8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: Loremaster »

Jaki herohammer ? Już widzę jak niektórzy panikują, herohammer to był w 5ed , teraz dzięki zmianie w magie wiele armii wcale tego nie wykorzysta, gdyż nie ma aż tak dużo dobrych herosów, tymbardziej że elimunuje to w bitwach 2000-2250 wszelkie smoki itd , więc nie wiem z czym płakać nawet jak to jest 50% , heorsi wręcz zotają osłabieni przez ulepszenie piechoty, nie będą się przebijać jak przez masło, bo automatycznie poprzez większość ilość ranków piechota jest stubborn, i ktoś się zastanowi szarżując nawet np. w 15 łuczników na wzgórzu - rzeczywiście totalny herohammer, gdzie każdy bohater nawet na mouncie będzie się zatrzymywał na 20 jakiejś śmieciowej piechoty.

Problemem jest to, że większość booków jest nieprzystosowana do tej edycji i errata dużo tu nie pomoże, tymbardziej że dużo armii gra na booki jeszcze z 6ed. A częstotliwość z jaką GW wydaje AB jest przerażająca. WFB potrzebowało zmian dosyć drastycznych, gdyż to co się działo, gdyż każdy kolejny GW wprowadzał tysiące zasad, zrobił się jakiś wyścig zbrojeń i gra trochę straciła sens. Zresztą GW samo jest sobie winne, do połowy 6ed (mniej więcej do wyjścia Skavenów) 6 edycja była świetna, oczywiście były przegięcia( ale one zawsze są) ale armie nie miały tysiąca zasad, wszystko było w miarę zbalanasowane . Potem zaczęły się już różne dziwne rzeczy jak wardy dla całych armii, dużo zasad specjalnych, a 7ed to już tylko kulminacja tego.
Dlatego moim zdaniem zasady w 8 ed idą w dobrym kierunku, ale najważniejsze będę tutaj army booki, gdyż magia to już nie jest pakowanie kilkunastu magów i jest dosyć zbalansowana, walka po Inicjatywie bardzo dobra, dużo więcej ataków, więcej dynamiki, silniejsi bohaterowie ( ale nigdzie tak jak w 5ed). Problem w tym, że niektóre armie są do tego lepiej przygotowane ( Imperium, DE, VC, Dwarfy) inne gorzej ( HE, Bretka) a inne zupełnie dostają straszliwie po dupie przez nowe zasady ( WE ?)
DE szczególnie zyskują, gdyż teraz będą bardzo często walić pierwsze, mają tanią dobrą piechotę, dużo strzelania i bardzo silnych bohaterów
dla HE jednyną moim zdaniem szansą jest 5 RBT, mag z książką i ew lord z łukiem + masa rydwanów/DP + łucznicy

Czyli Swordmaster mają nadal ASF, gdyż SoA nadal neguje zasadę z rulebooka :evil: zresztą co za różnica SM i WL będą jeszcze bardziej nie wystawialni niż są teraz

Garbin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Garbin »

Jab pisze:Garbin spokojnie... to tylko sen...
Po pierwsze nie możesz mieć więcej niż 3 takie same speciale, albo 2 takie same rary lub 2 takich samych bohaterów. To po pierwsze. Na core unity nie ma żadnego minimum <póki co> musisz po prostu mieć 25% ptk. w corach. Skąd pomysł że zdajesz ld. ze stabbornem z ld. generała :shock:
Na bohaterow ograniczen nie widzialem, moglem przeoczyc.. :) co do speciali i rarow to przeciez tak napislem. :)

Co do core: w noaglowku army composition pisze, ze musisz miec 3 unity i jednego generala. Nie pisze ze te unity musze byc core, wiec stad moj pomysl (niepewny - jak napisalem), ze nie musza byc one corami. Przyklad: skaveny biora cos na generala, 1 unit slave za x pktow warty 25% armii, 2x censerow i tyle rarow ile im wejdzie. :) tak to zrozumialem, ale sprawdze dokladnie jutro.

