Pitched Battle i inne scenariusze

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
tetsuo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: tetsuo »

Bylem w Nottingham w Warhammer World. Oni tam maja taki olbrzymi stol z wielka biala forteca. Swietna sprawa. Swego czasu pamietam jak jeszcze SNOT byl w Sopocie z 8 lat temu a moze wiecej to organizowano kampanie, to byla zabawa. Szczerze mowiac to 3 bitwy na turnieju czy nawet 4 jedna za druga to dla mnie za duzo. Glowa boli a to ma byc przeciez wspaniala zabawa. Ja zawsze cenilem sobie bardziej, slabe ale zajebiscie pomalowane armie, niz niszczace wszystko kartoniki. Wiele osob niestety ma inne pojecie. Dlatego w Anglii nie wprowadzono BP i innych gowien bo nie ma tam takiego parcia na zwyciestwo. To samo Holandia.

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

hehe ;) Coś ty z choinki się urwałeś. Mieszkamy przecież w Polsce :lol2:
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

tetsuo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177

Post autor: tetsuo »

hehe ;) Coś ty z choinki się urwałeś. Mieszkamy przecież w Polsce
:)
Kampanie mozna grac jak turnieje i trwaja dluzej, bo nawet do kilku miesiecy. Swoja droga jest dodatek do WFB o nazwie MIGHTY EMPIRE I to co wiecej niz zwykle pitched battle to cos jak heroes of the might and magic. Mam, prubowalem sie w to bawic i turnieje przy tym wymiekaja. Sprubujcie, polecam, to jest dopiero zabawa.

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

niezly pomysl przerobmy cala polska lige na wielomiesieczna kampanie z ktorej wyloni sie ostateczny zwyciezca z najwiekszym zasobem unitow czy co sie tam liczy - brak twojej osoby na ktorymkolwiek spotkaniu tej kampani wiaze sie z mozliwoscia utraty zajetych wczesniej terenow a zaplacic za calosc (powiedzmy niech trwa to 10 miesiecy po raz na miecha) 400zl osoba?

nie wiem jak w anglii w tej chwili ale ja mysle ze u nas jest wszystko bardzo fajnie rozwiazane tylko wiadomo jakies scenariusze bylyby milym uatrakcyjnieniem zawsze ale bez przesady z kampaniami na turniejach
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

tetsuo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177

Post autor: tetsuo »

Turnieje turniejami, ale 90% ludzi piszacych na tym forum odnosi WFB jedynie do turniejow. Rozpatrujecie ta gre tylko pod tym katem. A szkoda. Bo WFB to o wiele wiecej niz tylko turnieje. Mozna grac wspaniale scenariusze, swietnie pomalowanymi armiami na swietnych stolach i czerpac z tego o wiele wiecej radosci niz z wygrywania na turniejach. Przykro mi ale GW nie zrobilo tej gry z mysla o turniejach niestety. I musicie sie z tym pogodzic.

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

Przepraszamy, że jesteśmy sportowcami, wybraliśmy sobie to jako nasz sport, a to forum jest głównym forum tegoż sportu :)

Dziękujemy za troskę, ale pogodziliśmy się z prawdami, które wygłaszasz.

pozdro

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

nie kapuje teraz o co Ci chodzi. moze i wiekszosc pisze o turniejach bo jednak takie bylo zalozenie na stworzenie forum pod liga batla?ja jestem pewien ze wielu polskich graczy wfb gra klimatyczne bitwy ciekawe scenariusze czy nawet kampanie po domach/klubach ale po co maja sie tym chwalic np w takim miejscu?to forum moze i skupia sie na zasadach i wymogach polskiej ligi ale dlaczego to ma byc niby minus?

wiesz to ze anglicy inaczej odbieraja wfb to mnie rypko ja w ta gre gram bo lubie grac - nie malowac, konwertowac czy inne duperele zwiazane ztym hobby, najciekawsze dla mnie jest przesuwanie figurek po stole pelnym makiet i ladnie prezentujacej sie armii malowanej przez mojego kolege bo sam nie mam talentu. nie wiem jak pozostali ale wydaje mi sie ze takze maja gdzies angielskie obyczaje ktore zanizaja jakosc tej gry czesciej jak podwyzszaja
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

amadeus pisze:najciekawsze dla mnie jest przesuwanie figurek po stole pelnym makiet i ladnie prezentujacej sie armii malowanej przez mojego kolege bo sam nie mam talentu.
gramy w inną grę

pozdrów kolegę
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

WHFB w zamierzeniu nie ma być grą turniejową.
Pogódźcie się z tym :wink:

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

Fisch pisze: gramy w inną grę

pozdrów kolegę

w takim razie postuj sobie takie rzeczy na forum swojej gry :P


polska w zamierzeniu ruskow zawsze miala byc wasalem - z tym tez sie nie pogodze
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Varinastari pisze:WHFB w zamierzeniu nie ma być grą turniejową.
Pogódźcie się z tym :wink:
Dlaczego? Dzięki staraniom polskiej sceny WFB funkcjonuje jako przyzwoita gra turniejowa.

