Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Ukalez »

Havelock pisze:nie robi, ASF ignoruje GW, szarżę i inne czynniki zmieniające kolejność ataków. zostaje tylko inicjatywa, a tej nasz noble ma zdaje się 7. przy równej inicjatywie rzut kością w pierwszej turze, a w następnych zaczyna ten kto wygrał poprzednie starcie
Chyba nie czytałeś uściśleń sędziowskich.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tu masz link o strony z uściśleniami i balancing patchem

http://strony.aster.pl/barbaros/

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

Jak to jest z banner of sorcery
losuje sie tylko raz na poczatku gry czy co turę?

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

co turę
I sold my soul for rock'n roll

Awatar użytkownika
Anzalf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152
Lokalizacja: EŁK, mazury, cud natury!

Post autor: Anzalf »

Cze!To mój pierwszy post.Jestem świeżo upieczonym generałem wysokich elfów i mam pytania:

1.Jaka taktyka na DE?
2.Jakieś sprawdzone rozpiski na 1000?
3.I co na te kusze powtarzalne?

Z góry dzięki! :D
BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!
SKULLS FOR THE SKULL THRONE!!
MILK FOR MY KHORNE FLAKES!!

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Eniripsa pisze:Cze!To mój pierwszy post.Jestem świeżo upieczonym generałem wysokich elfów i mam pytania:

1.Jaka taktyka na DE?
2.Jakieś sprawdzone rozpiski na 1000?
3.I co na te kusze powtarzalne?

Z góry dzięki! :D
Pozdrawiam nowego generała :)

1.Dobra taktyka :D
2.ofens czy defens? zresztą na takie pkt to najlepiej po testować samemu. Polecam Dragon princów z ellyrionem, do wyganiania shadów z lasu
3. a)BSB konny z HoF i słomką i możesz zbierać ostrzał tonami :wink: Latasz i sklejasz na klatę cały ostrzał(poza bolcami oczywiście) zabijając po drodze kusze, shadów itp.
b) luki mają większy zasięg niż kusze :wink:
I sold my soul for rock'n roll

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Master of reality pisze:luki mają większy zasięg niż kusze :wink:
Co nie zmienia faktu, że są ogólnie znacznie gorsze, a w pojedynku strzeleckim dwóch oddziałów DE wygrają wyraźnie. Oni mają 2 strzały z armour piercing i save 5+ na ostrzał (jeśli wzięli tarcze, a prawie każdy im je daje), łucznicy HE mają 1 strzał bez AP i zero save'a.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Anzalf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152
Lokalizacja: EŁK, mazury, cud natury!

Post autor: Anzalf »

Dzięki za pozdrowienia ale....... Jako że jestem nowy nie śmiejcie się ale co to jest?
a)BSB konny z HoF i słomką i możesz zbierać ostrzał tonami :wink: Latasz i sklejasz na klatę cały ostrzał(poza bolcami oczywiście) zabijając po drodze kusze, shadów itp.
i ile tych dragon princów??Wiem że są wywaliści bo mają save na +2

A może coś w sprawie magii mi doradzicie?? jaka domena? co kupić??

Przyda się bolec?Rydwan? jak tak to jaki?Jakaś gwardia oprócz Dragon Princów?

Z góry dzięki.Mam nadzieję że uszanujecie to że gram wysokimi elfami tydzień ;p POzDraWiAM
BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!
SKULLS FOR THE SKULL THRONE!!
MILK FOR MY KHORNE FLAKES!!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Rospiske sie robi z tego co sie ma :|
A jak chcesz cos kupic to kup to co ci sie najbardziej podoba
Bo taka jednostka bedzie sie sprawdzac lepiej niz taka która ktokolwiek by ci polecił
Bo jedni lubia WL a inni SM - i kazdy bedzie lepiej grał jednostka która mu sie bardziej podoba

Takie jest moje skromne zdanie :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

