Morsereg - jego figurki i nie tylko (up - 21.12.2012)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Morsereg - jego figurki i nie tylko (up - 21.12.2012)

Post autor: Morsereg »

nie sa to moje pierwsze figurki (moze dziesiate) ale od tych zaczne moja galerie ;)
wczesniejsze moze pokaze troche pozniej.
jedno jest pewne, sa to moje pierwsze zdjecia figurek i nie wiem czemu ale troche sie swieca albo zdjecia sa za ciemne.

hammererzy
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i na koniec traye jakie zrobilem:
Obrazek

co sadzicie?
Ostatnio zmieniony 21 gru 2012, o 19:39 przez Morsereg, łącznie zmieniany 4 razy.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

jak na dopiero pomalowane (chyba) figurki to sporo odprysków albo prześwitującego metalu
na-dle-wki
chyba za dużo farby na kolczugach, są przez to trochę mało wyraźne
bardzo ładnie wyszły metaliki na młotach
jak na początek - bardzo dobre twarze
no i oczywiście krawędzie podstawek do poprawy, ale to pewnie już wiesz :
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Asgharoth
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: Asgharoth »

nie jest żle ale popracuj nad oczami :) początki są zawsze trudne :)

Awatar użytkownika
diabloo23
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: diabloo23 »

Więc tak

Na plus:
*metaliki na młotach naprawdę dobrze
*niezłe brody - jeszcze lekkie wyciągnięcie i były by w ogóle =D>

Na minus:
*niezbyt dokładne malowanie - staraj się uważnie nakładać farbę tak, by nie wchodziła na szczegóły na które nie powinna
*dokładnie maluj - są prześwity. No i nakładaj podkład - dobry podkład nie jest zły :)
*krasnoludy mają w twojej wersji spory wytrzeszcz - z czasem na pewno będzie lepiej bo to już kwestia praktyki
*jasnozielona, wiosenna trawa i śnieg? Trochę nie teges IMO.

Reszta na umiarkowanym poziomie. Więcej maluj i na pewno będzie o wiele lepiej!
Obrazek

Awatar użytkownika
wiadrowod
Mudżahedin
Posty: 298
Lokalizacja: Kutno

Post autor: wiadrowod »

podobają mi sie te tuniki zółto zielone pod kolczugami fajny pomysł zamiast malować je jednolicie - wyglądają naprawde spoko, poza tym ok malowanie jak na początek ale mało dokładne

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

hmmm... ;)

poczatki niezle, popracuj nad skora i brodami.
nie wiem czemu na zlotym armorze zrobiles efekty snadzi, lepszy byl by imo wash ze sepi badz jakiegos brazu

co do fotek to siweca sie figorki jak masz nierozproszone swiatlo , balans na 1 fotce ok na nastepnych juz sie stracil, ale generalnie jak ci sie swieci to lamki dalej albo do tematu o fotkach zagrzac czas :)

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Zakończenie kolczug świetne,ładne metaliki.Trochę gorzej z tarczami,zbyt jednolite,machnij jakiś symbol i będzie git.

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

śnieg z tą trawą jakoś mi nie pasuje.
malowanie fajne tylko bardziej sie staraj
]arrrr

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

a wiosenne przymrozki ?
i wiosenny śnieg ?

podstawki spoko ale figurki...
proponuje zrobić coś takiego :
nie maluj oczu do puki nie będziesz potrafił pomalować starannie reszty
postaraj się bardziej jeśli idzie o dokładność ale jeśli to twoje pierwsze fixy to i tak lepsze od moich
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

dzieki za slowa uznania i krytyki :) bede sie stosowal do waszych porad.

a teraz pare slow wyjasnienia:

@jamakot
w sumie nie zwracalem na to uwagi ale chyba masz racje - postaram sie zaltwic ciemniejsza trawke (ta byla kupiona na probe i tylko maly woreczek) ale nie wiem czy teraz sie oplaca zmieniac

@grabz
na tarczach bede chcial ponaklejac symbole mlotow ze skrzydlami - ktore byly dodawane w 6 edycyjnych warriorach.

