Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja o balancing patchu

Post autor: JaceK »

Ziemko pisze:Za 2 miechy wybory do LS - mysle, ze jesli szacowne grono nie bedzie zwracalo uwagi na zdanie graczy czy odnosnie 2xhellpita czy DoW to po prostu moze nie zostac ponowanie wybrane...
Uroki demokracji.

Zanim zaczniesz rzucać te subtelne pogróżki, zastanów się kim "szacowne grono" zostanie zastąpione.
Bo już ostatnie wybory pokazały, że ławka jest krótka.
Tak naprawdę, oprócz wspomnianego po Bazyliszku Gogola (jeżeli jest zainteresowany, oczywiście), mam wrażenie że nie ma wielu innych kandydatów.

Co gorsza mam wrażenie (oby błędne), że Zbyszek bardzo ograniczył swoją aktywność battlową i nie wiadomo czy dalej będzie chciał w ogóle uczestniczyć w pracach LS. Obym się mylił.
Ziemko pisze: LS jest dla graczy.
Jesli nie bierze pod uwage ich zdania tylko robi tak jak im sie widzi mi sie, to nie jest halo.
LS ma też myśleć za graczy.
Sorry, ale to że np. Żaba sugeruje, że DE nie są mocne, nie oznacza (z całym dla niego szacunkiem), że tak jest.
Nie można słuchać wszystkich. Czasem dla dobra sprawy trzeba kogoś (a może i nawet większość - olać).

Wiesz, jest taki stary żart "Jedzmy gówno. Miliony much nie mogą się przecież mylić".
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

No pewnie akurat DElfy to cieniasy jakich mało... Zbanować im działka DoW bo za mocne są... Niech każda armia walczy swoimi rarami ! Delfy przeszacowaną hydrą i kiepskimi bolcami, a Lizaki przecież mają wygięte salamandry i razordony więc nie wiadomo czemu biorą te nędzne działka...

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

IMO Jacek trafił (nie pierwszy raz zresztą) w sedno sprawy. .
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Urzekł mnie jeden cytat podczas czytania tej dyskusji ;)
Jankiel pisze:Choć z drugiej strony te DoW przede wszystkim problem Warszawy, gdzie rozpy robi się nie w armybuilderze, a w punkcie ksero.
Mistrz :)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Grolshek pisze:Lizaki przecież mają wygięte salamandry i razordony więc nie wiadomo czemu biorą te nędzne działka...
ach te biedne poszkodowane lizaki :roll:

@debek oj tam :) dla mnie to bylo by nawet zabawne, ze nie odpadlem z ls przez dyskusje o ikone a przez to, ze nie chcialem 0-1 dla abominacji :D
Choć z drugiej strony te DoW przede wszystkim problem Warszawy, gdzie rozpy robi się nie w armybuilderze, a w punkcie ksero.
no tak... przeciez rozpy z poludnia na bazylu byly turbo oryginalne...

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

JaceK pisze: Sorry, ale to że np. Żaba sugeruje, że DE nie są mocne, nie oznacza (z całym dla niego szacunkiem), że tak jest.
with all due respect proszę o stosowny cytat albo o odszczekanie :wink: o De nie wypowiadałem się od dawna wspomniałem kwestię mocy Skavów/Lizzi a wyciaganie tego wniosku że De są biedne jest daleko posuniętym nadużyciem :D
w każdym razie mastera nigdy nie wygrały i to pomimo faktu że są jedną z najpopularniejszych armii.

a tak BTW to nie chciałbym by ktokolwiek w życiu myślał za mnie choć zapewne są tacy którym jest to na rękę.

