8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: Kal_Torak »

Fluffy pisze:Malo. Przy prawdopodobnie zwiekszonym formacie (3k) bedziesz miał 1500 w herosach i 1500 w oddzialach, maszynach, śmieciach itp.. Ile z tego wystarczy na oddział piechoty? Mający nadal 4''M i losowy zasięg szarzy? A nawet jak wystawisz piechotę będziesz sie chwile cieszył stubbornem to sorry, ale 1500 pkt w herosach zje Ci taki oddział na surowo nożem i widelcem.Połącz to z powyższym postem pt "co dwa smoki to nie jeden), włączenia breath weapona do fazy WW i masz odpowiedz jaki los będzie czekać tą "zboostowana piechote"... Upraszczając: niewielki (ostatecznie) boost dla piechoty absolutnie nie zrekompensuje zwiększenia limitu punktowego na herosów. Teraz herosi będa latać, rzezać, a reszta punktów będzie służyc do zdejmowania ewentualnego statica/odginania szarż. Na które wysokopunktowe klocki są cholernie wrażliwe.
Fluffy mam takie pytanie ;P.

Robimy turniej na 7 edycje na 3000 punktów. Ile punktów i ilu herosów pojawi się na takie punkty? Na 3000 punktów obecnie mamy limit do 2 lordów i 5 herosów. Zatem możemy wziaść dwa smoki, dwóch magów lordów lub mieszanke tego. Dwa smoki np. stardragony same z siebie to już na dzień dobry około 1300-1400 punktów. Zostaje nam jeszcze punkty na 5 herosów. Większość kombinacji herosów na 7 edycji na 3000 punktów przekracza limit zaserowwany z plot o 8 edycji. W 8 edycji wystawisz 750 w herosach i 750 w lordach. Zatem straczy Ci na smoka i 4-5 herosów. Różnica jest taka, że w 7 edycji jesteś wstanie wstawić do rozpy znacznie większe punkty w herosach bo możesz trzasnąć 2 smoki/wielkie demony i do tego np. 5 vampirów po 200 punktów każdy (1000 punktów co przekracza limit 750 w 8).

Oczywiście dla mnie pozostawienie limitu 25% herosów i 25% lordów to za dużo. Ale mimo wszystko to mniej niż pozwalają 7 edycyjne zasady, a dokładnie szereg armii, które te limity na 7 edycje są wstanie bez problemu przekroczyć. Naprawdę nikt nie widzi tej dość znaczącej różnicy?

Ewentualnie możemy pobawić się w przykładowe rozpy na 2000-3000 punktów w wydaniu zasad 7 edycji i 8 (25%/25%).

Za to procentowy przedział będzie pozwalał wystawiać duże ilości tych tanich herosów ala gobliny. Tutaj nie wiem, jaki to będzie miało czynnik przegiętości.

Ale mam szczerą nadzieję, że w Polsce przyjmie się zmniejszanie limitu procentowego na herosów. Zasady ogólne wydają się dość ciekawe. Mamy szereg oczekiwanych boostów dla piechoty. Teraz wystarczy ten limit na herosów zmniejszyć i mam warhammera w którym już ścierają się armie wyglądające jak armie i upragnioną piechotę na stole.

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Does this mean with 25% Lord 25% heroes we can have Lords in 1k Games?
Yes.
:mrgreen:

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Tym razem przyznam ci rację aczkolwiek bardzo było by fajnie gdyby limit pkt w bochaterów był tylko do 25% w sumie
Does this mean with 25% Lord 25% heroes we can have Lords in 1k Games?
Yes.
haha :lol2:
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Gra na kolckach piechoty, moja dupa. 50% na herosó, ehhh... Herohammer pełną gębą. Może mniej niż teraz, ale niewiele mniej.
Uerph.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Theudulf ależ się obruszyłeś #-o Proponuję podejść do tego jak do zabawy, no i wypić porządnych rozmiarów kubek melisy :wink: bo jak widzisz miałem rację. A można to było wywnioskować z tego że HE dostają bohatera na gryfie w paczce, co oznacza że to jest bardzo duże prawdopodobieństwo , że właśnie będzie to lord.

