Rozpiski

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Re: Rozpiski

Post autor: quas »

lvl z szamana out. niblas out.
za to broda na czarnuchu (+collar ewentualnie).

jazda ma za zadanie szarzowac. w szarzy powinno byc calkiem niezle (mam porownanie do szarz 19BO). malo co na te punkty takowa szarze przetrzyma. a to co sie nie chce lamac raczej bedzie sie lapac pod hate.

takze bardziej potrzeba brody na big uns.
fast ma miec bardziej luk niz muzyka. szarzowac nie bedzie a strzelic nikt nie zabroni

no i wiecej wystawien (solowy troll?)

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

quas pisze:takze bardziej potrzeba brody na big uns.
Właśnie mam problem bo tak:
- NG potrzebują BO, żeby nie przegrać walki gdy są szarżowane
- Dziki potrzebują albo przeżutu animozji albo brody, najlepiej brody
- big uns też chcieliby brodę

Ostatecznie "na lodzie" zostali big uns bo mają robić za wabik. Odciagać siły i uwagę wroga i chować się za terenami itd. Paniki będą straszne ale mówi się trudno.

Zastanawiam się nad zamianą xeta z brodą miejscami ... hmmm
quas pisze:lvl z szamana out. niblas out
Bardzo niskim kosztem (ok. 50 pkt) moge próbować czarować mając naprzeciwko tylko caddego więc mysle, że warto. Pozatym w końcowej fazie jakby udało mi się wykończyć wrogą antymagią może coś poczarować
quas pisze:no i wiecej wystawien (solowy troll?)
tylko za co?
quas pisze:fast ma miec bardziej luk niz muzyka. szarzowac nie bedzie a strzelic nikt nie zabroni
Dobry pomysł

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

imo szkoda zachodu na czarowanie.
punkty ci podalem.

lepiej wabik robic z gobaskow....big uns czasami potrafia powalczyc (przynajmniej wg standardow naszej armii)

Filemon665
Plewa
Posty: 5

Post autor: Filemon665 »

Siemano. Co do mojej rozpy to jakoś ugrałem z tymi demonami, ale ten mecz był nie do opisania... :? W PIERWSZEJ turze wybuchł mi szaman i klopka jedna... to była już porażka. Ale na szczęście poszło wszystko do przodu potem, aczkolwiek głupio się wystawiłem i psy mi zaszarżowały na klopę drugą i na Doom Divera... :oops: Ale chcę koledze poradzić, że łuki na fastach obowiązkowo! :) Ustrzeliły większość furii, a dodatkowo wkurzają strasznie przeciwnika... Najlepiej spisały mi się Savage, którzy pojechali Bloodletterów, potem z overrunu psy, a potem znów z overrunu Heralda na Jaggerze! 8) Rozpę trochę zmieniłem przed meczem i wywaliłem orkowego szamana i jednego fanola. Brodę przeniosłem na gienka, wrzuciłem 3 nocników i dwa trolle. 5 trolli miażdży system - zbierają ogień od wszystkiego co się da, a i tak 3 takowych mi zostało.
pzdr

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Filemon665 pisze:5 trolli miażdży system - zbierają ogień od wszystkiego co się da, a i tak 3 takowych mi zostało.
pzdr
Od razu widać, że wiesz, co dobre. :)
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

5 trolli miażdży system - zbierają ogień od wszystkiego co się da, a i tak 3 takowych mi zostało.
w grze z demonami?
znaczy zbieraja plonacy pocisk od horrorow? czy flamery?
chyba ze to ja mam takiego pecha ze po salwie 6 flamerow rozpuscilo mi 3 trolle :evil:

Bless trolle sa ok. tego nikt nie neguje.
sa na tyle ok ze potestuje ich nawet w grach na 2+ z 8ld generala.(przynajmniej 2 ostatnich scoutow)

Adeptus
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Adeptus »

Zapraszam do wypowiadania sie w temacie mojej rozpiski na bazyliszka http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=25&t=21716.Moze pomozecie mi ja dopracowac.
Jak was zniecheca czytanie wszystkiego to zacznijcie od mojego 8 posta od rozpy3(nie musicie czytac tych wypocin nad rozpa).

