9HnG! ; Knurów ; 8 maja 2010 ; 2350 pkt

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Szmyt
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

9HnG! ; Knurów ; 8 maja 2010 ; 2350 pkt

Post autor: Szmyt »

Klub WFB "Schwarze Pferd" we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Knurowie, zaprasza na turniej WFB klasy lokalnej:

Dziewiąto Haja!
Kto w końcu wygroł?!?!

czyli wiosenne treningi przed nowym, ciężkim i (oby!) przełomowym sezonem ligowym.
Punkty standardowe, ze systemem Szmyta coby usprawnić wybór i starcia kontrolne przed DMŚ i DMP.


Patronat medialny: Forum Border Princes


Kiedy?
8 maja 2010r.
Rozpoczęcie bitew o godz. 10:00, jednak osoby biorące udział w turnieju prosi się o dotarcie na godz. 9:30.

Gdzie?
Hala sportowa MOSiR Knurów osiedle Szczygłowice ul. Sztygarska
Opis dojazdu zamieszczam na końcu posta.

Jaki format turnieju?
2350pkt.

Zgłoszenia:
Termin zgłoszeń i wysłania rozpisek (jako text summary, html lub PDF jako wydruk z AB) upływa 7 maja, godz. 12:00 na adres: haja.na.grubie@gmail.com
Zgłoszenia podawane w postach lub bez wysłanej rozpiski mogą zostać zignorowane.
Możliwość wcześniejszego zamknięcia listy zgłoszonych.

Zgłoszenie powinno zawierać: imię (ew. ksywę) oraz nazwisko. Dodatkowo pożądane jest wpisanie klubu i miejscowości oraz numeru do szybszego kontaktu (gg lub kom). Numeru Gracza (ID) ze strony Polskiej Ligi WFB nie wymagam. Wszystkie zgłoszenia zostaną potwierdzone mailowo.

Limit miejsc:
36 graczy.

Wstęp:
Za udział w turnieju pobierane jest od gracza 10zł.
Widzowie również są mile widziani - dla nich wstęp wolny.

Nagrody:
Trofea za miejsca I-III sponsoruje MOSiR Knurów.
Za wygrany turniej przewiadziany upominek w formie boxa z modelami WFB a wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane inne nagrody.

Zasady turnieju:
Turniej klasy lokalnej, single. Zasady turnieju zgodne z Balancing Patch v1.6. Dodatkowo obowiązują aktualne FAQ i polskie uściślenia sędziowskie.

Dopuszczone listy armii:
- wszystkie aktualne AB
- Errantry War
- Chaos Dwarves - te z 'Ravening Hordes'; jednostki zielonoskórych z księgi armii 'Orcs & Goblins'; można brać jednostki DoW jako rare.
- Dogs of War wg Warhammer Chronicles 2004 jako samodzielna armia
- oddziały Dogs of War, wg. pdf'ów ze strony GW, a także zasad umieszczonych w kodeksie Ogre Kingdoms
- Kiselv wg Warhammer Chronicles 2004 jako sojusznicy
- Ogre Kingdoms Rhinox Raiders wg White Dwarfa UK 309
- Goblin Ecology.

Stoły i makiety:
Gramy na stołach 72x48 cali.

Progi punktowe:
Co 200pkt.

Bonusy:
100 pkt za zabicie generała oraz zdobycie sztandaru armii. Zajęcie ćwiartki, sztandary - również 100 pkt.

Scenariusze:
i obowiązują w 1 i 2 bitwie.
Sztuk jest 6 i są one przypisane do każdego stołu. Znaczy to, że gracz po doborze przeciwnika kierowany jest na stół na którym znajduje się karteczka informująca o zasadach scenariusza.

Krywałd, Bojków, Nieborowice.
Stół podzielony jest na 4 części wzdłuż dłuższej krawędzi co 12". Zajęcie tych części pod koniec bitwy zastępuje normalne ćwiartki. Część najbliżej krawędzi stołu przy własnej strefie rozstawienia warta jest 50VP, dwie części środkowe warte po 100VP i część która znajduje się w strefie rozstawienia przeciwnika za 150VP. Ogólnie jest 400pkt do zdobycia.