Fakt wg. mnie też to jest głupie, i fakt że byliby goli. Nikt normalny by nie pchał się taki pod bolce i katapulty, ponieważ to był j-o-k-e :wink:
Bez obrazy ale to co wy wymyślacie przechodzi ludzkie pojęcie... zakładanie z góry, ze można wziąć lorda na poniżej 2k jest idiotyczne! Krew mnie zalwea jak coś takiego czytam :evil: :? :| :roll: :roll: :roll:
Wypij kubek melisy. :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

A mi na 1000 b.ładnie będzie wchodził Alter z Bow of Loren i strzałami bez Asv :mrgreen:
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Does this mean with 25% Lord 25% heroes we can have Lords in 1k Games?
Yes.
No spoko 250pkt na lorda :) W mojej armii wygląda to tak że żaden lord nie wchodzi z bazy. A hero jeden mocny lub dwóch średnich.
Prawdopodobnie jeśli gra na 3k w 8ed będzie tak szybka jak obecna na 2k to ogólnie będzie się grało też na większe pkt niż 1k

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Masakryczne te plotki. 50% na herosów absolutnie mi się nie podoba. Ktoś wspominał o powrocie do 6tej/ zostaniu na 7mej edycji. Jam chętny! :P

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Od Rakso: chciałbym tylko przypomniec, że teraz ludzie wydają więcej niż 50% na herosów w rozpiskach więc nie wiem o co płacz bo gorzej nie będzie. Szkoda, że limit aż taki, miałem nadzieję na mniejszy, ale nie zmieni to niczego na gorsze. Może poza tym, że jeśli nie będzie slotów to czekają nas armie na 10 goblińskich szamanach...
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Virgo pisze:
The sad thing is it appears OnGand HE are coming first
You mean OnG and TK.
:mrgreen:
\:D/ \:D/ \:D/ Na to czekałem

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Kulaśnie. Tylko teraz doświadczymy lordów na mniej niż 2k pkt.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Varinastari pisze:Masakryczne te plotki. 50% na herosów absolutnie mi się nie podoba. Ktoś wspominał o powrocie do 6tej/ zostaniu na 7mej edycji. Jam chętny!
Jak już zostało wspomniane limit procentowy na herosów jest bardzo plastyczny i podchodzi pod czyste zasady kompozycji. Zaś zasady kompozycyjne to właśnie te, które mają powszechną akceptację środowiska w ich zmianach. Ba! Nawet pożądane są zmiany przez owe środowisko. Dlatego jeśli reszta zasad będzie ciekawa i grywalna to nie trzeba będzie wracać do 7-6 edycji a wystarczy zmniejszyć limity procentowe na herosów. Najprawdopodobniej z uwagi na spam tanich herosów wejdą jakieś dodatkowe czynniki slotowe w herosach typu: nie można goblińskiego herosa powtórzyć więcej niż X razy ;P. To wszystko to tylko kwestia kilku najbliższych turniejów na 8 edycje sprawdzającą w praktyce owe zasady. Ja osobiście mam nadzieję, że nowa edycja pozwoli osiągnąć większy balans między armiami właśnie dzięki samym zmianom kompozycji armii + pdf do wszystkich armii.

A co do reszty zmian to jestem nastawiony dość optymistycznie. Nawet wizja mas klocków piechoty z łukami jest mi bliższa niż obecne armie jakie się wystawia. Przestraszony zaś jestem owymi kontyngentami. Pół biedy jeśli te kontyngenty to będą jednostki core brane w slotach rare - to by się jeszcze jakoś przeżyło.