@jurak
postaram sie nastepnym razem drac oswietlenie z roznych stron :) zobaczymy co wyjdzie

@wiadrowod
dzieki. na pomysl wpadlem jak zobaczylem lorda tarczownika, on ma podobne - a poniewaz tarczownik bedzie z hamkami to bedzie sie fajnie komponowal :)

@diabloo23
dopiero na zdjeciach zobaczylem, ze faktycznie powyjezdzalem zielonym :/ dzieki. to sie zmieni.
co do przeswitow to nie wiem o co chodzi, normalnie ich nie ma, a podklad byl czarny.
co do twarzy i oczu to jest to dla mnie najwieksza masakra :) i tak troche lepiej niz w poprzednich wersjach :P

@havelock
jak pisalem wczesniej na zywo nie ma tam takich przeswitow czy odpryskow. bardzo mozliwe, ze to tak czarny wash sie swieci ;) ale przyjrze im sie jeszcze.
co do nadlewek to staralem sie je usowac i dopiero pozniej w czasie malowania zobaczylem, ze nie wszedzie mi sie to udalo i nie wiedzialem czy mam to od nowa zdrapywac czy konczyc malowanie.
krawedzie podstawek faktycznie wyszly fatalnie na zdjeciu. normalnie tam jest piasek ktory bede musial zeskrobac chyba :) a co do koloru to chcialem przetestowac. teraz widze, ze potrzeba wiecej warstw :)


--- edit ---
a i jeszcze jedno. twarze pomalowalem na samym koncu :/ (wiem,z e tak sie nie powinno robic) ale czekajac na farbki chcialem cos pomalowac i tak jakos wyszlo, ze pomalowalem calosc i zostawilem twarze na koniec.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Staraj się malowac dokładniej, szczególnie twarze.
Fajnie że masz zacięcie do pracy reszta powinna przyjśc sama :)
Obrazek

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

na żywo wyglądają całkiem syto :)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

te dwarfy pomalowalem przed hammererami ale teraz dorobilem podstawiki dla nich i lekko je powykanczalem.
na razie zostawilem ich slepych :P czarne kropeczki moze dodam w przyszlosci.
wiem, ze wszystkie maja nieusunięte nadlewki, ale nie chcialem ich teraz zmywac. moze za pare/parenascie lat jak bede je przemalowywal to wtedy nadlewki usune ;)
wiem, ze nie bardzo wam odpowiada polaczenie jasnej trawy ze sniegiem ale mi sie to podoba ;) i mozna bylo zaobserwowac takie dziwy jakis tydzien/dwa temu :)

bolt thrower:
Obrazek
Obrazek

cannon (z BFSP):
Obrazek
Obrazek

obie maszyny razem:
Obrazek

i na koniec, podstawka pod mojego tarczownika:
Obrazek

a i jeszcze jedno. ktore zdjecie, waszym zdaniem, wyszlo najlepiej?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

szrama
Chuck Norris
Posty: 446
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Boziu weź Ty te foty wykadruj :) obetnij je w taki sposób by do krawędzi było 5% szerokości całego zdjęcia (lub wysokości) od brzegu modelu. Bo inaczej muszę kółeczko męczyć, by przejechać dalej :).

Słabe to działo. Miedziane? ;)
Nie drybrushuj, maluj po prostu ciemniejszym w miejscach gdzie ma byc ciemniej i jasniejszym tam gdzie ma byc jasniej ;D.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

brody u skullpasowców lepiej zrobione. Może boltowcom jakich wash na brody jeszcze zrób? Czemu kule do armatki są białe?
Mi tam jasna trawka do śniegu nie przeszkadza, wiosennie wyglądają ;)
Fajnie że zrobiłeś podstawki pod machiny i załogantów. Proponowałbym też pobawic sie jeszcze z metalikami bo nie wyglądają najlepiej. Proponuje wersje: boltgun-wash-boltgun-mithril-wash-mithril.

I tak przy okazji... niewidomi z zasady gorzej celują... 8)
Obrazek

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

jak zrobiłeś takie podstawki (skałki) ?

jestem po prostu ciekawy bo ja ciągle testuje różne techniki
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Stawiałbym po prostu na korek ;]

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Niomć, prześwituje fakturka korka :wink:
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

dokladnie, to zwykly korek jest :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Wg. mnie najlepsze zdjęcie 3. Niby z fleshem, ale nie daje po oczach i można dobrze figurki obejrzeć.

Zajebiste są ćpuny z obsługi ^^ Weź Ty im może daj jakąś ciemną ciapkę na oku? :mrgreen:
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

ODPOWIEDZ