kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Gogol »

Rabsp pisze:a z popychaczki? mozna?
czy jesli Vet na CO w klocku templi nie zda glupoty, klocek idzie 1/2 ruchu Cold One'a, to slan moze czarowac, czy nie?
czy poprostu to CO wychodzi 3,5 cala z oddziału? a klocek TG ze slanem robi dalej co chce?
nie wychodzi, cała jednostka głupieje. Ale magowie w tej jednostce (jeśli sami nie mają głupoty lub nie jeżdżą na głupich steedach - a slaan nie ma :P ) mogą czarować.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

Gogol pisze:
Rabsp pisze:a z popychaczki? mozna?
czy jesli Vet na CO w klocku templi nie zda glupoty, klocek idzie 1/2 ruchu Cold One'a, to slan moze czarowac, czy nie?
czy poprostu to CO wychodzi 3,5 cala z oddziału? a klocek TG ze slanem robi dalej co chce?
nie wychodzi, cała jednostka głupieje. Ale magowie w tej jednostce (jeśli sami nie mają głupoty lub nie jeżdżą na głupich steedach - a slaan nie ma :P ) mogą czarować.
znalazlem wlasnie cos takiego w malym rule booku, ale spotkalem sie tez ze zdaniem, ze slan nie moze czarowac, albo ze CO wychodzi z oddziału... moze byc z tym problem na turnieju? :P

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Jeśli w RB tak jest to nie ma problemów ;) a jak ktoś będzie miał problem to mu daj poczytać :wink:
Największa maruda na Border Princes 8)

Szycha11
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Szycha11 »

Czy gdy uwalniam fanatyków to nie jest czasem tak że poobijają się o siebie?Czy może trzeba ich uwolnić w ustalonych odległościach?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Podczas wypuszczania fanatyków z oddziału kontrolujesz kierunek ich ruchu, więc musiałbyś bardzo się postarać, żeby ich zabić. :)

Szycha11
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Szycha11 »

Jeszcze jedno pytanie, co mi daje muzyk dowódca i gościu od flagi?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Szycha11 pisze:Jeszcze jedno pytanie, co mi daje muzyk dowódca i gościu od flagi?
Str. 80 zarówno malego podręcznika jak i dużego
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Chempion - zawsze oddaje, nawet jeśli z oddziału wykorkuje cały pierwszy szereg (o ile nikt nie zadeklaruje że w niego wali), może rzucać i przyjmować challenge.
Sztandar - daje +1 co wyniku walki.
muzyk - +1 co wyniku walki jeśli jest remis, +1 do LD podczas zbierania uciekającego oddziału

PS. polecam lekturę Rule Booka, ale w tej chwili to już raczej nie opłacalne, bo za miesiąc wychodzą nowe ;)
Największa maruda na Border Princes 8)

Szycha11
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Szycha11 »

Gdzie mogę dostać trawkę do podstawek n gobów?

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

W sklepie? :roll:

A tak na serio to o jaką trawkę ci chodzi? elektrostatyczną?
Największa maruda na Border Princes 8)

Szycha11
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Szycha11 »

Nie wiem jaką taką która możliwie najładniej by wyglądała :P
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=121&t=13045
taka jak na tych podstawkach powiedzmy
- Trawa elektrostatyczna 3mm jasna zieleń HEKI 3350
- Trawa elektrostatyczna 5mm ciemna zieleń HEKI 3369
te są fajne, gdzie je dostać?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Szycha11 pisze:te są fajne, gdzie je dostać?
To jakiś żart?
Po wpisaniu w google "HEKI 3350" i "HEKI 3369"wyskakuje masa sklepów internetowych gdzie można zamówić te i wiele innych. Warto najpierw samemu się troszkę wysilić i poszukać zanim się zacznie pisać na forum :roll:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Mam takie jedno pytanko.

Skinki stoją 1" od maruderów. Szarża skinek, maruderzy uciekają (idealnie na wprost) 11". Są zagonieni czy nie? Mi się osobiście wydaje, że skoro jest "na styk" to nie są złapani.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

jeśli marudy stały idealnie 1" to skinki dogoniły. W końcu mają 12" szarży.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, o 00:08 przez Arbiter Elegancji, łącznie zmieniany 1 raz.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Arbiter Elegancji pisze:W końcu mają 12" szarży a nie 11,999(9).
ale 11,(9) = 12 :)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Fail #-o
widać że od paru lat z matematyką to ja nie miałem nic wspólnego :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Spoko, znam takich co wciaz nie wierza w to ze 0,(9) = 1, nawet bo szybkim wyjasnieniu :)

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Wiem że offtop.
Mnie uczyli że 0,(9) dąży do 1 ale nie jest równe. 1 będzie swoistą asymptotą.
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

#-o
0,(9) = x;
9,(9) = 10x;
9 = 10x - x;
1 = x;

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Gremli pisze:Wiem że offtop.
Mnie uczyli że 0,(9) dąży do 1 ale nie jest równe. 1 będzie swoistą asymptotą.
zle cie uczyli.
10x-x=9x
0.(9)x10=9.(9)
9.(9)-0.(9)=9
skoro wiec 9=9x0.(9) // /9 ->1=0.(9)

lidder szybszy :D

niemniej juz kolorowym tuszem skonczcie watek liczb tu ;)

Zablokowany