Polski, fanowski podręcznik armii Psów Wojny

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Re: Polski, fanowski podręcznik armii Psów Wojny

Post autor: Deliberitus886 »

To było dobre rozwiązanie z wystawieniem 2 Hot Potów w specjalu w raz z przymusowym odziałem Hallingów na jeden odział . Głównie chodziło mi o to aby nie dochodziło do sytuacji w której to w specach 8 HP . Ale wystawienie HP w jednym slocie co Niziołki jest dobre ugrywalnia je . Np. można by zrobić tak że Hot Poty można wystawić tak jakby dodatkową opcje do Niziołków ale jako odzielną formacje czyli każda jednostka ma możliwość wystawienia Hot Potów jako opcję dodatkową i te HP są jednostką oddzielą . To może być całkiem niezłe . co sądzicie



A propo Furion nie będziesz miał miejsca na ich wystawjenie jak nie będzie górki to tylko punkty zmarnujesz polecał bym max 15-20 wtedy są efektywni .
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

1. Hot Pot jeden na spec z opcjonalną możliwością wykupienia oddziału halfingów, które nie liczyłyby się do slotu special.
2. Hot Pot dwa na slot spec z obowiązkowym wykupieniem oddziału halfingów na każdy kociołek przy czym każdy oddział halfingów nie liczyłby się slotu special. Ew. jak pisał Murmandamus pierwszy do maks drugiego kociołka z opcjonalną możliwością wykupienia halfingów.
3. Hot Pot 2 na slot w kategorii rare z opcjonalnym wykupieniem do każdego kociołka oddziału halfingów które nie zaliczałyby się do slotór rare ani special.
Osobiście jestem za opcją nr.3 .

Natomias teraz pytanie - cz jest już wypracowane jakieś w mairę spójne stanowisko na temat RoR-ów ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Infernal Puppet pisze:Natomias teraz pytanie - cz jest już wypracowane jakieś w mairę spójne stanowisko na temat RoR-ów ?
Chwilowo nie ma. Znaczy rządzi forma obcinania punktowego albo w wersji procentowej albo w innych wersjach mniej lub bardziej subiektywnych nie powiazanych z własciwym kosztem jednostek. Ja osobiście staram się wyceniać jednostki na podstawie kosztu ich poszczególnych częsci składowych (kosztu modeli w oddziale, przedmiotów, FCG, bohaterów etc.). Dla mnie osobiście problemem jest tylko i wyłącznie wycena bohaterów w oddziale, bo to oni głównie zawyżają koszt RoRów.

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »


Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

W pierwszym poście tego tematu masz jeszcze 3 inne projekty :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja chcę Cathay :D

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

:shock:

Ten projekt DoW powalił mnie na kolana. Można złożyć z tego dosłownie wszystko. W ciemno bym wysprzedał wszystkie figsy innych armii jakie posiadam abym mógł złożyć i pograć sobie taką armią DoW. Istna kopalnia pomysłów i rozpisek. Nawet bez połowy swoich możliwości ogrom tego co można złożyć jest poprostu przytłaczający ;P. Bardzo mi się podoba ten projket i bije na głowę obecny army list DoW. Chodzi mi o sam koncept army listu, o którym pisałem zresztą na samym początku tego wątku.

Coś więcej napisze jak to dokładniej ogarnę ;P.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Co do halflingów... Propozycja Deliberitusa jest całkiem niezła. Sam myślałem nad czymś takim. Czyli halflingi w specach, ale z możliwością wykupienia czegoś w rodzaju weapon teamu w postaci jednego Hot Pota. W takim wypadku dwa Hot Poty to przesada.

Co do Army Listu z Warsera... na pierwszy rzut oka to zbieranina jednostek bez charakteru.
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Kokesz pisze:Co do halflingów... Propozycja Deliberitusa jest całkiem niezła. Sam myślałem nad czymś takim. Czyli halflingi w specach, ale z możliwością wykupienia czegoś w rodzaju weapon teamu w postaci jednego Hot Pota. W takim wypadku dwa Hot Poty to przesada.
Też mi się wydaje że dwa hot poty w specach to przesada. Twoje podejście jest jeszcze ciekawsze. W pełni popieram charakter hot potów jako weapon teamów do halfingów. Jak pisałem to upieczneie dwóch pieczeni na jednym ogniu. Ugrywaniają się znacznie znarówno hot poty jak i sam oddział halfingów a taki spec jest już wstanie konkurować z innymi ugrywalnionymi specami.
Kokesz pisze:Co do Army Listu z Warsera... na pierwszy rzut oka to zbieranina jednostek bez charakteru.
Ja mam przeciwne odzczucie ;P.