Szczygłowice, Gierałtowice, Książenice.
W strefie rozstawienia graczy znajdować będzie się budynek. Za jego utrzymanie gracz otrzymuje 150VP. Za zdobycie budynku przeciwnika 250VP. Bez ćwiartek. Ogólnie jest 400pkt do zdobycia.

Przyszowice, Ornontowice, Leboszowice.
Po rozstawieniu armii a przed rozpoczęciem bitwy 2 oddziały z każdej armii mogą przemieścić się o D6 cali w każdą stronę. Nie wykonują żadnych normalnych ruchów ani manewrów a jedynie oddział zostaje przemieszczony w dowolną stronę mierząc od środka oddziału. Wykonane przemieszczenia wykluczają możliwość szarżowania w 1szej turze nawet jeśli odległość jest zachowana. Kolejność wykonywania przemieszczeń jest losowana jak przy rzucie na rozpoczęcie (wygrany decyduje kto zaczyna roszady). Ćwiartki normalnie.

Wilcza, Żernica, Kuźnia Nieborowska.
Gracz wyznacza w armii przeciwnika bohatera który jest tajnym agentem / zdrajcą. Za jego zabicie gracz otrzymuje dodatkowe 200VP. Za niedopuszczenie do zabicia bohatera wyznaczonego przez przeciwnika przyznaje się 200VP. Wyznaczenie bohatera przed rozstawniem. Ćwiartek nie ma. Ogólnie 400VP do zdobycia.

Pilchowice, Chudów, Łuże.
Gracz wyznacza sztandar w swojej armii, który działa jak pojedyncze rzucenie czaru Second Sign of Amul (nr 2 z Heaven które daje D3 przerzuty na trafienie, rany, zbroje, wardy) które działa przez całą bitwę i nie może być dispelowane. Sztandar jest warty 100VP więcej dla przeciwnika. Ćwiartki po 75VP. Ogólnie 400VP do zdobycia.

Stanica, Wilcze Gardło, Smolnica.
Elitarny oddział [rules in progress]


Rozpoczynanie: Na początku bitwy gracze wykonują rzut kostką D6- wygrywający wybiera zaczynanie bądź stronę. Gracz który wygrał rzut kością wystawia jako pierwszy.

Zasady doboru przeciwników:
Według metody Szmyta z widełkami, czyli: przed rozpoczęciem turnieju zgłoszeni gracze utworzą listę wg. pozycji w Polskiej Lidze WFB. Przy czym kolejność zostanie odwrócona - osoba najniżej w rankingu będzie pierwsza na liście.
Po oficjalnym przywitaniu, osoby z utworzonej wcześniej listy kolejno będą wybierać sobie przeciwnika z którym stoczą pierwszą bitwę. Wybierający będzie miał do dyspozycji listę ze zgłoszonymi i obecnymi graczami.
Po pierwszej bitwie zostanie utworzona lista wg. liczby punktów w systemie 20:0 zdobytych w pierwszej bitwie w której osoba z najniższą liczbą punktów znajdzie się na początku listy i tym samym ona zacznie wybór kolejnego przeciwnika. Gracz wybierający będzie mógł wyzwać na bitwę osobę która ma maksymalnie 10pkt więcej od niego. Rewanżów nie gramy.
Sytuacja zostanie powtórzona przed trzecią bitwą.
W każdym wypadku i przed każdą bitwą osoba wybierająca będzie miała nieprzekraczalną granicę 1,5-rej minuty na wybór przeciwnika. W innym wypadku zostanie pominięta i otrzyma 2 ujemne punkty.

Ilość bitew:
Gramy 3 bitwy, każda 6 tur.

Plan bitew:
9:30 - 10:00 zapisy, przywitanie i dobór graczy
10:00 - 13:00 I bitwa
13:15 - 16:00 II bitwa
16:15 - 19:00 III bitwa
19:15 - ogłoszenie wyników.

