Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
michalh
Warzywo
Posty: 11

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: michalh »

Jak sprawdzają się orki z dwiema broniami? Save trochę gorszy, ale ww lepsza

Dzięki z góry za odpowiedź :)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

testowalem tylko oddzialy 10-12savage z 2 bronmi i muzykiem. calkiem spoko oddzial.
zwyklaki-> kosci wole z tarcza; male oddzialy orc boyzow nie bardzo maja zastosowanie.

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Mam taką sytuację :

W rundzie 1 OnG regiment NG podchodzi na 8" do regimentu DE i wypuszcza fanatyka, który leci do przodu na 7". W rundzie DE regiment elfów nic nie robi.
W rundzie 2 OnG animozja daje efekt 6 i ruch do przodu o 4". Czy mogę zadeklarować szarżę na regiment DE który znajduje się przede mną i zaszarżować na niego pomimo iż pomiędzy nami znajduje się fanatyk?

I na odwrót czy w 1 rundzie DE mógłby zaszarżować na NG przez fanatyka?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Adeptus
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Adeptus »

Oczywiście ze możesz. przecież fanatyk ruszy się przed dosunięciem szarż nawet jak mimo to zablokuje Ci drogę do celu to najwyżej na nim staniesz i o ile nie wywoła to paniki którą oblejesz to szarża dochodzi do skutku.I na odwrót tak samo.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Oczywiscie, ze mozesz - w deksie O&G znajduje sie opis fanatyka. Jest tam jasno napisane, ze mozesz przez niego szarzowac.

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

swieta_barbara pisze:Oczywiscie, ze mozesz - w deksie O&G znajduje sie opis fanatyka. Jest tam jasno napisane, ze mozesz przez niego szarzowac.
No właśnie nie ma tam nic takiego, jest tam tylko że szarżujący musi dokończyć szarżę w rundzie wypuszczenia fanatyków. A w rundach następnych można się przez niego ruszać i uciekać. Stąd było moje pytanie bo nie jest jasno powiedziane ni o szarżowaniu.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Szarża to ruch. Ale nie polecam takich manewrów ;)
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Dawidos
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dawidos »

Czy Black Orc BSB może używać wielkiej broni?

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Tak może. Tak samo może używać dwóch chop. Zasada Armed to Da Teeth mówi, ze traci tą zdolność tylko jeśli weźmie magiczną broń.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Dawidos
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dawidos »

super, dzięki za odpowiedz

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Szemkel pisze:Tak może. Tak samo może używać dwóch chop. Zasada Armed to Da Teeth mówi, ze traci tą zdolność tylko jeśli weźmie magiczną broń.
Szmatę wtedy trzyma w zębach :P sorry za offtop ale nie mogłem się powstrzymać :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Mój BsB nosi szmate na plecach. :mrgreen: Wykorzystałem szmate z pudełka flagellantów.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Dawidos
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dawidos »

Wielkość podstawki goblińskiego rydwanu nie zmienia się od ilości wilków, czy się zmienia?

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

Zmienia się.

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

@Guter mozesz uzasadnić? model jest ciągle rydwanem, i pod taką kategorię podstawki podpada ( jedynie WYSWIG-owo jest różnica)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

w starym Q&A bylo podobne pytanie- tam stalo iz 3 wilki sprawiaja ze masz 3" szerokosci podstawki.

teraz tez zasada monster/chariot nie przypisuje do konkretnej podstawki (a przynajmniej nic takiego mi sie w oczy nie rzucilo)

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

mhm.. tego Q&A nie kojarzę :wink: niemniej jednak - model powinien mieć taką podstawkę jaką ma w pudełku , a wilka traktować jako upgrade ( jak obsługanta zresztą) . nie wydaje mi się zeby jakikolwiek inny rydwan miał takie rozszerzenie, więc sytuacja jest.. unikalna ( a i tak wszystko wzieło się od tego nieszczęsnego modelu Groma)
btw. a propos podstawk to od razu się zapytam -
-gigson - 50x50 czy ta większa
- wywern- smocza czy 50x50
- Pump wagonem - rydwanowa czy 50x50 ?
pzdr.KG

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Gigsonem 50x50 chyba można normalnie bo tak grałem. Ale widuję też 75x50 ;)
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Dawidos
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dawidos »

Rozumiem, że nikt się nie przyczepi do rydwanu z 3 wilkami na standardowej podstawce.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

-gigson: powoli zmierza ku 50x75.
-wyvern:nie ma zadnej niejasnosci. 50x50. przynajmniej do wyjscia AB
-pumpa: wg zasad rydwanowa. (z wyj.starych modeli gdzie byla na 50x50 nic nie przemawia nad tym rozmiarem. niestety :/ ). no ale oczywiscie z racji udziwnionego ruchu do tej pory kwadracik ulatwial gre.

argument "jaki box taka podstawka" nie ma racji bytu. swego czasu orly/skorpy byly na podstawkach 40x40. i co z tego?

ODPOWIEDZ