System liczenia punktów w lidze

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: System liczenia punktów w lidze

Post autor: Kalesoner »

Kto narzeka ten narzeka, dla mnie na przykład jest dobrze jak jest, a podnoszenie w ogóle tej kwestii jest troszkę żenujące.
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Warszawa zawsze jeżdziła :) ale teraz ani lokali w lublinie ani nawet w pobliskim legionowie :) nie ma lekko ;)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Robson pisze:Warszawa zawsze jeżdziła :) ale teraz ani lokali w lublinie ani nawet w pobliskim legionowie :) nie ma lekko ;)
W Pomiechówku i Babicach masz za to. :P
A tak btw. możesz jeździć dalej Robercik, ja pamiętam że kiedyś z Diukiem jechaliśmy na lokala do Włocławka. 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Szykuje się wycieczka do Białego za tydzień-przynajmniej kilka osob wyraziło taki zamiar

Z Pomiechówka do granicy Warszawy jest tyle co przejechać z jednego końca Warszawy na drugi
Do Babic z W-wy jest 5km-kawał drogi
Dobre wycieczki i turnieje wyjazdowe :D

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

morgan ale generalnie masz najwiecej przecietnych graczy i troche totalnych nowych oraz kilku wyjadaczy.

Zreszta to nie jest idealny model ale wystarczajaco dobry aby pokonac twierdzenie ze latwiej wygrac 40 osobowego lokala.

Zeby nie bylo ale ja prywatnie warszawy nieznosze, nietrawie i kle ziemie, ale to nie zmienia faktu ze jezeli sa duze osrodki gdzie gra si elokale 40+ to nalezy to popierac. Juz w dyskusji padly przyklady duzych turniejow poza warszawa wiec nie ma co na nich zwalac. A mniejsze skupiska graczy moga sie zorganizowac, z tego co wiem to gracze z wlkp bywaja na roznych turniejach w okolicy i datu turniejow sa tak ustawiane zeby ze soba nie kolidowaly,(w granicach rozsadku)

PS malal wez obraz sie.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

babice to ja zaliczam do warszawy :)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Aves pisze:...
Oczywiście, że należy popierać jednak nie sztucznie promować.
Pisałem już że z Bydgoszczy na różne lokale jeździmy jak u nas deficyt jest i chcemy się z kolegami spotkać: Trójmiasto, Poznań, Włocławek, Toruń, Płock...
Uważam, że to spory rozstrzał i pokazuje iż można jak się chce.
Trochę mało fajne są perspektywy muswego pojechania do Warszawy czy Szczecina tudzież na Śląsk bo tam są lepsze lokale...
Swoją drogą dlaczego bardziej liczebne=lepsze?
To nie mastery na które zjeżdżają się rzesze ludzi a turnieje dla których spora część lokalnych graczy odkurza swoje figurki i ściąga je z półeczki coby pograć.

Lepsze jest wrogiem dobrego.
Za dużo kombinowania IMHO.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wielka burza w szklance wody nie wiadomo o co - a sprawe traktuje jako bajanie i stekanie kilku osob - nawet nie ma ta mala grupa osob jakiegos poparcia spolecznego, zeby glosowanie na LL zalozyc w tej sprawie... Rzekna jak to mawia Furion - ziew ;)

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1878
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Ej kurcze, nie to zebym byl za, ale zauwazcie, ze nie rozmawiamy tutaj o dodatkowych punktach za lokale duzoosobowe (ta idea juz dawno jest passe), tylko o tym, ze wiecej osob bedzie moglo dostac maxa.
Czyli, zeby wszedzie tak samo latwo bylo zdobyc maxa itd.

Czyli logiczne jest, ze na 40osob zeby bylo sprawiedliwie 2 osoby powinny dostac maxa.
Gdy na 20 osob dostaje go 1 osoba.

Co nie znaczy, ze to co sprawiedliwe (czy raczej 'równe' byloby lepszym slowem) jest dobre. :P
Ja jestem przeciwko zmianom, ale rozmawiajmy w miare rzetelnie.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

there can be only one.

