Warsztat Gimiaka - Lizardmen, Space Marines, Tyranids i inne

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
gimiak
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Kontakt:

Warsztat Gimiaka - Lizardmen, Space Marines, Tyranids i inne

Post autor: gimiak »

Moja ostatnia praca. Mała odskocznia od czerwieni, rdzy świata 40k. ;] Ogólnie rzecz biorąc drugi model, który pomalowałem na niebiesko (pierwszym był Librarian ze Space Hulka). W pewnych kwestiach, to kamień milowy. Podstawka miała być zalana wodą, ale efekt wodny vallejo przerósł moje umiejętności kontroli nad nim. Jeżeli macie jakieś uwagi czy komentarze, to nie krępujcie się. :)

Obrazek

Nie będę wrzucał tutaj wszystkich moich prac, gdyż nie chcę zaśmiecać forum. Wszystkie pomazane przeze mnie modele znajdziecie tutaj: http://www.coolminiornot.com/artist/gimiak
:)

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

Naprawdę dobrze pomalowana figurka. =D>
]arrrr

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Od jakiegoś czasu śledzę twój temat na GV i myślę że bardzo dobrze malujesz.
Masz fajny oryginalny styl. może przy tym saurusie tego nie widać tak bardzo jak przy modelach z 40K ale to nie zmienia faktu że to porządna pomalowana praca :) , szczególnie skóra która podoba mi się najbardziej.
Mam nadzieje że będziesz częściej malował modele do Młotka :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Bardzo czyste malowanie (a bardzo takie lubie podobny styl troche do kacpra i grava).
Nie kumam tylko czemu taka sztampowa, denna, podrecznikowa kolorystyka - przeciez lizaki to armia , ktora de facto w kazdych kolorach moznaby pomalowac...

Awatar użytkownika
wiadrowod
Mudżahedin
Posty: 298
Lokalizacja: Kutno

Post autor: wiadrowod »

morda wymiata :!: bardzo fajnie piórka wyszły nawet mojej dziewczynie sie podobały :P czy to ze względu że znajduja sie na kroczu może :P:P

Awatar użytkownika
gimiak
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Kontakt:

Post autor: gimiak »

Ziemko pisze:Nie kumam tylko czemu taka sztampowa, denna, podrecznikowa kolorystyka - przeciez lizaki to armia , ktora de facto w kazdych kolorach moznaby pomalowac...
Mi tam się podoba. Mam plan aby każdą jednostkę pomalować inaczej, w końcu każda rodziła się osobno. Kolejnymi modelami będą skinki.. zaraz po Death Company. ;)

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Elementy blaszane i pyszczek doskonałe.
Crusader z galeryjki powala =D>
Mam nadzieję że powstanie tutek w temacie złoto-rdzawej blachy.

Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Post autor: Equos »

witam, kierwa, śledzę Twoje postępy na GV i dostawałem spazmów patrząc jak genialne są Twoje prace, wspominałeś też że malujesz lizaki ale dopiero teraz widzę jednego z nich.... Jezu słodki.... Imponujące....jesteś jednym z najlepszych w Polsce, tak uważam.... nie żebym słodził ale tak uważam:P to że lizak jest Twój można nawet poznać po charakterystycznym już dla Ciebie weatheringu/odcieniu złota na metalowych elementach.... może nie jest to tak epickie dzieło jak Two Crusader czy Drop Pod ale ten Lizak jest magiczny!!!

Awatar użytkownika
swidr
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: swidr »

Saurus ciekawy ale tak jak ktos na gloria victis napisal, pojazdy miazdza (drop pody wgniataja, niszcza i jencow nie biora) a pojedyncze male modele niestety troche odstaja od nich.

Awatar użytkownika
gimiak
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Kontakt:

Post autor: gimiak »

Equos pisze:witam, kierwa, śledzę Twoje postępy na GV i dostawałem spazmów patrząc jak genialne są Twoje prace, wspominałeś też że malujesz lizaki ale dopiero teraz widzę jednego z nich.... Jezu słodki.... Imponujące....jesteś jednym z najlepszych w Polsce, tak uważam.... nie żebym słodził ale tak uważam:P to że lizak jest Twój można nawet poznać po charakterystycznym już dla Ciebie weatheringu/odcieniu złota na metalowych elementach.... może nie jest to tak epickie dzieło jak Two Crusader czy Drop Pod ale ten Lizak jest magiczny!!!
To żeś mnie rozbawił kolego. Jeżeli miałbym ocenić swoje umiejętności, to dałbym sobie ocenę 6 - 7 / 10, więc nie przesadzajmy. Jest cała masa mistrzów pędzla, przy których moje możliwości to amatorszczyzna. Co do lizarda, to był to test. Koleżka może i wyszedł monotonnie, ale taki 'monotonny' efekt chciałem właśnie otrzymać. Na żywo wygląda to trochę inaczej - jest różnica w odcieniu pomiędzy skórą i łuskami. Co prawda nie aż tak duża, ale jest. Pomalowanie niniejszego modelu sprawiło mi wielką radość, gdyż monotonia czerwonego stała się ostatnio przytłaczająca, a tak przynajmniej się dobrze przy nim bawiłem. I nie chodziło o to aby dać z siebie maksa. Model do grania. ;)

Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Post autor: Equos »

Pffff.... gadaj zdrów, wiem swoje:)

Awatar użytkownika
gimiak
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Kontakt:

Post autor: gimiak »

Zerknijcie na poniższe zdjęcie. Będę wdzięczny za informację, które z oczysk pasują najbardziej. Moim typem jest: czerwień i niebieski.
Obrazek

W weekend będę walczył z jakimś sensownym rozjaśnianiem czerni, nie wiem jeszcze jak to zrobię, ale będę kombinował. :) Jakbyście mieli jakieś wskazówki (oprócz krawędziowania, rzecz jasna), to będę bardzo wdzięczny.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Metaliki bardzo ladne. Czekam na wiecej. Oczy 2gie lub 3ecie.

Czerwone zlewaja sie ze znaczkami na pancerzu , a zolte sa generalnie slabe.

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Ja bym wziął czerwone.

Pasują do innych czerwonych elementów.

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

oczy oczywiscie ze czerwone :D

Awatar użytkownika
gimiak
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Kontakt:

Post autor: gimiak »

Zachciało mi się poprawić tu i ówdzie u Lemartesa, efekt końcowy możecie zobaczyć poniżej.
Obrazek

Ostatnio mnie wzięło na tego kolesia. Przyjemność z malowania - ogromna. Sam model to 6h pracy. Podstawka co prawda do zmiany, koncepcja dobra, jednakże żywica, z czego jest zrobiona, zaczęła się 'pocić'. Co prawda przykryłem to trawskiem, jednakże będę musiał pomyśleć o nowej podstawce. Jeżeli macie jakieś komentarze, to pisać śmiało.

Użyte kolory w kolejności nakładania:
* Skull White - podkład

* skóra:
Catachan Green
leviatan Wash
Catachan Green
Catachan Green + Camo Green 1:1
Camo Green + Bleached Bone 1:1
Bleached Bone

*złoto
Scorched Brown + Shining Gold 1:1
Shining Gold
Devlan Mud Wash
Shining Gold
Shining Gold + Mithril Silver 2:1
Mithril Silver

* pancerz
CHARADON GRANITE + scorched brown
dodać Codex Grey
dodać Fortress Grey
ostatnia warstwa czystym Fortress Grey

* 'błona' czy jak to się tam zwie na głowie
dark flesh
dark flesh + scab red
dark flesh + scab red + blood red
dark flesh + scab red + blood red + blazing orange
ostatnia warstwa czysty blazing orange

* tarcza
scab red
leviatan purple wash
scab red + blood red
+ blazing orange

* zwierzaki
regal blue
badab black wash
regal blue + ice blue
ice blue

dark angels green
dark angels green + sunburst yellow
sunburst yellow

dhenab stone
ogryn flesh
devlan mud
bleached bone

No i efekt końcowy prezentuje się tak:
Obrazek
Za niedługo dołączy do niego 10 koleżków o takim schemacie skóry. Jak kiedyś pisałem, każdy oddział będzie w innym kolorze. ;)

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

Po prostu mistrzowsko

nie wiem co lepiej wyszło
=D> =D> =D> =D>
]arrrr

Awatar użytkownika
gimiak
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Kontakt:

Post autor: gimiak »

Trochę mnie tu nie było, ale już niebawem pojawi się kilka prac. Na początek pierwsza - Blood Crusher. Bardzo niezadowolony jestem z jeźdźca, którego skóra na zdjęciach wyszła bardzo płasko, w rzeczywistości jest trochę lepiej. Do skóry robiłem trzy podejścia. Żadne mnie nie satysfakcjonowało. Wybrałem najlepszy wariant. Będę musiał sobie jeszcze raz pomalować samego gołodupca dla przećwiczenia malowania czerwieni, które do najłatwiejszych nie należą.
Ta da.
Obrazek

Poniżej model nad którym aktualnie pracuję, planuję go zakończyć jutro.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Takie coś (w kwestii zielonego ognia) chcę osiągnąć.
Obrazek
Dzisiaj trzecia próba. ;)

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

podstawki są zawaliste
]arrrr

Awatar użytkownika
gimiak
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Kontakt:

Post autor: gimiak »

Reclusiarch skończony. Miał być zielony ogień, ale mnie K@#$%a trafiła jak za trzecim razem efekt końcowy mnie nie zadowolił. Przemalowałem na czerwień. W sumie ogień robiłem po raz pierwszy. Nic specjalnego. Fajny model. Pozostało 12 asfaltowców do wpełni pomalowanej armii na 1,5 k. :mrgreen:

Jeżeli macie jakieś komentarze, to pisać śmiało.

Obrazek

ODPOWIEDZ