kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Andrzej »

Jezeli na oko mozesz tak wykrecic czerwonym, zeby zielony sie zmiescil, to mozesz zadeklarowac 2 szarze. Jesli widac, ze nie dasz rady wykrecic, nie mozesz zadeklarowac szarzy zielonym.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

tu była raczej kwestia 'zadeklaruję szarżę, bo myślę, że czerwony nie zda feara i ucieknie...' jak rozumiem, to byłoby zbyt duże przegięcie?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

tak było by

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

od niezdanego fear'a w szarzy się nie ucieka tak a propo :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Jesteś pewien Kołtan ? Bo ja znam nieco inną wersję zasad :P

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

a jednak;p nie zdasz feara jak ciebie szarzuja to zawsze stoisz, dopiero jak jestes szarzowany i outnumberowany to uciekasz

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

nie chce m isię otwierać RB bo musiał bym się ruszyć a mi się nie chce, jak mnie pamięć nie myli to leci tak:
- szarzując jak nie zdasz fear'a to nie szarzujesz tylko stoisz w miejscu
- jak przyjmujesz szarże od czegoś co wzbudza fear i ma taką samą lub niższy US i niezdasz testu to trafiasz przeciwnika na 6
- jak szarzuje coś w ciebie z fearem i ma większy US i niezdasz to spierdalasz

ale nie twierdze że jestem guru zasadowym i moge się mylić 8)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

jest dokładnie tak jak napisałeś, a w moim przypadku chodziło o panikę z stand'n'shoot, drobne przejęzyczenie ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Kołek pisze:od niezdanego fear'a w szarzy się nie ucieka tak a propo :mrgreen:
Mylisz się.
Jeżeli szarżujesz na klocek o wiekszym US siejacym feara i nie zdasz LD to uciekasz. 8)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ja piernicze, znawcy sie znalezli :lol2:

Janiszek- zle
kolek-dobrze

#-o

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Mylisz się.
Jeśli szarżujesz na coś z fearem i nie zdasz Ld, stoisz w miejscu.
Queek.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Kervyn pisze:Mylisz się.
Jeśli szarżujesz na coś z fearem i nie zdasz Ld, stoisz w miejscu.
Dokładnie. Spie#$!@la się przed Terrorystą.

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Mam pytanie- WE maja bound spell który sprawia że nominuje 1 MODEL na mapie i musi on zdać ld albo traci on d3 wound no save, no ward. Co się dzieje jeśli wskaże maszyne (odrazu mówie- nie czołg!!, normalną maszyne): czy zdaje ona na ld załogi, czy może automatycznie oblewa czy jeszcze coś innego ?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Bierzesz najwyzsze LD w jednostce. Jesli maszyna jest pusta, z automatu nie zdaje. Jak jest general, bierzesz od generala.

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

To może ja zadam pytanie z innej beczki - jak to włąsciwie jest z bazowymi PD i czarami "remains in play". Z tego co mi wiadomo nawet niemagiczne dwarfy mają 2 PD do rozpraszania czarów u przeciwnika mających "remains in play". A jak to jest z innymi armiami? Wyobraźmy sobie następującą sytuację; gram przeciwko ogrom dark elfami na małe pkt i mam 1lvl maga DE - czy wtedy mam 3 PD do rozpraszania w pierwszej turze ogrzego czaru z regenką? Czy może mam 3 PD maga 1 lvl + 2 bazowe z armii, czyli razem 5 PD?

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

każda armia ma z bazy 2 PD

dodatkowe PD dostaje sie za czarodziejów (1 Pd na 1 poziom, czyli 2 lvlowy czarodziej generuje 2)

w twoim przykładzie z 1 lvlową czarodziejką masz 2 PD bazowe tzw "armijne" i 1 za 1 poziom maga czyli razem 3 PD

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Kozioł pisze:Mam pytanie- WE maja bound spell który sprawia że nominuje 1 MODEL na mapie i musi on zdać ld albo traci on d3 wound no save, no ward. Co się dzieje jeśli wskaże maszyne (odrazu mówie- nie czołg!!, normalną maszyne): czy zdaje ona na ld załogi, czy może automatycznie oblewa czy jeszcze coś innego ?
Andrzej pisze:Bierzesz najwyzsze LD w jednostce. Jesli maszyna jest pusta, z automatu nie zdaje. Jak jest general, bierzesz od generala.
:?
Uściślenia pisze:Maszyna, na którą został rzucony czar pavane of slaanesh może korzystać z Ld generała. Jeśli generała nie ma w pobliżu, a maszyna nie posiada wartości LD, automatycznie oblewa test.
:-k

...

:D :D :D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Uscislenie odnosi sie do czaru slanesha, a nie do bounda WE.

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

symek pisze:każda armia ma z bazy 2 PD

dodatkowe PD dostaje sie za czarodziejów (1 Pd na 1 poziom, czyli 2 lvlowy czarodziej generuje 2)

w twoim przykładzie z 1 lvlową czarodziejką masz 2 PD bazowe tzw "armijne" i 1 za 1 poziom maga czyli razem 3 PD
No dobrze...z tego co zrozumiałem gracz DE w ostateczności ma 3 PD na całą bitwę w tej sytuacji, w innych armiach magowie 1lvl mają 2 PD, a De mają o 1 PD więcej - czyli mag DE ma 3 PD. To jak to jest z tymi PDkami w inych armaich? Mam na myśli kwestie bazowe PDki + PDki ktore są generowane przez maga 1 lvl. Pozdro

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

PD zawsze generowane są na podstawie levelu maga (plus ewentualne magiczne przedmioty/sztandary). W każdej armii mag pierwszego poziomu daje 1 PD
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Zablokowany