Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Re: Dyskusja o balancing patchu

Post autor: szafa@poznan »

Pal licho cupped handsy - one use only, i jednym miskastem sie nikogo nie zabije.

Najwiekszy imho skandal to dziala DoW - lizaki to bardzo mocna armia, praktycznie nie ścięta przez BP, a dodatkowo te działa cholernie ciezko drować lataczami przez morza skinków, a dodatkowo mocno przeszkadzają temu co boli lizaki - smokom i pancernym celom.

Zdecydowanie popieram zbanowanie dział DoW w lizakach.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

a może te działka 0-1 zrobić ?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

A może bazując na tym iż BP ma wyrównywać szanse na dobry początek zbanować działka w topowej piątce ? I dać święty spokój welfom i mortalom...

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

reszta topowej piatki ma lepsze rary - wiec można ale to nic nie zmieni - kluczowe sa te lizaki.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

hah wiedziałem że jak tylko lizaki wygrają mastera to będą głosy o ich scięcie , ale że będzie chodzić o scięcie działek nie pomyślałem : ]

imo pal licho te działka , to slann z odrzucaniem 6tek i klocku TG robi zawsze największy anal :)
Obrazek
T

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

albo wszytskim albo nikomu ;)
imho najwieksze gięcie to armatki w lizzi i VC ;) jakby innych rarów nie było :P
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Pomyślmy - top 5 to obecnie ( jeśli się nie mylę i niekoniecznie w tej kolejnosci :wink: ):

I ich ( grywalne ) rary :

Demony - Bloodcrusherzy, flamery

VC - Wargulf, Coach, Wraity,

DE - Hydra i bolce

LiZ - Stedzie, razory, salamandry

Skaveny - abomka, warpcannon

Z tej listy tylko 2 armie tak zasadniczo mają sens brać cannony - lizaki i DE ( bo działa są lepsze od bolców, choć większośc wolała by 2 hydry pewnie ), reszta ma swoje rary, albo nie potrzebuje aż takiego wspomagania na LT. Nie mniej, popieram pomysł zbanowania DoW w całym Top 5.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Infernal Puppet pisze:Z tej listy tylko 2 armie tak zasadniczo mają sens brać cannony - lizaki i DE
Mylisz sie.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Może i się mylę, ale chociaż powiedz gdzie i czemu :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Popieram całym sercem ban dział DoW.

A jeśli nie ban to mocne ograniczenie.

Np.

DoW/RoR max 300 pkt i nie można powtarzać jednostek.

Może nie rozwiązuje to problemu kompletnie (a wolał bym nie widzieć DoW i RoR wcale na stołach poza armią DoW ) ale przynajmniej przycina 2x cannona + 15 mengili

Infernal zwróć uwagę na to, że faktycznie różne armie mają różne rary - gorsze lub lepsze jednak działa są brane z 2 powodów - straszą / często zwracają się nawet jeśli nie bezpośrednio to przez sam fakt bycia na stole / kosztują śmieszne punkty często dużo mniej niż inne dobre rary - wychodzi na to, że wystawienie np maxa dobrych specjali i herosów zamiast kosztem rarów odbywa się zamienieniem droższego dobrego rara na tanie dobre działo.

Pamiętajmy że Armia DoW nie była ruszona od eonów przez GW. Nowe podręczniki nawet przestały o niej wspominać. Na mój gust jest to mega destabilizujące i bzdurne, że każda armia może wystawić sobie 2 działa.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Pamiętajmy że Armia DoW nie była ruszona od eonów przez GW. Nowe podręczniki nawet przestały o niej wspominać. Na mój gust jest to mega destabilizujące i bzdurne, że każda armia może wystawić sobie 2 działa.
Nie każda, bretka nie może :wink: . Zresztą dlatego że GW opuściło pieski ( tak jak Chaos dwarfy ) na forum DoW trwają prace nad fanowskim AB.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

swieta_barbara pisze:
Infernal Puppet pisze:Z tej listy tylko 2 armie tak zasadniczo mają sens brać cannony - lizaki i DE
Mylisz sie.
DE nie wystawiaja cannonow, bo maja 2 bolce na slot.

