kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Hobbit »

1) Żadnego czaru, czy to ofensywnego, czy wspomagającego nie można rzucać do walki, chyba, że ma to wyraźnie zaznaczone w swoim opisie
2) Tak
3) Nie
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Archiwista85
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Klub Rebelia Łomianki

Post autor: Archiwista85 »

Czy doomwheel strzela ze storm bannerem na 4+????
Z logicznego punktu widzenia, warp lighting jest ściagany do najbliższego celu i nie wymaga line of sight, więc storm banner nie powinien przeszkadzać, ale zasady moga przeczyć logice, stąd to pytanie. :lol2:

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

A czemu miałby działać SB? Znaczy, jeśli Doomwheel nie testuje BS'a podchodzi po non-BS-shooting. Ale jest magiczny, więc nie musi rzucać 4+.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Archiwista85
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Klub Rebelia Łomianki

Post autor: Archiwista85 »

Racja magiczne nie muszą rzucać na 4+, dzięki!

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Byro pisze:A czemu miałby działać SB?
Bo stary FAQ mówił coś innego. I póki LS nie przegłosuje tego w tę czy inną stronę to zamierzam się kłócić.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Stray FAQ jest do starego booka.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Poczekaj Hobbit jak wyjdzie 8. to zaczne Ci machac FAQ do 7. przed oczami :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Hobbit pisze: Bo stary FAQ mówił coś innego. I póki LS nie przegłosuje tego w tę czy inną stronę to zamierzam się kłócić.
jak mi pokazesz aktualny faq mowiacy, ze sztormowka dziala na armatki karasiowe to nikt sie nie bedzie o to klocil.

Jak nie pokazesz to twoj przeciwnik zwroci ci uwage na to jak jest sformuowana sztormowka w ksiazce do szczurow i bedzie mial nadzieje, ze ty tez nie bedziesz sie klocil o to ze sztormowka po prostu nie dziala na magiczne strzelanie bez bs'a

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

a czy dziala na magiczne strzelanie z BS'em?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Morsereg pisze:a czy dziala na magiczne strzelanie z BS'em?
Tak.

Shino, to jest tylko twoje zdanie, czy mówisz w imieniu waszej piątki?
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Hobbit pisze: Shino, to jest tylko twoje zdanie, czy mówisz w imieniu waszej piątki?
jam jest ls...

a tak serio takie jest zdanie calej listy sedziowskiej.

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Co najpierw testujemy, terror czy animozje.
CZy czarne orki zmieniają broń co turę czy dopiero przy walce z innym oddziałem. Kiedy mogą zmieniać w turze swojej i przeciwnika czy tylko w swojej?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

1. Najpierw Terror potem Animozja. Oczywiście, ta jednostka która nie zdała Terroru, nie musi zdawać Animozji. Te jednostki które zdały Terror, zdają Animozje normalnie.
2. Zasada Czarnych Orków polega na możliwości wyboru z różnych rodzajów broni, a nie to, że mogą zmieniać podczas tego samego combatu broń. Po prostu na początku walki wybierasz czy walczysz z wielką bronią, dwoma hand weaponami czy hand weaponem i shieldem (jeśli im kupiłeś tarcze) i musisz używać danego wyboru, aż do momentu kiedy walka (nie faza) dobiegnie końca.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 585

Post autor: Kraggo »

Mam pytanie dotyczące "wsparcia" dla mojej armii. Otóż chciałbym nabyć parę oddziałów Imperium, by wspierały czasem moje Krasnoludy i teraz pytanie - na jakich zasadach mogę je dołączyć do mojej armii? Czy ma zastosowanie jakiś limit punktów, powiedzmy maksymalnie 25% całości punktów? Jak sprawa z bohaterami czy ilością core'ów, special'i czy rare'ów?

Chciałbym dowiedzieć się, czy istnieją oficjalne zasady regulujące takie rozwiązanie.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Oficjalne zasady odnośnie sojuszów istniały do 5 edycji. Mogłeś wyda do 25% punktów na sojusznika. Były jeszcze dodatkowe zasady dla niektórych sojuszy, np. niechęć między elfami a krasnoludami.

Przy braku zasad oficjalnych pozostaje dogadanie się z przeciwnikiem. :)

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 585

Post autor: Kraggo »

Chodzi o zasady, kiedy takież oddziały dostawały minus do LD kiedy stały obok siebie w promieniu X cali? :)

A nie wiesz może, jak to wygląda pod względem ilościowym i jakościowym tego dodatkowego kontyngentu? :) To 25% akurat kojarzę, zajmowali też slot rare czy nie? :)

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Nie było wtedy slotów core/special/rare. Po prostu do 25% kosztu punktowego armii.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Kraggo pisze:A nie wiesz może, jak to wygląda pod względem ilościowym i jakościowym tego dodatkowego kontyngentu? :) To 25% akurat kojarzę, zajmowali też slot rare czy nie? :)
Nie było wtedy slotów. Były typy jednostek: characters, troops, monsters, war machines. Jak wrócę do dou, to sprawdzę booka do skavenów i zobaczę czy były jakieś ograniczenia (np. zakaz brania characterów czy ograniczenie ile możesz wydać) czy jak to było zorganizowane. Bo wydaje mi się, ze ograniczeń nie było jako takich.
Kraggo pisze:Chodzi o zasady, kiedy takież oddziały dostawały minus do LD kiedy stały obok siebie w promieniu X cali? :)
Tak. :)

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Tamte zasady były następujące:
0-50% bohaterowie ( i przynajmniej jeden robiący za generała)
25%+ oddziały (wszystko co nie było zakwalifikowane jako bohaterowie, maszyny i potwory)
0-25% maszyny
0-25% sojusznicy (przy czym sojusznicy mogli w tym 25% ograniczeniu wystawić dowolne konfiguracje, nieważne ile tam było procent maszyn, bohaterów lub oddziałów)
0-25% potwory (wszzelkie nieujeżdżane paskudztwa które były zawarte w liście armii)

Wyjątkiem w tamtych czasach była Bretka, która mogła przeznaczyć do 75% na bohaterów.
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

Obrazek

oddział 1(czerwony- dwóch kolesi i heros) i 3(gigant) biją oddział 2(ogry).
Ogry stoją na 2 woundach na oddziale, jest 2 tura tej walki (pierwszą wygrały ogry, przeciwnik to khemri, więc stoi jak stał). Po inicjatywie wychodzi taka kolejność bicia: oddział 1, ogry, heros z oddziału 1, gigant.
W wyniku ataku oddział 1 zadaje jedną ranę potrzebną na zabicie ogra, teraz pytanie - ile ogrów może oddać do tyłu w giganta? 1,2 czy może 3? Najlepiej z uzasadnieniem :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Zablokowany