Pozdrawiam,
Adeptus

Filemon665
Plewa
Posty: 5

Post autor: Filemon665 »

Quas. Grałem na nobka trochę, bo miał tylko 3 flamery... :D Ale dodatkowo trolle zbierały od heralda Tzeencha i horrorsów, a co do szczęścia to tak, jak napisałem powyżej: to mi spadł z miscasta w pierwszej turze gobbosek no i klopa z missfire! :evil:

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Filemon665 pisze:Quas. Grałem na nobka trochę, bo miał tylko 3 flamery... :D Ale dodatkowo trolle zbierały od heralda Tzeencha i horrorsów, a co do szczęścia to tak, jak napisałem powyżej: to mi spadł z miscasta w pierwszej turze gobbosek no i klopa z missfire! :evil:
a nic
bo to plonace ataki byly wiec nie widze ich wyzszosci w stosunku do np zwyklego orcasa.

Filemon665
Plewa
Posty: 5

Post autor: Filemon665 »

Acha... Chyba zapomnieliśmy o tych płonących atakach... :oops: xD Ale w sumie to on mi miał o tym powiedzieć, sam o tym szczerze mówiąc nie widziałem, że tamte biedki miały płonące ataki. :oops:

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Filemon665 pisze:Grałem na nobka trochę
Filemon665 pisze:Acha... Chyba zapomnieliśmy o tych płonących atakach...
:lol2:

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Filemon665 pisze:Acha... Chyba zapomnieliśmy o tych płonących atakach... :oops: xD Ale w sumie to on mi miał o tym powiedzieć, sam o tym szczerze mówiąc nie widziałem, że tamte biedki miały płonące ataki. :oops:
no to jak podliczysz ze kazda zregenerowana rana to byl walek to zobaczysz iz trolle w grach z demonami wcale tak dobrze sie nie prezentuja (bija sie tak samo ale jakos rozpuszczanko zdecydowanie wieksze)

Filemon665
Plewa
Posty: 5

Post autor: Filemon665 »

Ok. Muszę przyznać Ci rację Quas. Na następny raz będę wiedział. :) Ale tych demonków jakoś się za bardzo nie boję. W sumie w tej armii najgorsze chyba co jest to klocek Plaugebearersów. :/ Ward i regenka to jest masakra. Ale na demony, ze swojego małego doświadczenia wiem, że do nich trzeba naparzać z daleka. Tacy Bloodletterzy to, jak dojdzie do walki to jest trochę ciężko, ale z daleka są mięciutkie: T3 to niedużo.

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Zawiedziony 9 Boar Boyzami z golanem postanawiam wstawić w ich miejsce 5 Savagy. Taka sama albo większa moc, a cena mniejsza. Zachwycony szamanem na dziku musze go wystawić z czerepem (Gińcie drzewce, abominacje, furmanki i inne maszkary). Co myślicie ?

Kod: Zaznacz cały

1750 Pts  -   Orcs & Goblins Army

1 Black Orc Big Boss @ 151 Pts
     General; Boar
     Nibbla's Itty Ring [20]
     Shinguards of Sneaky Shino [30]

1 Orc Shaman @ 166 Pts             // dostałem dziś figurkę i tak mi się podoba, że musi mieć czerep
     Magic Level 2; Boar
     Skull Wand of Kaloth [40]
     Beard of Barbus [10]

1 Orc Shaman @ 150 Pts
     Magic Level 2
     Yan Khel Mushroom [15]
     Dispel Scroll [25]
     Yellow Kidney Stone of Xet [10]