Inne punkty:
- malowanie: 0 - 2 pkt (1 pkt - 50% armii pomalowanej; 2 pkt - 100% armii lub 100% bez pojedynczych modeli nie będących bohaterami, maks. 5 x US1 / 2 x US2 / 1 x US3)
- estetyka: 0 - 2 pkt (1 pkt - modele pomalowane więcej niż 3 kolorami z widocznymi cieniami oraz pomalowanymi wszystkimi większymi detalami; 2 pkt - modele ładnie pomalowane z wszystkimi detalami oraz tworzące zgraną całość w armii)
- konwersje: 0 - 2 pkt
- podstawki: 0 - 1 pkt
- holy shit! (ogólne, bardzo pozytywne wrażenie całej armii lub kilka modeli zapierających dech w piersiach): 1 pkt
- komplet: kostki, armybook (brak w sytuacjach spornych będzie powodował rozstrzygnięcie kwestii na korzyść przeciwnika), znaczniki i miarki, dodatkowy las dla WE: 0 - 2 pkt

Punkty ujemne:
- worst play - za przeciąganie bitew, wykłócanie się, chamskie odzywki i złośliwe overguessy a także inne, niegodne Gracza zachowania. Przy przeciąganiu bitew należy takiego gracza zgłosić najpóżniej 30min przed planowanym zakończeniem bitwy- wykłócanie się 5min przed końcem i zakończenie bitwy po wyznaczonym czasie będzie skutkowało minusowymi punktami dla obu graczy ( patrz również: uściślenia (strona 12) ): do -3pkt
- modele nie przypominające tych używanych w bitwach (tzw. 'proxy'): do -2 pkt

Dodatkowe informacje:
- na terenie MOSiR obowiązuje zakaz spożywania alkoholu (palić można przed wejściem),
- przy zapisach każdy gracz dostanie swoją rozpiskę - można więc przyjechać bez,
- automaty z napojami i batonami znajdują się tuż obok miejsca w którym rozgrywany będzie turniej- do sklepu czy jakiegoś bufetu trzeba się ok. 150-200m pofatygować
- spodziewamy się że w czasie trwania turnieju przechodzić będą tamtędy zaciekawieni ludzie, więc już proszę o wyrozumiałość,
- turniej zgłoszony do Polskiej Ligi WFB,
- pojawią się ogólnodostępne ulotki z lokalnych pizzerii
- w wypadku nieparzystej liczby graczy, przed rozpoczęciem wybierania przeciwników metodą Szmyta zostanie przeprowadzone losowanie gracza który będzie pauzował - w kolejnych bitwach będzie to gracz z najmniejszą zdobytą ilością punktów; 'baje' za 16, 14, 12, w kolejnych bitwach
- żeby otrzymać punkty za estetyke, należy posiadać co najmniej 1pkt za malowanie
- organizator postara się dotrzymanych godzin trwania bitew i planowanego zakończenia - proszę o nie spóźnianie się i o współpracę
- scenariusze nie będą w znaczący sposób wpływać na rozgrywkę - ot, takie tam 50 albo 100 pkt za wypełnienie. Podane zostaną w niedalekiej przyszłości.


Edit:

8.25 25.04.2010

Dodano scenariusze.

[ edit - się zobaczy ]


Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji powyższego regulaminu, oraz do jego zmiany w dniu turnieju.


Na możliwe pytania będę czekał na gg: 2873006 lub kierować na haja.na.grubie@gmail.com

Zapraszamy!


Dojazd:
Możliwy w dwojaki sposób:
- samochodem, według podanych niżej map. O ile do Knurowa trafić raczej prosto to ze znalezieniem osiedla Szczygłowice i tamtejszej hali sportowej z basenem mogą być problemy to proszę zajrzeć na poniższe mapy.
- autobusem, linie:

194 start z: 'Gliwice plac Piastów', najlepiej o 7.59 lub 8.59, czas jazdy 36min, UWAGA! należy wysiąść na przystanku Szczygłowice Skrzyżowanie i kierować się w stronę kopalni KWK Szczygłowice- wg. google to spacer o długości 1.4km, gdyż autobus jedzie dalej (nie jedzie pod kopalnię więc proszę nie zaspać)

710 start z: 'Gliwice plac Piastów', najlepiej o 8.31, czas jazdy 39min do przystanku 'Szczygłowice Kopalnia', jest to koniec trasy

47 start z: 'Zabrze Goethego', najlepiej o 8.37, czas jazdy 59min do przystanku 'Szczygłowice Kopalnia', jest to koniec trasy

Powyższe dane oparłem na stronie KZK GOP. Autobus linii 120 z Katowic w soboty niestety już nie kursuje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, o 08:29 przez Szmyt, łącznie zmieniany 2 razy.

