Wielka Inkwizycja Master 24-25.04.2010

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Re: Wielka Inkwizycja Master 24-25.04.2010

Post autor: Jacek_Azael »

0 bestii, oto siła nowego booka :roll: :evil:
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

Jacek_Azael pisze:0 bestii, oto siła nowego booka :roll: :evil:
podobno skaveny tez sa mocne :P

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Marian pisze:super turniej, dla mnie WI mogłoby trwać trzy dni :wink: przez ogólną zamotke zgubiłem ładowarkę do telefonu :(
znalazł ktoś może?
Ja znalazłem ładowarkę, więc pewnie Twoja - napisz na priv to się jakoś dogadamy.

Po turnieju Śmiechu jest też w posiadaniu jakieś torebki z figurkami pewniej armii + jakimiś ciuchami - chętni niech piszą do niego.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Chciałem wszystkiem podziękować za przybycie jako organizator i cieszy mnie informacja że turniej się udał waszym zdaniem. Jeśli chodzi o format to jesteśmy elastyczni i może za rok zrobimy coś innego. Dużo zależy od 8 edycji która jest na razie wielką :?: :?: :?: . Jeśli chodzi o miejsce to za rok postaramy się wykombinować jakąś inną miejscówkę, choć Narbutta ma też sporo swoich zalet jak choćby samo usttłowanie blisko centrum, merta, tramawaju i dobrego dojadu autem. Jeśli chodzi o darmowe jedzenie to udało się załatwić sponsora i generalnie $$ na ten cel zostały - turniej był non-profit więc udało się nadwyżke $$ przeznaczyć na fajne nagrody i jedzenie dla każdego.

Dziękuje moim przeciwnikom za bitwy i Malalowi za wspólną grę. Gra na 4000+ jest męcząca, ale daje bardzo dużo radości z powodu wielu możliwości wyboru armii i samej rozgrywki gdzie jeden pechowy rzut nie przekreśla ci całej bitwy.

Ps: Pytanie z testu z Izabelą było anulowane, z powodu niejasności i nikt za nie nie dostał pkt., więc można powiedzieć że test miał 7 pytań nie 8.

Młody-Urs
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Młody-Urs »

"Chciałem wszystkiem podziękować za przybycie jako organizator i cieszy mnie informacja że turniej się udał waszym zdaniem. "
:?: :?: :?:

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Dalmar pisze: Po turnieju Śmiechu jest też w posiadaniu jakieś torebki z figurkami pewniej armii + jakimiś ciuchami - chętni niech piszą do niego.
Na ciuchy już zguba sie znalazła :)

Co do figsów: Owszem mam pudełeczko wypchane figórkami, tak więc czekam na PW odnośnie osób które jakieś zgubiły (nie będę podawał co sie w pudełku znajduje z wiadomych przyczyn :D )

Holan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: Holan »

Młody, nie dziw się, przecież Darek świetnie zorganizował tabliczki u grawera i prawie zdążył z nagrodami na tur, a reszta to przecież drobiazgi. :wink:

Pozdro
Holan

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Fotki z turnieju:

1.Obrazek
2.Obrazek
3.Obrazek
4.Obrazek
5.Obrazek
6.Obrazek
7.Obrazek
8.Obrazek
9.Obrazek
10.Obrazek
11.Obrazek
12.Obrazek
13.Obrazek
14.Obrazek
15.Obrazek
16.Obrazek
17.Obrazek
18.Obrazek
19.Obrazek
20.Obrazek
21.Obrazek
22.Obrazek
23.Obrazek
24.Obrazek
25.Obrazek
26.Obrazek
27.Obrazek
28.Obrazek
29.Obrazek
30Obrazek
31.Obrazek
32.Obrazek
33.Obrazek

Sorka za jakość, ale tak to bywa jak nie wezmie sie aparatu z domu i trzeba było robić telefonem :)

Co do ilości - to jest seria fotek zanim zaczeliśmy z Żabą pisać test wiedzy, a pożniej nie robiłem bo trzeba było ogarnaić cały turniej.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Stachu zgol ta brode , jak ty wygladasz :D:D:D

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

jak bestia
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Jankowska w takim tempie macha rękami przy rzutach, że nawet najlepszy aparat nie jest w stanie tego wychwycić :mrgreen:
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Turniej super, świetnie się na nim bawiłem. Choć wracałem do domu całkowicie padnięty, nie żałuję i chętnie odwiedzę Was ponownie.