pzdr,
Ż.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zle mnie interpretujecie.
Zdecydowana wiekszosc rzeczy, ktora robi LS to super sprawa, jednak mam wrazenie od jakiegos czasu, ze chlopaki mysla, ze sa pol-Bogami i obojetnie jaki ograniczenia nie wymysla, czy nowe przedmioty to i tak bedzie to zaakceptowane, nawet jesli cos by bylo niedorzeczne i nie podobalo sie duzej ilosci osob. Obserwuje temat np. odnosnie relacji i doswiadczen przedmiotow orkowych - duzo ludzi narzekalo na gholana (oczywiscie zaden z grzczy orkowych sam tego nie przyzna), ze jest totalnie imba, ale mysle, ze LS tego nie zauwazy, bo to ich idealne dziecko. Przedmioty orkow sa totanie niezbalansowane silowo, a jak juz dodac stosunek sily/do ceny to wychodzi jakas abstrakcja.
Mialy orki dostac dodatkowe sloty i wtedy byloby to jakos normalnie zbalansowane, na pewno miejsce, ktore gracze orkowi by zajmowali bylby juz wyzsze - a od czego sie zaczelo z przedmiotami? Zbyszek rzucil haslo - zrobmy niespodzianke orkom i wymyslmy przedmioty z kosmosu... Ciekawe kiedy ktos kiedys wpadnie na bardziej genialny pomysl?

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

To co, wywalmy moze z LS Jankiela i Barbarosse, a na ich miejsce wejdziesz np ty i Gajowy :D niezle, nie? bazinga.

W kwestii golana: masz racje, ludzie narzekaja. I nic wiecej, po prostu narzekaja. Mialem orkami najlepszy wynik na bazyliszku, a ani golana ani xeta nie mialem w rozpisce ze wzgledu na to, ze sa po prostu z punktu widzenia zielonych slabe. No ale ty wiesz lepiej.
Swoja droga - byla tez ankieta wsrod graczy bazyliszka przeprowadzana w kwestii dzialania LS. I nieoficjalnie slyszalem, ze wiekszosc osob popierala ingerencje w BP w postaci wzmocnienia ong.
Obrazek

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Ziemko pisze:duzo ludzi narzekalo na gholana (oczywiscie zaden z grzczy orkowych sam tego nie przyzna), ze jest totalnie imba, ale mysle, ze LS tego nie zauwazy, bo to ich idealne dziecko. Przedmioty orkow sa totanie niezbalansowane silowo, a jak juz dodac stosunek sily/do ceny to wychodzi jakas abstrakcja.
Śmiem twierdzić, że to było celowe aby itemy były za tanie jak na swoje możliwości, mają boostować armię, a nie być ciekawą altrnatywą, wystarczy nam już, że musimy przepłacać za jednostki.

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Kiedy mozemy spodziewać się turbodoładowania Ogrów? :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ja sie nie nadaje, bo nie znam zasad wystarczajaco dobrze. Gajowy jest nieodpowiedzialny, poza tym nie nalezy juz do Kohorty.
Natomiast Pasiaka na LS bym widzial, jest czasem za bardzo klotliwy i konfllitkowy, ale wiem , ze w waznych sprawach mozna sie z nim bez problemu dogadac. No i zasady zna dobrze.
Jakby nie patrzec kandydatow kilku sensownych by sie znalazlo. (ja Pasiaka i Gogola kandydatury na pewno zglosze)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Zdecydowana wiekszosc rzeczy, ktora robi LS to super sprawa, jednak mam wrazenie od jakiegos czasu, ze chlopaki mysla, ze sa pol-Bogami i obojetnie jaki ograniczenia nie wymysla, czy nowe przedmioty to i tak bedzie to zaakceptowane, nawet jesli cos by bylo niedorzeczne i nie podobalo sie duzej ilosci osob. Obserwuje temat np. odnosnie relacji i doswiadczen przedmiotow orkowych - duzo ludzi narzekalo na gholana (oczywiscie zaden z grzczy orkowych sam tego nie przyzna), ze jest totalnie imba, ale mysle, ze LS tego nie zauwazy, bo to ich idealne dziecko. Przedmioty orkow sa totanie niezbalansowane silowo, a jak juz dodac stosunek sily/do ceny to wychodzi jakas abstrakcja.
Nie chce mi sie posac po raz enty na przegiecie gholana. Weź AB,zrob rozpiske zielonych a potem pomędrkujemy nad przegietoscia magicznego sztandaru.
IMO przedmioty sprawdzaja sie dobrze- zamiast 2-3 zasad mam kilka tanich przedmiotow (cena sprawia ze mozna je wziasc i staja sie zasada armijna...ktora mozna zabic). Inna sprawa ze gholan=przedmiot bylby giety w kosmos. Sztandar-jest spora zagwózdką jak go wystawic/uzyc.
i sadze ze w podobnym stylu dla ogrow i mamy kilka mocnych armii i cala game srednich.
bycie free fragiem tez nie jest zadna frajda.
Śmiem twierdzić, że to było celowe aby itemy były za tanie jak na swoje możliwości, mają boostować armię, a nie być ciekawą altrnatywą, wystarczy nam już, że musimy przepłacać za jednostki.
nic dodac ,nic ujac
{sadze ze to nie zieloni sa drodzy ale inne armie stanialy}
W kwestii golana: masz racje, ludzie narzekaja. I nic wiecej, po prostu narzekaja. Mialem orkami najlepszy wynik na bazyliszku, a ani golana ani xeta nie mialem w rozpisce ze wzgledu na to, ze sa po prostu z punktu widzenia zielonych slabe. No ale ty wiesz lepiej.
smiem twierdzic ze sie mylisz.
pograj bardziej ofensywnie to zmienisz zdanie (przynajmniej w kwestii xeta)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Ziemko pisze: Natomiast Pasiaka na LS bym widzial,
:lol2: :lol2:
przeciez pasiak bardzo slabo zna zasady szczegolowe co czesto udowadnia... (no offence. Po prostu zbyt czesto sie wypowiadasz w temacie zasad zeby tego nie zauwazyc)
Gajowy jest nieodpowiedzialny, poza tym nie nalezy juz do Kohorty.
kolejny turbo powod :) widze, ze niedlugo ls bedzie miala loga klubow a nie sedziow :(

