8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Jab »

antonio pisze:Wtedy abomka bedzie uznawana za full klimat 8)
Raczej mniejsze zło...
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 364

Post autor: Proch »

gdzieś czytałem wypociny jednego z GS'owców który opisywał że jednym z problemów jest brak epickości starć.. że o zwycięstwie nie decyduje ilość wybitych jednostek i ścielące się trupy czy wyczyny bohaterów
a tak naprwadę liczy się:
-ilość szeregów..
-liczebność
-sztandary
- i takie tam.
a w starciu gine zazwyczaj 3-4 typka a cały oddział zwiewa choćby to było 20 rycerzy imperialnych w pełnej szrży to i tak odbiją się od 15 jaszczurek ze slanem BSB z WB..

coś mi się zanosi że jednostki stanieją i oddziały porobią się większe by nadać starciom wiekszego rozmachu i widowiskowości, a tym samym elitarne jednostki typu heros na Gryfie będą wymiatać tak jak Sauron we wprowadzeniu do LOTRa :wink:

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Z Dnia na dzień coraz ciekawsze newsy
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »


Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Swoją drogą GW jest bezczelne... mogliby w końcu dać opcję "Polska" przy wyborze kraju z którego pochodzisz... skoro już wydają podręczniki po polsku. Cholerni brytole...

Inna sprawa, że ten młot z tą kometa wygląda jakby miał wystrzelić w kosmos :lol2:
Myślicie że to symbol tego że tak edycja będzie wyjeb*** w kosmos :wink: :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Dawidos
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dawidos »

Jab pisze:... skoro już wydają podręczniki po polsku.
Podręczniki po polsku z tego co wiem wydają Faberzy za pozwoleniem GW, chyba że mi się coś pomieszało...

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

nie pomieszalo

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Co za różnica kto jest wykonawcą skoro na końcu to oni wydają zgodę?
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Przejrzałem sobie uważnie trailer http://www.games-workshop.com/gws/conte ... 0a&start=2 i:
1) 0:36, dolny prawy róg, to coś za psami obok demonów nurgla - nowy demon? bo na starą pokrakę nie wyglada :wink:
2) 0:43 - górny lewy róg - co to za orzełek z gościem? (chyba ze to ten nowy "gryf" z boxa... 8) )
3) 0:45 - przy kolumnie, co to za gość ze sztandarem ?

(przyznać się, ilu z was własnie rzuciło się obejrzeć trailer? :twisted: )
Obrazek

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Prawda prawda gryf i gościu od Elfów Nowy Bsb też co do demona to w sumie wygląda na nowego ale gdzieś go widziałem :D
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

ta, to jest ten "nowy" demon :roll:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

wy mi lepiej powiedzcie to co za smok w 0:37
co do orzelka to juz stara figurka a BSB jezeli tak by mial nowy wygladac t wyglada do dupy, tyle wam powiem.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

bsb przecież to stary model, tyle że limitowana edycja, kiedyś u F&F taki stał, może nadal tam jest

edit: smok to imperialny smok z FW
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Proch pisze:gdzieś czytałem wypociny jednego z GS'owców który opisywał że jednym z problemów jest brak epickości starć.. że o zwycięstwie nie decyduje ilość wybitych jednostek i ścielące się trupy czy wyczyny bohaterów
a tak naprwadę liczy się:
-ilość szeregów..
-liczebność
-sztandary
- i takie tam.
a w starciu gine zazwyczaj 3-4 typka a cały oddział zwiewa choćby to było 20 rycerzy imperialnych w pełnej szrży to i tak odbiją się od 15 jaszczurek ze slanem BSB z WB..

coś mi się zanosi że jednostki stanieją i oddziały porobią się większe by nadać starciom wiekszego rozmachu i widowiskowości, a tym samym elitarne jednostki typu heros na Gryfie będą wymiatać tak jak Sauron we wprowadzeniu do LOTRa :wink:
Oby tak było, bo rzeczywiście gięciem pały jest jak piątka moich rycerzy chaosu ucieka przed 15 ghulami, a dlaczego? BO NIE ZDAŁEM LIDERKI NA -1! Mam nadzieję, że znikną tego typu kwiatki. Rozumiem ucieczkę jak straci się 25% oddziału, ale nie w przypadku, gdy nikogo nie straciłem, zabiłem kilku, ale to nie wystarczyło, bo przeciwnik miał o szereg za dużo.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

antonio pisze: 1) 0:36, dolny prawy róg, to coś za psami obok demonów nurgla - nowy demon? bo na starą pokrakę nie wyglada :wink:
2) 0:43 - górny lewy róg - co to za orzełek z gościem? (chyba ze to ten nowy "gryf" z boxa... 8) )
3) 0:45 - przy kolumnie, co to za gość ze sztandarem ?
2) te orzel juz pojawil sie w rulebooku - jezdziec caly jest zrobiony z czesci z boxa 'prince & noble' a orzel standardowy z doklejonym na glowie emblematem z tiranoc chariota