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

W zamierzeniu internet nie miał być dla ogółu ludzi.

pozdro :)

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Skoro tak, to potraktujmy element scenariuszy jako "udoskonalający" grę turniejową ( w której wszak o przysłowiowe "zachowanie równowagi" chodzi, przynajmniej w teorii!), balansujący siły armii i wnoszący coś nowego do ciasnego uniwersum PB.
:wink:

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Varinastari pisze:WHFB w zamierzeniu nie ma być grą turniejową.
Pogódźcie się z tym :wink:
+1.
I tutaj powinien się ten wątek wyczerpać ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Tak jak juz mówiłem gdzieś wczesniej w tym temacie żaden gracz który do tej pory podchodził do WFB jak do sportu nie zgodzi sie na scenariusze:) A gadać sobie możecie i tak Was(nas) nikt nie słucha taka jest prawda...

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

nie jest to prawdą
Obrazek
T

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Co dokładnie:)?

tetsuo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177

Post autor: tetsuo »

Przepraszam ale w ktorm miejscu jest sprecyzowane ze to forum czy ten temat jest dla ludzi jedynie grajacych na turniejach WFB. Rozpatrujcie nowa edycje pod kazdym katem a nie tylko ktora armia ktora pojedzie, czy ktora armia na tym zyskala czy na ktorej mozna wyciagnac lepsze PG kombo. Cieszcie sie ze rulebook bedzie mial 250 stron historii i prezentacji swiata, a nie nazekajcie. Jak chceice mnie teraz zjebac to prpopnuje zjechac mnie w temacie zasady czy turnieje. Bo ten temat jest ogolnie o zmianach jakie beda mialy miejsce w 8 edycji a nie wylacznie jaki 8 edycja bedzie miala wplyw na swiatek turniejowy w Polsce. Ja kocham uzlozyc sobie elegancka makiete, wziazdz swoja elegancko pomalowana armie,a mam ich az 3, otworzyc se piwko, skrecic jointa i wczuc sie w gre ze swoimi przeciwnikiem ktory podchodzi do tego tak samo jak ja. NIektorzy ludzie kupuja figurki nie skleja ich, nie pomaluje, mowia ze zrobia to kiedy indziej a na dzien dzisiejszy beda grali podstawkami. Przepraszam ale to nie jest WFB. W Angli odbywaja sie turnieje, ale to nie jest kwintesencja tej gry tak jak WFB na turniejach w Polsce nie jest mysla przewodnia tego forum a napewno nie tego tematu.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

tetsuo pisze:Przepraszam ale w ktorm miejscu jest sprecyzowane ze to forum czy ten temat jest dla ludzi jedynie grajacych na turniejach WFB. Rozpatrujcie nowa edycje pod kazdym katem a nie tylko ktora armia ktora pojedzie, czy ktora armia na tym zyskala czy na ktorej mozna wyciagnac lepsze PG kombo. Cieszcie sie ze rulebook bedzie mial 250 stron historii i prezentacji swiata, a nie nazekajcie. Jak chceice mnie teraz zjebac to prpopnuje zjechac mnie w temacie zasady czy turnieje. Bo ten temat jest ogolnie o zmianach jakie beda mialy miejsce w 8 edycji a nie wylacznie jaki 8 edycja bedzie miala wplyw na swiatek turniejowy w Polsce. Ja kocham uzlozyc sobie elegancka makiete, wziazdz swoja elegancko pomalowana armie,a mam ich az 3, otworzyc se piwko, skrecic jointa i wczuc sie w gre ze swoimi przeciwnikiem ktory podchodzi do tego tak samo jak ja. NIektorzy ludzie kupuja figurki nie skleja ich, nie pomaluje, mowia ze zrobia to kiedy indziej a na dzien dzisiejszy beda grali podstawkami. Przepraszam ale to nie jest WFB. W Angli odbywaja sie turnieje, ale to nie jest kwintesencja tej gry tak jak WFB na turniejach w Polsce nie jest mysla przewodnia tego forum a napewno nie tego tematu.

Taak będę dziękował za 250 stron pierdzielenia o tym samym co było ostatnio i powtórzenie informacji z army booków . Chwała gw...

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Zawsze lubiłLem czytać historie Warhammera. Nawet po kilka razy jeśli jest ciekawie napisana ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

ODPOWIEDZ