Najbardziej mi się podoba wizja tego army listu, w którym wsieprany jest charakter DoW jako "najemników" oraz ogromny potencjał w różnorodnym sklecaniu rozpisek i swobodnym dostosowywaniu obrazu armii do swojej wizji.

No i najważniejsze, że takie ciekawe jednostki i zasady armii, jak mieszana formacja, pawęże itd. nie marnują się w formie RoR jako jednostki 0-1 z wymuszonym FCG i bohaterem. Tak samo jak świetne wyjście z sytuacji w postaci zasad "atrybutów", dzięki którym przykładowa jednostka makrmsenów z BS 4 również nie kończy jako przydrogi RoR z zawyżonym kosztem punktowym przez obowiązkowe lekkie zbroje, FCG i postać w oddziale.

Napewno warto skorzystać z niektórych pomysłów z warseera.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dobre są w tym liście "przymioty" dla bohaterów - dodatkowe punkty do charakterystyk. Co do weapon teamów, czemu nie, w indy gt mamy eruption cannon, w skavenach tez jest parę (chyba 4), pomysł dobry.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Skoro tak ładnie doszliśmy do porozumienia w sprawie hot potów i halfingów poniżej zaprezentuje zapis:

HALFLINGS:
points/model: 5

Halfing M4 WS2 BS4 S2 T2 W1 I5 A1 LD8
Champion witch Bow M4 WS2 BS5 S2 T2 W1 I5 A1 LD8
Chempion witch Spear M4 WS2 BS4 S2 T2 W1 I5 A2 LD8

Unit size: 10+
Equipment: Bow
Special Rules: Forester

Options:
- Upgrade one Halfling to a musician for +4 pts.
- Upgrade one Halfling to a standard bearer for +8 pts.
- Upgrade one Halfling to a marksmen for +4 pts.
- Any unit may swap Bow witch Spear, Light Armour and Shield
- Attached Hot Pot Teams to one unit Halfings for 50 pts

Hot Pot Teams:
Halfing Hot Pot T4 W2
Halfing Crew M4 WS2 BS4 S2 T2 W1 I5 A1 LD8

Number of crew: 3
Equipment Crew: Hand Weapons
Special Rules: Stonethrower Rules (Max range 36", Hits S3 no armour save, under tamplete hole S6, D3 Wo)

Pytanie tylko czy to będzie forma zasady "attached unit" czy hot pota będzie można wystawić oddzielnie, tzn. niekoniecznie w pobliżu oddziału halfingów.
Ostatnio zmieniony 9 lut 2010, o 00:14 przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

W sumie tak jest spoko ale IMO 5pkt za piechociarza z T2 i S2 to nieco za dużo. Nikt tego nie wystawi. Proponuje 4pkt z Spear, l.armor i shield a za jeden pkt dokupienie luku.
I sold my soul for rock'n roll

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Ogólnie to bardzo fajnie Ci wyszły teraz te halflingi Kal. IMO Optymalnie.

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

za drogie, porownaj do goblina, ktory jest tanszy, albo do gnoblara, ktory jest tanszy
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Gobliny i Gnoblary nie maja 4 BSa i Forestera.

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

ale maja 3 T, a gnoblary maja multiple shot, halfing nie powinien byc drozszy niz 4, to i tak sluzy do odginania szarz jedynie.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

gnoiblary może tak ale halfingi dzięki bsowi mogą sobie przedyskutować z fastami za pomocą łuków próby oflankowania nas.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Niezupełnie - masz mega tanią rankową piechotę, mogącą samym statickiem przyblokować choćby fasta czy jakiegoś zapychacza o podobnym koszcie. No i forester na klocku też jest miły. Choc prawdę mówiąc ja bym ich rozwiazał tak :
HALFLINGS:
points/model: 4

Halfing M4 WS2 BS4 S2 T2 W1 I5 A1 LD8
Champion with Bow M4 WS2 BS5 S2 T2 W1 I5 A1 LD8
Champion with Spear M4 WS2 BS4 S2 T2 W1 I5 A2 LD8

Unit size: 10+
Equipment: Spear, Light Armour and Shield
Special Rules: Forester

Options:
- Upgrade one Halfling to a musician for +4 pts.
- Upgrade one Halfling to a standard bearer for +8 pts.
- Upgrade one Halfling to a Champion for +4 pts.
- Any unit may swap its Spears and Shields with short bows for +1 pts per model.
- For every unit of Halflings one Hot Pot team can be field for 50 pts.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

4 pkt da sie przezyc, ale szarza od golego fasta ich zmiata ( 10 atakow na 3+ na 3+)
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

nie zmiata bo fast oberwie od s&s
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

ODPOWIEDZ