@quas co do przedmiotow to caly czas mam takie samo zdanie. Jankiel sie nie nadaje. Daje overkilla w defensie magicznym og co nie jest im tak potrzebne. reszta dziala ok tylko trzeba bedzie je popoprawiac (np. dac golanowi ulepszona wersje lancy -> co zreszta przy jego doswiadczenu bretka uwazam za calkiem fluffowe ;) ;) )

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Ziemko pisze: Przedmioty orkow sa totanie niezbalansowane silowo, a jak juz dodac stosunek sily/do ceny to wychodzi jakas abstrakcja.
Mialy orki dostac dodatkowe sloty i wtedy byloby to jakos normalnie zbalansowane, na pewno miejsce, ktore gracze orkowi by zajmowali bylby juz wyzsze - a od czego sie zaczelo z przedmiotami? Zbyszek rzucil haslo - zrobmy niespodzianke orkom i wymyslmy przedmioty z kosmosu... Ciekawe kiedy ktos kiedys wpadnie na bardziej genialny pomysl?
No, fakt... nawet na Bazyliszku Orkasy na nowych zasadach pocisnęły jak mało która armia. Najlepszy był Trupank na 42 miejscu.
Pozostałe armie w top 50:
DE 10
DOC 7
VC 6
SK 5
EMP 4
LIZ 4
HE 3
WE 3
BRE 2
BOC 1
DF  1
DOW 1
OG  1
TK 1
WOC 1

Wniosek - nowe BP nie przegięło orkasów. Sa dalej słabe, choc niewatpliwie zmiana w BP jest pozytywna, bo gracze zielonoskorych przestali jeczec, deklaruja, ze gra im sie fajniej i sa ogolnie zadowoleni. Ale nie rozwalaja systemu.

Za to te biedne delfiki co to jeszcze nie wygrały mastera stanowią 20% armii w pierwszej 50-tce. Biedne, slabe delfy.... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Pare slow imo:
1. Jest tendencja do ograniczania DoW przez organizatorow. IMO slusznie (ze organizatorzy to robia a nie BP). Zaba slusznie zauwazyl, ze chodzi tu nie o przegietosc a nude/powtarzalnosc rozwiazan na turniejach (wiec nic tutaj do BP - moze poza mengilami w DE i armatami w lizakach).
Ograniczajcie jednak tylko Mengili + armatki a nie cale DoW btw, czasem spotykamy klimaciarzy.
Jak sie przyjmie i kazdy organizator Mastera bedzie to wpisywal, mozna bedzie to dopisac do limited.
2. Jak DoW beda ograniczane -> lizaki zostana samooslabione.
3. Warszawa to zrodlo wszelkiego postepu w battlu.
4. Skaveny sa przegiete, w koncu wygrywaja Master za Masterem, glosujcie na mnie ogranicze je bardziej niz na Euro! :mrgreen: :mrgreen:
5. Zgadzam sie i chyba wszyscy sie zgadzamy, ze Totem Morka bedzie kosztowac 2dd a Jankhel bedzie oslabiony.
6. Z ogrami mysle, ze trzeba bedzie pojsc jednak w rozwiazania bezprzedmiotowe [rozwiazania bez przedmiotow]