Stubborn z generala - pisze jak byk w podreczniku 100% pewien jestem, bo to mnie interesowalo dla moich slaveow

Garbin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Garbin »

White Lion pisze:ja czytałem że ograniczenie takich samych odnosi się tylko do speciali i rarów.
Do bohaterów ograniczenia nie będzie (poza %)

Dlatego wystawienie 10-20 inżynierów skaveńskich (150-300pkt) pozwoli na ciekawą kontrolę szarż na stole :)
A w razie czego zastrzelenie albo złamanie takieg inżynierka nie powoduje paniki :)

No mi tez sie tak wydaje 99% pewnosci mam, ale ten 1% pozostaje.. :) jest w podreczniku taka tabelka ktora pokzauje jakioe sa limity i w sekcji hero/lord pisze no limit. Wiec mozna spamowac (o ile to nie bylo gdizes mala czcionka napisane.. :))

EDIT: na dodatkowych stronach sa obrazki... od chu.a obrazkow.. generalnie uklaad podrecznik przypomina mi 40k. Zasady/fluff/obrazki/jak grac kampanie/misje na miliony punktow/wiecej obrazkow/jak malowac i zbirac armie/obrazki/skrot statystyk z podrecznikow (wygladaly tak samo na pierszy rzut oka)/obrazki/index
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, o 10:41 przez Garbin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Oby w erracie było zaznaczone że rank bonus u szczurasów liczy sie do stubborna :twisted:
Obrazek

Garbin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Garbin »

antonio pisze:Oby w erracie było zaznaczone że rank bonus u szczurasów liczy sie do stubborna :twisted:
w podreczniku stoi, ze zdaje sie na unmodified Ld, ale mozna uzyc Ld generala. Wiec zalezy co wymysla, ale raczej nie przejdize.. :P

Aha.. a jak general jedzie na L.Targecie(albo sam jest LT), to zasieg Ld wydluza sie do 18". Witaj dzwonku w moich szczurach.. :)

I zeby bylo jeszcze przyjemniej, to jest za 35pkt przedmiot ktory daje stubborn. A character ze stubbornem przekazuje go oddzialowi w ktorym siedzi.. :D

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

wyjaśnij ten stubborn na liderce generała.

ja jebie, u mnie taki run kosztuje 100pts :(

Garbin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Garbin »

Grazbird pisze:wyjaśnij ten stubborn na liderce generała.

ja jebie, u mnie taki run kosztuje 100pts :(
No w zasadzie stubborna pisze, ze oddzial zdaje na niemodyfikowanej Ld bez wzgledu o ile przegral i moze do tego testu uzyc Ld generalskiej jezeli jest w zasiegu generala. Jak oddzial jset Stubborn, to przekazuje sbubborn characterowi w oddziale i na odwrot.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, o 10:52 przez Garbin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Obrazek

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

Nie wiem jak dokladnie brzmiala zasada z tymi herosami czy to jest 25% na lorda i 25% na hero czy jednak 50% na hero a w tym 25% na lorda ale jezeli to drugie to ja nie wiem jak kto liczy ze smoka nie mozna postawic

ja w przypadku we mam napisane ze smok zabiera hero choice wiec nie jest lordem i spokojnie na bitwy 2000 bedzie wystawiany z tymze caly lord bedzie wart jakies 530pkt (nie wiem dokladnie) ale 320 smokowe to bedzie hero czyli roznica 210pkt to lord i z tego wyjdzie ze na takie 2000pts bede mial jeszcze 290pkt na drugiego lorda np maga 4 pozioma a na upartego jakby nie dawal lordom itemow to na dwa smoki jechac

jezeli jednak tak nie jest i obowiazuje ta pierwsza zasada to wciaz nie widze problemu z wystawieniem smoka bo mamy po 500pkt na lord i hero czyli lord 210 smok 320 i wciaz w slocie lorda zotaje to 290pkt a w slocie hero juz mniej bo 180pkt

zeby spekulowac na ten temat trzeba doczekac do erraty jak beda liczone mounty lordow (na dzisiaj sa po prostu hero slotem te wieksze)
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

Mam nadzieje że nie potwierdzi się to że bohaterów ogranicza jedyni procentowy limit. znowu bedzie tak ak w 5 edycji, ze armie z tanimi bohaterami bedą miec niepokonane oddzialy, bo pierwszy szereg bedą stanowili bohaterowie w regimentach