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

Zgłoszenia:

[ 42 - 7.05.2010r 9.15]

1. Paweł 'Człowiek Armia' Fugiel ; armia Dark Elves ; klub Schwarze Pferd ; Knurów
2. Krzysztof Waniczek ; armia Daemons of Chaos ; klub Schwarze Pferd ; Pilchowice
3. Patryk Bastrzyk ; armia High Elves ; Pilchowice
4. Sergiusz 'Eldritch / Dobry Nauczyciel' Skorek ; armia Daemons of Chaos ; Katowice
5. Krzysztof Kawula ; armia Wood Elves ; Kluczbork
6. Robert 'Eltazar' Kawula ; armia Warriors of Chaos ; Kluczbork
7. Marcin Böhm ; armia Ogre Kingdoms ; klub Varangian Guard ; Kędzierzyn-Koźle
8. Kuba 'Foo' Glogowski ; armia Empire ; Mikołów
9. Jakub Drozdowski ; armia Empire ; Pilchowice
10. Bartłomiej 'Eltharion' Dudek ; armia High Elves ; Tychy
11. Grzegorz John ; armia Dwarfs ; Łaziska Górne
12. Dariusz 'C4H10' Butanowicz ; armia Vampire Counts ; klub Legion ; Jastrzębie Zdrój
13. Dariusz Mastrowski ; armia Tomb Kings ; klub Szybki Szpil ; Tychy
14. Mateusz 'Fudal' Fudali ; armia Dwarfs ; klub Varangian Guard ; Kędzierzyn-Koźle
15. Jakub 'Jankiel' Jankowski ; armia Dark Elves ; klub Szybki Szpil ; Katowice
16. Piotr 'Morrok' Otlewski ; armia Skaven ; klub BWT ; Wrocław
17. Jan 'Gryf' Pander ; armia High Elves ; klub Varangian Guard ; Zawada
18. Adam Jędrzejek ; armia Empire ; klub Szybki Szpil ; Tychy
19. Michał 'Nashu' Macioł ; armia Vampire Counts ; Świętochłowice
20. Marcin 'Durin' Bargieł ; armia Lizardmen ; Gliwice
21. Jakub 'TruFakking King of Greenskins / Pączuś' Stefaniak ; armia Orcs and Goblins ; klub TruFakking Vendetta ; Będzin, oi!
22. Andrzej 'Gothic' Kawula ; armia High Elves ; Kluczbork
23. Michał 'Zythaar' Chodorek ; armia Bretonnia ; Świętochłowice
24. Robert Martyniuk ; armia High Elves ; Gliwice
25. Sławek 'Loke' Sasuła ; armia Warriors of Chaos ; klub Bractwo Kości ; Wodzisław Śląski
26. Andrzej 'AndrzejAndrzej' Bąk ; armia High Elves ; klub Szybki Szpil ; Gliwice
27. Marek Bąk ; armia Daemons of Chaos ; klub Black Orc ; Gliwice
28. Marcin 'Undead' Jabłoński ; armia Tomb Kings ; klub Legion ; Kraków
29. Krzysztof 'Skaven' Żelazko ; armia Lizardmen ; klub Legion ; Kraków
30. Tomasz 'Laik' Gęgotek ; armia Wood Elves ; Bielsko-Biała31. Big Boss M
32. Maciej 'Klocek' Grzegorzek ; armia Vampire Counts ; klub Ósma Bila ; Bielsko-Biała
33. Marek 'Solo' Kiełbasa ; armia Daemons of Chaos ; klub Szybki Szpil ; Tychy
34. Łukasz Kocoń ; armia Empire ; klub Szybki Szpil ; Żywiec
35. Marcin 'Król Goblinów' Salamon ; armia Orcs and Goblins ; Katowice
36. Łukasz Okoński ; armia Wood Elves ; klub Schwarze Pferd ; Gliwice
37. Marcin Kocoń ; armia Dark Elves ; Żywiec

