Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: Mysza_on »

To wszystko zależy na kogo trafisz . Jak będzie jakiś czubek co chce za wszelką cenę wygrać a nie widzi w tym zabawy , to mu nie przetłumaczysz

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

dlatego zawsze trzeba mieć potwierdzenie, jak ja idę na turniej to poza bookiem mam z 15 stron wszystkich FAQów itp

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

witam

chciałbym rozpocząć zbieranie Ogrów i pytań mam kilka do szacownych rzeźników :P

mam już:
- huntera
- gorgera
- 8 traperów
- 4 irongutsów
- 4 leadbelchersów
- 2 yeti

i chciałbym się zapytać co dalej?

ja bym chętnie dokupił jeszcze jednego yeti i może batalion (choć to droga opcja)... no i bruisera albo tyranta
co myślicie?

EDIT:
może ktoś mógłby poprawić tytuł tematu? "pyrania" źle się kojarzą :P

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

No Waldi - masz za mało Core-ów . Musisz mieć bulle. To najważnijeszy zakup dla ciebie w tej chwili żeby grać :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Suchar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Suchar »

Kup batalion. Zrobisz sobie trochę bulli i Ironów, leadów sobie możesz oszczędzic, przekonwertujesz na bruisera i butchera coś. No i będziesz miał kloca gnobów. Potem doradziłbym śmieciarę :)

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

polecam również batalion i kup sobie potem 3 Maneaterów (Ludożerca). Wpierw jednak zagraj proxami i zobacz jakie figsy ci pasują . Ja np zbieram wszystkie figsy ogrów bo mi się podobają i tak naprawdę wszystko jest grywalne na swój sposób ( no może jedynie olbrzym stanowczo nie ).

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Dzięki :)
No właśnie batalion też wydawał mi się najkorzystniejszym zakupem (choć i tak drogim)

Ale szczerze mówiąc kusi mnie ten gigant gdyż mógłbym go również wykorzystywać w rozpiskach WoChu ;)

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

oczywiście zainwestuj w jednego (conajmiej jednego) butchera bo przyda ci się choćby jako caddy a pozatym jest najleprzym wojownikiem pośród magów a magia naprawde sie przydaje

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

No właśnie ta ogrza magia to mi się wydaje taka nieciekawa. Ten Butcher może sam się wykończyć nim rzuci coś ciekawego.

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

magia ogrów jest wbrew pozorom bardzo dobra zwłaszcza na brete gdzie jest najwyżej jedna damselka

wprawdzie rzeźnicy sami sie ranią ale tylko jesli czar wejdze i nie zostanie rozproszony a jak sie obawiasz zawsze mozesz na jednego wziąść książke kucharską a na drugiego warda 5+ a pozatym sami sie mogą leczyc a jak sami na siebie rzucą regeneracje to wtedy mozesz regenerować zadane z siebie rany

naprawde z rzeźlikami nie jest tak źle a irongutsi z regenka albo +1 T i sturorn potrafia przetrwac szarże

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

Waldi pisze:No właśnie ta ogrza magia to mi się wydaje taka nieciekawa. Ten Butcher może sam się wykończyć nim rzuci coś ciekawego.
Może i się "wydaje" ale jest bardzo ciekawa :)
Proponuję zestaw 2xButcher każdy ma scrolla i jeden dostaje Bangsticka a drugi Skullmantle'a
6 Casting Pool, wszystko na 3+
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

bardzo dobre ustawienie które sam często stosuje

choć jeszcze dobra jest opcja "wojowniczego" z wardem na 5+ i dwuraczkiem +3 do siły wtedy tylko dorzucasz na maga +1t i stuborn albo regenke i jazda do przodu

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

kufel007 pisze: Proponuję zestaw 2xButcher każdy ma scrolla i jeden dostaje Bangsticka a drugi Skullmantle'a
6 Casting Pool, wszystko na 3+
Ta, moja ostatnia rozpiska :)

Ale z uwagi na przeciwników (elfy ld w cholerę wysoko, wampiry i jaszczurki na 3k6) raczej skllmantle zostanie zastąpione scrollem..

Ale mnie ostatnio zagięło 1 pytanie:

wiadomo, że gnobblary strzelają do LT nie tylko z 1 rzędu.
Ale gdzie to jest napisane? mógłby ktoś podać jakiś cytat?

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

to jest chyba zasada ogólna że do LT strzela się ze wszystkich szeregów ale mało kto o tym wie bo zazwyczaj jednostki strzelające rozstawia się w jednej lini lub dwóch jak są na górkach, mało jest oddziałów strzelających wystawianych w klockach

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Tyrant biegający samotnie:

jakie ma pole widzenia? 90 czy 360 stopni?

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

tytan to nie skirmich, czyli tak jak drzewo widzi tylko do przodu. imo.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

loko pisze:tytan to nie skirmich, imo.
Ale człowiek latający samodzielnie na piechotę widzi 360, to on jest traktowany jak skirmish?

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

tyrant 90 stopni widzi tak jak monstery

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

_reszka pisze:
loko pisze:tytan to nie skirmich, imo.
Ale człowiek latający samodzielnie na piechotę widzi 360, to on jest traktowany jak skirmish?
tak
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

@_reszka - Człowiek ma US 1 i dlatego widzi 360 . Tyrant ma US 3 i widzi tylko do przodu mimo ze jest samotny. i dlatego też np nawet jak jest sam to jest spowalniany przez trudny teren

@Symek - Do LT i z górki i na górke stzrela sie z dodatkowego szeregu nie ze wszytskich. Dlatego stzrelacze na górkach zazwyczaj stoją w 2 szeregach
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Zablokowany