez Morrok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Morrok pisze:@Cosmo- agreed, wziąłem pod uwagę, ciekawe ile osób poturla 10d6 karniaków ;)
Morroki, mi nie chodzi o to zeby upierdolic obibokow w tabeli turnieju, tylko zeby ludzie grali z pomalowanymi, skonczonymi.. po prostu ladnymi armiami. Miejsce pal licho. Mowimy o wygladzie armii a nie skillu przeciez.
Morrok pisze:Druga rzecz- nowych myszek nie będzie bo ludzie nie zdążą się zapoznać.
Fine with me ;P
Jestes z nami czy przeciwko nam?! Rada otrzyma stosowny raport, tak-tak! <mruzy czerowne slepia>

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Cosmo pisze:
Morrok pisze:@Cosmo- agreed, wziąłem pod uwagę, ciekawe ile osób poturla 10d6 karniaków ;)
Morroki, mi nie chodzi o to zeby upierdolic obibokow w tabeli turnieju, tylko zeby ludzie grali z pomalowanymi, skonczonymi.. po prostu ladnymi armiami. Miejsce pal licho. Mowimy o wygladzie armii a nie skillu przeciez.
nie martw się, specjalnie będę krążył wokół Twojego stołu, żeby czasem ktoś niepomalowanymi pacynkami z Tobą nie grał ;)

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Zuh chlopak ;* Tylko mam nadzieje ze bedziesz krazyl po wszystkich ;) bo ja nawet nie wiem czy przyjade ;P Jakies spanie musze znalezc..

Jack Skwarrow
Mudżahedin
Posty: 266

Post autor: Jack Skwarrow »

Flaszka wodki dla sedziego i bedzie zwrot glowy...

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Albo niech proksiarzo-niedomalowańcy grają tylko ze sobą, nawet jeśli 2 razy w trakcie turnieju ;)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

ponawiam pytanie- jakieś nagrody za klimat ? :D
jeśli o mnie chodzi możesz śmiało walić karniaki za niepomalowaną armię itp.
zapowiada się fajny turniej :D

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Kalafior: si si, wybieramy się z Białegostoku jakąś konkretniejszą ekipą, w końcu dawno mastera nie wygrałem a by się przydało ;-)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

widzę że zmierza do nas zacna ekipa :D
jeśli ktoś ma ochotę, to prawdpodobnie będę mógł przenocować 2 osoby we wrocławiu.
mam tam lokum, co prawda nie za duże ale od biedy starczy- muszę tylko sprawdzić, czy będzie wolne.
to będę wiedział do jutra :D
ps.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1874
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Czy czary/zdolnosci, ktore mozna rzucic/dzialaja na friendly i/lub przeciwnika mozna rzucic na sojusznika?
Mam na mysli skull of katam i frenzy ze slanesha (czy mozna je rzucic na sojusznika).

ODPOWIEDZ