3) ten bsb to tez konwersja - nogi od nobla pieszo, tors od silver helma, sztandar z lucznikow (obok zaraz stoi ten sam - tez z bsb jest podniesiony i z inna czescia na gornej czesci)... tylko rece i glowa jakos niewyraznie widac :)

EDIT:
rzeczywscie - moj blad... wyglada jak konwersja ale to limitowana edycja bsb wypuszczona w 2002 roku
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 maja 2010, o 12:04 przez Szmyt, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Havelock pisze:
edit: smok to imperialny smok z FW
Czyżby empire dostało smoka pod lorda 8) ^^
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

solider4 pisze: Oby tak było, bo rzeczywiście gięciem pały jest jak piątka moich rycerzy chaosu ucieka przed 15 ghulami, a dlaczego? BO NIE ZDAŁEM LIDERKI NA -1! Mam nadzieję, że znikną tego typu kwiatki. Rozumiem ucieczkę jak straci się 25% oddziału, ale nie w przypadku, gdy nikogo nie straciłem, zabiłem kilku, ale to nie wystarczyło, bo przeciwnik miał o szereg za dużo.
nie no jasne lepiej 5 knigtów zabija 50 ghuli bo co z tego ze jest ich 3 raz więcej normalnie te ghule obeszły by do okola tych knightów jeśli chcesz się czepiać ale co tam przecież maja konie i miecze kozaki. Sucharów jest dużo ale akurat wyznacznik większości przeciwników jest ważny i Gwi dziwacznie zrobi jeśli to nie będzie wpływało na walkę. Co z tego ze przede mną jest 100 gości i za mną zabije 4 i mam remis bo on ma tylko 3 ranki i większość.
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

MORFI pisze:
solider4 pisze: Oby tak było, bo rzeczywiście gięciem pały jest jak piątka moich rycerzy chaosu ucieka przed 15 ghulami, a dlaczego? BO NIE ZDAŁEM LIDERKI NA -1! Mam nadzieję, że znikną tego typu kwiatki. Rozumiem ucieczkę jak straci się 25% oddziału, ale nie w przypadku, gdy nikogo nie straciłem, zabiłem kilku, ale to nie wystarczyło, bo przeciwnik miał o szereg za dużo.
nie no jasne lepiej 5 knigtów zabija 50 ghuli bo co z tego ze jest ich 3 raz więcej normalnie te ghule obeszły by do okola tych knightów jeśli chcesz się czepiać ale co tam przecież maja konie i miecze kozaki. Sucharów jest dużo ale akurat wyznacznik większości przeciwników jest ważny i Gwi dziwacznie zrobi jeśli to nie będzie wpływało na walkę. Co z tego ze przede mną jest 100 gości i za mną zabije 4 i mam remis bo on ma tylko 3 ranki i większość.
Nie chodzi o to abym mógł łamać regony piątką rycerzy, tylko aby ta piątka nie spier...ła jeżeli nie poniesie strat własnych, bo i z jakiego powodu miałaby uciekać? Chodzi o to, żeby były modyfikatory do LD, za zabitych, a nie bo jest mnie więcej i mój oddział jest ładnie ustawiony w szeregi, a Twój nie, więc uciekasz. Przewaga powinna być liczona dopiero jak zabijesz więcej od przeciwnika, bo wtedy faktycznie może to wpłynąć na ich psychę.

Ps. I tak GW zdecyduje jak będziemy podliczać kombat, ale obecny sposób jest chory, przynajmniej według mnie. Więc nie ma co się ciskać i wykłócać, bo zdań jest tyle co graczy, albo i więcej. :wink:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

Hero na orle- tak jak pisali, nieudana konwersja pokazana już w 7ed. AB do HE
BSB- Limitowany metalowy model wypuszczony przy okazji HE Army Deala z czasów 6ed.

Swoją drogą fajne musi być ustawianie tylu pięknych modeli w jedną scenerię :wink:

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

MORFI pisze: nie no jasne lepiej 5 knigtów zabija 50 ghuli bo co z tego ze jest ich 3 raz więcej normalnie te ghule obeszły by do okola tych knightów jeśli chcesz się czepiać ale co tam przecież maja konie i miecze kozaki.
Wiesz na zasady bardziej skomplikowane niż WFB, czyli na RPG gdzie statystyki są dużo dokładniejsze, to 50 ghuli nie miałoby szans z 5 rycerzami chaosu. Może na "mega" farcie by utłukli jednego :wink:
Więc takie wampiry strasznie zyskują na uproszczonych zasadach, gdzie kryt to nie 10% a nie koło 17% ( i jeszcze raz trzeba testować czy się trafiło ), tak samo pancerz chaosu... nawet jakbyś trafił to tylko na krytyku byś może wbił parę ranek, nawet jakbyś ściśle otoczył takiego rycerza :wink:

Kolejna sprawa. Nie doszukuj się realizmu w grach fantasy, bo to bez sensu. Niektóre rzeczy przyjmij po prostu na wiarę [-o< < :wink: >

PS:
Zastanawiam się czy chociaż konie byś pobijał tymi ghulami. (porzucam sobie jak będę miał wolną chwilę ) i dam Ci PMke jak poszło :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Zablokowany