8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: zaborek »

A ja poczekam jeszcze troche, az powroce z wygnania i wracam do 4/5 edycji 8)
Czas Wielkiej Herezji nadejdzie :lol2:

Pozdrawiam
Seek honour as you act
and you will know no fear

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

ostatnio się kołacze plota na warseerze dot 8ed że sav będzie jeden cokolwiek jest większe . więc albo rzucasz Sava z armoura albo warda albo regenerację.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

Murmandamus pisze:ostatnio się kołacze plota na warseerze dot 8ed że sav będzie jeden cokolwiek jest większe . więc albo rzucasz Sava z armoura albo warda albo regenerację.
W sumie nie bylo by to glupie. Moze i pozornie niezauwazalnie ale skracalo by gre :wink:
Takie rozwiazanie jest juz z powodzeniem stosowane w innych bitewniakach.
Seek honour as you act
and you will know no fear

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Osobiście myślę, że jest spora szansa na to, że GW będzie starało się zunifikować zasady battla i 40k, a właśnie w WH40k save jest tylko jeden :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

a dla mnie to jest troche bez sensu ;P Bo przecież najpierw musi sie cios przebić przez zbroje potem ew. magiczna a na koniec moze się ciało zregenerować ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Rion »

Taaa. kubon ma rację i ja podzielam jego zdanie.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Jeden save byłby z deczka do dupy

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Na pewno skróciło by to rozgrywkę.
Jestem za.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

ANtY pisze:Jeden save byłby z deczka do dupy
Byłby... chyba, że wprowadzona byłaby mechanika modyfikacji save'u taka jak jest w WH40k - znaczy się, że siła w ogóle nie modyfikuje AS, a konkretne bronie mają statystykę AP - jeśli ta statystyka jest mniejsza bądź równa AS przeciwnika, to nie ma on prawa skorzystać z save'a w ogóle; jeśli ta statystyka jest większa od AS przeciwnika, to testuje on swój niemodyfikowany AS czy uchroni się od rany. Ward wtedy by pewnie zamieniły się w invurnelable save'a - czyli save, który działa zawsze (i jeśli jest większy od AS, to tylko z niego korzystasz). A regeneracja w końcu działałaby jak regeneracja i w kolejnej turze po byciu zranionym, rzucałoby się kostką i na 6 bodajże odnawiałoby się ranę. Tak jest w WH40k i jakoś to działa.

Problemem, może być, że jednak taki system chyba lepiej pasuje w momencie, gdy duża część bitwy polega na strzelaniu z multum rodzajów broni.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Raczej nie da rady. Dla takiej pierdoły trzeba by zmienić WSZYSTKO. Wszystkie AB i Rulebook. Choć bywało i tak w przeszłości...
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

Karli pisze:Raczej nie da rady. Dla takiej pierdoły trzeba by zmienić WSZYSTKO. Wszystkie AB i Rulebook. Choć bywało i tak w przeszłości...
Zaden problem, najwyzej wypuszcza Ravening Hordes 2 albo cos w tym stylu :lol2:

Przejscie z 5 do 6 edycji bylo totalna rewolucja i jakos sie nie przejmowali i to zrobili
Seek honour as you act
and you will know no fear

Awatar użytkownika
Dziki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 150
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: Dziki »

Jakos mi się to nie widzi z tym savem . Może w WH40k to się sprawdza, ale jakoś do WFB mi nie pasuje. Tak jak to już wcześniej zostało napisane:
kubon pisze:a dla mnie to jest troche bez sensu ;P Bo przecież najpierw musi sie cios przebić przez zbroje potem ew. magiczna a na koniec moze się ciało zregenerować ;)
i ja się z tym zgadzam. Coś mi się wydaje, że zaczynają za dużo kombinować. :wink:
"...And in that time of darkness,
Man became Beast and Beast became Man..."

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Raczej nie da rady. Dla takiej pierdoły trzeba by zmienić WSZYSTKO. Wszystkie AB i Rulebook. Choć bywało i tak w przeszłości.
E tam, niekoniecznie trza wszystko zmieniać. Zostawią stare nazwy, zmienią działanie konkretnych zdolności i byłoby git. Pokombinują z scenariuszami bitew mam nadzieje, nudzi mnie już radosne, bezcelowe wyrzynanie wrogich oddziałów.
najwyzej wypuszcza Ravening Hordes 2
Wystarczy Nowy RB.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Ale generalnie można powiedzieć, że następna edycja wyjdzie pod sztandarem ogromnej iilości piechoty, żeby nowi gracze zaczęli kupować te biedne pudełka po 15 funtów, w którym max jest 10 piechurów.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Lueviel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lueviel »

theudulf pisze:Ale generalnie można powiedzieć, że następna edycja wyjdzie pod sztandarem ogromnej iilości piechoty, żeby nowi gracze zaczęli kupować te biedne pudełka po 15 funtów, w którym max jest 10 piechurów.
I bardzo dobrze. Duże klocki piechoty będą się ładnie prezentowały na stole.