Cannony biora natomiast vc i lizaki.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Gogol pisze:Popieram całym sercem ban dział DoW.

A jeśli nie ban to mocne ograniczenie.

Np.

DoW/RoR max 300 pkt i nie można powtarzać jednostek.

Może nie rozwiązuje to problemu kompletnie (a wolał bym nie widzieć DoW i RoR wcale na stołach poza armią DoW ) ale przynajmniej przycina 2x cannona + 15 mengili

Infernal zwróć uwagę na to, że faktycznie różne armie mają różne rary - gorsze lub lepsze jednak działa są brane z 2 powodów - straszą / często zwracają się nawet jeśli nie bezpośrednio to przez sam fakt bycia na stole / kosztują śmieszne punkty często dużo mniej niż inne dobre rary - wychodzi na to, że wystawienie np maxa dobrych specjali i herosów zamiast kosztem rarów odbywa się zamienieniem droższego dobrego rara na tanie dobre działo.

Pamiętajmy że Armia DoW nie była ruszona od eonów przez GW. Nowe podręczniki nawet przestały o niej wspominać. Na mój gust jest to mega destabilizujące i bzdurne, że każda armia może wystawić sobie 2 działa.
kampania wyborcza do LS rozpoczeta :mrgreen: moge zostac szefem twojego sztabu :?:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jak grałem z lizakami Malala na DMP to nawet tych działek nie zauważyłem.

Nie popieram ich banowania, ale uważam, że można by dopisać coś w BP, co łączyłoby się z poważnymi niedogodnościami (podobnie mengili). Choć z drugiej strony te DoW przede wszystkim problem Warszawy, gdzie rozpy robi się nie w armybuilderze, a w punkcie ksero.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

kolejnego mastera po raz kolejny wygrała armia bez latającego LT, "balansujący" wpływ działek DOW i Mengili jest widoczny.

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jankiel pisze:Jak grałem z lizakami Malala na DMP to nawet tych działek nie zauważyłem.

Nie popieram ich banowania, ale uważam, że można by dopisać coś w BP, co łączyłoby się z poważnymi niedogodnościami (podobnie mengili). Choć z drugiej strony te DoW przede wszystkim problem Warszawy, gdzie rozpy robi się nie w armybuilderze, a w punkcie ksero.
Chyba nie tylko, bo Paffeu tez mial 2 dzialka w rozpisce. Ogolnie na Bazylu byl taki moment, ze na 3 pierwszych stolach w trzeciej bitwie byly 3 lizaki i w sumie 6 cannonow - wypas. Pozostale dwa to Slaanesh i Handelek. Nie sprawdzalem pozostalych rozp, ale pewnie jeszcze jakies pozawarszawskie DoW by sie znalazly.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Hmm, grając z lizakami to canony mnie bolały po koleś napierdzielał w kółko a za to slann mógł zajac się abominacją. Ogólnie gdyby nie cannony było by duzo lepiej, niż remis. Na ale cóż. Ja jestem za zbanowaniem i za tym aby Gogol zajął miejsce w LS, bo jest bardzo dobrym sędzia i ogolnie ogarnia.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Gogol ja Cie od kilku sezonow chce wepchnac do LS i moze teraz sie uda ;)
To ktorzy sedziowie sposrod LS sa przeciw zbanowaniu Dow? Chce wiedziec na kogo nie glosowac 8) :lol2:

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Ja też zmieniłem zdanie. Te cannony są popierdzielone w armii VC i Liz... zwłaszcza Liz.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

IMO sa nastepujace rozwiazania (takie zeby nie godzily w system obecnego BP)
1. Zakaz wystawiania DoW i RoR w armiach innych niz DoW.
2. Zakaz wystawiania DoW Cannon i Mengili w armiach innych niz DoW (nie godzi w klimaciarzy lubiacych ogry czy rhinoxy).
3 i 4. J.W. tylko ze w najlepsych 5 armiach (DoC, VC, DE, Skaven, Lizzie)

osobiscie jestem za opcja 1 - z powodow o ktorych pisalem kazylion razy

ODPOWIEDZ