Skaven FAQ- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Re: Skaven FAQ- pytania

Post autor: Hobbit »

Mac pisze:Ach te przykłady z dupy...
Broń miotana, raczej nie jest wyłącznie domeną WE. Nie należy do ich magicznego ekwipunku itp. nie jest wyłącznie ich aspektem.
Doedukuj się co jest podstawą uściślenia o normalnych strzałach z wszelakiego rodzaju kuszach i łukach, zanim zaczniesz mówić o przykładach z dupy. Mogę ci powiedzieć, że nie jest to FAQ do RB.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Wczytując się dosłownie w opis sztandaru wynikałoby, że nie działa na magiczne maszynki (nie używające BS'a), ale działa na pozostały missile fire, więc i również magiczne strzały, magiczne balisty. Korzonek raczej nie rusza bo to magiczne strzelanie, które nie używa BS'a. Przecież to jest wprost podane w opisie sztormówki.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Powiedzcie mi co takiego zmieniło się, że interpretacja którą ustaliło GW dla starej sztormówy miała by być nagle zła?

Dla niezorientowanych porównanie tej z nowej z tą starą.
Obrazek
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Hobbit pisze:Powiedzcie mi co takiego zmieniło się, że interpretacja którą ustaliło GW dla starej sztormówy miała by być nagle zła?
skasowali tamtego faqa.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Hobbit, a nie pomyslales, ze zmienili zdanie? zamiast robic faq do faq lepiej usunac stary i zrobic nowy

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Lidder pisze:Hobbit, a nie pomyslales, ze zmienili zdanie?
Tak i tylko zapomnieli nas o tym poinformować... to by miało sens... gdyby ten FAQ był pisany przez kobietę.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Hobbit pisze:
Lidder pisze:Hobbit, a nie pomyslales, ze zmienili zdanie?
Tak i tylko zapomnieli nas o tym poinformować... to by miało sens... gdyby ten FAQ był pisany przez kobietę.
Przez kobietę... albo właśnie GW. Nie zapominaj o ich wysokiej jakości interpretacji i tworzenia zasad...

Też chciałbym wiedzieć co GW miało na myśli w paru sprawach (np. zasady krasnoludzkich inżynierów), a także właśnie przy Stormbannerze, no ale skoro nic na ten temat nie napisali i się nijak do zasady jego działania nie odnieśli, trzeba spojrzeć na opis przedmiotu i obiektywnie stwierdzić, że wynika z niego, iż banner nie działa na magiczne ataki typu missile (czyli magiczne ataki w shooting phase) nie używające do strzału BS-a i wpisać odpowiednie uściślenie do uściśleń sędziowskich.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

teoretycznie można by to chyba zinterpretować jako "[...]non-magical missile attacks[...]".
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

kanister pisze:teoretycznie można by to chyba zinterpretować jako "[...]non-magical missile attacks[...]".
Taaaaaaaaaak...
A co z tym "non-"? :lol2:
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

nie-magicznepociski :P tak, wiem, "odrobinę" naciągane :)
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

"odrobinę" :wink:
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

kanister pisze:nie-magicznepociski
I przez 6 lat, gdy skaveny były armią strzelecką, nikt nie podważał takiej interpretacji. Ba! Ludzie byli z niej niezmiernie zadowoleni.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Hobbit pisze: I przez 6 lat, gdy skaveny były armią strzelecką, nikt nie podważał takiej interpretacji. Ba! Ludzie byli z niej niezmiernie zadowoleni.
przez jakies 6 lat nikt tez nie podwazal tego, ze sztandar trzyma sie w jednej rece i stad nie mozna w niej trzymac niczego innego.

Usuneli FAQa i jakos tamto moglo sie zmienic...

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Hobbit pisze:
Lidder pisze:Hobbit, a nie pomyslales, ze zmienili zdanie?
Tak i tylko zapomnieli nas o tym poinformować... to by miało sens... gdyby ten FAQ był pisany przez kobietę.
Mizogin ?

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

A nie wydaje Wam się, że Gw zrobiło tak?
Dobra w sztormówie zwiększymy szansę na wyczerpanie i damy możliwość noszenia oddziałom. Resztę kopiujemy i wrzucamy. Usuńmy w FAQ adnotację do niej, bo już przez te 6 lat na bank się nauczyli co oznacza non-magical i nie trzeba im śmiecić i tak za dużego FAQu :P

Pewnie też dlatego o tym nie wspomnieli w FAQu bo z wiadomych względów już nikt się o to nie pytał.
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Xen pisze:A nie wydaje Wam się, że Gw zrobiło tak?
Dobra w sztormówie zwiększymy szansę na wyczerpanie i damy możliwość noszenia oddziałom. Resztę kopiujemy i wrzucamy. Usuńmy w FAQ adnotację do niej, bo już przez te 6 lat na bank się nauczyli co oznacza non-magical i nie trzeba im śmiecić i tak za dużego FAQu :P
To co GW sądzi, jest mało istotną kwestią przy rozpatrywaniu zasad. Potrzebne są twarde dowody w postaci zapisów, a odnośnie sztormówki, takie istnieją tylko w zapisie działania przedmiotu w AB.

Twoja teoria byłaby dobra, gdyby miała jakiekolwiek podstawy. W taki sposób jaki Ty przedstawiasz, można by wyjaśnić wszystko, również to, że GW mogło sądzić, że gracze nie są na tyle tumanami i umieją czytać opisy przedmiotów, wiedzą co to jest non-magical, a magical itd. dlatego nie wrzucali tego do FAQ.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

9)Czym jest furmanka/dzwon?
Mountem/inna opcja
Marek: prawde mowiac, nie wiem o co biega w tej kwestii :P, mountrous mount raczej nie, bo beast covers bedzie mozna rzucac. sa mountem wg booka i... tyle
Barb: inna opcja
Jankiel: inna opcja
Xet: inna opcja
Shino: monstrous mount

Skoro poznaliśmy opinię LS to teraz pytam się Barba, Jankiela, Xeta i Marka.
Czym są te jednostki?
Co to jest " inna opcja "

Dodam Hobbit cobyś się nie wyrywał: Pytam członków LS wymienionych.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Xen pisze:A nie wydaje Wam się, że Gw zrobiło tak?
Dobra w sztormówie zwiększymy szansę na wyczerpanie i damy możliwość noszenia oddziałom. Resztę kopiujemy i wrzucamy. Usuńmy w FAQ adnotację do niej, bo już przez te 6 lat na bank się nauczyli co oznacza non-magical i nie trzeba im śmiecić i tak za dużego FAQu :P

Pewnie też dlatego o tym nie wspomnieli w FAQu bo z wiadomych względów już nikt się o to nie pytał.
wlasnie problem polega na tym, ze opis sztormowki byl inny w 6 edycji

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

przecież jest identyczny co do słowa.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

no przeciez sie roznia :mrgreen:

ODPOWIEDZ