Rozpiski

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Re: Rozpiski

Post autor: Khuman »

jurak pisze:
Khumanor pisze:warhours
:D

daj kolesia na juggera, powinienes sie wyklocic ze to /cavalry tt/ ;)

no cóż niestety nie jest cavalery ale monster cavalery co daje 1W więcej i 3D stopmy S5.. nie wiem jak z tym look outem :? nieważne i tak pkt. nie starczało :wink:

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Khumanor pisze:
tak wiem że frenzy w takiej ilości bez BSB to ryzyko ale kto nie ryzykuje to nie ma fanu tylko suche przeliczenia :wink: myślę też o maruderach z GW ale sam nie wiem niech na razie tak będzie ( niesamowite że ten kloc kosztuje 200pkt. ) może na samych maruderkach(?)
imo już nie chodzi o fun, czy nie fun, tylko o to, że bez BSB stajesz się free fragiem
a to mało zabawne zazwyczaj

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Khumanor pisze:
jurak pisze:
Khumanor pisze:warhours
:D

daj kolesia na juggera, powinienes sie wyklocic ze to /cavalry tt/ ;)

no cóż niestety nie jest cavalery ale monster cavalery co daje 1W więcej i 3D stopmy S5.. nie wiem jak z tym look outem :? nieważne i tak pkt. nie starczało :wink:
1w wiecej, a to mi nowosc (pewny jestes? ;) )
3d stompy? ;) (1 auto hit)

pozatym wg podrecznika koles na juggerze to cavalry tt (wg RB juz nie, a MC)

Obrazek
Obrazek

imo walek ;]

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

to co kolo na jaggu ma look outa bo jest kawalerią?... ee... no to zaraz będzie wszystko na jaggach :twisted:

no to spoko :D trzeba było tak od razu :wink:

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Rulebook zmienia jego kategorie na monstrous beast.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

już nic nie wiem :(

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

szafa@poznan pisze:Rulebook zmienia jego kategorie na monstrous beast.
co z tego?
AB > RB
pozatym dalej jest MB z zasada cavalry mount, a wg RB wszystkie CM zaliczja sie razem z charakterem do cavalry :)
pozatym jezeli wierzyc RB, to jak zakwalifikowac palanquina :)?

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

to prawda że zasadniczo AB>RB, ale akurat z wejsciem 8 edycji powstały nowe zasady dołączania sie od oddziałów i kategoryzowania ich wedle typów.

Jako że jugger zostal monstrous beast, to lookout sir dostaje tylko od modeli o tej samej kategorii, czyli z oddziału piechoty i kawy każde strzelanie spokojnie go wyłuskuje.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Jeśli w Erracie tego nie zmienili to AB > RB. I według mnie Jugger pomimo podstawki powinien być traktowany jak Cavalery tak Samo Plaquin i Demonic mount.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

To pomysl i zastanów się, po co w RB wpisali juggerowi zasadę monstrous mounta? wiedząc że w army booku jest co innego?

Wszystkie kategorie pozmieniały się wraz z wejściem nowego rulebooka. KAŻDY oddział dostał swoją własną nową klasyfikację. Żeby było smieszniej - juger został uzyty jako przykład monstrous cavalry...

Zresztą grajcie jak chcecie, traficie na ogarniętego sędziego na turnieju to po prostu dostaniecie karniaki i etykietke wałkarzy za rzucanie lukałtów juggerem w oddziale kawy.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Sorry ale to może tyczy demonów i ich kawalerii na Juggach... idąc tokiem twojego rozumowania należy stwierdzić, że helena strzela z siłą 3(9) bo w RB tak jest napisane :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Taaa, a swistak siedzi i zawija w te sreberka.

Nie wiem z kim grywasz na codzień, ale im współczuję - z takim podejściem do interpretacji zasad zebrałbys komplet karniaków za wałki najdalej w 2 bitwie na porządnym turnieju.

Daruj sobie swoich zajebistych interpretacji, bo nie dość że sam w to wierzysz, to jeszcze robisz kisiel z mózgu ludziom zaczynającym grać w tą gręi nie znającym zasad. Zresztą, co ja Ci będę cisnał, jak swój pierwszy i zapewne jedyny turniej w zyciu zagrałeś dwa/trzy miesiące temu...
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Przemcio251 pisze:Sorry ale to może tyczy demonów i ich kawalerii na Juggach... idąc tokiem twojego rozumowania należy stwierdzić, że helena strzela z siłą 3(9) bo w RB tak jest napisane :D
Staaary ogarnij się jakby to Rince powiedział. Wszystkie typy jednostek są zmienione przez RB, szafa ma tu absolutną rację. Temat czytają początkujący/lekko nieogarnięci i robicie im tylko mętlik w głowie... I zostaw helenke w spokoju bo ktoś robiący nowego polhammera może wpaść na świetny pomysł i faktycznie wprowadzić siłę 3 w uściśleniach... A co do looka juggera ma on w naszej armii go jedynie w dragonach i to wszystko w tym temacie.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

A ja dalej twierdze, że jest tak jak mówi jurak
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Ależ nadal twierdzę iż twierdzić możesz co chcesz... Co nie zmienia faktu iż racji nie masz... Towarzysko graj jak chcesz, ale wrzuć do pytania i odpowiedzi, zapytaj Shino, kogokolwiek z LS i potwierdzi jedynie naszą wersję... Na turnieju niestety obowiązywać będzie wersja z RB...

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

masz prawo się mylić. Graj sobie jak chcesz, wałuj kolegów z klubu, nie dziw się jak dostaniesz karniaki, ale w takim razie zachowaj swoja opinię dla siebie i przestań wypisywać bzdety na forum.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

nie jestem w żadnym klubie i nikogo nie wałuje stosując wasze zasady hellcannon powinien mieć siłę 3(9) bo tak napisali w RB część dotycząca mountów nie została wykreślona z AB więc powinna nadal obowiązywać... proste.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Przemcio251 pisze:nie jestem w żadnym klubie i nikogo nie wałuje stosując wasze zasady hellcannon powinien mieć siłę 3(9) bo tak napisali w RB część dotycząca mountów nie została wykreślona z AB więc powinna nadal obowiązywać... proste.

pokaż mi gdzie w rulebooku napisali że hellcannon ma siłę 3(9). Tak, wałujesz kolegów jeśli będziesz rzucał lukałty juggerem w kawie; nie dziwie się że nie jesteś w żadnym klubie.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

A nie jest tak, że look out jest tylko gorszy ( na 4+ ) ? Nie ogarniam jeszcze do końca tej nowej edycji :P . Jak nie ma looka to kicha, a własnie chciałem sobie po wakacjach juggera kupić na BSB-ka :evil: :cry: :roll: ..
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

niestety lukałt takze jest od tego samego typu jednostek - nie będzie miał rzutu na 4+, wszystko idzie w niego.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

ODPOWIEDZ