5 Goblin Spider Riders @ 70 Pts
     Short Bow

5 Goblin Spider Riders @ 70 Pts
     Short Bow

25 Night Goblins @ 172 Pts
     Netters; Shield; Standard; Musician
     2 Fanatic @ [50] Pts

25 Night Goblins @ 172 Pts
     Netters; Shield; Standard; Musician
     2 Fanatic @ [50] Pts

20 Orc Big 'Uns @ 265 Pts
     Shield; Standard; Musician
     Morks Spirit Totem [50]

1 Wolf Chariot @ 63 Pts


1 Wolf Chariot @ 63 Pts


5 Savage Boar Boyz @ 171 Pts
     Spear; Shield; Standard; Musician
     Gorks Waaagh Banner [25]



1 Rock Lobber @ 75 Pts
     Bully


2 Spear Chukka @ 80 Pts
     Bully

1 Doom Diver @ 80 Pts


Casting Pool: 6 + Ring

Dispel Pool: 5 + DS

Models in Army: 113


Total Army Cost: 1748

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

1 Orc Great Shaman @ 315 Pts
General; Magic Level 4; Big Waagh; Choppa
Skull Wand of Kaloth [40]
Bigged's 'ed Kickin Boots [30]
Collar of Zorga [5]
Dispel Scroll [25]

1 Goblin Shaman @ 140 Pts
Magic Level 2; Little Waagh
Yan Khel Mushroom [15]
Dispel Scroll [25]
Yellow Kidney Stone of Xet [10]

1 Black Orc Big Boss @ 150 Pts
Choppa; Battle Standard
Shinguards of Sneaky Shino [30]
Beard of Barbus [10]

1 * Goblin Big Boss @ 93 Pts
Spear; Light Armour; Shield
Wollopa's One Hit Wunda [15]
Triksy Trinket [25]
Wolf

21 Night Goblins @ 117 Pts
Shortbow; Musician
2 Fanatic

25 Night Goblins @ 180 Pts
Netters; Shield; Standard; Musician; Goblin Boss
2 Fanatic

10 Orc Arrer Boyz @ 65 Pts
Choppa; Normal Bow; Light Armour; Musician

20 Orc Big 'Uns @ 280 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Standard; Musician; Boss
Morks Spirit Totem


5 Goblin Spider Riders @ 70 Pts
Spear; Short Bow; Shield

5 Goblin Spider Riders @ 70 Pts
Spear; Short Bow; Shield

19 Black Orcs @ 309 Pts
Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
Banner of Gholan [25]

1 Boar Chariot @ 80 Pts

1 Boar Chariot @ 80 Pts

1 Spear Chukka @ 40 Pts
Bully

1 Spear Chukka @ 40 Pts
Bully

1 Spear Chukka @ 40 Pts
Bully

1 Spear Chukka @ 40 Pts
Bully

1 Doom Diver @ 80 Pts

1 Doom Diver @ 80 Pts

1 Trolls @ 40 Pts

1 Trolls @ 40 Pts

Casting Pool: 8
Dispel Pool: 5 +1+2 +2xDS
Models in Army: 145
Total Army Cost: 2349

z zaloznia troche brakuje mi herda...ale mam punkty /kosztem errorow/ na 2bazy a to chyba moze byc za malo (zwykle gralem na 3-4)
big boss z dedykacja dla pok i innych czolgow. w ostatecznosci torpeda na nieuwaznych magow/maszynki czy inne "misje samobojcze".

alternatywnie(przy dalszym wysypie dzial) rydwany wymienie na 5savage boar boyzow z muzykiem (i wtedy mam punkty na 3bazowy herd)

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Koniecznie dajcie znać jak się kaloth sprawdzi. Zawsze jakoś podchodziłęm do niego sceptycznuie i nigdy jeszcze go nie przetestowałem.

Deather: jak masz totem zrezygnowałbym z drugiego szamana i dał BsB albo (sam się dziwie że się do tego przekonałem) rakietę.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Chyba tchnąłem troszke świeżości w orcze rozpiski jakie pojawiają się na forum. Z rakietką zaczałem kminić jeszcze przed nowym BP. Ostatnio widzę u quasa najpierw Warbossa na piechotę a teraz szamana z totemem. Tylko na Horna nikogo mnie natchnąłem (Niestety na mniej niż 2k teraz nie da się go wcisnąć(broda,xet,ring), a na więcej niż 2k wciąż szkoda na niego punktów mimo, że kombuje się z czerepem).

