BITWA O BIAŁYSTOK 2009, 5.12.2009, Białystok, Master WFB

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Re: BITWA O BIAŁYSTOK 2009, 5.12.2009, Białystok, Master WFB

Post autor: antonio »

większość booków jakie mam są po angielsku, wiec i nazwy będą po angielsku. Do tych armii do których miałem w ojczystym jezyku nazwy zamieściłem obie (jedną w nawiasie). Jeśli bedzie tego wymagać, to część ogólna też będzie dwujęzyczna :P

Zresztą zobaczycie na miejscu, nie marudzić, bo jeszcze pytania pozmieniam :wink:


Endrju: +1 8)

Uczta siem jenzykuw, ale zacznijta od fłasnego :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Białostocki gracz-legenda Chaosem twierdzil ze zna wiecej slow po angielsku niz po polsku, moze Grzesiu bral u niego korepetycje :lol2:

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

Ja myśle ze najlepiej jak by było jakieś głosowanie na LL pt "W jakim języku mają być testy wiedzy o wfb na turniejach rangi MASTER" :mrgreen:

a tak na serio to próbowałem czytać te polskie podręczniki i niestety ale wole jak w teście pojawiły by się nazwy po angielsku i polsku, aby osoby które nie czytały podręczników w odpowiednich językach nie miały w plecy testu

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Rafał, podczas testu wiedzy będziemy mieć RB po polsku i po angielsku, więc problemu nie będzie.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Jeżeli ktoś z Warszawy jedzie w sobotę rano samochodem i ma wolne miejsce, to niech pisze. Chętnie się zabiorę.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Siweusz pisze:Rafał, podczas testu wiedzy będziemy mieć RB po polsku i po angielsku, więc problemu nie będzie.
Na EGU test byl w tej samej formule i nikt nie narzekal, wiec nie tworzmy problemow na sile. Antoni na pewno da rade.

Bylem kiedys na turnieju, na ktorym trzeba bylo wyjasnic dzialanie zasady "Korowód Dzierzb" i tez bawilem sie swietnie :mrgreen:

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Angielskie i polskie nazwy będą(w właściwie już są) w testach do:
- dwarfów
- orków
- skavenów
- ogrów

w tygodniu postaram się o nazwy do reszty armii

nasz klient nasz pan :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Zulus
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Zulus »

Front Wschodni jest naprawde wschodni. Jak wiadomo beda goscie z Estonii i Litwy, do tego dolaczyl obywatel Bialorusi :!: 8)
Największym wrogiem słonia jest smok.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

To juz niestety ostatni film promocyjny - tak na wszelki wypadek, gdyby ktos sie jeszcze zastanawial, czy przyjechac do Białegostoku :D. Uchwycone w drodze do Wejherowa na Wielki Dracon 2009.

http://www.youtube.com/watch?v=5s7bAMNqaRU

Awatar użytkownika
Zulus
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Zulus »

Drodze, ktora byla bardzo ciezka zreszta %%%. Przepraszam za te 2 wulgaryzmy :oops:
Największym wrogiem słonia jest smok.

Awatar użytkownika
GrzesiU^^
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: GrzesiU^^ »

:D :D :D

Marian
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Marian »

nie pierdole smutów, przyjadę do Białegostoku :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Siweusz pisze:Darku, chyba wiesz, że zmian w regulaminie nie robi się codziennie. :wink:
Poczekaj trochę, obgadamy, zdecydujemy, powiadomimy. :wink:
Masz rację, że może za szybko te maile pisałem :D

Fajnie, że podjeliście decyzję o dodaniu tego WYSYWIG-a, bo to wpływa bardzo na grywalność.

Zgłoszenie właśnie wysłałem i z Inkwizytora będzie 5 lub 6 osób u was czyli całkiem sporo. Fajny format, blisko i co najważniejsze widać że bardzo się staracie żeby zrobić Mastera jeszcze lepszego niż robi Gorzów :D (co jest nie lada wyczynem) czyli generalnie zapowiada się bardzo dobrze spędzony kolejny weekend na grze w ludki.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Dalmar pisze:Fajnie, że podjeliście decyzję o dodaniu tego WYSYWIG-a, bo to wpływa bardzo na grywalność.
Ja również uważam, że Wysywig jest pożądany. W pierwotnych założeniach regulaminu oczywiście braliśmy go pod uwagę. Potem jakoś zniknął. Dobrze, że zwróciłeś na to uwagę.
Pozdro.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Siweusz pisze:
GrzesiU^^ pisze: Więc jeśli trafie pytanie Jak działa "wijąca śmierć, czy szeleszczący w zbożu :D" czar z domeny ziwerząt, życia czy śmierci ;P to się załamie...
Polska język trudna a Grzesia kiepska uczennica. 8)

Nie wiem jak można nie kumać po polsku i wciskać innym, że kuma się po angielsku. :lol2:
Wiesz... swego czasu jak 1,5 roku temu sędziowałem na Dniach Fantastyki, to nawet jako organizator nie byłem w stanie ogarnąć rozpisek pisanych po polsku, gdy przewijały się nazwy w stylu: Irytujące siecioplotki, Gleba Waaagh, Waaagh, S.N.O.T...

makabra ten polski język w WFB ;)

Awatar użytkownika
GrzesiU^^
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: GrzesiU^^ »

Zgadzam się z Morrokiem. Po angielsku wszystkie nazwy rozpoznasz, jak przeczytasz rozpiskę. Jak ktoś by podał mi rozpiskę pisaną po polsku, połowy oddziałów bym pewnie nie znał. Wiadomo białe wilki można skojarzyć, albo gwiezdnego smoka... ale jakbym przeczytał irytujące siecioplotki :D to za cholere nie wiedziałbym, co to jest. A powiem Ci znam swój język i maturę z polaka dobrze napisałem Andrzeju. Więc akurat znanie polskich nazw w wfb, nie ma tu nic wspólnego ze znajomością ojczystego języka.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Grzesiu, ja nie mówię o specyficznym booku do O&G, tylko o takich nazwach jak łucznicy, kusznicy, włócznicy czy rycerze. Widziałem na własne oczy, że ludzie nie kojarzą tych nazw. A to już trochę nie teges. :wink:

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

Rozpa poszła...

No no :D Białorusini na turnieju WFB to aż mnie zachwyca :D

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Bodajże na którymś z Masterów było pytanie dotyczące O&G Gleba Waaaa Gleba.

I weź bez czytania ich polskiego podręcznika rozkmiń co to wogóle jest :D

Angielskie nazwy są naprawde lepsze i nie tylko w zrozumieniu o jaką jednostke chodzi, ale również specjalne zasady itp. z RB.

Większość graczy poprostu zaczynała grać w WFB kiedy jeszcze język nasz polski ojczysty był zabroniony w kodeksach, więc miedzy innymi dlatego wolimy angielskie wersje nazewnictwa.

Pozdro.

Awatar użytkownika
GrzesiU^^
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: GrzesiU^^ »

Amen!

ODPOWIEDZ