Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Janiszek »

No to miałem rację :mrgreen: :mrgreen:

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

zwracam uwage że przy overrunie/pogoni nie ma w ogóle możliwości "spalenia szarży". pipesy nie moga tu działać.

w zasadzie podobnie jest przy głupocie

jedynie przy frenzy szarżę spalić można i tu moim zdaniem pipesy już zadziałają

pozdrawiam

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

dlaczego nie ma możliwości spalenia szarzy?
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

bo oddział leci tyle cali ile wyrzucił na kostkach. ma coś po drodze to liczy się jako szarżujący. jak to cos ucieka to i tak leci tyle ile wyrzucił i nie "pali" swego ruchu.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Assur ale w tym przypadku po nie zdaniu LD po prostu oddział stanął by 1" przed szczurami z pipesami.
Wyraźnie jest napisane w opisie przedmiot: Jeżeli oddział szarzujacy nie zda.
Nie ma nic o deklaracjach. A szarża czy z głupoty czy z overuna, to dalej jakby niw było szarża.

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Jeżeli oddział szarzujacy nie zda.
... traktuje się go jakby spalił szarżę.

przy frenzy jak najbardziej można spalić szarże - przykładowo gdy przeciwnik ucieknie.

Przy wykonywaniu overruna/pogoni - powtórzę - nie ma czegoś takiego jak spalona szarża, sam chyba przyznasz po nawet pobieżnej lekturze zasad. jednostka zawsze jedzie tyle ile wyrzuciła chyba że wcześniej w coś wpadnie. Więc w takim wypadku pipesy moim zdaniem nie zadziałają.

Tyle ode mnie. Dobranoc

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

No fakt nie pali overanujacy oddział szarzy. Ale pytanie, czy może po prostu zdawac LD i jak nie zda to zatrzymuje się 1 " od oddziału ?

Kasztan de True
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48

Post autor: Kasztan de True »

przecież w opisie pipek jest "in order to charge" a nie "in order to declare charge". Więc jak wjedziesz w przeciwnika z overruna to moze i szarzy nie deklarujesz, ale szarza jest- wiec chyba musisz testować ld.
mamy tu sytuacje "automatycznie ciebie zaszarżowałem- doszedłem, dojechałem, jestem juz w styku" kontra "test liderki żeby do szarzy doszło",
nie dość że nie deklarujesz szarży to ona już doszła do skutku, to nie jest żadne naginanie zasad,

kiedy mozesz byc w styku z wrogiem? tylko jezeli wlazles w combat,
morrok sam opisał dokładnie pokolei co trzeba zrobić aby wejść w combat-
ja opisałem sytuacje tych 2 z 3 przypadków, w których robi się to inaczej - dojeżdżasz do wroga a wtedy nie możecie użyć przedmiotu zatrzymującego wroga 1 cal przed waszym oddziałem- ponieważ już oddziały doszły do styku, wogóle nie było czegoś takiego jak normalna szarża- jej palenie, wheele, nawet odpowiedzi na szarże są zmodyfikowane i w innym momencie niż powinny być rozstrzygane.

to co chcecie zrobić z grubsza wygląda tak- dojeżdżam trollami do oddziału- i teraz maja się teleportować cal w innym kierunku? mam ich jakimś cudem przesuwać po tym jak już was automatycznie zaszarżowali- jak już jesteście w styku?

sami - chyba morrok- wymyśliliście deklaracje szarzy jako poczatek ruchu i aktywacje przedmiotu, nie ja,
kasztan - wypominasz ludziom nadinterpretację, a tymczasem cała twoja argumentacja brzmi jak ogromne naciaganie zasad. IMO Kanister rozwiązał sprawę - nie można wejść w combat z przeciwnikiem na drodze innej niż szarża, a pipesy zmuszają do testu LD przy każdej szarży
pokaż mi, w którym momencie przy overrunie/stupidity masz szarżę ?

dopiero od momentu odpowiedzi oddziału, na który wjechałeś, liczyć się o zaczyna jako szarża, ale wtedy już jesteś w styku i nie masz opcji spalenia szarży, zatrzymania się, szarża już zaszła, więc gdzie widzisz nadinterpretację zasad?

jedyną nadinterpretację jaką ja widzę w tym momencie to próba wymuszenia na mojej jednostce nagłego cofnięcia tejże jednostki po overrunie/ruchu po oblanym stupidity.

poza tym pierwszy się przyczepiłeś "minimalnej znajomosci angielskiego", tak więc... o wypominaniu najpierw siebie skarć ;)
to może przypomnę sklerotykowi ;P
oj panowie

