Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Pedros
Oszukista
Posty: 856

Re: pyrania rozpoczynającego

Post autor: Pedros »

Jak ktos juz zreszta napisal SLaughtmaster nie moze brac imion.

Mozna sprobowac nastepujacych bohaterow:

Master, bsb, butcher i hunter.

Mamy niezla magie (8 czarow i boundspell wszystko z jednej kostki chyba nie jest zla opcja.)

Przemawiaja do mnie rowniez mengile w rarach, ale ktos pisal ze to duzo pktow. ALe tez punktow trudno dostepnych

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Pedros pisze: (8 czarow i boundspell wszystko z jednej kostki chyba nie jest zla opcja.)
No nie do końca, jak Ci wyjdzie czar to drugi taki sam rzuca się na 6+, więc raczej nie wyjdzie na 1 kości. Choć ofc. możesz próbować 8 czarów rzucić.

ile wyjdzie?

z pierwszych 6 wyjdzie 4 (bo na 3+) statystycznie.
2 nie weszły, próbuję ponownie bo mam 2 kości:

nie wyjdzie żaden: 1/9
wyjdzie 1 - 4/9
wyjdą oba: 4/9

więc realnie/teoretycznie rzecz biorąc, mamy sporą szansę założyć, że z 6 czarów 5,3-5,4 zostanie rzuconych skutecznie.

Oczywiście to teoria, bo trzeba też mieć LoS, zasięg i inne detale, lecz j.w.

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

_reszka pisze:No nie do końca, jak Ci wyjdzie czar to drugi taki sam rzuca się na 6+,
jak wyjdzie czy jak przeciwnik wpusci? ;>

z jednej troche ch ujowo czary miotac moim zdaniem, za latwo je rozproszyc i czesc jednak moze nie wejsc..

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

no niestety kolego czary w Ograch to nie jak w TK . W ograch be czarów dasz sobie rade . ( widzę że kolega się nam przerzuciła z TK na ogry miło słyszeć ) Pozdro.

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

dziekanotr pisze:tyrant moze miec 2x luck gnoblara czy tylko jednego? w army builderze mozna tylko jednego wziac, a army book mowi o dwoch


W army booku masz napisane że mogą mu towarzyszyć 2 gnoblary tylko a ty wybierasz jakie .

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

jak dla mnie to tam pisze ze mozesz miec do dwóch gnobów mieczy i/lub gnoblara szczęściaża

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

no tak albo 2 gnoby miecze lub 2 gnoby maskotki albo 1 gnob miecz i 1 gnob maskotka . To według mnie na tym polega .

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

według mnie to że mozesz wziąść i dwa gniby miecze i jedną maskotke bo tam nie pisze weź dwa z wymienionych tylko tak jak napisałem a pozatym AB pozwala wziaść dwa miecze i jedną maskotke

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

hmmmm to przyznam się w takim razie do błędu ale posukam jeszcze jakby co . pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

witam . Przyznam sie , że niestety kupiłem polski kodeks do ogrów. Z tego też powodu mam mały problem czy ktoś mi może wytłumaczyć jak sie tłumaczy lub co znaczy w tym przypadku : Determinacja ,Niezłomność ??

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

determinacja = stubborn
niezłomność = unbreakable
Obrazek

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

symek pisze:ja mam pytanko aby się upewnić: czy włócznia huntera zadaje D3 i jest no armor save?
FIFI (_!_) pisze:tya
Ekhm ! Czy aby na pewno ? Nic nie pisze o d3 ranach - napisane jest tylko ze tak jak bolec przebija szeregi ;] a nie ze wszytsko co robi robi jak bolec :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

AB do ogrów miałem w rękach z 2-3 lata temu, a jestem pewny, że jest zapisane to, że zadaje D3 ran :)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Dibo mieć głowa Dibo znaleść !! No więc Łowca nie zadaje d3 ran [-X Zadaje 1 rane . Ale kiedy rani duzy cel ten musi przejśc test siły i jak nie zda dostaje drugą rane 8)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Ale jest bolcem! A bolce zadają D3 ran.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Jest Harpunem ! A Harpun zadaja 1 rane :wink:

... Chyba ze jest róznica miedzy polskim AB a angielskim . Sprawdze jeszcze raz jutro bo będe miał w rękach polski podręcznik , ale nie wierze żeby w angielskim pisało tak a w polskim inaczej :|
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Obrazek

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

:mrgreen: O !! .. NO oki . Skoro tak mówi FAQ a uściślenia nic o tym nie piszą to sie poddaje .
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Gram orkami i myślę o wystawieniu leadbelcherów. Dysponuje jednak tylko kiepskiej jakości skanem podręcznika ogrów (kartki sa nieco rozmyte), a builder nie jest wystarczająco precyzyjny. Jak własciwie oni strzelają?
Jak sie gdzieś myle poprawcie.
Leadbelcher cannon:
-Armour piercing,
-12' zasięgu,
-S4,
-działa jak ogre club w walce wręcz,
-Artyleryjska hitów - misfire d6s4 w ogry,
i teraz pytania:
- jak się strzela najpierw celuje potem rzucam ilośc hitów, czy celuje każda wyrzucona kula z osobna?
- leadbelcherzy nie maja kar za ruch, s&shoot, long range, dostaja kary za skirmish itp?

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

oddział deklaruje jeden cel w który strzela, za kazdy model rzucasz artyleryjką, sumujesz wyniki i rzucasz wszystko naraz.

tak, kary za skirmish, las, domki modyfikują strzelanie z leadów

Zablokowany