Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Manfred »

nie są fizycznie w btb więc nie tak samo nie mogą atakować po furnancie

mam pytanie o Srom banner ;) czy katapy z runami itd muszą kulać na 4+ żeby strzelać ??

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Manfred pisze:nie są fizycznie w btb więc nie tak samo nie mogą atakować po furnancie

mam pytanie o Srom banner ;) czy katapy z runami itd muszą kulać na 4+ żeby strzelać ??
To ja dorzucę się do Manfredowego pytania. Czy storm banner działa na zionięcie smoka?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Wg starego errato-uściślenia by GW (do poprzednich szczurów) krasnoludzkie maszyny z runami musiały rzucać na 4+
Działa też na zionięcie smoka (podmuchy zatykają oddech ;) ), korzonki drzewca (czymś w końcu musi się trzymać ziemi w czasie burzy), a i krzyk banshee chyba też.
Opis sztandaru niespecjalnie się zmienił, więc zapisy tego FAQu można nadal uważać za w jakiś sposób wiążące. Zreszta, gdzieś na tym forum już była ta kwestia i poszła taka odpowiedź.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

KrzysiekW pisze:Wg starego errato-uściślenia by GW (do poprzednich szczurów) krasnoludzkie maszyny z runami musiały rzucać na 4+
Działa też na zionięcie smoka (podmuchy zatykają oddech ;) ), korzonki drzewca (czymś w końcu musi się trzymać ziemi w czasie burzy), a i krzyk banshee chyba też.
Opis sztandaru niespecjalnie się zmienił, więc zapisy tego FAQu można nadal uważać za w jakiś sposób wiążące. Zreszta, gdzieś na tym forum już była ta kwestia i poszła taka odpowiedź.

Breath weapon, krzyk banshee, korzonki są specjalnymi atakami zasięgowymi. Nie jest to ani missile weapon ani warmachine i storm banner na nie nie działa. (chyba, ale oswieccie mnie...dlaczego storm banner mialby na to dzialac ;p)

Co do pytania Manfreda: Zapisek przy storm bannerze jest taki sam jak w poprzedniej edycji i pewnie zostanie zfaqowany tak samo. As Shino sad: tak działa na katapy z runami, magiczne strzelanie.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Gdy cel abominacji ucieknie, to pali szarżę ? :wink:
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Morrok pisze:Breath weapon, krzyk banshee, korzonki są specjalnymi atakami zasięgowymi. Nie jest to ani missile weapon ani warmachine i storm banner na nie nie działa. (chyba, ale oswieccie mnie...dlaczego storm banner mialby na to dzialac ;p)
3, 2, 1 oświecam Cię:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=1569
:)
Link do tej dyskusji jest nawet w pierwszym poście tego tematu (z racji zmian technicznych trza tylko trochę poprzeklejać i włala). Opis sztandaru zmienił się tylko w jednym miejscu - wygasa na 4+. Nie zmieniło się nic innego, więc nie ma podstaw żeby nagle interpretacja się zmieniła.
Nie musicie dziękować. ;)

Edit: chyba, ze jakieś inne zasady w międzyczasie się zmieniły, np. interpretacja korzonków. Doczytam i ew. sprostuję. Nadal natomiast nie jestem pewien co do blokowania krzyku banshee, to fakt.

Ano doczytałem, i FAQ WE potwierdza, ze to shooting attack. :)

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

karlee pisze:Gdy cel abominacji ucieknie, to pali szarżę ? :wink:
Teoretycznie tak.
Ponieważ jej M wynosi 3d6", rusza się tyle ile wyrzuciła.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

KrzysiekW pisze:...
Dla mnie bomba ;*

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Happy to help you. :)

Pajak86
Plewa
Posty: 8

Post autor: Pajak86 »

Czy mozna bsb-eka wlozyc do odzialu z dzwonkiem w fazie rozstawiania bohaterów?? podrecznik mowi ze nie, ale tez nie mowi jak jest kolejnosc wkladania bohaterow, wiec mozna najpierw bsb a potem proroka z dzwonkiem.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Głosowanie nad uściśleniem w tej sprawie(i innymi szczurzymi problemami)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

edit :>

bonebreaker i VL jeżdżą na czterdziestkach? :-k
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, o 15:23 przez Kefas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Chodzi o Rat Ogre Bonebreaker czy Boneripper'a (szczuroogra Thanquola)? - ten ostatni ma podstawkę 40x40.
Nie wiem jaką ma podstawkę Rat Ogre Bonebreaker - jest monstrous mountem czyli raczej to będzie monsterowe 50x50.

Vermin Lord ma na pewno podstawkę 50x50. Jest traktowany jako monsterous character/monster (choćby wspomniane przy opisie Skitterleapu) i w książce, tam gdzie są pokazane modele na podstawkach widać, że jest na 50x50 (można porównać z Boneripperem Thanquola).
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

chodziło mi o bonebreakera i vermin lorda... wolę się upewnić co do wielkości ich podstawek zanim zacznę ich konwertować...

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

VL jest monsterem- 50x50
Bonebreaker/rat ogre/ boneripper piechotą- 40x40

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Morrok pisze:Bonebreaker/rat ogre/ boneripper piechotą- 40x40
Bonebreaker to na pewno nie jest piechota... Choćby z zasady "Trained Mount" to wynika:
A Rat Ogre Bonebreaker uses all the rules for Monstrous Mount from the Warhammer rulebook (...)
i tam dalej z wyjątkami do jakich oddziałów może się dołączyć. Zresztą Bonebreaker ma trochę inne statystyki o zwykłego szuroogra.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Abominacja jest spowalniana przez las czy nie?
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Dlaczego miała by nie być spowalnianą?

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Na forum wood elfów narzekają ze abominacja leci sobie przez las jak chce, więc chciałem dowiedzieć się czy czegoś nie wiem czy gracze we są wałowani.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Są wałowani.
Albo nie czytają zasad do końca :)

ODPOWIEDZ