"In order to charge(...)"
Minimalna znajomość angielskiego- przy deklaracji szarży trzeba testować
Morrok oprócz wizyty u okulisty polecam lecytynkę kilka razy dziennie ;)

pozdro,
Kasztan
najważniejsze by najważniejsze było najważniejsze

Awatar użytkownika
Malcavian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Malcavian »

twoja jedyna argumentacja opiera się na przekonaniu, że kiedy jakaś twoja jednostka overrunuje lub obleje głupotę - wszystko staje w miejscu, dosłownie zamiera, a ty w tym czasie wbijasz swój oddział w unit z pipesami i już żadna siła nie jest w stanie cofnąć tego ruchu.
moim zdaniem wygląda to tak - oblewasz głupotę/overrunujesz, mierzysz odległość, na jaką porusza się twój oddział - jeżeli jest ona wystarczająca, żeby znaleźć się w styku z oddziałem z pipesami, to testujesz liderkę. Oblejesz - zatrzymujesz się 1 cal przed oddziałem, zdasz - wpadasz w oddział.

Kasztan de True
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48

Post autor: Kasztan de True »

a ja kto się według ciebie rozstrzyga?
masz pewne kroki, które pokolei musisz przestrzegać, ten przedmiot wcale tego nie zmienia, poprostu w tych przypadkach wogóle nie bierze się go pod uwagę - nie ma na co zadziałać...
moim zdaniem wygląda to tak - oblewasz głupotę/overrunujesz, mierzysz odległość, na jaką porusza się twój oddział - jeżeli jest ona wystarczająca, żeby znaleźć się w styku z oddziałem z pipesami, to testujesz liderkę. Oblejesz - zatrzymujesz się 1 cal przed oddziałem, zdasz - wpadasz w oddział.
widzisz a moim zdaniem wygląda to tak - oblewam głupotę/overrunuje, przesuwam modele o tyle o ile muszę je przesunąć i jeżeli natrafię na wrogi model jestem w combacie, nie ma czegoś takiego jak cofanie mojego oddziału.

jak wyobrażasz sobie to "in order to charge " jak nie ma w dosłownym znaczeniu szarży ? jeżeli jest zasięg to automatycznie jesteś w styku a nie jak "masz zasięg to wykonujesz szarżę" jak w nomalnej sytuacji.
już żadna siła nie jest w stanie cofnąć tego ruchu
a jest jakaś zasada w battlu że można cofnąć wroga ot tak oddział wroga o cal?
najważniejsze by najważniejsze było najważniejsze

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Kasztan de True pisze:
już żadna siła nie jest w stanie cofnąć tego ruchu
a jest jakaś zasada w battlu że można cofnąć wroga ot tak oddział wroga o cal?

1" apart except charge move

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

takie trochę inne pytanie:

"The mass od whirling blades provides an excellent protective shield, giving the Doom-flayer an armour save of 3+ against all models attacking from the front. The Doom-flayer has only a 5+ armour save against attacks from the flank or rear."

czy to znaczy że ma 1+ save od przodu? I dlaczego tak/nie?
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

A kto mówi na tym przykładzie, że masz cofnąć o 1"? Nie dostawiasz oddziała potem testujesz LD, najpierw LD i wtedy wiesz czy masz dosunąć do combatu czy 1" od oddziału.

Kanister nie masz, bo nie masz HW i Shielda.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2010, o 21:23 przez Xen, łącznie zmieniany 1 raz.
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Ale mam save z doom-flayera i heavy armour- chyba
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Xen, naucz się czytać ze zrozumieniem. Ma save na 3+, ponieważ nie ma informacji jakoby ten mógł być łączony z innymi savami.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

Dobra sam się naucz czytać :P Źle spojrzałem i zobaczyłem pytanie "czy ma +1 do Sv", myślałem że pytał się w związku z dopiskiem Shield w opisie, z tego samego powodu co się toczy rozmowa o Jezzach.
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Przy armour savach nie potrzeba specjalnego zapisku ze zbroja sie łączy... zapisek jest potrzebny wtedy kiedy się nie kumuluje.

Problem jest w tym czy w pierwszym zdaniu opisu heavy armour jest już wliczone czy nie
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Przejrzałem opis i tak, nie znalazłem nigdzie zapisu o HA. A po tym jak ten opis jest skonstruowany w podręczniku wydaje mi się że DF daje sejva na 3+ z przodu i 5+ na resztę tyle.
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

To trochę dziwne, ale wolę zapytać:

Grinding attacks doomwheela mają miejsce według zasad tak jak impacty, czyli przed zwykłymi atakami. I teraz: na doomwheela szarżuje powiedzmy fast, kto atakuje pierwszy, kółko czy tamci? I czemu?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

kółko

nie tylko są impaktami (toakurat dotyczy tego, ze się rozlosowuje je jak w strzelaniu)
a atakują pierwsze z tego powodu, że taki jest dopisek przy grindingu ;)

ODPOWIEDZ