Co do rozpiski quasa, to chyba brak dzika pod szamanem jest przeoczeniem ??
Pozatym, po co Ci czempion w bigunsach? nie lepiej kupić za te punkty paru NG ??
Szemkel pisze:Koniecznie dajcie znać jak się kaloth sprawdzi. Zawsze jakoś podchodziłęm do niego sceptycznuie i nigdy jeszcze go nie przetestowałem.

Deather: jak masz totem zrezygnowałbym z drugiego szamana i dał BsB albo (sam się dziwie że się do tego przekonałem) rakietę.
Ja swoje wnioski przedstawię pewnie dopiero za miesiąc (Po moim pierwszym turnieju :p)
A co do zasadności totemu, to armie na które się natknę bedą raczej mocno czarujące, więc zostaje.

Czekam na liczniejsze komenatrze rozpiski

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Chyba tchnąłem troszke świeżości w orcze rozpiski jakie pojawiają się na forum. Z rakietką zaczałem kminić jeszcze przed nowym BP. Ostatnio widzę u quasa najpierw Warbossa na piechotę a teraz szamana z totemem. Tylko na Horna nikogo mnie natchnąłem (Niestety na mniej niż 2k teraz nie da się go wcisnąć(broda,xet,ring), a na więcej niż 2k wciąż szkoda na niego punktów mimo, że kombuje się z czerepem).
warboss na piechote to byl "moj patent na zielonych" po wyjsciu AB.
potem ewoluowal w :"Mistrz Pojedynkow" oraz "Projekt:Ragnar"
jako ze to lipne bylo to siedzialem w opcji 4+2lvl +2xBB

ale faktycznie- natchnoles spowrotem na warbossa piechotnego (po prostu ulubione i dopieszczone modele to te na piechote z zalozenia WB/BB

totem tez nic nowego. tez dlugo gralem ale potem przesiadlem sie na inne zabawki (z racji zmian u przeciwnikow)-lubilem go laczyc ze staff of sorcery (teraz jakos trudniej to zmiescic-choc polaczenie staff+ring nadal wyglada kuszaco)
z tym ze BP sprawil ze mozna potestowac stare pomysly w upgradowym wydaniu.
Co do rozpiski quasa, to chyba brak dzika pod szamanem jest przeoczeniem ??
nie i to z kilku powodow
1)po cholere mi wydawac bezsensownie punkty? lord ma siedziec bezpiecznie w klockach i lapac sie na look out sir. samotne szarze nie sa planowane.
+ wole nie lapac sie na syrenke/frenzy czy inne cialatajstwo z repertuaru przeciwnika.
2)nie widzialem zajefajnego modelu na swince. za to mam kilku fajnych piechotnych 8)
Pozatym, po co Ci czempion w bigunsach? nie lepiej kupić za te punkty paru NG ??
zalezy jakie masz podejscie do tego oddzialu. przewiduje ze czasami nawet moga wejsc do walki, co wazniejsze czasami moga miec ze soba bohatera. a w takim wypadku musza miec championa...zeby np taka "rakieta" przeciwnika kulturalnie wyzyla sie na bossie a nie na jakims bardziej soczystym celu.
z tego samego powodu kupuje bossow z NG na wypasie.

BTW,ostatnio nawet ring mi nie wchodzi...brutalnie sie nie miesci przy zalozeniu posiadania np samobojcy. Inna sprawa ze w czasie ost 4-5 gier ring jakos nie byl niezbednikiem.

opcja great szamana "straszaka" to-> kaloth+staff of sorcery+ring+collar. w wersji hardcore-savage. (choc szamana z frenzy nie do konca ogarniam)

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

quas pisze:totem tez nic nowego.
Chodzilo mi o czerep :P przepraszam za pomyłke
quas pisze:opcja great szamana "straszaka" to-> kaloth+staff of sorcery+ring+collar. w wersji hardcore-savage. (choc szamana z frenzy nie do konca ogarniam)
Lepsze byłoby +2 cast w combacie i kradniecie save i warda chyba.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

neee
kaloth+protectyness+ring+grzybek alternatywnie kaloth+protectyness+grzybek+DS i drugi szaman ze staffem+ring
+1dispell przy totemie miazdzy.

ODPOWIEDZ