Szczury

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Szczury

Post autor: Morrok »

Czy scurry away dotyczy jednostek rare w armii skavenów?

"All models in the skaven army add +1 to the total rolled to determine the distance they flee."

taki jest zapis ogólny. Przy każdej jednostce heroes, lords, special, core jest zapisek scurry away, tylko nie przy rare'ach.
przeoczenie? (jedno przeczy drugiemu ;/)

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Myślę, że chodziło i o wszystkie modele w armii z tą zasadą mają + 1 do ucieczki. A abominacja, kółko tego nie mają.

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

Wszystkie to wszystkie, należą do tej armii, więc uciekają jak ta armia.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Jeżeli GW do każdej jednostki dodało tą zasadę, a rarom nie, to chyba coś znaczy, no nie? Albo po prostu jak zwykle zjebali sprawe, i pomineli to.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

scurry away tyczy się jednostek, które mają scurry away

też bym chciał harpie z hatred, ale skoro im tego nie wpisali, to nie mają

szczerze mówiąc, trochę z dupy ten "problem"
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Jankiel jak na mój gust, to gracze skaveńscy co po niektórzy strasznie kombinują :wink: Oczywiście masz 100% racji, nie ma zapisku, to nie ma bonusu, to samo tyczy się np. harpii, jak już wcześniej napisałes.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Może dodatkowo jakieś znaczenie ma to, ze połowie rarów ten bonus i tak by nic nie dał?.. ;) A druga połowa ma losowy ruch i już nie chcieli mieszać? (choć to akurat słaby argument patrząc jak namieszali do tej pory... ;) )

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

to nie jest czepianie się, czy wyszukiwanie kruczków na siłę. Chciałem znać po prostu zdanie innych.

Debilny autor opisał zasadę tak jak widzimy, a niektóre jednostki nie mają tego zapisku. Dwa przeciwstawne twierdzenia. Dlatego zapytałem.

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Jeśli było nie bijcie :P
Pytanko o atak Abominacji 1-2:

Jeśli hit idzie w smoka/gryfa etc. to można deklarować czy idzie w mounta czy w jedzca czy trzeba losować?
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

A co do tematu w ogóle, to masz racje Morrok, autor ab do skavenów nie dopracował kilka szczegółów, ale od czego mamy LS :mrgreen:

Edit: A to czasem nie jest tak, jak z kosą w tomb kingach, że w przypadku tego ataku dostaje i smok i jeździec?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Janiszek pisze: Edit: A to czasem nie jest tak, jak z kosą w tomb kingach, że w przypadku tego ataku dostaje i smok i jeździec?
nie
Jeśli hit idzie w smoka/gryfa etc. to można deklarować czy idzie w mounta czy w jedzca czy trzeba losować?
trzeba losowac

ODPOWIEDZ