Nie ma oficjalnych informacji, to są wszystko twory wyobraźni graczy. Równie dobrze 8ed może wprowadzać kosmetyczne zmiany.
WFB: Ogre Kingdoms

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Ja tam kibicuję braniu jednego Save. Skończyli by się super wygięci herosi nie do zabicia, puszki z wieloma rodzajami ochrony. Tak samo jak kibicuję klockom piechoty i plotkom o ich ugrywalnieniu. Ciekaw też jestem magii, albowiem ona również ma się zmienić...

Tak czy inaczej mam nadzieję, że ta 8. Edycja nie jest jedną wielką plotą i że wniesie trochę balansu do Battla...
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nie ma oficjalnych informacji, to są wszystko twory wyobraźni graczy.
Akurat w jednej kwestii nie zgodziłbym się, tj. dot. Magii. Plotki o zmianie systemu czarowania powtarzają się z sporą regularnością.
theudulf napisał(a):
Ale generalnie można powiedzieć, że następna edycja wyjdzie pod sztandarem ogromnej iilości piechoty, żeby nowi gracze zaczęli kupować te biedne pudełka po 15 funtów, w którym max jest 10 piechurów.
Lepsze to od smoka, 2 dział z Dow, bandzie scoutów z pierdylionem strzał, 3x5 gołej kawalerii i popierdolonych potworów w rare'ach.
Bitwy Warhammerowe wg. fluffu wygrywało się zazwyczaj piechotą( nie mówię o brecie), na stołach zaś widzi się ją sporadycznie. Zresztą, takie to nasze rozumowanie jest...piechota bez ASF-a/Hate/Unbreakable/200 ataków i movementu minimalnie 5 nie ma wg. nas sensu.

Jest bardzo prosty pomysł na ugrywalnienie peichoty, wcale nie trzeba drastycznych zmian:
-Hamowanie marszu działa tylko wtedy, gdy hamujący marsz ma US równy lub większy od Unitu hamowanego
-Dodanie + do Cr za większą liczbę niż 5 modeli w szeregu(dla piechoty)
-Wprowadzenie scenariuszy, gdzie piechota będzie miała ważną, specyficzną rolę
-Zmiana działania niektórych broni

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

theudulf pisze:Ale generalnie można powiedzieć, że następna edycja wyjdzie pod sztandarem ogromnej iilości piechoty, żeby nowi gracze zaczęli kupować te biedne pudełka po 15 funtów, w którym max jest 10 piechurów.
Taa... przypomniały mi się plotki jak miała wchodzić 7 edycja.
Mniejsze znaczenie magii, magia nieprzewidywalna mistcasty tak bolesne że dwa razy się zastanowi zanim się weźmie maga lorda.
Edycja piechoty: ogry i inne jednostki o podstawce 40x40 szeregi od 3 modeli reszta od 5 modeli. Przez co będzie mniej kawalerii. Większy nacisk na static combat resolution.
A jak wyszło to wyszło.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Mnie podoba się ta tendencja do teorii spiskowych- w nowych AB są silne potwory więc sprawa jest jasna- spisek GW, żeby kupować drogie i przegięte modele potworów. Teraz pojawiają się plotki o zwiększeniu roli piechoty, ale to też nie dziwi naszych weteranów, którzy od razu przejrzeli podłe knowania GW- teraz dla odmiany będą nam wciskać drogą piechotę! :lol2:

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

Bitwy Warhammerowe wg. fluffu wygrywało się zazwyczaj piechotą( nie mówię o brecie)
Bretonii tez to dotyczy :twisted:

Przeciez od dawna wiadomo, ze tony chlopstwa byly potrzebne wrazemu rycerstu, zeby bylo czym fosy i wilcze doly wypelniac albo zeby bylo z czego usypac podjazd pod wzgorze albo mury zamku :lol2:

Pozdrawiam
Seek honour as you act
and you will know no fear

ODPOWIEDZ