Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: Król Goblinów »

Oj ,Quas, dramatyzujesz :wink: prawda jest taka ze po grzyba wystawiać rydwan na tak szerokiej podstawce gdy tak na prawdę nie trzeba ( sry. ale nikt normalny się przecież do tego nie przyczepi) a to realnie uwala rydwan.
argumentu z boxową podstawką użyłem bo taaaaak często się on przewijał przecież (zdecydujcie się wreszcie 8) )
i jak sam zauważyłeś- pumpa na rydwanowej- dlacego? bo w booku jest takie zdjęcie. ale gramy na 50x50, si?
3meczka,KG

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

Dodatkowy wilk, to dodatkowy wilk - ma swoją podstawkę i zajmuje miejsce.

Niestety prawda jest taka, że nie jest to nigdzie jednoznacznie opisane, choć skłaniam się do opcji szerszej podstawki, patrz Grom.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

zadne udupienie. po prostu olewasz wilka i bierzesz zaloganta.
chcesz jeszcze dodatkowy atak z 3S to niestety juz wieksza podstawka. (vide Gromm)

pumpa niestety jest rydwanem, a kazdy rydwan ma min. 50x100. teraz nie testowalem ale w 7ed 50x50 to ulatwialo sama gre.

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Witam. Mam pytanko jak teraz traktować czar Waagh!! i maszyny. Skoro załoga jest nierozłączna z maszyną? Porzucają maszynę i tym samym znikają z gry? Czy też zostają przy niej? A może cała maszyna się przesuwa?

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Waaagh w 8ed nie działa na maszyny więc rzucasz go spokojnie nie martwiąc się o załogantów.



No i pytanie (podobno gdzieś juz ktoś odpowiedział):
- jak się ma zasada niepowtarzalności czarów i możliwości próby rzucenia tego samego czaru tylko raz w fazie magii do OnG?

Przykład - gram na 2,5k wybierając 2 great szamanów orkowych - 2 czary muszą się powtórzyć! No i co później? Nie moge każdym z nich spróbować rzucić stopy?
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Yahoo82 pisze: Przykład - gram na 2,5k wybierając 2 great szamanów orkowych - 2 czary muszą się powtórzyć! No i co później? Nie moge każdym z nich spróbować rzucić stopy?

Nie musza sie powtorzyc. Po prostu jeden szaman ma tylko 2 czary. Tak jest w RB napisane.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Yahoo82 pisze:Waaagh w 8ed nie działa na maszyny więc rzucasz go spokojnie nie martwiąc się o załogantów.
Gdzie dokładnie to jest napisane?

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

jestem zupelnie zielony jesli chodzi o ta dycje, nie znam polowy zasad ale staram sie cos rozkminiac:) jedną z takich rozkmin jest savage ork szaman z farbkami, skull wand of kaloth i ew z +1 atak . nie wiem tylko co by mu mozna dac zeby byl zywotny, moze jakas mikstura z +T (cos takiego jest chyba szkoda ze one use) , przydałby sie jakis syty wardzik bo ten 6+ to malo. w kombacie mamy +2 do kasta za farby i puki kloc jest duzy to +1 kosc do pd.

wsadzamy go do kloca min 25 savage z fcg i 2 hopami.
da to rade?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Oi,
jesli chcesz wykorzystac Wand of Kaloth, to trzeba by zmaksymalizowac ilosc atakow. Dlatego wstawilbym takiego herosa do oddzialu, ktory ma Banner of Butchery.
A tak swoja droga, czy BSB nie daje przerzutow podczas testow Ld przeciwko Kaloth? Jesli tak, to ta bron jest jeszcze bardziej bezuzyteczna niz byla.
Ja raczej bym kombinowal, by Shaman przyniosl jakis pozytek oddzialowi. Nie liczylbym na to, ze bedzie mial duzo killi. Raczej dalbym mu MR(3) (wtedy Savage maja WSv3+ przeciw magii!).
Ja zamierzam przetestowac Idol of Mork i dwa duze oddzaily Orkow: Biguny i Savage, albo Blorki.
Obrazek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

nie dam tego banera bo : savage go nie uniosą, do zwyklasow go nie wstawie bo jest ryzyko ze mi spierdoli z klocka a pozatym zwyklasy niosą totem.

