8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Tandor92 »

Nawet fajny myk ze strzelaniem, podobny jest w WAB.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Gdzieś słyszałem takie hasło...
"Warhammer-War is everywere".

Dodam od siebie.
"Even in the fucking forest...".
Normalnie lasy zżerające jednostki :shock:

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Virgo pisze:Champion = One free reform
Zasieg szarzy ikony? Hahaha. Kreska, zwiniecie, kreska, magia - nara.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

swieta_barbara pisze:
Virgo pisze:Champion = One free reform
Zasieg szarzy ikony? Hahaha. Kreska, zwiniecie, kreska, magia - nara.
Tez o tym pomylsalem. Ikona dla kazdego! ;)
W gruncie rzeczy, to przegieciem ikony jest to, ze reform sie robi przed szarzami. Tu o niczym takim sie nie mowi, wiec moze nie puszcza takiego babola.
A tak serio, te plotki wydaja sie malo przekonujace. Za czesto pada tam slowo "spekluacja".
Obrazek

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Mi się bardziej podoba wampierz generator jądrowy 7(rzut)+2za lorda+2(master of the black art)+2-3za hipków+1 periapt i to i tak słabsza wersja.
A przeciwnik kontruje to ta dam 4DD+2 za caddy'ich powiedzmy. Można będzie poszaleć z mistrzami murzyńskich sztuk przez kilka tygodni. Potem nadejdzie BP
Ps trochę usciślonek i ograniczeń was czeka chłopaki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Taka magia jest nawet fajna, ale miałaby sens tylko wtedy, jeśli VCtom zabrać recast. Inaczej po prostu miażdżą system. Dobra, rzuciliśmy 5 i 3. Ty masz jakieś 7-8 DD i 4 scrolle, supcio.

Ja mam: 8 PD + 5 za magów + 8 za 4xMBA + 1 periapt + książka. Przepuszczam moje 21 kości przez lorda ze skull staffem i wskrzeszaniem guli. Albo rzucam 11 popychaczek na turę. Zing!

Awatar użytkownika
Lueviel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lueviel »

Barbarossa pisze:Taka magia jest nawet fajna, ale miałaby sens tylko wtedy, jeśli VCtom zabrać recast. Inaczej po prostu miażdżą system. Dobra, rzuciliśmy 5 i 3. Ty masz jakieś 7-8 DD i 4 scrolle, supcio.

Ja mam: 8 PD + 5 za magów + 8 za 4xMBA + 1 periapt + książka. Przepuszczam moje 21 kości przez lorda ze skull staffem i wskrzeszaniem guli. Albo rzucam 11 popychaczek na turę. Zing!
Pfff! Napewno będą ograniczenia, żeby to wszystko było grywalne. Nie znacie przecież całości zasad.
Robicie z igły widły #-o
WFB: Ogre Kingdoms

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Jestem przerażony, po powrocie z długiej przerwy... Zapewne pół jednostek co teraz hajci na stołach zostanie wymienionych na inne jednostki których nie spotykamy. Gra będzie może ciekawsza, bardziej nieprzywidywalna ale czy lepsza? Wątpie... Mam jednak pytanie: Czy któraś z plotek została potwierdzona przez GW albo ich przedstawiciela. Z góry dzięki :)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

widzialem i takie plotki ze miscast jest na 1-1 jak i na 6-6. miscast tez jest dla maga za 2 nieudane rzucenia czarow w turze.
jezeli w RB faktycznie bedzie tyle itemow to bedzie niczym powrot z 5ed. gdzie wiekszosc itemow byla w booku a AB juz mialy tylko pare dodatkow (z wyj.krasnali)
no i wtedy pdf-y moglyby byc nastepcami RH.

i to by bylo piekne.

BTW odnosnie icony i reformow...TK dostaja niedlugo nowego AB wiec pewnie sie skonczy rumakowanie z icona.

poza tym podoba mi sie zestawienie FCG. de facto oddzialy maja 360* pola widzenia. skoczy sie nabijanie 40k z 20 chlopa gdzie zaden nie zauwazyl tyciego smoka tuz obok.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Wydaja sie fajne :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

jezeli w RB faktycznie bedzie tyle itemow to bedzie niczym powrot z 5ed. gdzie wiekszosc itemow byla w booku a AB juz mialy tylko pare dodatkow (z wyj.krasnali)
W podręczniku do V edycji magicznych przedmiotów było tyle co w podręczniku do VII, a dodatkowo nie była podana ich wartość punktowa. Zasady dotyczace magii oraz karty czarów, wiatrów magii i magicznych przedmiotów były w dodatku Warhammer Magic. Dadatkowo w Księgach Armii podane były magiczne przedmioty właściwe tylko dla tej armii i jej specjalnych bohaterów.
Myślę, że na razie nie ma co lamentować nad VIII edycja. Zobaczmy najpierw co nam GW zgotuje.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Muszę powiedzieć, że coraz bardziej mi się to wszystko podoba.