Ja będę nieco bardziej rzeczowy :D

repeater bolt thrower zwany też bolec lub balista :) ten sprzęt musisz mieć koniecznie, nie wyobrażam sobie bitwy bez bolca.. z resztą myślę że podpisze się pod tym 90% graczy HE

na pewno archers he maja dobre strzelanie

jazda na pewno, ale jak wolisz (lub ile masz kasy :D ) zawsze jak patrze na cenę DP to mam demotywator przed oczami :cry: a DP w liczbie 5-6 zupełnie wystarczją by zmienić w krwawą papkę nawet zakutych w stal twardzieli :)

a z piechoty to tak jak mówią poprzednicy wybierz to co ci sie podoba najbardziej :wink: ja nigdy nie mogłem się zdecydowac dlatego gram wszystkim oczywiście co bitwe zmieniając :D PG mają mega klimat i fajowe figurki, WL to świetni rębacze walą z siłą 6, i biegaja po lesie jak chca do tego stubborn... no i 2miliony ataków od swordmasterów :D

prawie co bitwe proxuję :mrgreen: orła


a co do magii to tu jesteśmy panami :twisted: na bretonię czy dwarfów idealny jest Metal bo każdą puszkę zgniecie, High jest bardzo uniwersalny i tez potrafi ugryźć, na marlaków dobry jest Light, heavens ma dobrego kopa jak grasz w defensywie bo ofensywne czary nie maja limit odległości, kampisz się gdzieś szarym końcu i walisz błyskawicami :D
ale jak kto woli :)

za kilka bitew jak większość potestujesz to sam uznasz czym najlepiej ci się gra :wink:

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Eniripsa pisze:Dzięki za pozdrowienia ale....... Jako że jestem nowy nie śmiejcie się ale co to jest?
a)BSB konny z HoF i słomką i możesz zbierać ostrzał tonami :wink: Latasz i sklejasz na klatę cały ostrzał(poza bolcami oczywiście) zabijając po drodze kusze, shadów itp.
i ile tych dragon princów??Wiem że są wywaliści bo mają save na +2

A może coś w sprawie magii mi doradzicie?? jaka domena? co kupić??

Przyda się bolec?Rydwan? jak tak to jaki?Jakaś gwardia oprócz Dragon Princów?

Z góry dzięki.Mam nadzieję że uszanujecie to że gram wysokimi elfami tydzień ;p POzDraWiAM
No sorry zapomniałem że nowy jesteś i nie kminisz gwary :wink:
BSB-battle standard bearer- Chorąży armii
HoF- helm of fortune- helm fortuny
słomka-Sword of might- miecz mocy
(masz podręcznik polski czy angielski? bo nie wiem czy tlumaczyć na pl)
Jeśli nie rozumiesz czegoś poszukaj skrótu
DP- Dragon Princes najczęściej 5-6

Magowie to fajna sprawa
Ja na 1000pkt lubię wystawić 2lv z jawel of dusk i scrollem{klejnot zmierzchania i zwój rozproszenia} Jest fajny bo odpala 2 spelle z 3 i 2 kostek

co do gwardii.
każda nasz piechota jest fajna i ma swoje zadania, tylko PG{Phoenix guardzi} sprawdzają się do walki w dużym klocku.

Jak masz malo kasy to poproksuj i sprawdź na czym ci się dobrze gra
poszukaj postu użytkownika Asassello on ma w podpisie link do słowniczka skrótów battlowyh który zrobił polecam :)
Temple Guard pisze:
Master of reality pisze:luki mają większy zasięg niż kusze :wink:
Co nie zmienia faktu, że są ogólnie znacznie gorsze, a w pojedynku strzeleckim dwóch oddziałów DE wygrają wyraźnie. Oni mają 2 strzały z armour piercing i save 5+ na ostrzał (jeśli wzięli tarcze, a prawie każdy im je daje), łucznicy HE mają 1 strzał bez AP i zero save'a.
No niestety, sad but true, a wdodatku są tańsi punktowo. Jedyny plus że mamy ASF i możemy odbić fast lub jakieś ścierwo(albo zabić lorda WE ze smoka jak mi się to zdażylo :D )
I sold my soul for rock'n roll

Awatar użytkownika
Darkem
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Darkem »

Witamy :D

Narazie proxuj i wstrzymaj się z zakupami konkretnych oddziałów, zainwsetuj sobie w RBT (Balistę) lub Łuczników. Nie kupuj czegoś czego nie jesteś pewny, że będziesz używał - bo skończysz jak ja - z masą niepotrzebnych modeli. Potestuj różne rozpiski, a przekonasz się co Ci jest potrzebne - Czym Ci się dobrze gra.

Proxować - używać zamienników zamiast figurek. Zamienników tj. tekturek, innych modeli, itp.