Nasze rozpy:


Unnamed2150 Pts - High Elves Army

1 Archmage @ 360.0 Pts
Magic Level 4
Ring of Fury [40.0]
Silver Wand [10.0]
Dispel Scroll [20.0]
Sacred Incense [30.0]

1 Mage @ 185.0 Pts
Magic Level 2
Seerstaff of Saphery [30.0]
Dispel Scroll [20.0]

1 Mage @ 150.0 Pts
Magic Level 1
Gem of Courage [10.0]
Dispel Scroll [20.0]
Ring of Corin [20.0]

1 Noble @ 218.0 Pts
Halberd, Dragon Armour, Shield
Battle Standard
Battle Banner [80.0]
1 Elf Steed: Barded

10 Archers @ 110.0 Pts

10 Archers @ 110.0 Pts

22 White Lions @ 434.0 Pts
Standard of Balance [45.0]
1 Guardian @ [32.0] Pts
Amulet of Fire [20.0]

8 Phoenix Guard @ 182.0 Pts
Banner of Sorcery [50.0]

4 Repeater Bolt Thrower @ 100.0 Pts



Unnamed2150 Pts - Daemons of Chaos Army

1 Bloodthirster @ 540.0 Pts
General
Immortal Fury [25.0]
Armour of Khorne [15.0]
Firestorm Blade [25.0]
Spell Breaker [25.0]

1 Herald of Khorne @ 190.0 Pts
Battle Standard
Armour of Khorne [15.0]
1 Juggernaut

1 Herald of Tzeentch @ 160.0 Pts
Magic Level 2
Master of Sorcery [25.0]
Winged Horror [20.0]


10 Pink Horrors of Tzeentch @ 120.0 Pts

10 Pink Horrors of Tzeentch @ 120.0 Pts

9 Bloodletters of Khorne @ 132.0 Pts
1 Bloodreaper @ [12.0] Pts

6 Flesh Hounds of Khorne @ 210.0 Pts

6 Flesh Hounds of Khorne @ 210.0 Pts

5 Flamers of Tzeench @ 225.0 Pts
1 Pyrocaster @ [15.0] Pts

8 Chaos Furies @ 96.0 Pts

6 Chaos Furies @ 72.0 Pts

6 Chaos Furies @ 72.0 Pts




1 bitwa Imperium i DE

Duży mag, dwaj mali magowie, 3x5 kawy, 4 działa, 2 czołgi, smok, mala czarka, 20 wariorów, 2x shadzi, 2x5 DR, 3x5 furie, 4 bolce. 4 mapka

Przeciwnicy wygrali rzut i zaczeli bitwę. My wybraliśmy stronę z dwoma górkami. Bolce ustawiliśmy za górkami i blokowaliśmy czołgi oraz smoka. z magii wzieliśmy 3x heaven i próbowaliśmy wrzucić kometę i ciąć kawę pociskami. Przez całą bitwę mizialiśmy się i nie wydarzyło się nic ciekawego poza zniszczeniem czołgu który pojechał za lewy las i nie miał jak uciec przed bolcami. Ostatecznie 11:9


2 bitwa Imperium i DE

Standardowe imperium, DE na smoku i mnóstwie shadów. 7 mapka
Bitwa bez emocji, jedyny ciekawy moment był kiedy smok DE dał się zrobić na sztuczkę z flamerami z czempionem. Przytrzymały go, a następnie dobiegli bloodleterzy z khorniakiem i jeszcze 6 furii na tyłek. Jak można było przypuszczać, smok zwiał :) Blodzio rozkręcił tanka i resztkę gwardii z pedantem. Myśleliśmy, że mamy solidną wygraną, ale po podliczeniu punktów było tylko 11:9 :?


