Codex 7 edycji dla besti?

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Re: Codex 7 edycji dla besti?

Post autor: Crane »

Viletide jest świetny - dziś się o tym przekonałem i koniecznie musi być używany z Fetishem, w jedną turę ściągnął 4 wraithy.
Słowem świetny na stwory z małym savem i bez save, ale i na demony ( oczywiscie te bez MR), myślę że skutecznie będzie ściągał
furie, demonetki, może i flamery popieści

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

5d6S1 jest dobrym czarem nie marudźcie :) Super się combuje z fetyszem. Jest to statystycznie 5 zranień wszystkiego z T 3,4. Skinkeczków to nawet 10 schodzi. Robiąc rozpe na dużej ilości missli świetnie wchodzi ten bound.

pozdro

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Crusader pisze:5d6S1 jest dobrym czarem nie marudźcie :) Super się combuje z fetyszem. Jest to statystycznie 5 zranień wszystkiego z T 3,4. Skinkeczków to nawet 10 schodzi. Robiąc rozpe na dużej ilości missli świetnie wchodzi ten bound.

pozdro
Fetysz daje teoretycznie 10d6(chociaz zada 5d6 ran max) S1 jakby nie patrzec ;) Nurtuje mnie jeszcze jak to jest z centaurami , niby sa cavalry (spear daje im +1S w szarzy, great weapon chyba +1S ,strike last) , czy mozna zmieniac w swiecie WFB bron w next turze ? ;)
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

czy mozna zmieniac w swiecie WFB bron w next turze ?
nie nada

Awatar użytkownika
Dziki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 150
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: Dziki »

Nie mówię, że ten czar jest zły. Na niski T i save bądź brak sava jest dobry, a nawet bardzo dobry. Szkoda, że nie jest batem na pancerne jednostki. No ale cóż. Nie można mieć wszystkiego więc już kończę to narzekanie.

Pogramy, zobaczymy :wink:
"...And in that time of darkness,
Man became Beast and Beast became Man..."

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

W cholere jednostek ma siłe 6 co daje Ci -3 do sv moim zdaniem wystarczy. a Ten czar daje możliwość ściągania śmieci co przy tak szalonej armii się przyda ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

A moim zdaniem to jest idealny bat na (niektóre) demony, ogry 8)

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

Tym czarem można zniszczyć stegodonowego skink-save, statycznie zdejmuje 4 skinki z obsługi(oczywiście jeżeli koza ma fetysz)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Crane pisze:A moim zdaniem to jest idealny bat na (niektóre) demony, ogry 8)
na flamery? :mrgreen:
EvilOne pisze:Tym czarem można zniszczyć stegodonowego skink-save, statycznie zdejmuje 4 skinki z obsługi(oczywiście jeżeli koza ma fetysz)
Wole zjeść to razogorami, centami albo minosami easy. ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

Lore bestów to jeden z lepszych grze, tylko 6 taka nijaka. Traitor Kin może na imperium czy bretkę do kitu, ale hydra, jugger, smoki wyprowadzjace ataki w wrogi oddział to jest to.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

od traitor kina każdy fast cavalery może być poturbowany mocno, zwłąszcza dark riderzy którzy są potrzebni bardzo elfom. Hydra od razu zje obsługe i mamy monster reaction. Stedzio zabija szaman z engina. Każdy smok powinien zabić jeźdzca z wyjątkiem tego z Pedantem.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Nie wiem, czy zauważyliście, ale ten czar ma 12" zasięgu, a postawienie mojego szamana w 12" od a) stegadona ze spalaniem
b) hydry
c) helki
d) smoka i liczenie, że wejdzie traitor-kin uważam jednak za zbyt duże ryzyko, wolę już wziąć beasta i pierdolnąć cowersa ;) na 7+ na cały stół.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

na flamery?
No właśnie, na flamery, furie, demonetki, a i na horrory bez heralda lub z heraldem

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Oj nie zgodze sie ze jest dobry. W nowym lorze jest 1 dobry czar czyli właśnie pocisk o którym rozmawiacie. Trikk ma racje pewne czary mają ciekawy efekt ale głupawe zasięgi, zasady rzucenia lub trudność. Czar d5s1 można mieć z przedmiotu więc nie widze sensu brania tego loru. Ja będe brał albo shadow albo czasem beast.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Cyklop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Cyklop »

mam prozbe mogl by ktos podrzucic mi linka do wiecie czego? niemoge nic znalezdz
dzieks

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Cyklop pisze:mam prozbe mogl by ktos podrzucic mi linka do nowego codexu bestyjow? niemoge nic znalezdz
dzieks
Chyba nikt tego jeszcze nie skanlowa/focil , wiec raczej nie ma linka ;) Wiadomo ,ze nie kazdego stac na kupno wszystkiego ,ale wg mnie lepiej sie czyta macajac ksiazke niz skany :^o
Chyba zrobie jakas rozpiske na 1650pts ukazujaca mniej wiecej zalety armii , tylko nie wiem czy wrzucac tutaj czy w dziale rozpisek , skoro to raczej bedzie teoretyczna rozpiska ;)
WFB playing since 1994

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

CAR2N pisze: Chyba nikt tego jeszcze nie skanlowa/focil , wiec raczej nie ma linka ;) Wiadomo ,ze nie kazdego stac na kupno wszystkiego ,ale wg mnie lepiej sie czyta macajac ksiazke niz skany :^o
Tylko problem jest taki, że każdy nowo wydany armybook interesuje nie tylko graczy danej armii, ale też wszystkich pozostałych. Z tej prostej przyczyny, że ta armia zapewne pojawi się na turnieju i wypada do niej znać zasady, by nie dostać w czoko lub nie przedłużać bitwy, zmuszając oponenta do tłumaczenia wszystkiego po kolei...

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Domyslam sie ,zreszta w temacie Bazylisza Krk pisalem o tym ,ze nie kazdy zna na pamiec wszystkie armie ;)
Ja staram sie piszac w miare oddac zalety/wady armii + paru przedmiotow czy special rules .
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=25&t=21679 <-- dalem taka rozpiske , ale przyznam ze na 1650pts trudno zrobic to co sie chce , na 2350 jest latwiej ;) Jak cos piszcie tam co sadzicie : wady/zalety
WFB playing since 1994

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

tak przeglądałem AB i w sumie to fajne sztandary mogą mieć bestie, z jednym minusem- tylko bestigory i bsb może je wykupić, trochę brakuje dopisku w gorach o jednym unicie ze sztandarem magicznym lub minoski mogły by nosić,

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Taa, sztandarów jest całe 4 sztuki ( 5 licząc warbannera ). Choć ten z +1 do siły jest całkiem całkiem ( tym bardziej, ze dzięki gitfom BsB, szczególnie gorebull, nie będzie wcale taki miękki. ). Minosy pod tym banerem z dwurakami miał by 8 siły :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

ODPOWIEDZ