Pytania co do Vc

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
EveR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Re: Pytania co do Vc

Post autor: EveR »

Thunderstomp
Always strike last, Zadaje D6 hitów w wrogi unit, zamiast jednego tak jak Stomp
Obrazek
Wiadomo śmierć frajerom. ~ As1, roku pańskiego 2020

Kuba
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Kuba »

Pytanko do 8ed. : Czy wampir z talisman of lycni ma zasadę swiftstride?

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Ten talizman nie robi z niego wilka on mu tylko zmienia statystyke M z 6 na 9 nic wiecej wiec odpowiedz brzmi nie :wink:

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Mam pytanie ,a zapodziałem gdzieś booka i nie moge sobie sam na nie odpowiedzieć więc:
BotBK daje warda na snajpery, w ogóle jaki jest przy nim zapis?
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Chyba chodziło Ci TFoBK?
Jeżeli jest zapis any ranged atack, to jak najbardziej
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

na "ranged attacks of any kind" :)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Czyli sprawa jest prosta :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Tak chodziło mi o tFotBK.Dzięki wielkie za odpowiedź.
Obrazek

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Pytanie jak sie teraz wskrzesza Wilki i Fell baty?

Wilki zapewne dalej pojedynczo
A Fell Baty? Na kazde dwa oczka na kostce jednego czy mozna wskrzeszac "ranne" gdy wynik jest nieparzysty czy jak?? :roll:

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

a ja mam inne pytanie jak wezmę sobie walach's bloody hauberk i mam warda na 5+ i wezmę enchanded shield to dostaje warda na 4+ w kombacie za (HW&S + zbroja)???
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

Madimiel pisze:Pytanie jak sie teraz wskrzesza Wilki i Fell baty?

Wilki zapewne dalej pojedynczo
A Fell Baty? Na kazde dwa oczka na kostce jednego czy mozna wskrzeszac "ranne" gdy wynik jest nieparzysty czy jak?? :roll:
Jedną inwokacją możesz im dowskrzeszać tylko jednego wounda na fell batach, pierw leczysz rannych później wskrzeszasz nowe modele.
JarekK pisze:a ja mam inne pytanie jak wezmę sobie walach's bloody hauberk i mam warda na 5+ i wezmę enchanded shield to dostaje warda na 4+ w kombacie za (HW&S + zbroja)???
Nie weźmiesz, bo enchanted i hauberk są liczone jako magiczne zbroje, a zbroje można mieć tylko jedną, więc albo to, albo to ;)
A warda na 6 za parry dostajesz tylko jak używasz zwykłej broni i tarczy, magiczne nie dają tego efektu.

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Koziorożec pisze:Jedną inwokacją możesz im dowskrzeszać tylko jednego wounda na fell batach, pierw leczysz rannych później wskrzeszasz nowe modele.
Troche nie jasno

Jedna inkantacja moge dowskrzeszac wilkom 1 wounda czyli jeden model tak? czy moze na mysli miales Fell Baty?

Powiedzmy mam 2 zdrowe Baty jednego na 1W dostja inkantacje i co? zucam k6? czy ten ranne dostaje brakujacego W a moze roll tylko co wtedy gdy zuce powiedzmy 4?

Lecze tego rannego dostaje jednego zdrowego i jednego na 1 W czyli po inkantacji stoi 4 zdrowe i jeden z jedna rana (ofc jesli mam na Wampirku Summon creatures of the Night)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

jak masz 3 nietoperki i 2 są pełne a 3 ma 1W to ten 3 dostaje 1W i ma dwa czyli jest pełny czyli kolejna inwokacja wskrzesza juz nowego fell bata a wilki wstaja po 1
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Jak już jesteśmy przy batach to też mam pytanie: one są normalną piechotą czy monstrous? Bo podstawka sugerowałaby to drugie...Jeżeli pytanie już padło to sory, nie zauważyłem :D

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Wg rulebooka do 8 ed. fellbaty są Warbeastami.
Wobec tego leczy im się tylko 1 rana z inwokacji.

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

Czy dożywianie zombich z sumon undead horde dostaje bonus z zasady zombiaków "Newly dead" ?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Nie.

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Daje Normalnie Koziorożec jest napisane przy czarze że wskrzesza się z zasadami invokacji
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

MORFI pisze:Daje Normalnie Koziorożec jest napisane przy czarze że wskrzesza się z zasadami invokacji
No właśnie jest wzmianka, ale z tego co widzę dotyczy ona tylko sposobu dostawiania modeli.

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Jest napisane wydaje mi się ze zgodnie z zasadami czasu Invokacja wszystkimi nie tylko ta z modelami
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Zablokowany