Można tu jeszcze 100 stron spamu polemicznego wpisać i myślę że argumentami nikt to nikogo nie przekona – niech wygra demokracja. Takie zmiany powinny być przegłosowane przez LL – przejdą ok. jak nie to nie.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Niestety Marku na rzetelną rozmowe szans raczej nie ma, bo sprawa z miejsca sprowadzana jest do poziomu ośrodków i ciągle nazekajacej, poszkodowanej Warszawy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Niestety Marku na rzetelną rozmowe szans raczej nie ma, bo sprawa z miejsca sprowadzana jest do poziomu ośrodków i ciągle nazekajacej, poszkodowanej Warszawy
Bo żaden inny duży ośrodek nie czuje się równie poszkodowany.
A Wy walczycie o możliwość zdobycia 1-2 punktów więcej dla "czołowych graczy z Warszawy".
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dokladnie to co napisal Jankiel.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Sorry Debek, ale akurat w tym wzgledzie Liga normuje sie sama. Jak lokal jest liczny, to 2ga osoba dostaje 97-98 punktow, wiec nie ma szalu.
I jeszcze jedno: moznaby znaczaco obnizyc frekwencje na lokalach w Warszawie poprzez organizowanie turniejow co tydzien. Wowczas wymaksowanie tego nie byloby trudne, bo nawet topowi gracze musza czasem zrobic sobie przerwe.
Mozna rowniez robic druzynowki i parowki - zawsze u nas bylo tego duzo, wiec kolejne szanse na nabicie punkciorow.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Bo żaden inny duży ośrodek nie czuje się równie poszkodowany.
A Wy walczycie o możliwość zdobycia 1-2 punktów więcej dla "czołowych graczy z Warszawy".
Dobrze Kuba przyjmijmy że tak jest. Czy pomysł nie jest wart przegłosowania bo zgłosiła go Warszawa, albo nie jest wart zastanowienia bo Warszawa na nim najbardziej skorzysta.
Z jednej strony próbujecie przekonac mnie, że sytuacja Warszawy nie jest wyjątkowa i nie rózni się od innych ośrodków, a teraz stawia sie tezę, że te zmiany to jednak jakas tam kożyść dla "czołowych graczy z Warszawy".
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Z jednej strony próbujecie przekonac mnie, że sytuacja Warszawy nie jest wyjątkowa i nie rózni się od innych ośrodków, a teraz stawia sie tezę, że te zmiany to jednak jakas tam kożyść dla "czołowych graczy z Warszawy".
Nie różni się od naszej. Ale tylko Wy walczycie o to, by więcej osób mogło mieć 100. Nam te kilka punktów wali i obecny system nam pasuje - i tak wszystko zależy od masterów. Co z tego, że Solo ma chyba 5x100 z lokali, skoro na masterach idzie mu średnio?
Możecie narzekać, że taki Malal czy Thurion łatwiej mogą wygrywać lokale. Ale mastery też wygrywają, a nie tylko zbierają na nich po 250 pts i dopychają lokalami 6x100
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

swieta_barbara pisze:Sorry Debek, ale akurat w tym wzgledzie Liga normuje sie sama. Jak lokal jest liczny, to 2ga osoba dostaje 97-98 punktow, wiec nie ma szalu.
I jeszcze jedno: moznaby znaczaco obnizyc frekwencje na lokalach w Warszawie poprzez organizowanie turniejow co tydzien. Wowczas wymaksowanie tego nie byloby trudne, bo nawet topowi gracze musza czasem zrobic sobie przerwe.
Mozna rowniez robic druzynowki i parowki - zawsze u nas bylo tego duzo, wiec kolejne szanse na nabicie punkciorow.
Mam gdzieś nabicie punkciorów, mam tez gdzieś czy ten pomysł się przyjmie. Pisałem, że jaki mam ogólnie do tego stosunek. Jak bym miał inny nie grałbym tą samą armią od lat.
Poprostu zauważyłem, ze padł jakiś tam pomysł, który momentalnie przeradza się w pyskówkę i konkurs cytowania wyrywanych zdań z kontekstu.
Kończąc. Nie przeczę, ze widzę, iż sprawa rozbija się o gówniane punkty. Dokładnie chyba o 3 pkt wiecej, które przy 40 osobowym lokalu inkasuje gracz z drugiego miejsca. Przy 2-3 lokalach to jednak punkty, kótre mogą zaważyć o kolejności w czołówce ligi.
Nie jest więc argumentem, ze w tym sezonie decyduja mastery bo sam pamiętam jak byl sezon, w ktorym o całej kolejnosci w top 3 decydował ostatni lokal w Warszawie, a w zasadzie ostatnie bitwa na pierwszym stole miedzy mną i baśką kontra shino i crus.
Kto był w temacie wie ile punktów zaważyło o całym układzie na pudle.

BTW Kacper jak smiesz. Czy źli JH nie powinni trzymać się razem. :wink:
O krnąbrnym Kalesonerze to już nawet nie wspomnę, bo on często ma problem z reprezentowaniem jedynego słusznego stanowiska partii :wink:
Ostatnio zmieniony 8 lut 2010, o 11:53 przez Dębek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Jankiel
Co mają do rzeczy mastery w obecnej dyskusji? :) Czy gdyby turion nie miał w tym sezonie takich wyników masterowych zmieniłyś zdanie?

Czy gdybyś walczył o top ligi, nie zmieniłbyś opinii?
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jankiel ważną rzecz napisaleś. Łatwiej wygrywają, a nie powinni.
Mastery to osobna sprawa, bo tam wszyscy maja te same szanse na podium, a co wiecej warszawska czołówka ma możliwość bezposredniej konfrontacji z najlepszymi z innych ośrodków.
Obrazek
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Skupiamy się także na tych 97 punktach za drugie miejsce, ze to tylko 3 pkt straty :) a skoro przy 40+ osobowym lokalu trudniej o 1 miejsce, to trudniej także o miejsca 2. czy 3. dlatego wiekszosc dobrych graczy ma 80tki/90tki i wymnieniają się miejscami w top10.
Ostatnio zmieniony 8 lut 2010, o 12:10 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

ODPOWIEDZ