Po pierwsze, wywraca system -> mamy coś nowego, jest ciekawie.
Po drugie, losowość zaczyna być znacznym plusem. Sam nie jestem zwolennikiem miliona rzutów na wszystko, ale czy ktoś dział nie wystawia, bo dwa razy się dorzut robi? "Miarka w oku" to umiejętność, którą trzeba zdobyć i podziwiam ludzi, którzy co do milimetrów potrafią się ustawić. Jednak wojna to nie szachy - tu nie ma, biegniemy tyle i koniec. Wojna to ciąg niezależnych nawet czasami wydarzeń i tylko naprawdę wielcy generałowie potrafili to ogarnąć... albo oddziały na które można było polegać. Więc era szachów skończona i bardzo dobrze.
Po trzecie, zgadzam się, bo jakże tego nie uczynić z graczami takimi jak Jankiel czy Barbarossa, nie ma co biadolić. System się zmienia. Coś znowu poleci w górę, coś znowu spadnie w dół. Ale korzyść może być wyraźna.
Po czwarte, FCG to w końcu to! :D
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Paku pisze:Jestem przerażony, po powrocie z długiej przerwy... Zapewne pół jednostek co teraz hajci na stołach zostanie wymienionych na inne jednostki których nie spotykamy. Gra będzie może ciekawsza, bardziej nieprzywidywalna ale czy lepsza? Wątpie... Mam jednak pytanie: Czy któraś z plotek została potwierdzona przez GW albo ich przedstawiciela. Z góry dzięki :)

TY ŻYJESZ :D!

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Mi podoba się wszystko oprócz tego że szeregio przechodzą z tyłu do przodu chocaż - moze przynajmniej będę wystawiał eternali ;) A pozatym wszystko jest git :D
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Lore of Shadows;

One spell you can switch the position of two characters that are 'within 18"' (not sure if they have to be within 18" of each other, or just to the caster).

Finding a magic item in the woods (presumably a reason to go into the woods, considering you could lose a 6th of your unit).

Whilst I happen to be posting, it seems I may have been premature in moving the 'no partials' to discredited. I'm leaving it there for now, as I ask around (again).
:mrgreen:

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Moim zdaniem(z któym nikt się nie liczy) system czekają poprawki kosmetyczne i procenty. Magia pewnie zmieni się nie znacznie, pewnie nowe reguły miscastów, pewnie powyżej wspomniane miscasty po nieudanym rzuceniu dwóch czarów w turze(na tym mocno tracą wampiry ze wskeszaniem i armie które przekładają ilość czarów nad jakością), lory podstawowe pewnie dostaną kopa i moją się pojawić znamiona magii(dziwna plota) np. magowie tylko z lorem ognia obrywają ataki od ognia z S-2, a ataki monsterów i wierzchowców z gościa z animalem przerzucają trafienia i mają S-2 itp., jak dla mnie pomysł ciekawy i dodaje klimatu.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Według mnie najsłabszy ze wszystkich jest pomysł z potworami czekającymi w lesie... Jeszcze rozumiem na mapie kampanii takie numery, ale laski na polu bitwy nawet nie przypominają zagajników. Stoją sobie trzy drzewa i tam czai się bestia... Czuję że w moim otoczeniu pojawi się nowa house rule - "olewamy zasady potworków w lesie".
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

likaon pisze:pewnie powyżej wspomniane miscasty po nieudanym rzuceniu dwóch czarów w turze(na tym mocno tracą wampiry ze wskeszaniem i armie które przekładają ilość czarów nad jakością)

Jeżeli dobrze pamiętam to była tam mowa o dwóch nie udanych rzutach pod rząd. Jeżeli się nie mylę to prawie nic nie zmienia w VC. Nie udało mi się wskrzesić z jednej kości to teraz użyję dwóch.
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Havelock pisze:Według mnie najsłabszy ze wszystkich jest pomysł z potworami czekającymi w lesie... Jeszcze rozumiem na mapie kampanii takie numery, ale laski na polu bitwy nawet nie przypominają zagajników. Stoją sobie trzy drzewa i tam czai się bestia... Czuję że w moim otoczeniu pojawi się nowa house rule - "olewamy zasady potworków w lesie".
zasada terenow jest ok. im bardziej urozmaicone tym moim zdaniem lepiej.
1)nikt nie kaze ci do tego lasku wchodzic (zwlaszcza ze byle zagajnik jest broniony przez Ancient-a to inna sprawa)
2)obrazenia za tereny sa znane vide poletko lawy/ rydwan w lesie itd itp.
cale oddzialy od terenow tez znikaly nawet w bardziej nietypowy sposob (np teleportacja wlasnego uciekajacego oddzialu przez 2-3 wlasne jednostki i wladowanie sie na obelisk)
3)kampienie sie "collegium magicus" w lesie bedzie pociagalo za soba pewne ryzyko 8)

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Te bijące lasy, jeśli już to pewnie będą tzw. "specjalne elementy terenu" (takie jak pomnik chwały, miejsce uświęcone krwią bohaterów itp. pierdoły z końca obecnego podręcznika... na których swoją drogą rzadko się gra)

ODPOWIEDZ