Pytania krótkobrodego - stary temat

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

Zablokowany
Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Re: Pytania krótkobrodego

Post autor: Kraggo »

Czy Runesmith może być generałem armii, jeśli w armii występuje Thane, ale jest Sztandarowym Armii? :)

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Moze. Why not? Nigdzie nie ma napisane, ze Thane musi byc gieniem, a LD maja taki sam.

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Arqueek pisze:Moze. Why not? Nigdzie nie ma napisane, ze Thane musi byc gieniem, a LD maja taki sam.
Jedyny wymóg jaki znalazłem to fakt, iż Sztandarowym Armii może być jedynie Thane. Wolałem się upewnić co do powyższego zapytania - dzięki :)

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Hej,

czy lord na tarczy liczy się jako model man sized czy większy? Chodzi oczywiście o modyfikatory do trafienia podczas shootingu:).

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

W 7ed jest -1 do shotingu w model o US1, a nie man sized... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
grb
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: grb »

Kolejne pytanie - czy grajac na zasadach Border Patrol, moge jako jedynego hero wystawic Dragon Slayera a co za tym idzie nie miec generala?
Wydaje mi sie, ze na takie punkty, ten pan za lacznie 110punktow(ASF, +1A +1WW) moze byc jednoosobowa armia a takze jedynym remedium jesli przeciwnik wystawi eteryka (bede walczyl przeciw VC).
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Niestety bohaterowie slayerzy nie mogą być generałami , wiec na patrol go tak nie wystawisz ... jeśli to nie jest żaden turniej tylko koleżeńska potyczka to ustal z przeciwnikiem czy być mógł go jednak wystawić za generała ( np na zasadzie z armii Karak Kadrin [ iż nie daje LD w 12 calach ale przeciwnik ma za niego dodatkowe Vp{gdy go ubije} ... czy jakoś tak to było :P])

Awatar użytkownika
Bandit
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Karaz-a-Karak chociaż częściej Będzin

Post autor: Bandit »

Po ciężkich batach od he i bretki nasunęło mi sie kilka pytań:

1. Wygrałem inicjatywę i zaczynam 1 ture, strzelam do bretki oni korzystają już z warda z modlenia - to normalne ?
2. Dragoni wpadli mi w wariorow, ubili, potem w baliste, klope i dlugobrodych, wszystkich zrównali z ziemią, możliwe jest takie najeżdżanie w jednej turze ?
3. Jak wyglada maksymalizacja 6 dragonow w stosunku do 5 krasnoludzkich piechociarzy ? Z matematycznego punktu widzenia 5podstawekx2 cm =10 cm (1 szereg wariorów); 6 dragonów 6x2,5cm = 15cm - jakby na to nie patrzeć jeden nie styka sie z moim klockiem. To z matematycznego punktu widzenia a jak to widza zasady ? Bede wdzieczny za rozwiązanie.

P.S.
dwie bitwy na 1500 pkt i dostalem dwie masakry, w sumie z mojej winy bo zle wojsko rozstawilem no i teren nie sprzyjał, ale tak czy siak mnie to wkur..... wnerwia. Życie...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Z bretą, jak najbardziej normalne. Za to z najeżdżaniem to był gruby wał, bo walkę rozgrywa się tylko wtedy jak wjadą do combatu. Jak nie, czekają do następnej tury i walkę rozgrywa się w zwykły sposób. Co do maksymalizacji to można stykać na pół podstawki lub w narożniki. Jak nie styka to nie styka, i nie walczą.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Bandit
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Karaz-a-Karak chociaż częściej Będzin

Post autor: Bandit »

Nie chodzi mi o to czy maja tu tego seja czy nie (chociaz pośrednio jednak mi chodzi o to ;] ) tylko czy w mojej pierwszej turze on juz bretką ma tego sejwa (bo jakby miał swoją pierwszą turę odpuściłby ją dla modlitwy, a w mojej ma ją za darmo ? ). Co do reszty to dragoni wjechali i ubili wariorow, najeżdżali na baliste - ubili, najeżdzali na klope ubil,i - najeżdżali na długobrodych tez ubili to wszystko w jednej turze. Co do podstawek to do wizualnego wyglądu narzuciłem matematyczne podejście majac 10cm na 15 cm przy maksymalizacji chyba jeden nie atakuje, dlatego pytam. Oczywiście mogę się mylić.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