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Mi po głębszym zastanowieniu plotki o 8 ed. też się podobają :) Nawet siły sprzymieżone jeśli będą w jakichś ograniczonych ilościach (max10-15%) i bez brania Rarów ;) Mam nadzieje że zrobią coś fajnego dla odziałów w skirmishu ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Pocisk pisze:
Virgo pisze:
The sad thing is it appears OnGand HE are coming first
You mean OnG and TK.
:mrgreen:
\:D/ \:D/ \:D/ Na to czekałem
Znowu orkasy będą najgorsze w systemie :twisted: (ale będą mieli gula w CK jak ich nimi pocisne! MUAHAHAHAHAHA!!!! :P)
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Kod: Zaznacz cały

 no +1 to hit large 
WTF? :( ta zasada byla bardzo sensowna
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Mhroczny Rycerz pisze:
Pocisk pisze: \:D/ \:D/ \:D/ Na to czekałem
Znowu orkasy będą najgorsze w systemie :twisted:
No mam nadzieję, że jednak nie, chociaż znając GW to jest spore ryzyko :x Natomiast mam już dość tego podręcznika i bardzo chętnie zobaczę jakieś zmiany, byle były sensowne.

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Ja po najnowszej porcji plotek do 8 edycji jestem nastawiony optymistycznie/huraoptymistycznie:)

Nie da się ukryć, że najbardziej liczę na pdf-y przystosowujące armybooki do potrzeb 8edycji. Bo głównym czynnikiem rozdupcającym system nie są złe zasady rulebooka ale brak jakiekolwiek wizji porównywalnej mocy armybooków.
Ciężko być wymagającym przeciwnikiem grając ogrami przeciwko dannonkom (ten armybook jest strasznie mocny - na 10 bitew przeciwko dannonkom złapałem 8 masakr i dwie duże porachy nie popełniając większych błędów* po prostu statline dannoków jest upiornie dobry - nie dziwię się już że BP tak okrutnie tnie demony) czy lizakom/skavenom**

Co do kontyngentów i możliwości spamowania bohaterami to tutaj BP niestety nie pomoże gdyz jest to kwestia podejścia Polskich graczy do wykorzystywania exploitów wszelakich (nie twierdzę że PG jest zły). Chodzi głownie o zdrowy rozsądek graczy (wygrywanie jest przyjemne ale miło przy tym dać przeciwnikowi pograć)
Pamietam z pobytu w Finlandii - moją pierwszą wizytę na turnieju 40k w Helsińskim sklepie GW - zobaczyłem tak cudownie relaksacyjne rozpiski że aż wstyd mi było za mój cyrk grubasów i DP lashera:)


*tak przynajmniej twierdził mój Przeciwnik podczas omawiania przebiegu bitwy(taki dobry zwyczaj z kumplami mamy)
** dlaczego nie wymieniłem VC - z nimi zawszę mogę podjąć w miarę wyrównaną walkę
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Lord na 1000pkt? oO 25%?

Idiotyzm.

Nawet mimo tego, że wejdzie mi za 250 pkt całkiem wypasiony BO Warboss na dziku, z pewnością nie goły.
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Na starych zasadach był by to idiotyzm. Na tych nowych może być w porządku
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

Ignis pisze:Od Rakso: chciałbym tylko przypomniec, że teraz ludzie wydają więcej niż 50% na herosów w rozpiskach więc nie wiem o co płacz bo gorzej nie będzie. Szkoda, że limit aż taki, miałem nadzieję na mniejszy, ale nie zmieni to niczego na gorsze. Może poza tym, że jeśli nie będzie slotów to czekają nas armie na 10 goblińskich szamanach...
Co tez nie bedzie takie bardzo straszne, bo ilosc kosci jest losowa, a dodatkowa kostka z channelowania tylko na 6 wyskakuje. wieksza ilosc magow bedzie potrzebna zeby miec wszystkie czary z lora na stole. No ale zobaczymy.

Ale fakt ze w niektorych armiach to nawet przytnie herosow, a w innych wlasnie pozwoli na wystawienie ich wiekszej ilosci. Pytanie co lepsze: ilosc czy jakosc; zalezy oczywiscie od stylu gry i reszty armii.

Zablokowany