3 bitwa DoCh i DE (Jasiu i Marian)

Wrona + standard, stardragon, dwóch magów, łucznicy, speary, DP, lekka, 4 bolty. 7 mapka
Przeciwnicy zaczynali, my wzieliśmy stronę z dwoma murkami. Skitraliśmy większość armii za murkami (screening z furii będących w połowie za murkiem) Wydawało mi się, że będzie to gra mocna defensywna, ale Jasiu podleciał smokiem pod 4 bolce ziejąc i terroryzując (niezbyt mu się to udało, gdyż uciekła tylko jedna załoga, która następnie zebrała się i wróciła). Na swoje nieszczęście nie zauważył stojących obok flamerów z czempionem, więc całą resztę gry przesiedział na tyłku nic nie robiąc (beast covers) Udało nam się społowić wronę z bolców, pozabijaliśmy im trochę psów i DP, oni nam też coś tam zabili i ostatecznie 12:8


4 bitwa HE i DE (gobos i paździoch) 1 mapka

Ich rozpa http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=25&t=23024
Skupiliśmy się po prawej stronie stołu. Zaczynaliśmy, więc wystawiliśmy bolce na górce i prażyliśmy z nich do wszystkiego co podchodziło, jednocześnie screenując je furiami, żeby max 2 bolce mogły się odstrzelić. Mieli bardzo słabą antymagię, więc czary wchodziły już od pierwszej tury. Strzelanie bolcami słabo im wychodziło, więc już w 2 turze stracili dwa bolce. Kiedy udało mi się wrzucić kometę z ifki w skupisko shadów, DR, bolców i harpii z daleka od generała, stało się jasne, że mamy bardzo dużą przewagę na polu bitwy. Chłopaki straciły większość wsparcia, dodatkowo uciekła im magiczka z dwoma scrolami. W 4 turze zamietliśmy im prawie wszystko, dodatkowo wszedł beast covers na smoka DE, więc blodzio mógł się z nim bliżej zapoznać :) Na pomoc rzucił mu się smok HE, ale czekalo na niego już 20 WL z BB :twisted: Zamietliśmy oba smoki i wygraliśmy maską. Pomimo to, była to najbardziej przyjemna i bezciśnieniowa bitwa jaką zagraliśmy.

Wygralibyśmy turniej, gdyby nie pojechali nas z malowania, ale mówi się trudno. Trzeba wziąć się za mazianie figsów :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Malal został uchwycony, jak rzucał flare z book of hoeth :D
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

1 bitwa Imperium i DE

Duży mag, dwaj mali magowie, 3x5 kawy, 4 działa, 2 czołgi, smok, mala czarka, 20 wariorów, 2x shadzi, 2x5 DR, 3x5 furie, 4 bolce. 4 mapka

Przeciwnicy wygrali rzut i zaczeli bitwę. My wybraliśmy stronę z dwoma górkami. Bolce ustawiliśmy za górkami i blokowaliśmy czołgi oraz smoka. z magii wzieliśmy 3x heaven i próbowaliśmy wrzucić kometę i ciąć kawę pociskami. Przez całą bitwę mizialiśmy się i nie wydarzyło się nic ciekawego poza zniszczeniem czołgu który pojechał za lewy las i nie miał jak uciec przed bolcami. Ostatecznie 11:9
Nom, nic ciekawego sie nie dzialo, oprocz twojego patologicznego walowania. Pozdrawiam tate, ktory patrzyl na to ze stoickim spokojem. No, ale coz, moze wlasnie o to w tej grze chodzi... Full profeska, ajt? Szkoda, ze bo bitwie z wami przeszla nam ochota na dalsza gre.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