A nie przyszło Ci do głowy, że oni modlą się przed bitwą :) . Jak by co zapytaj się u nich. Za to z tym overrunem dragonów to zostałeś wyrolowany zarąbiście.

co do maksa: przymierz na pół podstawki, bo na całe to nie ma mowy o ataku, ale teraz dokładnie nie mogę powiedzieć, bo jest późno i nie chce mi się tego sprawdzać :mrgreen: , ale chyba na połówki też się nie da.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
grb
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: grb »

Grunaldi pisze:Niestety bohaterowie slayerzy nie mogą być generałami , wiec na patrol go tak nie wystawisz ... )
Wiem, ze Zabojcy nie moga byc generalami - ale zastanawiam sie czy posiadanie generala w BP (a skoro juz o tym mowa to wogole w kazdej rozgrywce) jest obowiazkowe.
Bo jesli nie, to w tym konkretnym przypadku sprobowalbym zagrac bez niego.
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Wystawianie generała JEST obowiązkowe zawsze w jakiejkolwiek rozgrywce i nie ma mowy by było inaczej. Taki jest mus. W bp jak bohater nie może z jakiejś przyczyny być generałem, to nie może go być wcale.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Hej
Sorry ze bretończyk wpada na wasze forum ale jak to jest z tym najeżdżaniem? Przy rozbiciu oddziału lub po pogoni wpadam na drugi oddział, nie jest to traktowane jako normalna szarża?
Co się dzieje jak wpadam w oddział, walka jest rozgrywana jest w następnej turze ale jak jeśli krasie zaczynają turę to co w fazie walki ja atakuje jako pierwszy z szarży czy szarża jest niwelowana?
Jak to jest?
Jeśli grałem z jakimś wałkiem to bardzo przepraszam Bandita, nie było to celowe, ale bywa jak żadna ze stron nie zna zasad :( i wtedy zawsze ktoś niechcąco zostanie zwałkowany.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Wolfgar pisze:Hej
Sorry ze bretończyk wpada na wasze forum ale jak to jest z tym najeżdżaniem? Przy rozbiciu oddziału lub po pogoni wpadam na drugi oddział, nie jest to traktowane jako normalna szarża?
Co się dzieje jak wpadam w oddział, walka jest rozgrywana jest w następnej turze ale jak jeśli krasie zaczynają turę to co w fazie walki ja atakuje jako pierwszy z szarży czy szarża jest niwelowana?
Jak to jest?
Jeśli grałem z jakimś wałkiem to bardzo przepraszam Bandita, nie było to celowe, ale bywa jak żadna ze stron nie zna zasad :( i wtedy zawsze ktoś niechcąco zostanie zwałkowany.
Pozdrawiam
A więc tak:
Jeśli rozgromiłeś oddział przeciwnika w swojej turze szarży, możesz wykonać najeżdżanie lub nie. Jeśli je wykonujesz, jedziesz 2D6/3D6 cali (zależnie od podstawowej wartości współczynnika ruchu) do przodu. Jeśli ten ruch doprowadza Cię do kontaktu z wrogiem, rozpatrywana jest zwykła szarża, ze wszystkimi jej konsekwencjami - czyli reakcje na szarże (wszystkie możliwe, oprócz stać i strzelać), zdawanie ewentualnych testów strachu/terroru, bonusy z pewnych rodzajów broni za szarżowanie itd. I teraz mogą być dwie sytuacje:
1. Albo jednostka w którą wykonałeś najeżdżanie, już rozegrała w tej turze walkę z innym przeciwnikiem (jeśli walczyła z innym)
2. Albo jednostka w którą wykonałeś najeżdżanie, jeszcze nie wykonała walki w tej turze, bądź w ogóle nie była w combacie.