-------------

38. Przemysław Kulpiński ; armia Empire ; klub Szybki Szpil ; Tychy
39. Mateusz 'Bombaj' Dąsal ; armia Skaven ; Częstochowa
40. Jakub 'Stefczyk' Szewczyk ; armia Skaven ; Wroclaw
41. Dominik 'Domin' Łach ; armia Tomb Kings ; klub Black Orc ; Gliwice
42. Filip 'Cosmo' Górecki ; armia Skaven ; Zabrze
Ostatnio zmieniony 7 maja 2010, o 08:32 przez Szmyt, łącznie zmieniany 11 razy.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Hmmm czyli juz mamy 3 armie demonów hmmmm ciekawie ciekawie :)

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Kraków sie zjawi na 100%...zgłoszenia na dniach polecą;]

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

Aktualka - scenariusze i zgłoszenia.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, o 08:29 przez Szmyt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

sign me in na listę mniej ważną, moze jeszcze kogoś z Wrocławia namówię ;)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ja tez postaram sie byc (wysłalem juz zgłoszenie :wink: ) - HE
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Czym sie różni lista mniej wazna od zgloszeń?? :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Jeśli mogę Szmyt:Na mniej ważnej są osoby chętne do gry, tyle tylko że nie wysłały jeszcze oficjalnego zgłoszenia i rozpiski.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

to jest pewna data?

Bo slyszalem, ze ponoc jest zmiana terminu

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Chyba jakies plotki
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 364

Post autor: Proch »

a jak zagram niepomalowaną armią TK z kilkoma tylko proxami to dostanę jakieś pkt za urozmaicenie turnieju? :D

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

ktoś ma pożyczyć 6 censerów?

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Eh Proch ty to sobie jaja robisz, bo i tak wiem że przyjedziesz z HE.

Morrok, jedziesz na Haje sam, czy z Golonką?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Morrok pisze:ktoś ma pożyczyć 6 censerów?
Niepomalowanych od ręki. ;) O pomalowanych trzaby uderzać np. do Bombaja, o ile a)jedzie i b) sam nie wystawia.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

mogą być niepomalowani, bo cała moja armia wygląda jak wczesne WIPy w tej chwili ;)

A co do tego jak przyjadę- nie wiem. Poprzednio przyjechałem sam, skacowanym alkociągiem, tak więc możliwe, że tak będzie i tym razem ;)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Proch pisze:a jak zagram niepomalowaną armią TK z kilkoma tylko proxami to dostanę jakieś pkt za urozmaicenie turnieju? :D
Kurcze ... ja mam zamiar sproxowac 3 balisty to jest juz chyba wiecej niz troche 8-[
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Morrok pisze:mogą być niepomalowani, bo cała moja armia wygląda jak wczesne WIPy w tej chwili ;)
To daj tylko znać czy przyjedziesz i będą czekały. :)
Eltharion pisze:
Proch pisze:a jak zagram niepomalowaną armią TK z kilkoma tylko proxami to dostanę jakieś pkt za urozmaicenie turnieju? :D
Kurcze ... ja mam zamiar sproxowac 3 balisty to jest juz chyba wiecej niz troche 8-[
W tej materii polecam kontakt ze Szmytem i opis problemu (może być ze zdjęciami) żeby nie było zdziwienia. Szmyt jest dość zasadniczy. ;)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8216
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

KrzysiekW pisze:Szmyt jest dość zasadniczy. ;)
True.

Jak ktoś będzie jechał pociągiem, czy w jakiś inny sposób będzie musiał zachaczyć o plac piastów, a nie zna dokładnie połączeń autobusowych plac piastów-Knurów, niech napisze do mnie na pm i pojedziemy razem.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

niby ja jestem zasadniczy? jeszcze nikogo nie wyprosiłem z Haji...

AndrzejAndrzej - lepiej się zgłoś zawczasu bo na siłę nie będę Cię wpychał! :twisted:

ODPOWIEDZ