:shock: :?
Oj grubo...
Jakieś fakty bo tak rzucać oskarżenia to... średnio...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Flamery w ostatniej turze chodza 9 cali, zeby ustawic sie na krancu lasu i wypalic do moich shadow na mniej wiecej 17. Mierzymy losa z mojego dziala, ewidentnie lezy na bolcu, kolega przesuwa bolca drugim paluszkiem i twierdzi, ze nie widzi, a sam bolec laduje 2 cm za stolem. Insynuacje, ze przestawilem caly oddzial przed faza strzelania i dzialo, ktore widzialo jagera juz go nie widzi :) Rozne takie...
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

eh ale to niestety chyba norma na masterach zawsze się znajdą tacy wałkarze... żal takich troche bo ciśnienie skacze:P
też w ubiegłym roku podobną sytuacje mieliśmy jak mówisz...
pzdr
Podpis usunięty - nieregulaminowy. Administracja

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

aaaaaaaaaa, to TEN Andrzej! :D

oj ja też mam zaległości z kolegą do nadrobienia :roll: :wink:


Teraz sesja, ale mam nadzieję, że na Dracona się Bąki wybierają to może uda się trafić :wink: :P

pozdro!


P.S. Stachu, zgól brodę :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Flamery w ostatniej turze chodza 9 cali, zeby ustawic sie na krancu lasu i wypalic do moich shadow na mniej wiecej 17. Mierzymy losa z mojego dziala, ewidentnie lezy na bolcu, kolega przesuwa bolca drugim paluszkiem i twierdzi, ze nie widzi, a sam bolec laduje 2 cm za stolem. Insynuacje, ze przestawilem caly oddzial przed faza strzelania i dzialo, ktore widzialo jagera juz go nie widzi Rozne takie...
Flamery nie ruszyły się więcej niż 6 cali, nie patrzysz się na pole bitwy tylko gadasz z kumplami, a potem mówisz że przesunąłem je więcej niż powinienem, choć nie pamiętasz dokładnie gdzie stały. Jakoś dziwne dla mnie jest, że działo które niby widziało bolca w 1 turze nie strzelało po nim, tylko przez 3 tury rąbało po 2 piechociarzach. Dlaczego? Bo go nie widziało na początku gry, a jako że bolec się nie ruszał (stał w samym rogu stołu) ruszyć się musiało Twoje działo.

Rince pisze:Insynuacje, ze przestawilem caly oddzial przed faza strzelania
Aha, czyli kiedy ja mówię że wałujesz, to są insynuacje. Ale kiedy Ty mówisz, że ja wałuje, jest to święta prawda. Już nie pamiętasz, jak chciałeś przenieść 3 kości z PD do DD? Gdyby nie to, że znam się na imperium, wałowałbyś nas aż miło przez 6 tur. Ale nie, to ja Was wałowałem :?

W ogóle troche dziwne jest dla mnie pisanie takich rzeczy po podaniu sobie rąk i przeproszeniu za ciśnienie. Ale jak sobie chcesz, następnym razem zastanowię się przed podaniem Ci ręki.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

O_o Chlopaku, ty sie wez ogarnij... Po pierwsze nie przeprosiles nas za nic... Po drugie nie jestem byle burakiem, co ci nie poda reki po grze w figurki, ok? Nie wymyslaj teraz bzdur, bo nie pisalbym tego, gdybys nie oszukiwal.

-Patrzylem ci na rece cala bitwe, a flamery sam przesunales blizej, nawet bez zadnych klotni. Najwidoczniej wiedziales, ze znowu walujesz. Wiedzialem dokladnie, gdzie staly...
-A dzialo nie strzelalo do bolca, bo zaslanialy go najpierw psy z jagerem, a pozniej flamery.
-Jak mozna wciskac komus kit, ze przesunal modele w fazie strzelania, kiedy cala bitwe patrzyles nam na rece? Geezus jak ty sie miernie teraz bronisz... Zal mi ciebie.

Ale posta tworzyles wybitnie dlugo. Cos tam trzeba bylo powymyslac, co by sprobowac naprawic i tak juz mocno nadszarpnieta reputacje, nieprawdaz?

Ty sie bedziesz zastanawial czy mi podac reke? Dobre... Jestes nabezczelniejszym malolatem jakiego mialem okazje poznac grajac w battla.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

ODPOWIEDZ