czyli jedny slowem kytas z tym skulwandem. no szkoda szkoda :cry:

ja teraz wogole cche grac na 2 durzych klocach orkowych savage i zwykle , dotego 1-2 uber kloce ng, i na koniec z 6 troli hoc teraz flame atak na byle łucznikach to pryszcz. oprocz lorda klepacza i bsb ,postaram sie tez jak najwiecej malych ng magow zmiescic, huj, nawet niech beda goli ale z 2lv. cos musi przejsc.
prosze o sprowadzenie na ziemie jesli moje szkice armii ida w zła strone.

idol of mork? co my zrobimy z taka iloscia PD ?? to prawdziwy obłęd #-o [-o< naprawde syta opcja. az dziwne ze wczesniej malo śmigana.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Tez, wlasnie sie zastanawiam co by tu wybrac do armii. Jako, ze to dzial o zasadach, to przypomne Ci o fajnej zasadzie jaka ma armia Orkow i Goblinow. Otoz ta zasada Animozja.
Skonczyl sie czas BP, wiec Czarny Ork nie daje przerzutow, nie dziala na 6 cali. Cztery oddzialy piechoty wymagaja co najmniej 4 orkow by uniknac postoju.
Co wiecej, szaman w oddziale, ktory oblal animozje, nie rzuca czarow. Wiec, wypada by szamani byli w w oddzialach z orkami no i wtedy masz wszystkich herosow w jednym miejscu.
Co do duzej ilosci szamanow goblinskich, to zwroc uwage, ze przy nowych zasadach wyboru czarow, trzej to maks co oplaca sie brac. Jednak chyba lepiej wziac duzego szamana i malego. Duzy mag ma +4 do rzutu czarow, a maly +2.
I na koniec, wyraz 'chuj' piszemy przez 'ch'. :wink:

EDIT: Czy Czarne Orki, dzieki zasadzie Armed to da Teeth, moga uzywac choppy i tarczy, czy musza uzywac dwurakow/ew. dwoch chop.
Obrazek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

co do animozji: czy szaman w czuce ma look outa?
czy szaman w snotacha ma? (pewnie nie )

wrazy brzydkie nie maja cieszyc oka ani sycic ego dobra pisownia. imo. pozwala mi na ton swobdnej wypowiedzi. nie staram sie pisac poprawnie z wygody robie to niechlujnie.

pozostaje czekac na black ork szamanow. :wink:
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Nie jestem pewien, ale gdzieś tam w plotkach gadali o Black Orc Boar Boyz.... to tak se.

Szaman w snotach look out chyba nie ma bo to IMO inny troop type.
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Pocisk pisze:
Yahoo82 pisze:Waaagh w 8ed nie działa na maszyny więc rzucasz go spokojnie nie martwiąc się o załogantów.
Gdzie dokładnie to jest napisane?
Oi,
takie cos znalazlem na Da Warpath,
http://z3.invisionfree.com/Orc__Goblin_ ... &p=1447039
I just called GW cust. service in US. I asked the question. They say that it's not covered in the FAQ, but here is what they said:

The rules state that crew would leave war machines to run out. Crew are only wound markers to war machines. The war machine stays put and so does the crew.

I also asked if adding a bully to a war machine increased the number of wounds it had. The guy said YES.
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

niestety dopoki nie popra tego jakims FAQ to dupa.
bo jezeli nie ma FAQ a jest rozbieznosc to zapisek z AB jest wazniejszy od RB.

a ja tam bede dawal jak najmniej w herosach. trzeba dac Ld,trzeba wziasc bsb
reszta to juz detale-> te 3-4 ataki z 5-6S sie rozmywaja wsrod wiaderka atakow reszty ekipy.

przestawiam sie na wlocznie/2xchoppa...i liczebnosc!
NG bez quella i orcasa nianki sa juz take se.
gobliny z lukiem sa za to ok.

swinki juz sa przerabiane na "tuszonki".
troll tez czlowiek,jesc cos musi. :lol2:

Awatar użytkownika
Asterix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Asterix »

Witam

Mam pytanie o poniższy zestaw broni dla Warbossa.