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

@amadeus
+1

tez o tym myslalem dzisiaj rano, ale z moja opinia nie chcialem sie dzielic do jakis potwierdzonych przeciekow :D

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

amadeus pisze:Nie wiem jak dokladnie brzmiala zasada z tymi herosami czy to jest 25% na lorda i 25% na hero czy jednak 50% na hero a w tym 25% na lorda ale jezeli to drugie to ja nie wiem jak kto liczy ze smoka nie mozna postawic

ja w przypadku we mam napisane ze smok zabiera hero choice wiec nie jest lordem i spokojnie na bitwy 2000 bedzie wystawiany z tymze caly lord bedzie wart jakies 530pkt (nie wiem dokladnie) ale 320 smokowe to bedzie hero czyli roznica 210pkt to lord i z tego wyjdzie ze na takie 2000pts bede mial jeszcze 290pkt na drugiego lorda np maga 4 pozioma a na upartego jakby nie dawal lordom itemow to na dwa smoki jechac

jezeli jednak tak nie jest i obowiazuje ta pierwsza zasada to wciaz nie widze problemu z wystawieniem smoka bo mamy po 500pkt na lord i hero czyli lord 210 smok 320 i wciaz w slocie lorda zotaje to 290pkt a w slocie hero juz mniej bo 180pkt

zeby spekulowac na ten temat trzeba doczekac do erraty jak beda liczone mounty lordow (na dzisiaj sa po prostu hero slotem te wieksze)
Kombinujesz ;) Mnie się wydaje, że mount lorda będzie się normalnie wliczał w lordowe procenty, inaczej byłoby to strasznie głupie.
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

rozumiem ze to co unosi sie kolo twierdzy krasnali to ma byc duch grungiego?? ale co to jest za slayerami w prawym dolnym rogu?? to cos ma kolka i wielki kociol parowy...

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

25% max lords (includes mounts)
25% max heroes
25% MIN core
50% max special
25% max rare

You have to take a minimum of 3 units, not including characters.
Categories for core/special/rare are remaining.
Special Choices: No more than 3 of the same type - Examples; No more than 3 units of Chaos Knights, or 3 units of Forsaken etc in the same army.
Rare Choices: No more than 2 of the same type - Examples; No more than 2 Hellcannons, or 2 Chaos Giants etc in the same army.
High Elves ignore all these restrictions as they have the Elite Army special rule.
czy wg. was znaczy to ze HE nie musza wystawiać jednostek core? czy tylko dotyczy to duplikowania i triplowania?

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Smok liczy się do wartości Lorda i zabiera punkty z jego puli, więc jego koszt nie może być odejmowany z puli Hero. To, że zabiera slot Hero to jest jego taka "wada", a nie furtka na jego wystawienie. :wink: Poza tym smok jest w kategorii monster, a nie hero, więc nie może "korzystać" z punktów na hero. Mam nadzieję, że właśnie tak to będzie wyglądało.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

Wg twojego rozumowania to cała armia HE mogła by się z bohaterów składać:)

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

nindza77 pisze:
Kombinujesz ;) Mnie się wydaje, że mount lorda będzie się normalnie wliczał w lordowe procenty, inaczej byłoby to strasznie głupie.

zastanow sie nindza77 w tej chwili chcac wziasc smoka musisz zaplacic hero slota.dlaczego?jezeli ma byc liczony do lordowych punktow ja w tej chwili powinienem wystawiac jeszcze 2 x caddy i bsb a nie moge bo wlasnie ten smok jest herosem.dlaczego mieliby to zmienic na ta edycje?nie ma co gdybac wydaje mi sie ze tak bedzie a przekonamy sie juz za kilka tygodni.a teraz tak bardziej patrzac na ich polityke marketingowa gdy gracz nie bedzie mogl wystawic smoka na mniejsze punkty to go nie kupi a oni go ugrywalnili w tej chwili nawet na punkty ponizej bo moznaby go wstawic nawet na 1500pts tylko juz bez zadnego innego herosa i z bardzo ograniczona armia co do przeciwnika ktory tego nie zrobi

za 3 tygodnie mozna wrocic do tego tematu i pomarudzic dlaczego zrobili tak a nie inaczej bo narazie to sa tylko plotki

