Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania

Post autor: Arbiter Elegancji »

marcinmysz pisze:mówisz ze czarny podkład tez morze być
tak, też moŻe być :wink:
Gorąco polecam czarny podklad.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Bowflan89
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Bowflan89 »

Czy Vallejo Game Ink'i to odpowiedniki washy GW? Jeśli tak to czy dają radę tak jak washe GW?

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

proszę o pomoc :shock:
dobra zdecydowałem bejcuje chociaż już wszystko pomalowane to zawsze można pomalować jeszcze raz
teraz pytanie:
-jaka bejca :?:
-jaki lakier :?:
-gdzie można dostać :?:
-minimalna cena :?:

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Przeczytaj CAŁY temat o dippingu.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

zależy mi na czasie
proszę o szybką odpowiedź

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

PRZECZYTAJ CALY TEMAT O DIPPINGU TAM SA ODPOWIEDZI NA WSZYSTKIE TWOJE PYTANIA

Awatar użytkownika
KaRcio_we
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: KaRcio_we »

Cóż bardziej niż jednoznacznej odpowiedzi oczekuję pewnej sugestii w temacie... :D
Jak malujecie figurki bardziej "złożone" tzn. np. Ratlingi, Warpfire Throwery, Jezzaile itp. ?? Najpierw sklejacie - potem malujecie, czy może na odwrót, albo macie w ogóle jakąś inną technikę?? :wink:

Bowflan89
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Bowflan89 »

Bowflan89 pisze:Czy Vallejo Game Ink'i to odpowiedniki washy GW? Jeśli tak to czy dają radę tak jak washe GW?
Nikt mnie nie oświeci?

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

czy to odpowiedniki, hmm , napewno sa nieco inne odcienie , ale to i tak bez znaczenia bo zakazdym razem jak malujesz figurke to podczas meszania farb itp. wychodzi ci inny odcien. a co do jakosi to nie mam pojecia, ale normalne farbki sa lepsze od cytadelek
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
fingolfin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Łomża - gród nad Narwią

Post autor: fingolfin »

inki to inki a washe to washe.
Washe GW posiadają mniej barwnika niż inki i ładnie się rozprowadzając po figurce bez zacieków. Ogólnie inki Vallejo są spoko ale trzeba je rozcieńczać i dodawać wodę z jakiś zmiękczaczem np ludwik czyli nie różnią się niczym od innych inków, świetnie nadają się do malowania na papierowych sztandarach

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

KaRcio_we pisze:Cóż bardziej niż jednoznacznej odpowiedzi oczekuję pewnej sugestii w temacie... :D
Jak malujecie figurki bardziej "złożone" tzn. np. Ratlingi, Warpfire Throwery, Jezzaile itp. ?? Najpierw sklejacie - potem malujecie, czy może na odwrót, albo macie w ogóle jakąś inną technikę?? :wink:
Ja robię zwykle tułów i nogi razem, potem doklejam ręce tarcze i inne duperele, które mogłyby przeszkadzać. Oczywiście należy zeskrobać farbę z klejonych powierzchni. A w ogóle robi się to tak, jak jest najwygodniej. Oddzielne malowanie elementów może sprawić, że światło nie będzie się zgadzać, poza tym trudniej je trzymać, trzeba robić na dwa razy. Za to razem, niektóre elementy mogą poważnie utrudniać dostęp do niektórych miejsc.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

smigol
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Piaseczno k. Wa-wy

Post autor: smigol »

Ja osobiście sklejam model(prócz tarczy - bo zazwyczaj to ona najwięcej nam zasłania), ponieważ można nim "od razu" grać.
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum - Dewiza Joannitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bowflan89
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Bowflan89 »

Kupiłem zmywacz do farb akrylowych, ale nie jestem pewien jak go użyć. Czy wrzucić do niego model i odczekać ileś czasu (jak tak to ile mniej więcej?), czy trzymać model i jakoś go maczać w zmywaczu czy może za pomocą husteczki go przemyć? ;s

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Wrzuć go do słoika i zostaw tam na kilkanaście godzin. Może tam nawet leżeć kilka dni, nic mu się nie stanie. Potem możesz ewentualne resztki wypłukać pod wodą.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Codranger
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Codranger »

Czy orientuje się ktoś, gdzie w Poznaniu można zdobyć styrodur?
Kervyn pisze:gobbosy na godzinie drugiej, o Pani!
Sprzedam Styrodur!!!

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

zapytaj w bardzie
koleś dokładnie wytłumaczy ci jak dojść do sklepu ze styrodurem :wink:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Codranger
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Codranger »

A nie zna nikt jakiejś agencji reklamowej, gdzie z chęcią oddadzą styrodur?
Kervyn pisze:gobbosy na godzinie drugiej, o Pani!
Sprzedam Styrodur!!!

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

poszukaj po budowach ;)

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Na allegro jest pełno... A słowo zdobyć kojarzy mi się tylko z jednym niemiłym słowem...

Awatar użytkownika
Darkem
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Darkem »

Witam, może to trochę oczywiste (dla starszych doświadzczeniem), ale czym zabezpieczacie jasne modele przed ubrudzeniem/odpryskami farby? Jest do tego jakiś spcejalny lakier? Jaka firme polecacie? Z góry dziękuję:

Darkem

ODPOWIEDZ