Wielka Inkwizycja Master 24-25.04.2010

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Re: Wielka Inkwizycja Master 24-25.04.2010

Post autor: SlanesH »

4 karabiny pisze: Nie podoba mi się kolejny raz bardzo(pojawiło się z tego co pamiętam w zeszłym roku po raz pierwszy) niesprecyzowane określenie, ze rozpiski osób grających jedną armią będą rozpatrywane indywidualnie. Trochę to nie w porządku, albo są jasne zasady - BP plus ograniczenia orgów, albo nie. Jakieś bliżej niesprecyzowane widzimisię to chyba nie jest bardzo konsekwentne. [-X
Zgadzam sie w 100%, sam myslalem nad duza armia lizakow ale skladajac rozpe nawet nie wiem czym mam sie kierowac pod wzgledem gietosci wiec pewnie podziekuje i zagram z kims :)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ale to jest bardzo proste. Ok. połowa armii to standardowa turniejowa rozpa, a druga połowa to zbiór jednostek, których nikt normalny nie wystawia.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Czy pojedyncza armia na 4300 moze miec 3 lordów?
Obrazek

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Pewnie nie :wink: .
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

2 Lordow na sojusz ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

SlanesH pisze:[...] pewnie podziekuje i zagram z kims :)
I taka właśnie jest idea. Więc odpuść sobie biadolenie i poszukaj sobie partnera. Ewentualnie wystaw dwie armie.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Dalmar pisze:...
Dalmar błagam Cię: "edytuj" to bardzo pożyteczna opcja :)


Zasady fajne tylko ten BSB... Ja rozumiem tradycja ale qrcze, no szkoda trochę...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

bigpasiak pisze:Zasady fajne tylko ten BSB... Ja rozumiem tradycja ale qracze, no szkoda trochę...
Nie kumam. [-o< Powiedz mi proszę szczerze, że nie dasz rady w jakiejś armii na 4300 upchnąć jednego BSB.

Na 100% każda armia będzie zawierać jakiegoś hero. Poprostu dać mu BSB za 25 pkt. to nie jest tragedia. Ludzie, luzujcie portki i do główkowania. #-o

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

Od razu mówię, że nie narzekam tylko tłumaczę ocb :)

Wiele mocnych armii, bierze bsb zawsze (slann, vc, pok, doch). Armie które muszą więcej pogłówkować, żeby coś ugrać (OK, Beasty, WoCH, O&G) mogą mieć problem z upchnięciem w dobry sposób bsb'ka. Oczywiście każda armia z tego drugiego koszyka może sie sparować z pierwszym, ale z tego co pamiętam nie o to chodziło w tradycji zbrania bsb. Po prostu kiedyś prawie w ogóle się nie opłacał w żadnej armii i wtedy był to klimat.

Pozdro

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

WoCh (Młody od dłuższego czasu wystawia sprężynę BSB i bardzo sobie chwali), OMG też ma sympatycznego BSB
Bestiom i OK nic już nie pomoże :|
ale ok piszcie jeśli to tak duży problem to zastanowimy się nad tym (choć imho ew. widziałbym ewentualne odstępstwo dla pojedyńczych, biednych armii typu DOW :P

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3357
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

bless pisze:Czy pojedyncza armia na 4300 moze miec 3 lordów?

Armia Singlowa:
Wszystkie sloty ma tak samo jak 2 armie na 2000 pkt

I tak na dobrą sparwe tak jak Jankiel powiedział:

Wystawiasz 2500-3000 standardu turniejowego, a reszte upychasz śmieciofigsami którymi nigdy w życiu byś nie zagrał.


Idea BSB - jak ktoś zaóważył - od 7 lat tak jest miedzy innymi dlatego że kiedyś ten bsb naprawde potrafił popsuć rozpy i wszelkie gięcia jakie wynikały z dawnych ograniczeń, dlatego wasze narzekanie że bsb wam nie pasuje tak naprawde jest dla ns pocieszające :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Smiechu pisze:dlatego wasze narzekanie że bsb wam nie pasuje tak naprawde jest dla ns pocieszające :)
ewidentnie nie ogarniasz...

nie pasuje jesli nie chcesz brc top 5 tkowej armii. W innym wypadku jak maksujesz w teorii sojusz jak najbardziej pasuje (25 pkt za reroll? lub inne tego typu bonusy)

wiec to wasze pocieszenie takie slabe sie wydaje

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Ja np nie planuję sojuszu z top 5 armii i nijak ten bsb nie pasuje.
Zaraz Żabcia napisze, że przecież WE mają świetnego bsb z Hodą ale ja tego nie uznaje...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Shino pisze:
Smiechu pisze:dlatego wasze narzekanie że bsb wam nie pasuje tak naprawde jest dla ns pocieszające :)
ewidentnie nie ogarniasz...

nie pasuje jesli nie chcesz brc top 5 tkowej armii. W innym wypadku jak maksujesz w teorii sojusz jak najbardziej pasuje (25 pkt za reroll? lub inne tego typu bonusy)

wiec to wasze pocieszenie takie slabe sie wydaje
Nic z tego nie zrozumiałem.
Nie prościej napisać: Gram ze Stasiem Bestie + TK. Chcemy mieć wymaksowaną magię i zachowany uklad duży napierdalator+3 małych magów (Doombull + 3 szamanów, King + 3 Liczki. Wystawienie BsB psuje nam taką koncepcję gry. :P
Proste jak drut. :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Nie widzę przegięcia w Beastach i TK. A nie tylko im bsb uwala kombinację.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Dębek równie dobrze moge napisać że ty jedziesz z bretką więc to ograniczenie Ci na rękę : P

z tej strony sojusz kejosu i beastmenów (który też nie chce być uszczęśliwiany tym musowym bsbekiem)
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jasiuuu pisze:Dębek równie dobrze moge napisać że ty jedziesz z bretką więc to ograniczenie Ci na rękę : P
nie po raz pierwsz jh pokazuja jak to maja obiektywne podejscie do zasad...


a wlasnie. Moze zeby nie bylo tez przedobrzenia w druga strone zrobic max 1 bsb na sojusz? w koncu sztandarowiec armijny fluffowo powinien byc jeden...

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5347

Post autor: Tutajec »

a czy ma to sens skoro najlepsi bsb nie mogą być razem.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jasiuuu pisze:Dębek równie dobrze moge napisać że ty jedziesz z bretką więc to ograniczenie Ci na rękę : P

z tej strony sojusz kejosu i beastmenów (który też nie chce być uszczęśliwiany tym musowym bsbekiem)
Dokładnie jest tak jak napisałeś to ograniczenie jest mi na rękę, więc totalnie mi nie przeszkadza.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Shino pisze:
Jasiuuu pisze:Dębek równie dobrze moge napisać że ty jedziesz z bretką więc to ograniczenie Ci na rękę : P
nie po raz pierwsz jh pokazuja jak to maja obiektywne podejscie do zasad...


a wlasnie. Moze zeby nie bylo tez przedobrzenia w druga strone zrobic max 1 bsb na sojusz? w koncu sztandarowiec armijny fluffowo powinien byc jeden...
Ja przynajmniej nie opowiadam "obiektywnych" farmazonów walcząc o mój subiektywnie rozumiany interes. :wink:
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