EDIT soldier jaka wada?wada jest ze jest large targetem ktos zacytowal tam ze lord including mount ale tutaj tez jest gdybanie bo np manticora juz slota hero nie zabierala wiec ten mount by sie wliczal normalnie smoka moga interpretowac troche inaczej wlasnie przez to ze zabiera ten slot to nie jest kombinowanie bo jak napisza jasno w zasadach ze kazdy mount dokupiony do lorda liczy sie za lordowe punkty to juz nikt tego nie podwazy ale wciaz taki gostek przynajmniej w we na 2000pts zagra ograniczajac itemy lordowi i bedzie nawet lepszy bo juz nie bedzie zabieral procentow na hero czyli teraz bedzie mozliwe caddy x 2 i bsb wiec mi nawet by to bylo na reke zeby tego hero procentow nie zabieral
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, o 11:16 przez amadeus, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

turalyon pisze:Wg twojego rozumowania to cała armia HE mogła by się z bohaterów składać:)
nie da rady - skoro pisze ze tylko kategorie core/special/rare sa zniesione dla armii HE to i tak %% musza byc zapchane oddzialami a te 25%+25% w characterach :D
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, o 11:19 przez Szmyt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

amadeus pisze:
nindza77 pisze:
Kombinujesz ;) Mnie się wydaje, że mount lorda będzie się normalnie wliczał w lordowe procenty, inaczej byłoby to strasznie głupie.

zastanow sie nindza77 w tej chwili chcac wziasc smoka musisz zaplacic hero slota.dlaczego?......
za 3 tygodnie mozna wrocic do tego tematu i pomarudzic dlaczego zrobili tak a nie inaczej bo narazie to sa tylko plotki
"Płacisz" dodatkowo slot hero za smoka, bo jest to baaardzo rzadki i baaardzo silny monster i tyle. Nieźle kombinujesz, ale wydaje mi się, że nie tędy droga i nic nie zmienią w tej kwestii.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

amadeus pisze:
nindza77 pisze:
Kombinujesz ;) Mnie się wydaje, że mount lorda będzie się normalnie wliczał w lordowe procenty, inaczej byłoby to strasznie głupie.

zastanow sie nindza77 w tej chwili chcac wziasc smoka musisz zaplacic hero slota.dlaczego?jezeli ma byc liczony do lordowych punktow ja w tej chwili powinienem wystawiac jeszcze 2 x caddy i bsb a nie moge bo wlasnie ten smok jest herosem.dlaczego mieliby to zmienic na ta edycje?nie ma co gdybac wydaje mi sie ze tak bedzie a przekonamy sie juz za kilka tygodni.a teraz tak bardziej patrzac na ich polityke marketingowa gdy gracz nie bedzie mogl wystawic smoka na mniejsze punkty to go nie kupi a oni go ugrywalnili w tej chwili nawet na punkty ponizej bo moznaby go wstawic nawet na 1500pts tylko juz bez zadnego innego herosa i z bardzo ograniczona armia co do przeciwnika ktory tego nie zrobi

za 3 tygodnie mozna wrocic do tego tematu i pomarudzic dlaczego zrobili tak a nie inaczej bo narazie to sa tylko plotki

EDIT soldier jaka wada?wada jest ze jest large targetem ktos zacytowal tam ze lord including mount ale tutaj tez jest gdybanie bo np manticora juz slota hero nie zabierala wiec ten mount by sie wliczal normalnie smoka moga interpretowac troche inaczej wlasnie przez to ze zabiera ten slot to nie jest kombinowanie bo jak napisza jasno w zasadach ze kazdy mount dokupiony do lorda liczy sie za lordowe punkty to juz nikt tego nie podwazy ale wciaz taki gostek przynajmniej w we na 2000pts zagra ograniczajac itemy lordowi i bedzie nawet lepszy bo juz nie bedzie zabieral procentow na hero czyli teraz bedzie mozliwe caddy x 2 i bsb wiec mi nawet by to bylo na reke zeby tego hero procentow nie zabieral


A może, (miejmy nadzieję) smok będzie zabierał procenty i za lorda i za hero? :) mrrr.... smok powinienbyć niewystawialny na małe pkt.
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Zablokowany