Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Re: Szybkie pytania

Post autor: Niko »

nie wiem czy to mozliwe bo nie wiem jak wypadaja skalowo ale wyglada jak glowa od ungora... :P z dorobionymi rogami...

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

Czy jeśli chodzi o skale to korki (takie po winku), nadały by się jako kloumny do makiet np. ruin zamku???
]arrrr

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Co się stanie z "otrwawioną" podstawką kiedy wrzucę figurkę do dot-3?
Odklei się/rozpuści(?)/nic?

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

jamakot pisze:Czy jeśli chodzi o skale to korki (takie po winku), nadały by się jako kloumny do makiet np. ruin zamku???
jeśli robisz makietę historyczną to stanowczo za grube (pomijam jakieś arabskie wyjątki czu scenografie z Quo Vadis), ale masz to szczęście że to makieta do systemu fantasy (tak mniemam, skoro piszesz tutaj), więc spokojnie ujdzie, co prawda bardziej jako kolumna krasnoludzka niż elficka ale zawsze

pzdr
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

mam pytanko, kiedy i jak robicie podstawki?
przed malowaniem czy moze po malowaniu?
np. tutaj:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=121&t=4330
chlopaki malowali i bejcowali najpierw na normalnej podstawce a pozniej figsy sa na kamieniach (czy w czasie malowania powinno sie je przyklejac a pozniej jakos odciac, czy jak? :) )

zapewne, elementy do mocowania w podstawce sa usuwane, ale czy w metalowych figsach tez ten element usuwacie (jesli tak to czym ;) ). czy moze najpierw malujecie a pozniej ten element powinien byc usuniety?
sa gdzies na necie jakies poradniki na ten temat?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

po co się pytasz, skoro i tak wiemy, że nie chce ci się malować (a tym bardziej podstawki robić) ;p

/sorry za offtop
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

co do podstawek to jak komu wygodniej :) Ja jak maluje standardowo to po sklejeniu modelu robię podstawkę (bez flocka/ trawki i śniegu ofc.) a później pryskam podkładem i maluje całość. trawkę itp. naklejam po lakierowaniu. Przy bejcy robię inaczej; podstawki robię oddzielnie (bo maluje je konwencjonalnie) a później wklejam za pomocą pina zabejcowany model.
Morsereg pisze:zapewne, elementy do mocowania w podstawce sa usuwane, ale czy w metalowych figsach tez ten element usuwacie (jeśli tak to czym ;) ).
Zapewne chodzi ci o tagi (taki podłużny kawałek metalu między nogami figsów który wtyka się w szczelinę podstawki). Ja usuwam go nożem ze scyzoryka (trochę siły wymaga) lub jeśli figas jest bryłowata to wsadzam ją pomiędzy dwa grube kawałki korka umieszczone w imadle i odcinam malum brzeszczotem.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

http://coolminiornot.com/128771
jakie kolory uzyc zeby otrzymac ten sam/podobny effekt skóry ghouli??

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Coś mi się wydaje, że "w tle" to jakieś zgniłe zielone+washe, a wszystko powyciągane bleached bone i tym podobnym.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

wygląda na Catachan Green rozjaśniany Rotting Flesh :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Kurde jakie kolory kupić farb vallejo do nmm?-myślę że chyba wszystkie odcienie szarego i jasne błękity z vmc jest znacznie większa paleta i z 15 farb by wyszło,ktoś może mi podpowiedzieć co wybrać,nmm nigdy się nie babrałem z przeświadczenia ,że to za trudne i czasochłonne

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Do srebrnego wystarczy ci biały i czarny :wink: + dodatki niebieskiego na przykład (zależy jaki efekt się chce uzyskać) :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

jak najlepiej usunąć farbę z figurki? najlepiej, żeby nie śmierdziało za bardzo i nie zeżarło plastiku/metalu ;) (kiedyś gdzieś to widziałem, ale nie mogę teraz znaleźć tematu)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

mod.i mal. > zmywanie farb
jest też coś o samych DOTach ale nie wiem gdzie

Awatar użytkownika
Codranger
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Codranger »

Najlepiej zmywać dotem, lecz on śmierdzi...
Kervyn pisze:gobbosy na godzinie drugiej, o Pani!
Sprzedam Styrodur!!!

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Chce zrobić na podstawkach kamienne podwyższenie.
No i tu pytanie z czego zrobić ten kamień?

I z innej beczki: czy z podstawki ozdobionej np. trawką, da się te zdobienia jakoś usunąć?
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

krusk pisze:Chce zrobić na podstawkach kamienne podwyższenie.
No i tu pytanie z czego zrobić ten kamień?
-korek
-kora
-znaleźć lub obłupać prawdziwy kamulec
w zależności od tego jaki chcesz efekt uzyskać.
krusk pisze:I z innej beczki: czy z podstawki ozdobionej np. trawką, da się te zdobienia jakoś usunąć?
Zeskrobać nożykiem
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

z czego zrobić płytki brukowe?
jak forme z gąbki przygotować do pomalowania (oprócz poklejenia wikolem)????

http://www.wwf.pl/godzinadlaziemi/przylacz_sie.htm
]arrrr

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

jak najlepiej zmyć farbę z metalowej figurki???
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Płyn hamulcowy DOT (lub rozpuszczalnik). Ja po "kąpieli" dodatkowo usuwan farbę z trudno dostępnych miejsc szczotką na dremelu.
O usuwaniu farby z modeli jest osobny temat w tym dziale. "Jak się nazywa ten płyn..." czy jakoś tak. :)

ODPOWIEDZ