VC Wendiga

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
diabloo23
Wałkarz
Posty: 80

Re: VC Wendiga

Post autor: diabloo23 »

Największym problemem w Twoim malowaniu jest... malowanie. A konkretnie z dokładnością. Najgorzej na figurce wygląda sytuacja, kiedy farba znajduje się nie tylko na konkretnej malowanej powierzchni ale także wszędzie dookoła. Panuj nad pędzlem i już powinno być lepiej (przynajmniej jeśli chodzi o późniejsze bejcowanie.
Inna sprawa to cieniowanie, ale o tym już koledzy wcześniej powiedzieli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Też pewnie niezbyt dobre figsy ale mam nadzieję ze chociaż jakieś postępy zrobiłem...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

krytykować plx :?

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Sorry za pytanie ale ile masz lat?

pozdro :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

17.... wiem że jak na ten wiek to powinienem mieć choć krztynę talentu ale jeśli chodzi o malowanie to....

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Varfi do zmycia koniecznie. Za złote futro można dostać kołek w serce.
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

akurat złoty w dziwny sposób mi się bardzo podoba na Varghulfie... (wiem mam dziwny gust :P)

Zachęcam do dalszej krytyki

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ymm... Czy mi się wydaje, czy futro jest na poważnie metaliczne?

No i to wygląda na jednowarstwowe malowanie. Próbuj rozjaśniać.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

facetowi opanowanie skali barwnej i operowania kolorami statystycznie pewnie zajmuje rok :) Tobie wróżę trochę więcej.

Wiem, że to Twoja armia i jeśli tobie się podoba to jest ok nic innym do tego
jak to było w Kabarecie Moralnego Niepokoju chyba :) "weszła na ring dostała w ryj, po co się pchała"

Dla mnie praca słaba. Dobór barw do bani. Farbami metalicznymi malujesz futro? Cóż twój wybór, niemniej wygląda efekt jaki osiągnąłeś nie jest wart czasu jaki poświęciłeś na to. Tu właściwie nie ma co komentować :) Ale skoro pchasz się na ring, jak wyżej.

Te fioletowo-różowe kropki w "ranach" chyba nie wiele mają wspólnego z krwią co? Vargulf to jest wampir potwór, ale nadal ma ciało i krew, a nie fioletową papkę z tubki pasty do zębów dla dzieci.
Złote futro tak samo :) Było go całego w złotym zrobić to by mógł robić za trofeum "Golden Vargulf 2010"

Pomalowałeś wszystko wydaje mi się na 1 warstwę bez rozjaśnień w ogóle - bad.

1. Skoro chcesz mieć tę niebieską/granatową skórę to żeby to w ogóle jakoś wyglądało musisz ją rozjaśnić.
np.
2:1 Chaos Black/Magic Blue
1:1 --//--
Magic Blue
2:1 Magic Blue/Skull White
wash Asurmen Blue albo Devlan Mud
1:1 Magic Blue/Skull White

stary każdy element wymaga iluś tam warstw, coraz jaśniejsze warstwy na coraz mniejszej powierzchni, a ty chwalisz się, że pecnąłeś 1 kolorem cała figurkę. Fajnie, ale nie ma tu się czym chwalić.

Te czerwone w skrzydłach to też paskudztwo :)
daj na to dodatkowo
Blood Red na krawędzie
2:1 Blood Red + Blazing Orange
1:1 --//--
może to jakoś będzie wyglądać

te fioletowe ciapki i złote futro to zło wcielone :) nie wiem co z tym zrobisz, ale zrób coś bo ciężko to oglądać.
Tak czy siak nie załamuj się i maluj. Ale przemyśl 5x jak chcesz żeby figurka wyglądała. Rozpisz sobie na kartce poszczególne warstwy kolorystyczne. Jakie kolory w jakich proporcjach i maluj tak jak zaplanowałeś.

To co wrzuciłeś Raptor niezwykle trafnie skomentował :)

Edit: Jak ci się złoty podoba, to na cierpienia Sigmara nie maluj na złoto metalikiem. Staraj się osiągnąc jasny brąz wpadający w żółć ale nie farbami metalicznymi. Tego się nie da dłużej oglądać.
np.
1:1 Beasty Brown/Charred Brown
Beasty Brown drybrush mocny
1:1 Beasty Brown/Bronzed Flesh drybrush
Bronzed Flesh drybrush delikatny
1:1 Bronzed Flesh/Gold Moon Yellow drybrush na same końcówki włosów
Gold Moon Yellow drybrush tylko w warstwach futra bezpośrednio narażonych na światło
a nie samą farbą metaliczną
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

K, nie chce się chwalić - raczej chce żeby wytknięto mi moje błędy bo w ten sposób mogę się zastanowić nad czymś i coś poprawić...
Wielkie dzięki - naprawde

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

nice wargful ,tyle że ten złoty mi nie leży
]arrrr

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Metaliki do zamalowania i to koniecznie, złote futro wygląda okropnie.Skórę i błony skrzydeł można jeszcze uratować poprzez rozjaśnienie.Trawa na podstawie wygląda jak wyprasowana,nakładaj ją za pomocą pincety małymi kępkami na wikol,będzie wyglądało bardziej naturalnie.Pracuj dalej a z każdym modelem będzie lepiej.Powodzenia.

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Nic dodać nic ująć, zabrzmi to może srogo ale sporo musisz poprawić.
Proponuje Ci zwłaszcza na początek wzorować sie jednak na przykładach malowania z GW albo coolmini bo dziwny dobór kolorów może wiele zepsuć.
Co do samej techniki nie jest juz tak tragicznie, farba nałożona możliwie cieńko i całkiem starannie. Koniecznie zainwestuj w inki i washe no i zmyj go i spróbuj normalnej kolorystyki.
Co do podstawki nie wal trawki na podstawkę bezpośrednio wpierw daj kamyczki itd. trawa wygląda lepiej gdy jest "sadzona" kępkami a nie gdy podstawka staje sie wielkim trawnikiem.

ODPOWIEDZ