kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Andrzej »

Grasz HE i nie wiesz? Jak I jest taka sama, wtedy rozpatrujesz walkę tak jak by nie było ASF.

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

ok, dzięki

po prostu nie byłem pewien
aaa....
no tak, pomieszało mi się z sytuacją walki po szarży
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

To teraz może ja się o coś spytam. Są czary niebędącymi RIP, ale działających do kolejnej fazy magii rzucającego. Mam tu na myśli czary takie jak ward 5+ z domeny high magic albo głupota z slanesha

I teraz pojawia się pytanie. Załóżmy, że na oddział z dwoma magami została rzucona głupota. W mojej turze (po zdaniu głupoty) wychodzę obydwom magami z oddziału. Kto ma teraz głupotę?

a) Zarówno magowie, jak i odział
b) Przeciwnik wybiera kto ma głupotę, tak jak to jest z RIP-ami
c) Inaczej (choć raczej nie ma innych opcji niż a i b)

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

a) Zarówno magowie, jak i odział

Interpretacja - Głupota działa nie na oddział ale na jednostki w nim. (wsie modele jakie się w nim znajdują) jeśli zasada nie mówi inaczej.

Tak przynajmniej rozumuję.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Czyli jeśli wejdę tymi magami do 2 innych odziałow, a następnie do jeszcze innych, to nagle mam głupią całą armię? Wydaje mi się to trochę dziwne :?

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Wg. mnie - Jak wejdziesz magiem (w jednej turze) do 4 różnych oddziałów (czysto abstrakcyjne) to głupocie podlega ten oddział na który rzucono czar i ten w których koniec końców znajduje się mag.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie mogę wejść magiem do więcej niż jednego oddziału na turę. Ale i tak jest to dziwna sprawa.

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Właśnie dlatego napisałem, że to czysta abstrakcja;-)

A dlaczego dziwna? Podasz opis czaru?
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Andrzej pisze: b) Przeciwnik wybiera kto ma głupotę, tak jak to jest z RIP-ami

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Dlaczego Shino? Jak głupota obejmuje modele to magowie wychodzący też ją mają bo są modelami.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Tylko czar działa na oddział, nie na wszystkie modele i każdego z osobna. Był rzucony na 1 oddział i efekt musi być na 1 oddziale - na bohaterze lub jednostce, z której wyszedł. To nie cudowne rozmnożenie. :wink:

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

hmmm..
Więc jak mag wyjdzie z oddziału i do niego wróci to może rzucać czary? Bo wchodzi do "głupiej" jednostki a sam głupcem nie jest.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

mikadorus pisze:Dlaczego Shino? Jak głupota obejmuje modele to magowie wychodzący też ją mają bo są modelami.
traktuje sie lasting effect jak ripy.

To samo jest z np. kowadlem :)
Więc jak mag wyjdzie z oddziału i do niego wróci to może rzucać czary? Bo wchodzi do "głupiej" jednostki a sam głupcem nie jest.
jesli by wszedl do oddzialu z glupota a sam jej nie mial to po oblaniu moze rzucac czary

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Dzięki. :D

Shino- Zamierzasz być kiedyś w Bydgoszczy? Bo za takie posty Piwo ci się należy.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

......222222.....................
.....111111.........................
......................................
.......................................
.......................................
33333.........44444.............
33333.........44444...................
... (nie chce mi sie wiecej :P ) ...

jedno ustawienie, dwie sytuacje:
- czy mozna zadeklarowac szarze 1 na 3 i 2 na 4?
- uzywam z oddzialu 4 rune of challenge na 1, czy 2 moze nadal deklarowac szarze na 4? (znow przyjmimy dwie sytuacje, ze 1 przyjmuje wyzwanie i druga, ze nie przyjmuje wiec ucieka przez 2)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

to ja mam takie pytanie :

czy wampirek z pierścionkiem jak jest społowiony to jest liczony za 1/2 czy za 0 ?
jeśli jest liczony za 1/2 to czy gracz wampirów może rzucić na 2+ i na 1 wampir ginie a na 2+ liczony jest za 0 ?

czy dyskowiec może zaszarżować na domek ?
dysk ma M1"

ile overrun'uje dysk jeśli goni "na piechotę" i czy może ?
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Zwolin pisze:to ja mam takie pytanie :

czy wampirek z pierścionkiem jak jest społowiony to jest liczony za 1/2 czy za 0 ?
jeśli jest liczony za 1/2 to czy gracz wampirów może rzucić na 2+ i na 1 wampir ginie a na 2+ liczony jest za 0 ?

czy dyskowiec może zaszarżować na domek ?
dysk ma M1"

ile overrun'uje dysk jeśli goni "na piechotę" i czy może ?
Jak to za 1/2 albo 0? Jak wampir ma 2 rany wbite to jest liczony za połowę jak każdy character. Pierścionka używasz dopiero jak Lord dostanie ostatnią 3 ranę. Wówczas 1 jest dead, 2+ odnawia się, ale nadal mając 1 ranę a nie maks. Więc jeśli to ostatnia tura to liczy się za 1/2. Fakt posiadania Carstein Ring'a nie wypływa na punktowanie postaci.

Co do dysku się nie wypowiadam :) jak jest piechotą to może, Fell Baty mogą to może i dysk może.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Dyskowiec jest kawalerzystą, ergo nie ma prawa wejść do domku.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

fuck !!!!!!

sorki :wink:

ale był wał !!!!
grałem dziś z kolegą i zniszczył mi nim oddział w domku warty 1200 Pts
a tak coś czułem ...
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Proszę o prostą odpowiedź na prosto sformułowane pytanie:

Czy odległość jaką w trakcie wheela pokonał oddział liczy się dla pierwszego szeregu w danym oddziale, czy dla szeregu ostatniego, który de facto przechodzi znacznie większy dystans niż pierwszy szereg? (przykłady: bretońska lanca, oddział w kresce)
Obrazek

Zablokowany