Większy Hardkor O&G Kołaty

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Większy Hardkor O&G Kołaty

Post autor: Kołata »

Z formum JH ;) :
Kołata pisze:Ok, rozpa mnie nie zachwyca, ale dam jej szansę, bo nie wiem co wywalić, żeby się zmieściło jeszcze trochę taniej piechoty. (Ta piechota potrzebna jedynie jako screen w pojedynku artyleryjskim z imperium itp. oraz bloker na wykopki)
Dodam jeszcze, że w moim stylu byłby bardziej mag na wronie, ale mam ochotę wystawić warbossa by się upewnić, że szaman jednak lepszy :P Rozpa tajna ;)

Hero:

Czarny Warboss na wronie

Szaman Nocnik
Szaman Gobo
Szaman Ork

Core:

2 Snoty
23 Big Uns, Muzyk, Banner
5 Wolf Riders, Muzyk, Dzidy

Specjal:

6 Wolf Chariots
4 Bolce, 3 Bully
Klopa, Bully

Rare:

2 Gleby
Stone Troll
15 Orkill Orkhide Orkflyers


Krótki koment:

Maszyny, mengile i magowie nawalają ile wlezie, BU dają extra dispell (oj wygadałem się! :P ), a szef + rydwany + troll kontrują. Rydwanów musi być tyle, bo szybko spadają i oblewają fear. Ale są tanie więc da się to przeżyć :P Z poprzedniego turnieju zauważyłem, że eskadra rydwanów z parkiem maszynowym za plecami (a tu jeszcze warboss) tworzy 18" strefę gdzie przeciwnik boi się wejść. A im dłużej się waha, tym lepiej dla mnie :P
Przy mądrej grze jesli nie stracę szefa, magów i orkilli, to powinno być ok. Pozostała część armii jest tania i ma potencjał niszczycielski - powinna się zwrócić.
Nie wiem tylko jak będzie z defensami, no ale się trzeba przekonać ;) (tak wiem - z TK mam przejebane :P)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Musze przyznac, ze zgadzam sie z Tobą. To znaczy wlasciwie z pierwszą czescia pierwszego zdania z Twojego wprowadzenia. Rozpa nie zachwyca. ;)
Glownie ze wzgledu na jej "nieorkowosc" (tak jak rozpa Kacpra). Z kwestii bardziej zwiazanych z grywalnoscia rozpy, to moje glowne watpliwosci sa nastepujace:

- Nie lubie golinskich rydwanow, bo sa miekkie i płochliwe, ale moze masz rację, ze w masie zaczna miec sens. Fajnie, ze to Ty wykonasz ten eksperyment.
- Nie przekonuje mnie Warboss na ptaku, bo to ani general ani wymiatacz, ale moze w takiej armii zadziala, bo w sumie liderki dawac nie musi a zawsze to opcja taktyczna.
- Mengilami sie brzydze, sa niegodne prawdziewgo orka.

Rozpa nie zachwyca, ale ma potencjal. Imho lepsza od rozpy Kacpra (choc oczywiscie slabsza od mojej :twisted: ) . Trzeba bedzie potem porownac doswiadczenia, bo kazdy z nas idzie w innym kierunku - ktoś musi sie mylić. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

bless pisze:. Trzeba bedzie potem porownac doswiadczenia, bo kazdy z nas idzie w innym kierunku - ktoś musi sie mylić. ;)
Oby nie wszyscy ;) Zresztą mam jeszcze sporo pomysłów na rozpy. Ale zacznę od wypróbowania tego :)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Spam rydwanow dobrze by sie kombowal ze spamem fastow (takim jak u mnie, ktory by je oslanial przed strzelaniem i lekkimi jednostkami). Szkoda, ze wystawiles tych orkasow - to sa latwe punkty, ktorych jedynym zadaniem jest noszenie szmaty. Moglbys zamiast nich wziac jeszcze pare fastow.

Reszta poprawnie, choc dopiero najblizsze pare dni pokaza ktory z nas jest najwiekszym Warbossem.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

No chłopaki jestem ciekaw co wyjdzie z tych zabaw zielonymi :) Jak się sprawdzą to forsujcie szybkie zmiany w BP :)
Szkoda tylko, że ci manflayerzy się pojawiają. W sumie na wielu turniejach ich banują, a swoją siłą mogą zmienić obraz gry (tzn jeśli przykładowo Kołata wymiecie na turnieju to trudno będzie stwierdzić, czy bez 28 strzał z poisonem co turę też by dobrze wypadł :) )
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

w ogóle to fajna rywalizacja :D

@Bless, niekoniecznie ktoś musi się mylić :P
a jak będziecie mieć tyle samo dużych i małych na szczycie pudła to co? :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Yahoo82 pisze:Szkoda tylko, że ci manflayerzy się pojawiają. W sumie na wielu turniejach ich banują
Nieprawda jest! Wielkim sukcesem obecnego BP jest jego zbalansowanie i obecnosc na wszystkich wlasciwie turniejach, wlaczajac w to Mastery - a BP dopuszcza MMM, a sa one orkom niezbedne do zycia, bo nie maja same z siebie zadnego rozsadnego lekkiego ostrzalu. Poza tym naprawde rzadko sie splacaja, wiec nie widze powodu, dla ktorego mieliby zostac ukroceni.

ODPOWIEDZ