Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Re: Szybkie pytania

Post autor: Goglem »

Chodzi mi np. sama podstawa od urwanej kolumny czy jakiś pochyły kawał ściany. Chodzi mi o wystrój podstawek pasujący do zniszczonego mordheim

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Jeśli nie chcesz sam robić z GS to polecam odwiedzenie sklepu modelarskiego i zakup gotowych elementów.Jest tego mnóstwo począwszy od gipsowych odlewów beczułek(sam zakupiłem do mordki dwa komplety w różnych rozmiarach) na plastykowych ruinach skończywszy.Co do podstawek samoróbek to zawaloną ściankę najprościej z kawałka kartonu odpowiedniej grubości.

Lizard
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Lizard »

Jaki będzie dobry kolor dla pasa jeśli mam: Bestial Brown, Elf Flash, Bronzed Flesh, Chanimail. Mithril Silver,Terracotta, Vermin Brown, Burnisherd Gold, Enchanted Blue, Bleached Bone, a moje kolory główne na figurce to Bleacherd Bone, Bestial Brown i Chanimail?

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Polecam poczytać o kole barw,sam jakiś czas temu kapnąłem się czemu na figurce najlepiej użyć 3 glównych kolorów i 2 dopełniających

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

patryk999 pisze:Polecam poczytać o kole barw,sam jakiś czas temu kapnąłem się czemu na figurce najlepiej użyć 3 glównych kolorów i 2 dopełniających
niezly patent, jak narazie dobrze dobieralem kolory :D, ale bardzo sie przyda

Pu$hek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Pu$hek »

Mam metalowe flamery. Ręce z nic nie chcą się trzymać, co się przykleją, to odpadają przy muśnięciu. Próbowałem kminić z masą modelarską i dopiero potem klejeniem, nic, tak samo z samą masą modelarską. Jak skleić metalowe modele?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Spróbuj łączenia na sztyfty. Ja sobie bardzo chwalę. Mam spore zużycie spinaczy, ale to bardzo pomaga. :)

Pu$hek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Pu$hek »

Czyli z wiertełkiem? Niestety, ale nie mam takowego :/

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

To kup, bardzo przydatna rzecz.
Sztyfty to jedyny pewny sposób.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

http://coolminiornot.com/pics/pics14/im ... befcaa.jpg

Na skórę takiej pani jakie kolory dać? Shadow grey i elf flesh ujdą czy coś innego pokombinować muszę?
Jak również zrobić eteryka, przykładowo banshee aby za kolor ciuszków miała w podstawie fiolet albo czerwień? Taka wyblakła, stara a do tego eteryczna? Kompletnie pomysłu nie mam

kondolencje
Warzywo
Posty: 16

Post autor: kondolencje »

czym rozjasnic scorched brown ?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

zależy jaki chcesz efekt osiągnąć. Można bestial brownem, można skull whitem lub pewnie jeszcze wieloma innymi kolorami :D
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

kondolencje
Warzywo
Posty: 16

Post autor: kondolencje »

nie no :) chodzi mi tylko o to jaki kolor jest o "oczko" wyżej jaśniejszy z tych brązów. jedne źródła podają że dark flesh, inne vomit brown...

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Spróbuję tutaj w "szybkich pytaniach" może się uda :wink:

W osobnym temacie napisałem tak:

"Witam.

Mam pytanie odnośnie Matt-Varnish by GW - czy ktoś z was uwżywa? Jak go oceniacie? Czy rzeczywiście matuje? Może zacznę od tego z czym mam problem: Odkąd pamiętam używam do figurek tego samego Varnisha matowego jakiejś włoskiej firmy. Niestety ostatni pojemnik jak i nowo zakupiony pokrywają moje figurki na bardziej świecąco niż dotychczas. Myślę więc o rezygnacji z tego rzekomo matującego varnisha i szukam zastępczego. Nigdy nie używałem tego z GW więc przed zakupem wolę się poradzić Was. I jeszcze jedna kwestia: czy polakierowane raz figurki (tym nieszczęsnym świecącym) varnishem mogę jeszcze raz walnąć matowym? Czy to da porządany efekt "bez połysku" czy może tylko zepsuć figurkę?

Z góry dzięki za porady. "

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

kondolencje pisze:nie no :) chodzi mi tylko o to jaki kolor jest o "oczko" wyżej jaśniejszy z tych brązów
Bestial Brown
Remo pisze:Mam pytanie odnośnie Matt-Varnish by GW - czy ktoś z was uwżywa? Jak go oceniacie? Czy rzeczywiście matuje?...
Ja stosuje. Polecam. Nie jest głęboko matujący ale zapobiega świeceniu. Jak nałożysz matowy lakier na błyszczący to otrzymasz matowy efekt, nie powinno to zepsuć efektu.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Arbiter Elegancji pisze:
Remo pisze:Mam pytanie odnośnie Matt-Varnish by GW - czy ktoś z was uwżywa? Jak go oceniacie? Czy rzeczywiście matuje?...
Ja stosuje. Polecam. Nie jest głęboko matujący ale zapobiega świeceniu. Jak nałożysz matowy lakier na błyszczący to otrzymasz matowy efekt, nie powinno to zepsuć efektu.
Ok, dzięki. Za Twoją namową wypróbuję go. :)

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Pytanie z dziedziny modelarstwa: Jak wyrzeźbić ładne futro z GSu? Wychodzi mi trochę wyliniałe a chciałbym zrobić mojemu Tyrantowi gustowny płaszcz.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

http://www.ogrestronghold.com/painting.php

Tutaj jest tutorial, tyle że po angielsku.
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

jak pomalować banshee aby przypominała z wyglądu tą z army booka ??
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

no taką sukienkę jak ona ma to malujesz shadow grey space wolves grey i skull white. Możesz jeszcze użyć niebieskiego washa. ciało to ja bym zaczął zrobił jasnym szarym, potem spłukał kommando khaki i rozjaśnił białym.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

ODPOWIEDZ