Bigged kicking boots - (30 pts) +1 A
Warboss Imbad's iron gnashas - (30 pts) Killing blow
Sword of battle - (15 pts) +1 A

Czy mogę dać taki zestaw orkowi czy są jakieś obostrzenia i zasady dodatkowe przez które nie mogę tak zestawić (broń + 2x ench item).
Jeśli mogę to rozumiem że mój ork bedzie miał 6 ataków z Killing blow, zgadza się ?

Ustawiam ostatnio armię na masową piechotę z maksymalną ilością ataków i takie zestawienie (+ jakaś zbroja skomna jeszcze) by mi pasowało.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

quas pisze: a ja tam bede dawal jak najmniej w herosach. trzeba dac Ld,trzeba wziasc bsb
reszta to juz detale-> te 3-4 ataki z 5-6S sie rozmywaja wsrod wiaderka atakow reszty ekipy.
a wiesz ze to jest mysl? tylko trzeba by dac naprawde duzo swoich .i to duzo duzo, zeby wszystko zgony naszcyh szeregowcow przyjmowac ze spokojem i nadal napierdalac , to znaczy napierac, w stylu " ty mi 10 gobo albo 5 orkow a ja ci 1 i i tak bede na +."
jednak jakas antymagia powinna byc wiec co bys powiedzial na lorda ld na piechte, bsb na piechte,drugi lord mag ng albo orkowy (sam nie wiem co lepsze) a reszte pkt za z limitu cherosow umoczyc w 2 czarnuchow ,nawet gołych ale koniecznie w rydwanach?
mamy powiedzmy 2 glowne kloce do trzymania (w 1 totem) i costam zabijania z czrnuchami robiacymi porzadek przy animozji, kloc troli do pierdolniecia no i te rydwany ktore zawsze maja te dodatkowe d6 co wydaje mi sie byc kluczowe przy kontrze.
pozostaje jeszcze problem eterykow ale to juz kwestia ubrania cherosow. no i ogarnieciu czegos takiego na stole w madry sposób.

o parku maszyn nie pisze bo 2-3 klopy 2dd to teraz must have bedzie.

mysle tez o malych klocach ( 2x2 teamy po 60 pkt) do przejadania sie przez wszelkie gule , slavy ale one to hyba i tak beda ginąc bo zawsze ktos odda:/
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

wertex
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: wertex »

Słyszałem od kolegi o magi ogromnego Waaagh! co to jest?
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

ja znam male ła ( goblinskie) i duze ła czyli orkowe. zalezy jakiego szamana wybierzesz. orka czy goblina.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Asterix pisze:Witam

Mam pytanie o poniższy zestaw broni dla Warbossa.

Bigged kicking boots - (30 pts) +1 A
Warboss Imbad's iron gnashas - (30 pts) Killing blow
Sword of battle - (15 pts) +1 A

Czy mogę dać taki zestaw orkowi czy są jakieś obostrzenia i zasady dodatkowe przez które nie mogę tak zestawić (broń + 2x ench item).
Jeśli mogę to rozumiem że mój ork bedzie miał 6 ataków z Killing blow, zgadza się ?

Ustawiam ostatnio armię na masową piechotę z maksymalną ilością ataków i takie zestawienie (+ jakaś zbroja skomna jeszcze) by mi pasowało.
Nie możesz powtarzać na jednym kolesiu 2x danego typu przedmiotu (w tym przypadku ench. ita)

I coś ode mnie:
1. Czy nowe typy jednostek wpłynęły jakoś na collar of zorga ?
2. Czy mogę wziąść na nocniku grzyby i inne arcane ?

ODPOWIEDZ