Pomóżcie Bracia Chaosu...

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Re: Pomóżcie Bracia Chaosu...

Post autor: Wolfgar »

sorry ze się wbijam, ale małe poprawki do bitwy.
Lekka 9 z prawej to erranci w liczbie 5, a Młodzi obok to Questing knights których beznadziejnie wystawiłem na szrze i dostałem w baniak.
Dziękuje bardzo za świetna bitwe którą myślałem że przegram w 3 turze. Dobra gra, błędy po obu stronach, mnie troche przyfarciło i dało rade.
Jeszcze raz dzięki , super rozgrywa. Super armia.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »


Darbolas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darbolas »

jasne, macie rację, przyćmiło mnie, jest na odwrót: korbacz - morning star, a flail to cep.
Nieraz coś się do człowieka przyczepi i gada głupoty

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Darbolas pisze:Nieraz coś się do człowieka przyczepi i gada głupoty
Moja to sie przyczepiła grubo ponad 3 lata temu i cały czas gada głupoty... Także nie jesteś sam ;)
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Dark Knight pisze:
Darbolas pisze:Nieraz coś się do człowieka przyczepi i gada głupoty
Moja to sie przyczepiła grubo ponad 3 lata temu i cały czas gada głupoty... Także nie jesteś sam ;)
Dark Knight pisze:
Rainhold pisze:Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Po przeczytaniu opisu tej bohaterki w mojęj wyobraźni widziałem demona...
Ja też... Ale niestety dziewczyne już mam :cry:
Dark Knight, jakieś doły ostatnio masz w związku? :P Bo widzę, że co post, to kojarzy Ci się coś... Wiesz radzić Ci nic nie będę, bo się nie znamy i w ogóle, ale hmm starajmy się możliwie trzymać tematów :P Nie żebym miał coś do Ciebie osobistego, oczywiście... :mrgreen:

No a wracając do tematu... W KOŃCU ktoś zrozumiał o czym tak dyskutowałem z Rafix'em uff... czasem to jednak trzeba do paru niby drobnych, ale jednak istotnych rzeczy się przyczepić, bo dla jednego różnicy może nie ma, ale dla drugiego już jest. No bo jak niby flail nazywać korbaczem, skoro ewidentnie jest to cep bojowy i trzyma się go w dwóch rękach + daje +2 do S, a korbacz, to już broń zupełnie inna i z innymi zasadami - daje tylko +1 do S...
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

cepów bojowych to używali wieśniacy, moi exaltowani używają korbaczy :mrgreen: +2 do S :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Mac ja tylko chciałem nieco humoru wprowadzić w wasze mroczne życie ;)

Ale fakt faktem troche za dużo offtopa z mojej strony. Koniec (przynajmniej narazie).
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

pochwalony!
w myśl starożytnej zasady "żeby życie miało smaczek raz jałówka, raz cielaczek" korci mnie złożenie sobie jakiejś armii kwadratów żeby podwoić okazje do grania. dostałem od znajomka parę pudeł maruderów, spawnów, knechtów i czegotamjeszcze, więc chaos jest pierwszą opcją. jeśli nie skończy się na chęciach to pewnie zmontuję jakąś kompaktową armię kafarów, żeby mało malowania było i łatwo przenosić.
ale
zrobiłem sobie z maruderów bloodbowlowy team norsemanów w kiltach i wyglądają :shock: więc tak się zastanawiam - czy armia na samych maruderach ma w ogóle jakiś sens? w założeniu miałoby to być coś w stylu pospolitego ruszenia szkockich górali, tylko czy taką armią da się w ogóle grać czy lepiej położyć się i poczekać aż przejdzie?

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

da się grać

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Niby się da
Ciekawym dodatkiem byłby Wulfrik i Wojenny ołtarz :P

Gdzieś widziałem na warseerze rozpiskę marudową.

Darbolas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darbolas »

Dobry komentarz, z tymi latami i głupotą.
Na poważnie, morning star jest po prostu rodzajem cepa bojowego i tak się to zwykle ogólnie kwalifikuje, natomiast w zamyśle twórców RB chodziło pewnie o najprostszą wersję cepa. Inna sprawa, że jakoś sobie nie wyobrażam mrocznego herosa z prymitywnym dwuręcznym cepem np. w pełni drewnianym, ale raczej z potężną bronią zakończoną żelazną kulą z kolcami, czyli raczej z MS niż zwykłym cepem. ale to tak przy okazji. Pozdrawiam Dark Knighta

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

jachu_ka pisze:...
zrobiłem sobie z maruderów bloodbowlowy team norsemanów w kiltach i wyglądają :shock: więc tak się zastanawiam - czy armia na samych maruderach ma w ogóle jakiś sens? w założeniu miałoby to być coś w stylu pospolitego ruszenia szkockich górali, tylko czy taką armią da się w ogóle grać czy lepiej położyć się i poczekać aż przejdzie?
Witam Jachu na kwadratowym forum!