W pierwszym przypadku, szarża rozgrywana jest dopiero w następnej turze. W turze w której wykonujesz najeżdżanie, tylko dosuwasz swe jednostki do jednostek wroga. W kolejnej turze walka jest rozgrywana, jakbyś Ty szarżował - czyli atakujesz pierwszy (o ile przeciwnik nie ma ASF) i dostajesz bonusy za lance itd.

W drugim przypadku, szarża i walka rozgrywana jest natychmiast, a pod jej koniec wykonuje się testy złamania (lub nie, jeśli ponownie zniszczyłeś całkowicie jednostkę), lecz jeśli przeciwnik się złamie, nie możesz wykonać ruchu pogoni (nawet będąc pod wpływem szału/nienawiści), a jeśli przeciwnika całkowicie wytniesz w pień nie możesz wykonać kolejnego ruchu najeżdżania.

Te same zasady dotyczą sytuacji takiej: jeśli pościg za wrogiem doprowadzi Cię do kontaktu z inną jednostką przeciwnika.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
salvo89
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: salvo89 »

Witam ! Jak to jest z jednostkami slayerow ..... wszystkie rodzaje min troll/giant posiadaja swoje wlasne modele czy poprotu to sa te zwykle boxowe slayerki ?? Pozdrawiam
Siala la murzyn nam gra!

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Ok dzieki wielkie, teraz już wszystko jasne, faktycznie z mojej strony był wałek na koniec bitwy bo nie mogłem gonić po najezdzaniu drugi raz.
Sorry Bandit, mój błąd.

Awatar użytkownika
Bandit
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Karaz-a-Karak chociaż częściej Będzin

Post autor: Bandit »

Heh nie ma co przepraszać, nie o to chodzi, poprostu sami uzgodniliśmy ze tak można ale okazało sie że źle uzgodniliśmy. Dlatego pytanie tutaj na forum no ale juz wsio jasne. Dzieki Mac.

Wracam po moich pozostałych dwóch pytań:
1. Wygrałem inicjatywę i zaczynam 1 ture, strzelam do bretki oni korzystają już z warda z modlenia - to normalne (chodzi mi o to czy dla warda bretonia musi poświęcić jedną swoją turę czy nie)?
2. Jak wyglada maksymalizacja 6 dragonow w stosunku do 5 krasnoludzkich piechociarzy ? Z matematycznego punktu widzenia 5podstawekx2 cm =10 cm (1 szereg wariorów); 6 dragonów 6x2,5cm = 15cm - jakby na to nie patrzeć jeden nie styka sie z moim klockiem. To z matematycznego punktu widzenia a jak to widza zasady ? Bede wdzieczny za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 327

Post autor: Gremli »

Bandit pisze:
2. Jak wyglada maksymalizacja 6 dragonow w stosunku do 5 krasnoludzkich piechociarzy ? Z matematycznego punktu widzenia 5podstawekx2 cm =10 cm (1 szereg wariorów); 6 dragonów 6x2,5cm = 15cm - jakby na to nie patrzeć jeden nie styka sie z moim klockiem. To z matematycznego punktu widzenia a jak to widza zasady ? Bede wdzieczny za odpowiedź.
Obrazek
Legenda:

czarny kolor - piechota
czerwony - "rdzeń kawalerii"
zółty - "dostawki"

Teraz nuta objaśnenia:
4 x 2,5 = 10cm czyli dokładnie 4 jednoski kawalerii styka sie dokładnie z twoim klockiem piechoty. Do tego można dostawić "rogami" po jednej jednostce z każdej strony (zółte prostokąty) co daje łącznie 6 jednostek kawalerii które mogą walczyć z 5 piechoty.

Co do Bratki i ich warda: to oni mają go od początku gry.

Edit: poprawiony link
Ostatnio zmieniony 16 lis 2009, o 19:35 przez Gremli, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

1. Jeśli wybraleś zaczynanie to breta ma swojego warda, jeśli byś wybral strone to wtedy breta moglaby wybrać, albo się modli i oddaje ci zaczynanie, albo zaczyna, ale nie ma warda. Jakoś tak to pamiętam.
2. dwóch DP styka się róg w róg, to wystarczy. bije cala 6tka.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Zablokowany