Początkujący generał

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Re: Początkujący generał

Post autor: Kefas »

jamakot pisze:Ej co to ten Howling Warpgale?
mam Pl ab
skaven spell of ruin, wchodzi na 7+ powoduje że latające jednostki nie mogą latać tylko łażą z bazowym ruchem, i strzelanie dostaje karę -1 do hita + normalnie pozostałe modyfikatory np. za daleki zasięg. Czar nie działa na skaveny.

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

W polskim podręczniku to Wyjąca Spacz-Zawierucha.
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Mam jedno pytanko. Szarżuję klocek Spearmenów HE z boku. Czy elfy mogą korzystać z włóczni i walą z 3 rządków, czy bije tylko jeden? Proszę o jakieś bardziej rozwinięte odpowiedzi niż "tak" lub "nie".
Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Czy elfy mogą korzystać z włóczni i walą z 3 rządków, czy bije tylko jeden?
Z 1. Długousi mają co prawda zasade pozwalajacą im bić z jednego szeregu wiecej niż normalnie ale tak jak włócznie działa ona tylko w walce od frontu.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

superkacek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: superkacek »

Jestem nowy zaczynam grać zdecydowałem się na szczurki i jak nimi się gra i co kupić.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

jeżeli nic nie masz to zacznij od batalionu
i na ile ewentualnie punktów cię interesuje armia?

superkacek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: superkacek »

2000 więcej nie chce

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

to proponuje 2bataliony to na pewno dobry i opłacalny wybór
a chcesz grać na defensie czy na ofensie?

superkacek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: superkacek »

a co jest lepsze na elfy wysokie lizaki wood elfy.

superkacek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: superkacek »

no ja dopiero zaczynam wiem o co chodzi ale nie wiem jak nimi się gra i wogule nie znam taktyki w tym jestem niewiedzący nic.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3160
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jest już przecież taki temat, po co nowy?

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=38&t=6012
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Demoniec
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Demoniec »

Temat przeglądałem jakby co, jakieś 10 stron wstecz, podobnego pytania nie znalazłem.
Zastanawiam się nad rozpoczęciem zbierania m.in. skavenów właśnie. Tyle że wyczytałem, że za parę miechów pojawić się ma nowy AB. I tu pojawia się pytanie - czy opłaca się kupować jeszcze tą edycję podręcznika i figurki pod nią, czy tyle może się zmienić, że lepiej zaczekać? Podejrzewam, że takie clanraty zawsze się przydadzą, ale cała reszta?

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Podręcznik do Skavenów dopiero, co wyszedł, więc raczej nie pojawi się kolejny ich kodeks. Za to pojawia niebawem 8 ed RB (księgi zasad głównych) i ona może trochę zamieszać. Tak czy owak myślę, że nigdy nie zaszkodzi kupić clanratów/slavów, kilku bohaterów i jeszcze paru podstawowych jednostek. W koncu jest to chyba najdroższa armia (niestety hordowość kosztuje) i zanim skompletujesz wszystko, co akurat jest potrzebne właściwie zawsze, może zejść trochę czasu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Demoniec
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Demoniec »

Aaa, dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu. Niestety martwi mnie trochę to, że z tego co czytałem, mało kto wystawia teraz Eshiny, bo są mało opłacalne. Jest jakaś nadzieja, że to się zmieni? Kiepsko by było, gdyby wystawianie oddziałów gutter runnerów miało sens tylko pod względem klimatu...
I, jak rozumiem, w tych "podstawowych jenostkach" są też plague monki?

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Ja tam Guttersów lubie i ich wystawiam. Chociaż w ostatniej bitwie jaką grałem robiły jedynie za "namieszajki" i zbytnio się nie sprawdziły. Jeden z oddziałów Guttersów zaraz po tym jak wyszedł na tyłach wroga został zmieciony przez moje kółko goniące rydwan. Tradycyjnie już rzuciłem 6 na impacty we własny oddział, ot takie przyzwyczajenie z goblińskich fanatyków :)
Wystawianie Plague Monków zależy od Twojej koncepcji gry.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Ehsinowcy nie są tacy źli. Problemem jest to, że zwykle brakuje na nich punktów. Niemniej taka 15 night runnerów czy 5 gutterów daje radę.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

ja praktycznie zawsze wystawiam jedenastkę night runnerów, nie takie drogie, a w miarę szybkie, przeciwnicy jakoś często koncentrują się na nich wędrujących w stronę strzelców.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Valnek
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Valnek »

Słuchajcie jak najlepiej wystawiać dzwon / furmankę w konfiguracji chyba zawsze lata w oddziale ok. 25 chłopa - np dzwon i po bokach po 2 szczury czy lepiej dłuższy kloc / więcej ranków?

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

ja bym wystawiał tak jakby ich było 7 w rzędzie

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Hmm ja wystawiam tak : Szczurek+Szczurek+Dzwonek+Szczurek , co daje nam razem 6 podstawek. I zazwyczaj na przodzie stoi BSB + elektryk + champion.

ODPOWIEDZ