DE Jankiela (VIII edycja)

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: DE Jankiela

Post autor: Jankiel »

Świrujesz coś z jakimś masterem na pegazie.
Pomysł z Hotekiem na pegazie jest Łukasza Dudzica - tylko on na WI miał tam magiczkę ze scrollem i spisywała mu się zawsze. Ja wolałem tam wrzucić bsb, bo dużo walczę i muszę mieć przerzut breaka
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

LOL :D i zjechaliscie biednego poczatkujacego gracza a moze on chcial dac pomysl na jakas rozpe for fun ;)

A tak serio to zasugerowales mi ta rozpiska powrot do samego strzelania w WE :P ciekawi mnie jak z nia poradzisz sobie w praniu - mi ciezko byloby to ugryzc bo nie wiedzialbym nawet od czego zaczac
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Jankiel pisze:
Świrujesz coś z jakimś masterem na pegazie.
Pomysł z Hotekiem na pegazie jest Łukasza Dudzica - tylko on na WI miał tam magiczkę ze scrollem i spisywała mu się zawsze. Ja wolałem tam wrzucić bsb, bo dużo walczę i muszę mieć przerzut breaka
Pomysł na WI z "hotek train" był mój i Jacka.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Pomysł na WI z "hotek train" był mój i Jacka.
No to się pojawił niezależnie. Wątpię, żeby Solo z Dudzicem wykradli rozpy z maila inkwizytorów i dali coś podobnego
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

WE mają na coś takiego naprawdę cięzko, wydaje mi się że za dużo za twardych i za szybkich celów, a kusznicy jako support też nie mili, mimo wszystko chętnie bym z tym zagrał. Może challenge na najbliższym lokalu na te punkty?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Służę
tracisz w ten sposób 5 kusz, a zyskujesz fajny oddział do odginania szarż, zjadania maszyn albo kontrowania wrogich fastów/lataczy
Do odginania szarż mam harpie - wystarcza. DR są za drodzy do takiej roli. Maszyn nie mają jak zjeść, bo nie latają i każdy rozgarnięty gracz ich zablokuje. Do kontrowania wrogich fastów wystarczają mi natomiast kusznicy. Jak nie zastrzelą, to w hth sobie poradzą. A zawsze to 10 ran zamiast 5 i 4+ AS, więc lepiej od DR przyjmują szarże fastów czy lataczy. Kusznicy mają tą zajebistą zaletę, że po oberwaniu fireballem czy jednej salwie wrogich strzelców dalej mogą walczyć, DR już przeważnie nie.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

tylko w tej rozpie raczej nikt nie bedzie strzelal do fastow a bardziej do hydry czy smoka - ja bynajmniej bym tak zrobil liczac ze choc jedna spadnie zanim dojdzie do CC z drzewcem czy driadami. choc kazdy gra inaczej - w sumie to te harpie tez tu mieszaja troche ale z dwojga zlego sam powiedziales ze stabilny oddzial moze przetrzymac szarze lataczy czy fasta wiec tez bym bral to pod uwage a na smoka czy hydre to juz tylko modlic sie o slabe rzuty dla wroga :D
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Jankiel pisze:
Pomysł na WI z "hotek train" był mój i Jacka.
No to się pojawił niezależnie. Wątpię, żeby Solo z Dudzicem wykradli rozpy z maila inkwizytorów i dali coś podobnego
Pewnie taki jeden z którym omawiałem rozpe się wygadał…
Śląsk jest mały...

;)

A tak naprawdę, to nie ma znaczenia kto co pierwszy wymyślił.
Założę się w ciemno, że kiedyś, ktoś, gdzieś wcześniej takim pegazem zagrał, no bo czemu by nie? I co z tego niby ma wynikać? Że tamten Prawdopodobny Ktoś jest Einsteinem? Wątpię.
Zresztą i tak sława i chwała przypadną temu propagatorowi Jankielowi.


P.S. Czarka ze scrollem na pegazie z Hotekiem jest pozbawionym większego sensu free-fragiem. W partii z nami harpie zjadły ją na raz – nie żeby to miało jakieś znaczenie poza 200 punktami. Może w deblu im się sprawdziła. W singlu – jeden scroll i jedna kość dispela więcej – kosztem opancerzonego BSB z kilkoma atakami – nigdy w życiu.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Ogarnięty gracz zabija najpierw fasty/latacze bo one bardzo zmieniają rozgrywkę i nie wymagają za dużo strzałów…
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Laik pisze:Ogarnięty gracz zabija najpierw fasty/latacze bo one bardzo zmieniają rozgrywkę i nie wymagają za dużo strzałów…
Ogarniety gracz jak ma 3 large targety w rozpisce, to robi taki pressing na linie przeciwnika, ze nikt nie ma czasu strzelac do fastow/lataczy (ktorych notabene swietnie mozna za hydrami pochowac).

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Wiadomo że nikt nie będzie fastów wysyłał przodem pod łuczników ale hydry mimo wszystko najszybszymi LT nie są. Jak się przeciwnik z tyłu wystawi i będzie im obcinał marsz to będą szły dość długo. Zresztą będziemy mieli okazję zagrać z Jankielem.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Znowu widzę dyskusja na temat kto pierwszy wpadł na jaki pomysł - IMO absurdalna - bo zbyt wiele kombinacji to jednak nie ma i predzej czy pozniej ktos wpadnie na pomysl na ktory chuchamy i dmuchamy jako nasz. W końcu kazdy ma ksiazke do swojej ulubionej armii, a w kazdym razie powinien miec, wiec wyczai z czasem to czy tamto i tez przetestuje.

Pozdro

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Hoteka na pegazie zerżnąłem od Dudzica, 30 kusz z zagranicznych forów. Grając na poprzednim kodeksie bsb na chariocie zerżnąlem od Paraszczaka. Napisałem, kto mnie zainspirował - nic mnie nie obchodzi, kto to pierwszy wymyślił.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Po co więc tak asekuracyjnie wymieniasz co od kogo " zerżnąłeś" ? Jakie to ma znaczenie na dobrą sprawę?

Pozdr.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Crane pisze:Po co więc tak asekuracyjnie wymieniasz co od kogo " zerżnąłeś" ? Jakie to ma znaczenie na dobrą sprawę?

Pozdr.
Na rany Slaanesha!
Żeby zabezpieczyć się przed pozwami o prawa autorskie.


Nigdy nie rozumiałem po co Jankiel o swoich rozpiskach pisze publicznie.
Humor Zeszytów DE chyba spisuje.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Żeby zabezpieczyć się przed pozwami o prawa autorskie.
No to sorry, ale w ten sposób sie nie zabezpieczy.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

30 kusz to bardzo fajna sprawa
grałem nimi podczas potyczek w naszej lidze

Hotek na pegazie jast fajnym pomysłem

Ja jakiś czas miałem na małe pkt na Mantysi do której teraz z chęcia wróce
(jak tylko ją skleję znowu ... )

Poprzednie rozpy jakos mi bardziej przypadły do gustu, ta nowa cóz kazdy gra jak lubi

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

Crane pisze: No to sorry, ale w ten sposób sie nie zabezpieczy.
mocny jesteś :lol2:

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

mocny jesteś :lol2:
Że co ?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

zafael pisze:Ja jakiś czas miałem na małe pkt na Mantysi do której teraz z chęcia wróce
(jak tylko ją skleję znowu ... )
kurde sam o tym myślałem ale na duże ptk to nie widze tej bestyjki :-/
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ODPOWIEDZ