Co do skavenow, nie wiem czym teraz gral Cosmo (zgaduje ze 2 abomkami), ale wczesniej z tego co wiem mu sie nie sprawdzily (Bialystok) a Morrok na Bazylu gral Doomwheelami. Jednostka jest chora, ale nie stanowi o przegietosci tej armii.
Demony flamerami ja rozwalaja jak chca, breta lucznikami daje rade. A to, ze vampiry nie maja na nia kontry, coz :lol2:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

no tak... przeciez rozpy z poludnia na bazylu byly turbo oryginalne...
Ile tam było DoW i RoR?
3. Warszawa to zrodlo wszelkiego postepu w battlu.
To mocno dyskusyjne. Imo.
Co do skavenow, nie wiem czym teraz gral Cosmo
Na 99% (bo taką miał rozpę na wygranym lokalu pre-bazyl) 2xabomka, grey seer z dzwonem i 3 elektryków. Abominacja jest do zastrzelenia, ale tez spokojnie mozna ja wymanewrowac (jesli przejdzie na LS jej blokowanie) a takze rozwalic w hth (Cosmo miał trochę farta na regenkach, ale po bitwie z moimi DE na hth, bez żadnego strzelania ostała mu się jedna abominacja na jednej ranie)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

@ Bless a jeszcze więcej De było w top 100
czy jak na hipotetycznym turze mamy 2 armie: 10 x "A" i 40 x "B", gdzie armie "A" zajmą top 10 a "B" resztę miejsc będziesz twierdził że armia "B" jest lepsza bo zajęła 40 miejsc w top 50 :?: 8)
De były 4 potem 16, zważywszy że były najliczniej reprezentowaną armią na turze to wynik godny zazdrości...

3 x widziałem sytuację gdzie Abomka wpada w klocek gwardii z królem i ją mieli analogicznie 6 psów z heraldem - u Darka 2 raz z rzędu :lol2: ... DE naprawdę radzą sobie z Abominacją ale chociażby TK, VC a nawet Emony bez 2 x lamerów :wink: mają problem. To jes jedna z głupszych, brzydszych, fluffowo niedopasowanych figurek z 3 tabelkami efektów wymyślonymi z nudów - to jest model przy którym przegieta hydra, nie mówiąc o wargulfie chowa się ze strachu. Sabo, GW nie idźcie tą drogą [-X


pozdro,
Ż.

P.S. szanowny Jankielu gwoli kronikarskiej ścisłości na LS winno przejść NIE blokowanie abomki bo aktualne zasady są wyjątkowo jasne w tej kwestii
Ostatnio zmieniony 3 mar 2010, o 02:15 przez Żaba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

najfajniejsze że nawet nie trzeba myśleć jak się nią ruszać po prostu walisz azymut na deploy przeciwnika i rzucasz 3d 6

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Jankiel pisze:
3. Warszawa to zrodlo wszelkiego postepu w battlu.
To mocno dyskusyjne. Imo.
Jankiel nie ma co dyskutowac, przeciez od dawien dawna wiadomo ze gracze z W-wy na masterach, poza nielicznymi wyjatkami to free fragi

a co do ludzi to z obecnego LS dla mnie koniecznoscia, z roznych powodow, sa 3 osoby, nazwiskami rzucal nie bede :wink:
na zastepstwo widze Gogola i JJ-a, i do takiego glosowania bede naklanial kolegow z Północy :mrgreen:
mysle ze nadawalby sie jeszcze Furion, chociaz jest jeszcze troche za mlody i w zwiazku z tym ma za duzo dziwnych pomyslow :P

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

thurion pisze:mysle ze nadawalby sie jeszcze Furion, chociaz jest jeszcze troche za mlody i w zwiazku z tym ma za duzo dziwnych pomyslow
juhuu, druga gwiazdka :)
you made my day :)

ODPOWIEDZ