Jeśli chodzi o samych maruderów, to próbować można, ale nie wróżę sukcesów, ba, nawet z kolegami przy piwku może być dość ciężko. To sprawa pierwsza, a druga to taka, że do końca wyłącznie maruderowej rozpiski się nie zrobi, albowiem wszyscy bohaterowie i magowie to już nie maruderzy... Owszem, można przekonwertować modele Maruderów, żeby się na herosów nadawali, ale będzie ciężko.

Za to jeśli chodzi o armie z dużą ilością maruderów to właściwie każda taka jest :D Zwykle jeśli chodzi o Knechtów/Warriorów/Chosenów to występują w postaci 2 małych oddziałów Knechtów i tyle... Niestety jest to taka armia gdzie multum punktów idzie na herosów i te 2 oddziały uderzeniowe, jakaś Helka może i już masz punkty tylko na trochę śmiecia...
Obrazek

sprzedajebitsy
Warzywo
Posty: 10

Post autor: sprzedajebitsy »

armii na samych maruderach nie można zrobić.Po pierwsze nie ma herosów a po drugie w armyybooku sa tylko 2 jednostki marud, pieszo i konnych
Mozna zato zrobić wpaniałą armiee w klimacie maarud.
Np.
http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... N%26um%3D1
i mamy super warshrine, można też pokombinować cos z rydwanami marudersów.
super tez pasowały by trole i psy.
ale bez knightsów to raczej sie nie obejdzie

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Zależy czy na turniej czy nie... Ja wystawiam WoCh bez koni do zabawy z kumplem przy piwku:

Mag na smoczycy
serfer
nurglita pieszo
2xmarudy piesze
wojownicy
4xpsy
2xtrolle
ogry
2xdziałko

A jak kumpel skończy helkę to pewnie jedna albo dwie wejdą do rozpiski...

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

na turniej czy dla funu to dla mnie w sumie 'szicko jedno' i tu i tu gram jak warzywo :mrgreen: no, może w grze towarzyskiej trochę bardziej czeźwy jestem... na ogół :mrgreen:
dzięki za podpowiedzi ale niestety smoki czy rydwany odpadają :wink: chodziło mi o coś możliwie mocno zbliżone do średniowiecznych realiów.
z drugiej strony trochę tam ciężkiego rycerstwa w Szkocji było... myślicie, że że knechci chaosu ze łbami od bretki przejdą czy niekoniecznie? bo te rogi to siakieś takie nie bardzo...

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Jachu, jeśli chodzi o główki, proponuję wziąć ostry nożyk, względnie skalpel / scyzoryk i rogów pozbyć się. Główki wyglądają wtedy naprawdę elegancko! Zdjęcia, jak je tylko zrobię (pewnie w weekend) podrzucę Ci na PMce. Przy okacji pozbył bym się też kolców wyrastających z wierzchowców, są takie nienaturalne jakieś według mnie ;) Podobnie kolce wystające z kropierza, też je powywalałem. Dzięki temu zamiast śmiesznego wojaka z mnóstwem kolców wszędzie poutykanych mamy maszynę do zabijania okutą w pancerz na podobnie wygladającym koniu. Efekt końcowy naprawdę OK!
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Darbolas pisze:Dobry komentarz, z tymi latami i głupotą.
Na poważnie, morning star jest po prostu rodzajem cepa bojowego i tak się to zwykle ogólnie kwalifikuje, natomiast w zamyśle twórców RB chodziło pewnie o najprostszą wersję cepa. Inna sprawa, że jakoś sobie nie wyobrażam mrocznego herosa z prymitywnym dwuręcznym cepem np. w pełni drewnianym, ale raczej z potężną bronią zakończoną żelazną kulą z kolcami, czyli raczej z MS niż zwykłym cepem. ale to tak przy okazji. Pozdrawiam Dark Knighta
No dobra...

ów "morning star"
Obrazek

korbacz
Obrazek

cep bojowy
Obrazek


Widzą różnicę?
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Ten ostatni wygląda na broń godną Lorda Chaosu.

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

ja widziałem różnice od dawna :) , ale dobrze że to wkleiłeś
co do cepu bojowego , to masz Occ nieco racji.
cep był używany przez chińczyków (maruderzy to trochę takie mongołowe klimaty)
Legenda głosi ze pewien wieśniak złamał przez przypadek cep (normalny dla rolników,ale wyglądał jak taki bojowy) i powstała potężna broń (wg. mnie najpotężniejsza) która nazywała się San setsu kon i wygląda tak


http://www.gungfu.com/pics-general/pics ... su-kon.jpg

zrobie coś podobnego lordowi slaanesha
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Occ pisze:Ten ostatni wygląda na broń godną Lorda Chaosu.

Chyba dla bretońskiego Lorda, bo dowodzi pastuchami i wieśniakami. :twisted:
Rakso_The_Slayer pisze:
korbacz
Obrazek
To jest broń dla Lorda Chaosu :twisted:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

ODPOWIEDZ