Pozdrawiam

EDIT:

Takie szybkie pytanie: Jak to jest ze "zjadaniem" save'a? Dawno nie grałem, a dostępu do RB obecnie nie mam :/
Ostatnio zmieniony 14 lis 2009, o 22:31 przez Darkem, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Jest mnie wielu: Darkem/MatMot/Borsuk/Gasserlar i inni.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

tez mialem akcje ze zdjelem lorda WE lucznikami xD i faktem jest to ze mamy większe szanse na odbicie fasta niz DE.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

Proch pisze: a DP w liczbie 5-6 zupełnie wystarczją by zmienić w krwawą papkę nawet zakutych w stal twardzieli :)
Tu sie nie zgodze :) Zaszarzuj radosnie takimi DP kawalerie WoCH w liczbie 5-6 (obojetnie czy khorna, czy nurgla). Moze i w pierwszej turze combatu zabijesz 1-2 rycerzy max, ale w 2 turze combatu juz lezysz i uciekasz od FO najczesciej (DP zazwyczaj maja Ellyrionke albo WB, wiec plyna of feara...) :P

Zdazylo mi sie ze 6 DP odbilo sie od 5 Errantow z damselką...

Takze IMO DP nie sprawdzaja sie na "zakutych w stal twardzieli" lecz bardziej na liczną piechote z małym savem np. bloodlettersi, warriorzy dwariccy, black guardzi czy tez piechoty innych high elfów :)

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Zgadzam się, DP jak na dzisiejsze warunki mają bardzo słabą siłę przebicia. 2A S5 to żadna rewelacja, skoro zarzarżowaniu i po szarży mają tylko 2A S3, a konie z S3 też nie pomagają za mocno w zabijaniu. Z ogromną liczbą przeciwników w WFB DP mają przerąbane już na starcie.
Ja to bym się bał szarżować na wymienione przez Ciebie powyżej oddziały, bo w nich się nieźle grzęźnie, szczególnie w stubbornach i unbreakable, ale nawet Dwarf Warriors za dużo się nie zabije i ustoją pewnie. Co innego, gdy ma się Battle Banner, ale miękki BSB (2W T3 save 2+) jest problemem.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Darkem
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Darkem »

Takie szybkie pytanie: Jak to jest ze "zjadaniem" save'a? Dawno nie grałem, a dostępu do RB obecnie nie mam :/
Obrazek
Jest mnie wielu: Darkem/MatMot/Borsuk/Gasserlar i inni.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Wiem że zaraz ktoś mnie pobije ale....

DP to lipa jest :|
Jak nie rozwala przeciwnika w 1 turze to potem nic nie robia oprócz blokowania przeciwnika
(A wiem bo gralem 2 razy nimi na proxach)
Wole nie wiele gorszych SH a napewno tanszych :?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

przerabialem juz combat z 14 BG, 20 Bloodletterow z ktorymi nie ma wiekszego problemu(chyba ze w Bloodkach siedzi herald...) nawet z S3 dzieki duzej liczbie atakow i ASF (oraz I6 oczywiscie, co ma duze znaczenie w walce z BG).
Ja Dp biore tylko z EB jako oddzial wsparcia do zabicia jakis szkieletow, scoutów czy wyzej wymienionych oddziałów, bardziej stawiam na piechote o stałej sile bez wzgledu czy szarzowali czy nie ;)

S4 = Sv -1
S5 = Sv -2
S6 = Sv -3
S7 = Sv -4
S8 = Sv -5
S9 = Sv -6
S10 = Sv -7

Sh to juz wogole sa lipa... maja nie dosc ze 1 atak/ws mniej, to jesczze nie maja odp. na ogien co pomaga w walce z Tk albo z demonami chociazby, dlatego jeden oddzial pomocniczy DP zawsze fajnie miec :P

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

ja mam zawsze 2 oddzialy DP jeden ma na sobie EB a 2 BoS i gra sie tym super, tylko trzeba myslec a nie wpierdalac sie w 20 ironbrekerow z lordem na kamieniu/tarczy w srodku i "ojej dlaczego sie nie przebilem"

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Rabsp pisze:Sh to juz wogole sa lipa...
Zależy do czego ich używasz, goła 5 do odginania, blokowania lub szarży na bok sprawdza się świetnie. Tańsi od DP, z muzykiem zbierają się nieźle. A save i siła przebicia sporo lepsze niż u ER.

Ja ER nie posiadam (póki co), więc SH wykorzystuje do takich zadań i spisują się świetnie. A jak taka 5 padnie ale np. dzięki temu smoczur nie dostanie szarży w bok to ani przez chwilę nie jest mi smutno :D
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Zablokowany