kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Hobbit »

1) Pivot jest ruchem, więc jeżeli w jego wyniku abo wejdzie w kontakt z przeciwnikiem to jest to szarża.
2) A stegadon albo chariot jak bije? Wypłaca jedno i drugie.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Hobbit pisze:1) Pivot jest ruchem, więc jeżeli w jego wyniku abo wejdzie w kontakt z przeciwnikiem to jest to szarża.
nie mozna angazowac przeciwnika bokiem to raz
pivot przy rozmiarze podstawki 50x50 nie jest fizycznie wstanie cie doprowadzic do przeciwnika to dwa
2) A stegadon albo chariot jak bije? Wypłaca jedno i drugie.
stegadon jest monsterem dzwonek nie. Wwiec analogia z dupy chyba, ze dzwonek wypada z oddzialu
rydwan jak sama nazwa wskazuje jest rydwanem a dzwonek nie. Wiec argument z dupy. Chyba, ze dzwonek nie tylko wypada z oddzialu ale nie moze do niego wchodzic...

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Ale tu chyba chodzi Shino o abominację a nie o dzwon...?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

W 2 chodziło o abominacje a nie dzwonek więc jest faktycznie tak jak pisze hobbit. A co do blokowanie, to jeśli nie bezpośredni kontakt, to choć złamanie zasady o odstępie 1" między oddziałami. Tyle, że to też się gryzie z durnymi zasadami abomki, bo niby nie robi normalnych szarż więc nie ma prawa się zbliżyć do innego oddziału wroga na 1" po drodze, podczas ruchu tej pseudo szarży. Ale w myśl tego, to równie dobrze do celu "szarży" też by się nie mogła zbliżyć.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Przy pivocie nie możesz się znaleźć bliżej niż 1" więc tak możesz blokować abominację...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Możesz, jeśli ten pivot jest częścią szarży, której abominacja, przynajmniej teoretycznie nie wykonuje.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Nie jest.
Zasady ruchu abominacji są jasne.
Najpierw pivot potem ruch i jak ten ruch doprowadzi do kontaktu jest szarża.
W trakcie pivota musisz być 1" od wroga najmniej.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

moze i glupie pytanie, ale:
czy mozna zrobic wheel'a do tylu?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie mozna sie ruszac do tylu wogole

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

można:
zwrot o 180
ruch o połowę dystansu
zwrot o 180 :P

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Czyli równie dobrze można blokować abominacje np. orłem?
:) -orzeł
:( -abominacja


:) :)
:) :)
1 cal
:( :(
:( :(

Abominacja patrzy się "w dół"

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

ludzie, przecież to nie zablokuje pivota jeśli abominacja jest na 50x50. Patrząc na obrazek powyżej, musisz zachować 1 cal od abominacji, pivot robi wg środka podstawki. 1 cal= 2,54cm więc fizycznie nie ma możliwości zablokowania pivota, to nie jest jakaś skomplikowana matematyka... Co innego jakby abominacja była na 50x100, wtedy pivot mógłby coś zachaczyć.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Afro pisze:ludzie, przecież to nie zablokuje pivota jeśli abominacja jest na 50x50. Patrząc na obrazek powyżej, musisz zachować 1 cal od abominacji, pivot robi wg środka podstawki. 1 cal= 2,54cm więc fizycznie nie ma możliwości zablokowania pivota, to nie jest jakaś skomplikowana matematyka... Co innego jakby abominacja była na 50x100, wtedy pivot mógłby coś zachaczyć.
wprawdzie bliżej mi do humanisty ale jednak wydaje mi się, że pivotując zmniejsza dystans i jeżeli ustawi się rogiem w strone przykładowego orła to będzie bliżej niż te 2,54 cm. W końcu podstawka jest kwadratowa, a nie okrągła. Czyli jednak złamie tą zasade. I tak przy kazdym pivocie.
Obrazek

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Zasadę odstępu 1" oczywiście łamie , teraz tylko chce mieć pewność, że ruch abominacji do walki nie pozwala na przekraczanie tego dystansu, czyli nie tak jak normalna szarża.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

Rakso_The_Slayer pisze: wprawdzie bliżej mi do humanisty ale jednak wydaje mi się, że pivotując zmniejsza dystans i jeżeli ustawi się rogiem w strone przykładowego orła to będzie bliżej niż te 2,54 cm. W końcu podstawka jest kwadratowa, a nie okrągła. Czyli jednak złamie tą zasade. I tak przy kazdym pivocie.
chwila, bo chyba czegoś nie rozumiem ;) chcecie powiedzieć, że nie mogę zrobić pivota, bo inna jednostka jest 1" ode mnie, czyli ta jednostka wirtualnie zajmuje dodatkowe 1" nieprzekraczalnego pola wokół niej? zawsze myślałem, że jak jest mój ruch to ma to tylko znaczenie przy zakończeniu ruchu (tzn cal od przeciwnika)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

To obowiązuje przez cały ruch nie tylko po zakończeniu. Str12 w rulebooku.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jedynie podczas ruchu szarży można znaleźć się bliżej niż 1 cal od przeciwnika.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

hmm... w sumie też zawsze uważałem, że liczy się to po zakończeniu ruchu a podczas jego wykonywania jedynym ograniczeniem jest to, że nie oddział nie może sie zetknąc z wrogą jednostką. Jednak jeżeli jest tak jak piszecie to sporo chamskich akcji można porobic :twisted:
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Przychodzi Ci do głowy coś poza abomką? Bo w innych przypadkach nie jest już tak łatwo.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Andrzej pisze:Przychodzi Ci do głowy coś poza abomką? Bo w innych przypadkach nie jest już tak łatwo.
rozstawiam sobie oddziały w odstępach po np 2,5 cala od siebie, w jednej linii. Drugą linie, w odpowiedniej odległości stanowią strzelcy, magowie, machiny... Ja sobie przez te luki spokojnie strzelam, czaruje etc a żaden skirmish, single model czy oddział w wężyku nie może przez to przejśc i zagrozic oddziałom w drugiej linii :twisted:

łapie jednostke skirmisherów lub samotnego bohatera w rogu ale mam za mało ruchu więc ustawiam się tak, że jednostka po jednej stronie jest 1,5 cala od krawędzi, jednostka przy drugim też, między nimi mam np 2,5 cala i nic się z takiej klatki nie wyrwie mimo, że ma którędy :twisted:

więcej przykładów?
Obrazek

Zablokowany